Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Kleopatra napisał:

Dziś wycieczki ciąg sobie zrobiłam i doszłam na piękny punkt widokowy W oddali Alpy, to jednak za daleko na piechotę

:d

Screenshot_2022-03-13-16-15-10-14_965bbf4d18d205f782c6b8409c5773a4.jpg

@Kleopatra zazdrość mnie zjada po kawałku,  ja tak nie mam nawet w Pl, ale i morzem nie pogardzę bo jego szum mnie wycisza.A jak mnie jeszcze słonko pomaluje to już raj na ziemi.  Tylko mnie potem te nieopalone części irytują :p

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Amaranta napisał:

@Kleopatra zazdrość mnie zjada po kawałku,  ja tak nie mam nawet w Pl, ale i morzem nie pogardzę bo jego szum mnie wycisza.A jak mnie jeszcze słonko pomaluje to już raj na ziemi.  Tylko mnie potem te nieopalone części irytują :p

A wiesz że ja też uwielbiam szum morza.Moge siedzieć całymi dniami i słuchać co fale mają mi do powiedzenia.To apropos urlopu.Teraz pracuję i tak mnie wywiało:d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Amaranta napisał:

Stoję jak ta gupia z pustym kubkiem przy stole ani kawy ani maszyny ani żywego ducha .Ja rozumiem że Joker się ukrywa bo wczoraj wspominał co dziś za swieto i boi się pewnie i o kasę i o kondycję , ale reszta ????????A co do Święta klejnotów to ja jako normalna Frau lubię i jedne u drugie mieć na podorędziu a tłumaczenie że dziś nie handlowa to przecież żadna wymówka .Internetowe sklepy hulają jak trzeba.O tam gdzie ,Muzyka "Waldi z kosą latał ,widać ją bardziej lubi niż kawę ,ale i jednym i drugim można się delektować :pDobra nastawiam na kawę drugą I idę pokazać się z dobrej strony tylko wałki zdejmę ;)

Zestaw ćwiczeń dla Was panowie na dziś, kuchnia działa cały tydzień  a my malujemy paznokcie :p

Sie ma...............albo się nie ma :)

4399672.jpeg

" Stoję jak ta gupia z pustym kubkiem przy stole ani kawy ani maszyny ani żywego ducha ."

Może niech ciebie rozum poprowadzi, nie zwykłe pragnienie gorącego, aromatycznego napoju, czy przychylne sugestie a wtedy zasiądziesz wygodnie, a i kubek będzie pełny, a i ktoś "zmaterializuje" się z czymś do małej czarnej. Na stojąco rozmawia się dość niekomfortowo, szczególnie jeśli z kimś szczęśliwym, który nie liczy czasu i nie ziewa ukradkiem zerkając na czasomaszynkę a potrafi wymieniać mysli tak jakby je tobie kradł.
Powodzenia

Ps. "Widzę metki na drogich ubraniach.
Ludzie je noszą aby pokazać, że ich stać.
Dlaczego nie ma metek na ludziach?
Wiedziałbym kto jest wartościowy".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LACH. napisał:

" Stoję jak ta gupia z pustym kubkiem przy stole ani kawy ani maszyny ani żywego ducha ."

Może niech ciebie rozum poprowadzi, nie zwykłe pragnienie gorącego, aromatycznego napoju, czy przychylne sugestie a wtedy zasiądziesz wygodnie, a i kubek będzie pełny, a i ktoś "zmaterializuje" się z czymś do małej czarnej. Na stojąco rozmawia się dość niekomfortowo, szczególnie jeśli z kimś szczęśliwym, który nie liczy czasu i nie ziewa ukradkiem zerkając na czasomaszynkę a potrafi wymieniać mysli tak jakby je tobie kradł.
Powodzenia

Ps. "Widzę metki na drogich ubraniach.
Ludzie je noszą aby pokazać, że ich stać.
Dlaczego nie ma metek na ludziach?
Wiedziałbym kto jest wartościowy".

Po  Tobie metki na ludziach  i bez tego jeśli nos masz wyczulony i oczy szeroko otwarte od razu wyłapiesz kto ile wart .

Jak mi ktoś powodzenia życzy to i ja tym samym się odwdzięczam z serca ,bo u mnie i serce i rozum starają się w zgodzie  współpracować (podobno jest to możliwe ).

 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kleopatra napisał:

A wiesz że ja też uwielbiam szum morza.Moge siedzieć całymi dniami i słuchać co fale mają mi do powiedzenia.To apropos urlopu.Teraz pracuję i tak mnie wywiało:d

A co Ci mowią fale ?Mnie opowiadają piękne historie o tym co morze skrywa na dnie ,bo zawsze na dnie skrywane są największe tajemnice .To tak jak z sercem ......

A na urlop przywieje ,taka nasza praca .Widziałaś film American Beauty?Scena z reklamówką czy woreczkiem (nie pamiętam dokladnie).Niesie nas wiatr jak ten woreczek to tu to tam .Czasem tak się czuje .Melancholia? Ludzka rzecz.Ale ja się szybko potrafię obudzić i to bez walnięcia w głowę (przy wstawaniu np.na poddaszu ).:szydera:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Amaranta napisał:Widziałaś film American Beauty?Scena z reklamówką czy woreczkiem (nie pamiętam dokladnie).Niesie nas wiatr jak ten woreczek to tu to tam .Czasem tak się czuje .Melancholia? 

Wcielenie wczoraj tutaj się zadziało - fajnie Was czytać - American Beauty - scenę tą kiedyś pokazałem żonie- ze taka wyjątkowa chwila uchwycona okiem młodego człowieka na rozdrożu. 
Dla mnie film - ponadwymiarowy.

Dzieki za wspomnienie

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kleopatra napisał:

Dziś wycieczki ciąg sobie zrobiłam i doszłam na piękny punkt widokowy W oddali Alpy, to jednak za daleko na piechotę

:d

Screenshot_2022-03-13-16-15-10-14_965bbf4d18d205f782c6b8409c5773a4.jpg

Kusisz tą Szwajcarią - oj kusisz… te widoki, ten klimat

A ja tak niewiele wiem o ludziach w tym kraju ( kojarzą mi się z bankami i wyrachowanym podejściem do ludzi ) pewnie się mylę, ale jak kurs € równy z CHF to stawki w Szwajcarii stają się znacznie korzystniejsze. 
 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Amaranta napisał:

Stoję jak ta gupia z pustym kubkiem przy stole ani kawy ani maszyny ani żywego ducha .Ja rozumiem że Joker się ukrywa bo wczoraj wspominał co dziś za swieto i boi się pewnie i o kasę i o kondycję , ale reszta ????????A co do Święta klejnotów to ja jako normalna Frau lubię i jedne u drugie mieć na podorędziu a tłumaczenie że dziś nie handlowa to przecież żadna wymówka .Internetowe sklepy hulają jak trzeba.O tam gdzie ,Muzyka "Waldi z kosą latał ,widać ją bardziej lubi niż kawę ,ale i jednym i drugim można się delektować :pDobra nastawiam na kawę drugą I idę pokazać się z dobrej strony tylko wałki zdejmę ;)

Zestaw ćwiczeń dla Was panowie na dziś, kuchnia działa cały tydzień  a my malujemy paznokcie :p

Sie ma...............albo się nie ma :)

4399672.jpeg

Jest już późno - ale nie byłbym sobą : podejmę tą kawę, nawet zimną czasu trochę minęło jak stawiałaś. „Bardziej lubi ? Kosę czy muzę” muszę wyciąć z postaci tą kosę- bo niewłaściwie Ci się kojarzy : muzę nie wytnę - uwielbiam

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Waldi napisał:

Wcielenie wczoraj tutaj się zadziało - fajnie Was czytać - American Beauty - scenę tą kiedyś pokazałem żonie- ze taka wyjątkowa chwila uchwycona okiem młodego człowieka na rozdrożu. 
Dla mnie film - ponadwymiarowy.

Dzieki za wspomnienie

 

 

Ja też oglądając ten film po raz pierwszy młodym okiem uchwyciłam tę scenę :)ojj bardzo proszę, ach proszę, ach ach zapamiętaj jaka miła jestem Kosiarzu :)) 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Waldi napisał:

Jest już późno - ale nie byłbym sobą : podejmę tą kawę, nawet zimną czasu trochę minęło jak stawiałaś. „Bardziej lubi ? Kosę czy muzę” muszę wyciąć z postaci tą kosę- bo niewłaściwie Ci się kojarzy : muzę nie wytnę - uwielbiam

A może Ty muzą ostrą jak kosa delektujesz się w dzień i w nocy ?Mam Cię:szydera:

 Dobranoc Tobie i wszystkim innym tu zaglądającym.Zgodnie z hasłem przewodnim ,,Zgoda buduje niezgoda rujnuje "budzimy się rano i spotykamy przy okrągłym żeby nie było że ktoś na rogu zasiądzie i sobie  partnera nie znajdzie :dTak twierdzi starszyzna rodowa.Fajka pokoju poszła i pyk.

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!!!! Dziś jest Światowy Dzień Drzemki w Pracy. Wykorzystujcie przerwę jakkolwiek byleby ją wykorzystywać i uczyć Niemców, że to część pracy i tylko my nią dysponujemy. 

Dzisiaj minął miesiąc mojego eksperymentu i trwa dalej. Lampka z elektronicznego znicza świeci już ponad 30 dni na porządnej baterii. Nie wiem ile świeci na tej oryginalnej, ale pewnie dużo krócej, bo moja bateria kosztuje tyle co sama lampka (bez obudowy znicza).

Miłego dnia!

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Amaranta napisał:

Ja też oglądając ten film po raz pierwszy młodym okiem uchwyciłam tę scenę :)ojj bardzo proszę, ach proszę, ach ach zapamiętaj jaka miła jestem Kosiarzu :)) 

Do kosiarza mi daleko - Ja to raczej taki zwyczajny, normalny mężczyzna - a pamiętać będę

Muzycznie raczej nie ostro - wejdź na topik muzyczny w wolnej chwili , jest tam wiele moich ulubionych, albo odkrytych dla Was

Ja zaś film oglądałem mniej więcej w podobnym wieku co grana postać głównego aktora. Ale tych dwoje młodych ludzi … ich spojrzenie na świat;  i bunt  do fałszu jaki wokół. Jestem wielkim fanem tego filmu 

 

Dzien dobry i miłego dnia - kawa już się parzy Tired Good Morning GIF by MOOT

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry  

Witam wszystkich serdecznie i przyznam , że fajki pokoju to ja jeszcze nie paliłam przy porannej kawie

Kiedyś musi być ten pierwszy raz ,a że kawa strumieniami się dzisiaj leje ,to chętnie jak zwykle się przysiadami :kawa2: :dyskusja: do wspólnego stoliczka i zapraszam wszystkich .

Miłego poniedziałku i powodzenia na cały tydzień Alice In Wonderland Reaction GIF

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joker napisał:

Dzień dobry!!!! Dziś jest Światowy Dzień Drzemki w Pracy. Wykorzystujcie przerwę jakkolwiek byleby ją wykorzystywać i uczyć Niemców, że to część pracy i tylko my nią dysponujemy. 

Dzisiaj minął miesiąc mojego eksperymentu i trwa dalej. Lampka z elektronicznego znicza świeci już ponad 30 dni na porządnej baterii. Nie wiem ile świeci na tej oryginalnej, ale pewnie dużo krócej, bo moja bateria kosztuje tyle co sama lampka (bez obudowy znicza).

Miłego dnia!

Znów mamy drzemać?@Joker życie nam przeleci na tych drzemkach :)Mnie się chce na trampolinie poskakać albo do tunelu aerodynamicznego wejść  ,niech mnie uniesie  xd

depositphotos_75190557-stock-illustration-cartoon-little-kid-playing-trampoline.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, INEZ napisał:

Dzień dobry  

Witam wszystkich serdecznie i przyznam , że fajki pokoju to ja jeszcze nie paliłam przy porannej kawie

Kiedyś musi być ten pierwszy raz ,a że kawa strumieniami się dzisiaj leje ,to chętnie jak zwykle się przysiadami :kawa2: :dyskusja: do wspólnego stoliczka i zapraszam wszystkich .

Miłego poniedziałku i powodzenia na cały tydzień Alice In Wonderland Reaction GIF

@INEZ blondyneczko nasza pięknie Ci w niebieskim a Smerfom na poboczach albo w krzakach też :d

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Waldi napisał:

Do kosiarza mi daleko - Ja to raczej taki zwyczajny, normalny mężczyzna - a pamiętać będę

Muzycznie raczej nie ostro - wejdź na topik muzyczny w wolnej chwili , jest tam wiele moich ulubionych, albo odkrytych dla Was

Ja zaś film oglądałem mniej więcej w podobnym wieku co grana postać głównego aktora. Ale tych dwoje młodych ludzi … ich spojrzenie na świat;  i bunt  do fałszu jaki wokół. Jestem wielkim fanem tego filmu 

 

Dzien dobry i miłego dnia - kawa już się parzy Tired Good Morning GIF by MOOT

 

43 minuty temu, Waldi napisał:

Do kosiarza mi daleko - Ja to raczej taki zwyczajny, normalny mężczyzna - a pamiętać będę

Muzycznie raczej nie ostro - wejdź na topik muzyczny w wolnej chwili , jest tam wiele moich ulubionych, albo odkrytych dla Was

Ja zaś film oglądałem mniej więcej w podobnym wieku co grana postać głównego aktora. Ale tych dwoje młodych ludzi … ich spojrzenie na świat;  i bunt  do fałszu jaki wokół. Jestem wielkim fanem tego filmu 

 

Dzien dobry i miłego dnia - kawa już się parzy Tired Good Morning GIF by MOOT

Czyli kontra do tej drzemk Jokera? Prawidłowo,dzien klejnotów za nami to mu się drzemania zachciewa xdCzemu ta emotikonka zębów nie ma ?Już jej nie wybiorę:pDzięki za małą czarną :)

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Amaranta napisał:

 

Czyli kontra do tej drzemk Jokera? Prawidłowo,dzien klejnotów za nami to mu się drzemania zachciewa xdCzemu ta emotikonka zębów nie ma ?Już jej nie wybiorę:pDzięki za małą czarną :)

 

A emotkach się nie znam - czasem nie trafiam - pozostałem z przekonaniem na prostych znakach - takich z czasów telefonów  monochromatycznych

-:) -:(” a tu taka plejada do wyboru … wiec : nie ogarniam języka emotek, wole język mówiony, czy pisany ( tu trudniej - bo samo pisanie jest tez na wiele sposobów interpretowane) i powoduje wiele sporów.

Dobrym i życzliwym być, tak to widzę -:)

A karma wraca  

Co do drzemki - jestem Zdecydowanie - za @Joker-em, należy się nam; i każdemu co ciężko pracuje

Za oknem deszcz - wiec dziś uświęce te święto w sposób szczególny - zrobię podwójną :oklaski:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Waldi napisał:

Kusisz tą Szwajcarią - oj kusisz… te widoki, ten klimat

A ja tak niewiele wiem o ludziach w tym kraju ( kojarzą mi się z bankami i wyrachowanym podejściem do ludzi ) pewnie się mylę, ale jak kurs € równy z CHF to stawki w Szwajcarii stają się znacznie korzystniejsze. 
 

Oj kuszę kuszę:p:trele:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kleopatra napisał:

Oj kuszę kuszę:p:trele:

To muszę się wiecej dowiedzieć  o tych ludziach co tam zamieszkują - Niemcy są już w zasadzie mi znani ( nie tylko z opieki - mieszkam blisko granicy ) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...