Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, beatrix+ napisał:

Właśnie się odbyła ostatnia wieczerza...xd babka kupiła na okoliczność powrotu męża na chatę,  takie pyszności! Nie mam pojęcia jak to się nazywa,  bo akurat miała wypchaną gębę żarciem i nic nie rozumiałam..

Taka forma peklowanego boczku,  pokrojonego na plasterki,  ułożony w pojemniku i zalane delikatnie zalewą octową z cebulką i majerankiem...bosssskie!! Nigdy wcześniej tego nie spotkałam...zresztą nie włóczyłam się po metzgereyach

Wrzucę fotkę .

Przypominam,  że jestem w Niedersachsen , 50Km za Hannover 

20200709_181207.jpg

:ddobre!!!ale za dużo to tam tego nie ma i pewnie jeszcze na jutro musi zostać:pjajeczko dołoży będzie sałatka 

Edytowane przez Funny
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałam oferty i zauważyłam jak to brak odpowiedniego znaku interpunkcyjnego (przecinka) może zmienić sens zdania., Senior na wózku ze sprawna żona "

Na wózku ta żonę wozi? :szydera:

Sama błędy popełniam i czasami śmieje się z tego co napisałam jak później to czytam :$

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją historię zaczynałam w Dolnej Saksonii i chyba tam skończę bo córka studjuje w Hanowerze. Tam naumialam się "Hoh Deutsch" tam nauczyłam się kartoflanke gotować. I cudowny sernik który zawsze wychodzi. Ale takiego cuda w pudełku to nie spotkałam. Idę i ja lulunia. Karaluchy do poduchy robaczki. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. 

Udanego piątku wszystkim życzę :d

@beatrix+ szczęśliwej podróży i ucałuj mocno zmienniczkę ode mnie :cześć:

@elf widzisz ile fajnych rzeczy jest jeszcze do odkrycia w De. Dobrze, że @beatrix+ cynk nam dała. Ciekawa jestem czy to taki regionalny specjał czy wszędzie można dostać. Jak będę dzwoniła do koleżanki to zaraz będę ja o to pytała :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Niezapominajka 67 napisał:

Przeglądałam oferty i zauważyłam jak to brak odpowiedniego znaku interpunkcyjnego (przecinka) może zmienić sens zdania., Senior na wózku ze sprawna żona "

Na wózku ta żonę wozi? :szydera:

Sama błędy popełniam i czasami śmieje się z tego co napisałam jak później to czytam :$

Nie żałuj im niech się powożą ;)

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Funnywie co się ludziom śni :d

Niezapominajka67 o torcie w ogrodzie pełnym kwiatów, Elfik o Hanowerze i córce,beatrix+o zamkniętej walizce pełnej złota,Janeczka1963 o lodach 5 kg a skaczący ptaszek o 3.2%mleku(kupi czy nie kupi Czy ja kogoś pominęłam ?Dzień dobry wykończy mnie ta pogoda .

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Niezapominajka 67 napisał:

@beatrix+ pysznie wygląda. Moje klimaty, zapytaj babkę jak przełknie jak to się nazywa. Slinka mi pociekła :d

Miej zawsze przy sobie chusteczkę haftowaną a jak takiej nie masz to mam 3 mogę 1 odstąpić .Też się ślinie i to nie zawsze na widok jedzenia :p

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak was czytam czytam..... I mam wrażenie że @Heidi i @Funnyto jakby ta sama osoba.  Pozatym to trochę pokrecone jesteście jakby Was energia od środka rozsadzała.  Z czego tu się cieszyć deszczyk siąpi a ja głupia, byłam juz o 8. 10 z podopiecznym na basenie. I wiecie co mimo deszczu i tego że basen odkryty to było nas razem 10sztuk.  Fiu fiu.... 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, elf napisał:

Tak was czytam czytam..... I mam wrażenie że @Heidi i @Funnyto jakby ta sama osoba.  Pozatym to trochę pokrecone jesteście jakby Was energia od środka rozsadzała.  Z czego tu się cieszyć deszczyk siąpi a ja głupia, byłam juz o 8. 10 z podopiecznym na basenie. I wiecie co mimo deszczu i tego że basen odkryty to było nas razem 10sztuk.  Fiu fiu.... 

@elf wszyscy tu jesteśmy pozytywnie  pokręceni  tylko  niektórzy lubią za partyzanta robić:papieros:i się  nie uwidaczniają.  Też  jesteś fajna fariatka, dlatego z wielką przyjemnością uścisnę Twoje żeberka w kontakcie bezpośrednim :d w Hannover. @Funny to nowy Nick  starego forumowego bywalca OR dobrze wiedzącego , że  uwielbiamy się śmiać i dzielić  się tym co mamy w sobie najpiękniejszego: serce  dla ludzi na dłoni i pogodę  ducha. @Funny to osoba czuła i serdeczna, ale  nie jest mną.  My tylko gramy melodię  z jednej pięciolinii w tej samej orkiestrze także na innych innych  instrumentach.  Ja jestem na ten przykład bardzo nadęta:). Jaki to instrument? @Funny na czym Ty  grasz, bo nie mogę rozpoznać ? @elf  telepocząc się  cała od samego rana gra na zębach :zwyciezca:. Cóż za muzyczno-stomatologiczna fantazja:szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:cześć:

Witam milutko i cieplutko wszystkie poranne ptaszęta i nie tylkoxd. Tak, babka laufuje po kuchni, bezpiecznie obstawiona stulami i tiszemxd. Ja kończę pucki, dziś piąteczek, wolę odwalić brudną robotę dziś, dzięki temu mam w weekend spokój:haha:. Dziś dzień podróżowania dla co niektórych koleżanek, więc szczęśliwej podróży życzę każdej :476_red_car: i zacieszam bo mam nadzieję poznać naszą koleżankę osobiście:love:. Życzę spokojnego piątku:cmok:

pobrane (2).jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątka z rana  @Janeczka1963 i pozostałym zwierzakom także przybijam piąteczkę . Witajcie :love:. @beatrix+ już z Adasiem po autostradzie szczęśliwa  mknie.  Może  wystąpią  po  moje walizki?  Wszystko już  prawie dopięte.  My jak stewardesy: zamiast faceta na kolanach trzymać,  to  walizkami po  szyję obstawione.  Ale... na razie.....  lubię takie życie , bo nagroda namacalna,  a za nią  dużo zer w rachunku:oklaski:. Kto teraz zjeżdża do  domu? Za tydzień @elf

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę i dumam co mam w domu z gardynami wykombinować .  Czekam na Panią  dekorator wnętrz .  Może nowym spojrzeniem na dom i całe wnętrze coś fajnego mi zasugeruje? Chcę w końcu pozbyć się zbieractwa z całego mojego życia.  Najlepiej jeśli zrobi to ktoś  obcy,  bo mi wszystkiego szkoda :mur:. Niech się dzieje wola nieba:hura:

Tyle tego jest na rynku od wyboru do koloru , że  już sama nie wiem co chciałabym mieć.  Ja już  jestem jak nasze demencyjne. Wszystko wywieszę na raz:szydera: . 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi tak, tak masz rację każdy z nas gra na innym instrumencie ale najważniejsze, że w tej samej orkiestrze :oklaski:

teraz to ja się zastanawiam na jakim ja gram instrumencie,chyba na wszystkim po trochę. 

:pianino:a taki mi najbardziej pasuje :)

Kto jeszcze dołączy do naszej forumowej orkiestry???? 

Fajnie jest słuchać koncertu ale jeszcze fajniej zagrać coś przyjemnego dla uszu innych :oklaski:

Zapraszamy serdecznie :witam:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Niezapominajka 67 napisał:

@Heidi tak, tak masz rację każdy z nas gra na innym instrumencie ale najważniejsze, że w tej samej orkiestrze :oklaski:

teraz to ja się zastanawiam na jakim ja gram instrumencie,chyba na wszystkim po trochę. 

:pianino:a taki mi najbardziej pasuje :)

Kto jeszcze dołączy do naszej forumowej orkiestry???? 

Fajnie jest słuchać koncertu ale jeszcze fajniej zagrać coś przyjemnego dla uszu innych :oklaski:

Zapraszamy serdecznie :witam:

 

Godzinę temu, Heidi napisał:

Piątka z rana  @Janeczka1963 i pozostałym zwierzakom także przybijam piąteczkę . Witajcie :love:. @beatrix+ już z Adasiem po autostradzie szczęśliwa  mknie.  Może  wystąpią  po  moje walizki?  Wszystko już  prawie dopięte.  My jak stewardesy: zamiast faceta na kolanach trzymać,  to  walizkami po  szyję obstawione.  Ale... na razie.....  lubię takie życie , bo nagroda namacalna,  a za nią  dużo zer w rachunku:oklaski:. Kto teraz zjeżdża do  domu? Za tydzień @elf

@:769_heart:Wenusia:769_heart: jedzie w domowe pielesze. 

W orkiestrze ja z Wami zagram na nerwach:szydera:, w ostateczności na akordeonie mogę:pianino:chociaż na tym też mogę, to klawiszowiec:tak2:

pobrane (7).jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janeczka1963 @Niezapominajka 67 @Heidi  @Heidi

Zamiast drugiej @Heidi miała być @Funny. Ja kobitki tylko i wyłącznie instrumenty szarpane.... Głównie gitara zarówno to akustyczna jak basowa i elektryczna. Myślę że na Harfie też bym sobie poradziła gorzej z kontrabasem czy skrzybcami. Najlepiej mi wychodzi szarpanie nerwów zazdrosnym żoną moich podopiecznych. Oooo. Tak teraz to @❤️Wenusia ❤️ wraca a ja 18. 07 o godz 14... Planuję wyjechać.  Teraz uciekam z domu z moim podopiecznym i mam nadzieję ze jak wrócę sprzątaczki już nie będzie i Nie będę musiała jej obiadu podawać.

Edytowane przez elf
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...