Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Funny napisał:

W Rossmanie były, dziś widziałam ,chciałam Ci kupić na urodziny:d

, a możesz jeszcze mu dokupić  Wybielacz do firan i do zębów też ?  Na przyszły rok  odwdzieczę się  białym uśmiechem Teethwhitening Whitening GIF by Coco Glam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo,  hallo  tu mors do foczek. ...--:,,:;(*__÷÷//×#@@@,,;"-(:)...-

Komunikat:

Wszystko gra i buczy. 

Zawsze wszyscy  piszą,  że my nie  jesteśmy Putzfrau i ja tez jestem tego zdania .  To fakt  niezaprzeczalny.  Postanowiłam złamać zasadę niesprzątania. Przesiąknięte pomieszczenia dymem od  papierosów spowodowały  u mnie jakąś chrypkę. Z tego powodu  pralka od wczoraj  jest na ciągłym gazie: firany,  zasłony i poduchy mają Kopfschmerzen:oklaski:od świeżości . Dawno  nie były wirowane. Zaczynam zlecenie i myśl, że mam się truć  przez 57 dni i chrząkać dobijała  mnie. W końcu  to pralka pierze, nie ja.Powieszenie firan rąk  mi  nie oderwie. Mój pokój  już  jest odświeżony.  Teraz sypialnia POP  poszła w ruch. Raptem 3 dni i będzie lepiej. I tak cieszę  się,  że  jest lato i więcej czasu spędza się na tarasie. 

POP spokojna, leki bierze bez problemu,  PD już dziś id 9 rano przez 5 godzin ma dyżur.  Zlecenie rozpoczęłam od pauzy. Byczo i indyczo:oklaski:. Podam dziś tylko kolację i odo19-tej wolne. Siostra PoP  stwierdziła, że musi PoP chodzić do przedszkola, więc  pewnie  będzie zmiana grafiku. Cudownie jest, że bez dźwignia , nocnego  wstawiania,  ucieczek przez okno. POP  wykonuje polecenia w trybie natychmiastowym. Kasy mam do dyspozycji ponad  280 Euro  na 2 tygodnie. Wystarczy na mleko i orzeszki, bo ja właśnie  potrzebuję ptasiego mleka po ostatniej traumie i orzeszków dla dudka. Będę  żyć :oklaski:.

Wiele osób już ma szkołę ustawione i są zadowolone.  Teraz tylko życzyć @Niezapominajka 67 dobrej chemii z PoP, bo nie obejrzy się i będzie już cała nasza :hura:.

@Kleopatra  pewnie w kości gra z Markiem Antoniuszem:szydera:

@Funny nasz jeszcze te czerwone szpilki? Musimy gwoździa komuś zabić . Może  @geronimo, bo taki milczący jest,  a tak  jrdni uderzenie  i może jakiś dźwięk chociaż wyda :papieros:.

@beatrixTo masz  teraz luz i męskiego towarzystwa dość.  Podziel się trochę. 

@elf czekam na wizytę.  Warunki mam super . Miejsce na lądowanie  helikoptera w ogrodzie jest już wykarczowane. . 

 

 

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi .... To się wzielas do roboty. Proszę prosze to dobry kierunek. Jak posprzatasz to będziesz miała posprzatane  przez 2miesiace. Ja czasem tez tak robię... Jak jest okropnie brudno to też nie umiem tak mieszkać.  po prostu mnie to przeszkadza. Tutaj gdzie jestem przychodzi pani do sprzątania ale jak pomiędzy jej wizytami jest brudno to i ja za mopa złapię. Wolę ogarnąć rejony niż wstydzić się jak ktoś z rodziny wpadnie na pogaduchy.   Byleby do 18.. Kolacja i następny tydzień z głowy 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Niezapominajka 67 napisał:

:cmok:

Co ja z tym slinieniem mam? :$

Może to jakaś nieznana choroba jest? :szydera:

Jeśli  nie byłaś w Chinach , to  tylko objaw apetytu na życie jest:wino:.  Będziesz żyć  i to na wesoło xd. Najważniejsze,  żebyś  nie trzepała głową w towarzystwie :szydera: i nie zrzucała włosów, b bo  znajomi mogą zacząć  się  izolować od  Ciebie:oops:.   Jednak jak uda Ci  się  znaleźć  drugą  osobę  o podobnym ślinotoku,  to  miasto Wasze:zwyciezca:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko, jeśli syn i synowa mojej pdp mają urodziny podczas mojego pobytu na steli, to co na prezent urodzinowy, ewentualnie czy w ogóle cokolwiek, czy kartka urodzinowa? podsuńcie kochane pomysła, bo nie wiem co zrobić. W przypadku pdp dałabym jej kartkę urodzinową, ale jej dzieci?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Janeczka1963 napisał:

Ja mam pytanko, jeśli syn i synowa mojej pdp mają urodziny podczas mojego pobytu na steli, to co na prezent urodzinowy, ewentualnie czy w ogóle cokolwiek, czy kartka urodzinowa? podsuńcie kochane pomysła, bo nie wiem co zrobić. W przypadku pdp dałabym jej kartkę urodzinową, ale jej dzieci?

Tam gdzie byłam ostatnio to urodziny miała synowa dziadka i wnuczek. Synowa przyniosła nam tylko po kawałku ciasta i nic nie powiedziała, że to urodzinowe więc jej nawet życzeń nie złożyłam. O jej urodzinach dowiedziałam się po fakcie. Wnuczek zaprosił nas na popołudniową kawę więc złożyłam mu życzenia. Nie wysilam się w tej materii. Podopiecznemu bym wypisała kartkę urodzinowa ale rodzinie, uważam, że wystarcza życzenia ustne :)

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Janeczka1963 napisał:

Ja mam pytanko, jeśli syn i synowa mojej pdp mają urodziny podczas mojego pobytu na steli, to co na prezent urodzinowy, ewentualnie czy w ogóle cokolwiek, czy kartka urodzinowa? podsuńcie kochane pomysła, bo nie wiem co zrobić. W przypadku pdp dałabym jej kartkę urodzinową, ale jej dzieci?

Nie szalej..drobiazg po 1 ojro wystarczy,  choćby krem do łap,  albo jakiś gadżet na lodówkę..

A Poza tym całej rodzinie prezenty ? :p

My też już zamykamy dzień. 

Ponoć tydzień czasu babcia zostanie w szpitalu. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Janeczka1963 napisał:

@beatrix+ dzięki za radę, ale już wiem co zrobię:dobrze:

Podobno wyprzedaż porsche rocznik  2019 jest. Kup im kabrioleta na lato:hura:. Może  być  czarny z białą  tapicerką ze  skóry:d

Ja mam imieniny w sierpniu.  Podać adres? Często zmieniam miejsce pobytu auto GIF Może  być  żółty kolor ,  będzie mi pasował  do obecnych  zębów :szydera:.  Za rok  , kiedy  @Funny kupi mi  wybielacz do zębów,  kupisz mi biały  kolor auta ,  tylko wtedy będę chciała mieć jeszcze  cegłę panującą do rozmiaru buta, bo lubię czuć  wiatr  we włosach póki je jeszcze mam :oklaski:

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Heidi napisał:

Podobno wyprzedaż porsche rocznik  2019 jest. Kup im kabrioleta na lato:hura:. Może  być  czarny z białą  tapicerką ze  skóry:d

Ja mam imieniny w sierpniu.  Podać adres? Często zmieniam miejsce pobytu auto GIF Może  być  żółty kolor ,  będzie mi pasował  do obecnych  zębów :szydera:.  Za rok  , kiedy  @Funny kupi mi  wybielacz do zębów,  kupisz mi biały  kolor auta ,  tylko wtedy będę chciała mieć jeszcze  cegłę panującą do rozmiaru buta, bo lubię czuć  wiatr  we włosach póki je jeszcze mam :oklaski:

nie ma problema kochana, daj adres wyślę Ci ekspresem

Edytowane przez Janeczka1963
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janeczka1963 ja najczęściej robię coś od siebie. Bardzo często ciasto.. Najchętniej sernik lub Brownie. Lub jeżeli wiem wcześniej to przywoże np swoje powiodła.  Niemcy bardzo szanują prezenty robione samemu. Kiedyś jak byłam w Berlinie sąsiad podopiecznego miał mnóstwo czerwonych porzeczek nikt tego nie chciał zrywać.  Ja zerwała dodałam bananów przesmażyłam. Na słoiki pozakladalam ładne kawałki płótna i zawiazalam lnianymi nićmi lub kordonkami z napisem z czego i który rok produkcji. Sloiczki robiły furorę na urodzinach i imieninach. Jeżeli jestem oficjalnie zapraszana to zawsze ciasto. Nie duże za to specjalne. Kiedyś faworki robiły karierę.

Dla Niemców faworki były jak z kosmosu...... Na chwalić się nie mogli. Nie jestem bardzo dokładna oto że były różnej wielkości i formy najbardziej im się podobało. Mówili np.. Ja chcę tego długiego z małą dziurką a ty dostaniesz rozciagnietego... I tym podobne komentarze 

Edytowane przez elf
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, elf napisał:

@Janeczka1963 proszę bardzo....tyle urodzin i imiieniem co ja przeżyłam Niemczech to szok. Gadula jestem to zawsze gdzieś się wkrecę by język podszkolić. Ciasto szczególnie takie inne to zawsze miły prezent. Oni rzadko pieką sami 

oni nie lubią piec, a ja uwielbiam moje ciasta, będzie moja keisetorta:dobrze:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to obecnie blisko  siebie mam las . Mam nadzieję, że Bromberee będę mogła najeść się do syta, bo Niemcy myślą, że one rosną tylko w marketach:d. Już za niedługo będą się prosić o zerwanie. Witaminka C za free:oklaski:, flawonoidy za free:oklaski:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie się dobrali, bo syn ma urodziny 7 sierpnia a jego żona 8 sierpnia, będzie jedno ciasto na dwie okazje:d

@Heidioni w ogóle myślą,że owoce rosną w marketach, bo tu u mnie wysyp wiśni, czereśni, jabłek i gruszek o jeżynach nie wspomnę, mam co jeść:szydera:

Edytowane przez Janeczka1963
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi moja wypłata już na koncie (za tamtem miesiąc). Za ten poczekam do 10..... . Ja ogólnie nie jestem rozrzutna więc mnie pasuje że Niemcy lubią ciasta swojskie roboty. Ra, tylko za całe 5 EUR kupiłam wino na urodziny  sąsiada podopiecznego, który co tydzień zabierał mnie motorem do Kostrzynie, potem na lody.  Dzięki niemu pokochała jazdę motorem i od 2lat mam swoją "Honde" 

Edytowane przez elf
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, elf napisał:

@Janeczka1963 proszę bardzo....tyle urodzin i imiieniem co ja przeżyłam Niemczech to szok. Gadula jestem to zawsze gdzieś się wkrecę by język podszkolić. Ciasto szczególnie takie inne to zawsze miły prezent. Oni rzadko pieką sami 

Oni nic nie pieką. Dla nich wypieki robią Backereie:tak2: . Zrób najprostsze ciato owocowe, byle dużo. Na topie porzeczki czerwone. Śliczny mają kolor: czerwony -od serca 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...