Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, beatrix+ napisał:

A to nie było mnie dziś? .Ta moja demencja mnie wykończy:d

Czas szybko leci,zaraz środa i koniec tygodnia.

A jak do tego dołożyć wtorek i czwartek,to znów jest poniedziałek.:d i jeszcze parę dni i na nowe miejsce lecim.

Już po pracy , zatem oddaję się transmisji z panem mężem.

Wyjątkowo własnym.:d

Dobranoc.

To z cudzymi mężami też robisz transmisje ?

Jak Ty to liczysz ,że tak szybko Ci czas leci ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, INEZ napisał:

To z cudzymi mężami też robisz transmisje ?

Jak Ty to liczysz ,że tak szybko Ci czas leci ?

Tez muszę się tego nauczyć

Mnie się tak dłuży …. Wracam do PL po 20-tym, a już chciałbym walizkę pakować

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 27.02.2022 at 17:49, Kleopatra napisał:

A ja wyjeżdżam stąd 31 marca i w domu będę 1 kwietnia czyli w Prima Aprilis:szydera: mój mąż już się pyta czy to aby nie żart?

Napisz  do niego 1 kwietnia ale krótko -„żartowałam”  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Waldi napisał:

Tez muszę się tego nauczyć

Mnie się tak dłuży …. Wracam do PL po 20-tym, a już chciałbym walizkę pakować

Ja 21 marca wieczorem albo 22 rano wyježdžam do domu ??????

Tym razem wyjątkowo długo ,bo prawie 8 tygodni  

Musimy @beatrix+ przycisnąć do ściany to może nas nauczy

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, INEZ napisał:

Ja 21 marca wieczorem albo 22 rano wyježdžam do domu ??????

Tym razem wyjątkowo długo ,bo prawie 8 tygodni  

Musimy @beatrix+ przycisnąć do ściany to może nas nauczy

Ja 21-go rano ….Będę szukał ściany

Edytowane przez Waldi
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joker trudny wybór :papieros:

Dzień dobry  

W nocy mroźno ,ale za to teraz pięknie słonecznie na Bawarii .Od spaceru to się dzisiaj mój pdp nie wymiga ,ale przed południem bo po obiedzie to ja nad jezioro się wybieram .

Spokojnego dnia kochani ♥️

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Joker napisał:

Ścianę już mamy, teraz trzeba zwabić @beatrix+

Watching Peek-A-Boo GIF by V5MT

i wybrać taktykę przyciskania

A

Life Smash GIF

B

Wall Brick GIF

C

Comedy Central Punch The Wall GIF by Workaholics

Wabimy na:

A. Ciastko i kawę

B. Premię

C. Wolne

D. Na seksownego 30-latka

E. Bezpłatny masaż

F. Bon na kosmetyczkę

Dobrej nocy :)

Świetny pomysł D+E

Edytowane przez Waldi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Joker napisał:

Ścianę już mamy, teraz trzeba zwabić @beatrix+

Watching Peek-A-Boo GIF by V5MT

i wybrać taktykę przyciskania

A

Life Smash GIF

B

Wall Brick GIF

C

Comedy Central Punch The Wall GIF by Workaholics

Wabimy na:

A. Ciastko i kawę

B. Premię

C. Wolne

D. Na seksownego 30-latka

E. Bezpłatny masaż

F. Bon na kosmetyczkę

Dobrej nocy :)

Zwabiona przystojnym 60- dziecioki mnie nie interere:p- , co ze swojej premii postawi kawę, bezpłatnie wymasuje,a w wolnym czasie to i czas na kosmetyczkę znajdę.xd

 

No ja tak mam, że jak tylko w busa do Niemiec wsiadam,to od razu oczami wyobraźni widzę mój powrót i kolejka do całowania.. czyli psy najpierw, potem na końcu wreszcie pan mąż..

Potem wspólna kawka na tarasie wśród mojego różanego ogrodu..

No jak mam taką wizualizację zrobioną, to czas bardzo szybko leci.

Przecież zaraz Kazimierza, Dzień Kobiet, Święta Wielkanocne , Pierwszy Maj, Zimnie Ogrodniki i ja już wracam!

Trzeba sobie na kalendarzu takie kropki zaznaczyć i nie zwracać uwagi na " pomiędzy"

Właśnie wróciłam z krótkiej wycieczki.

Zaraz kawa,potem hazard i dzień skończony.

Miłego!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kropki na kalendarzu …”pomiędzy” to bardzo dobry pomysł , tymbardziej, ze dzień od dnia tutaj niczym w zasadzie się nie różni

Taki dziej switaka

… nadejdzie dzień powrotu ( za 3 tygodnie - toz to tylko jeszcze trzy …dwa, bo dzisiejszy już się kończy - wtorki :oklaski:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Waldi napisał:

Te kropki na kalendarzu …”pomiędzy” to bardzo dobry pomysł , tymbardziej, ze dzień od dnia tutaj niczym w zasadzie się nie różni

Taki dziej switaka

… nadejdzie dzień powrotu ( za 3 tygodnie - toz to tylko jeszcze trzy …dwa, bo dzisiejszy już się kończy - wtorki :oklaski:

Czyli tylko 3 niedziele...śleci, śleci i to biegusiem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mnie refleksja po prawie 5 latach naszła że...ja to się chyba do tej pracy nie nadaję.Rodzina zadowolona z mojej pracy ale...mają zastrzeżenia.Mąż PDP wrócił ze szpitala,i córka po konsultacji z bratem doszła do wniosku że za mało czasu poświęcam mamusi..Żeby nie było!Z rodziną współpracuje się dobrze,zdają sobie sprawę ze stanu matki(zaawansowana demencja z alzheimerem do kupy+początki agresji)no ale tata jest po szpitalu i musi odpocząć(ok,rozumiem)i że mam zaangażować mamę w gotowanie,np.pozwolić jej obierać marchewkę czy ziemniaki,tylko że ja mam strach kiedy widzę jak ona bierze do ręki nóż do sparowania chleba...

Za co bym się w życiu nie zabrała to mi nie wychodzi...

 

Edytowane przez Patrycja781
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patrycja781 napisał:

Taka mnie refleksja po prawie 5 latach naszła że...ja to się chyba do tej pracy nie nadaję.Rodzina zadowolona z mojej pracy ale...mają zastrzeżenia.Mąż PDP wrócił ze szpitala,i córka po konsultacji z bratem doszła do wniosku że za mało czasu poświęcam mamusi..Żeby nie było!Z rodziną współpracuje się dobrze,zdają sobie sprawę ze stanu matki(zaawansowana demencja z alzheimerem do kupy+początki agresji)no ale tata jest po szpitalu i musi odpocząć(ok,rozumiem)i że mam zaangażować mamę w gotowanie,np.pozwolić jej obierać marchewkę czy ziemniaki,tylko że ja mam strach kiedy widzę jak ona bierze do ręki nóż do sparowania chleba...

Za co bym się w życiu nie zabrała to mi nie wychodzi...

 

Ja sobie tak myśle, ze Ty cały czas trafiasz na małżeństwa - ja sadze ze to lepsze pieniądze( o ile  płaca Ci za dwoje) ) jedz do jakiegos dziadka - oni są bardziej tolerancyjni dla opiekunek ( poza, na prawdę rzadkimi wyjątkami) 

Mniejsze pieniądze - może transfer lekki na wózek i spacery w słońcu …  jak leży to mycie przez dochodzących profesjonalistów. Będzie Ci wdzięczny ze się uśmiechniesz. A tak czytam Twoje wpisy to zawsze jakaś „ona” ma problemy. 
Z Tobą jest w porzadku

Znam kilku opiekunów i lepiej radzą sobie z kobietami niż poprzednio radziły sobie opiekunki - te relacje damsko-męskie mimo wszystko maja duże znaczenie. 
To jest oczywiście moje własne spostrzeżenie. Ale sadze ze zawiera wiele wskazówek  

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trafia...WYBIERA!!

Tak się tylko wydaje, że " zajmują się sobą" małżeństwa>:(

Niestety, mimo że nad grobem stoją, Niemki zazdrosne są o swoich mężów:cool: i bywają nieznośne z tego powodu.

Pracowałam u jednego małżeństwa 2 lata temu... jeden jedyny raz, i NIGDY więcej! Chociaż moją główną dewizą jest fraza NIGDY NIE MÓW NIGDY:p

Piękny dzień, zatem aż mi się z domu chce wyjść.

Dziś Środa Popielcowa.

Młodzi łeb w popielnik, 60 plus już ma na włosach:trele:

Nu, paka!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd trafiłam na jedno nałżeństwo które doprowadzało do autentycznego wk....tutaj problem polega na tym że żona ma zaawansowaną demencję z alzheimerem,a i mąż nie jest najlepszego zdrowia.No i firma pomimo moich próśb,wysłała mnie tutaj na otwarcie szteli...co niestety niebardzo mi wychodzi.Plus taki że  z rodziną dobrze się współpracuje,warunki też dobre.I tylko PDP potrafi doprowadzić do rozstroju nerwowego i nawet małżonek wtedy nie ma siły przebicia.

Jest też opcja że to ze mnie jest maruda...

Edytowane przez Patrycja781
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patrycja781 napisał:

Plus taki że  z rodziną dobrze się współpracuje,warunki też dobre.I tylko PDP potrafi doprowadzić do rozstroju nerwowego

Skoro warunki dobre to "nie marudź" A do demencji/alzheimera, a w szczególności dwojga żyjących ze sobą od wielu lat - to trzeba się mocno przygotować. Wielu opiekunów nie ma pojęcia - co to demencja, czy alzheimer. Pisząc nie ma pojęcia - mam na myśli jak z tymi ludźmi postępować. A co dopiero rodzina podopiecznego. Nie jest to łatwy chleb do zarobienia - nie pytam ile Ci płacą, ale 24/7 z dwójką dementyków to prowadzi do rozstroju. Chyba, że rozumiesz czym jest demencja w poszczególnych fazach. 

Mam na podorędziu taki świetnie napisany przewodnik do zrozumienia tej choroby. Było ich wiele i wiele czytałem ( mam w swojej rodzinie takie przypadki stad większe zainteresowanie). Byłem tez w takim domu u dwojga, gdzie ona dementyk, on absolutny alzheimer, zdrowy i silny na ciele ... Wiem o czym piszesz. 

tu link do artykułu opisującego demencję ... Od strony pacjenta dotkniętego tą chorobą. U podstawy zrozumienia tej choroby leży zrozumienie co siedzi w głowie tego człowieka. 

- może nie tylko Tobie sie przyda:)

Pozdrawiam - wytrwałości 

https://damy-rade.info/opieka-w-domu-2/co-warto-wiedziec-o-chorobie-alzheimera-i-innych-formach-demencji/etapy-demencji/etapy-demencji-2

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, beatrix+ napisał:

trafia...WYBIERA!!

Słusznie - w każdej agencji określa się dyspozycyjność do wyjazdu i akceptuje warunki. Inna sprawa to Agencja - na ile rzetelnie opisuje przypadek ( zwyczajowo opisując jednego chorego bo drugi pomaga i nie wymaga pomocy... co z reguły jest bzdurą majacą zaoszczędzić na FV. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry . Witam popołudniową porą

@Waldi demencja -demencji nie równa ,ale ja miałam takie szczęście ,że prace z dementykami wspominam bardzo dobrze ,może dlatego , że takie spokojne przypadki mi się trafiały . Stopień zaawansowania był bardzo różny i objawy też .Jedyne co mnie zszokowało to ,to jak ta choroba potrafi szybko postępować u niektórych osób . Druga sprawa ,że często agencja wysyła kogoś niby do demencji ,a na miejscu okazuje się , że to Alzheimer ,a to już nie to samo jakby komuś mogło się wydawać . Zdecydowanie jak dla mnie wyjazdy do takich przypadków są jednorazowe .

W jednym i drugim przypadku podstawowa rzeczą jest cierpliwość ,opanowanie ale także konsekwencją w działaniu .Ciężko .

Za radą @beatrix+ zaczęłam stosować jej metodę odliczania czasu i za każdym razem jak wychodzę z domu , ale nawet zerkam przez okno to oczyma wyobraźni widzę moje bagaże stające na zewnątrz i siebie niecierpliwie czekają na przyjazd busa i nie ważne co jest między , ale to jest ten dzień  na który czekam z utęsknieniem i który już wkrótce nadejdzie

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...