Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry .

Witam wszystkich i źyczę spokojnego dnia

Siedzę jak na szpilkach , chyba nigdy aż tak nie mogłam się doczekać żeby być już w domu i blisko rodziny .Zostało mi jeszcze 24 dni pracy ,w razie czego już ustaliłam z mężem i dziećmi ,że mają spakować najpotrzebniejsze rzeczy i przyjechać do mnie do Niemiec . Cały dorobek życia zostawimy bez żalu , najważniejsze jest zapewnienie sobie ,a w szczególności naszym dzieciom bezpieczeństwa ,o ile w tej sytuacji jest jeszcze gdzieś w Europie bezpiecznie..Na tą chwilę może mi się tylko wydaje ,że byłoby to jedyne sensowne posunięcie ,ale wszystko może się jeszcze zmienić .

Miejsca nie mogę sobie znaleźć i na pracy się skupić ,myślami jestem daleko stąd  :rozpacz:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, INEZ napisał:

Dzień dobry .

Witam wszystkich i źyczę spokojnego dnia

Siedzę jak na szpilkach , chyba nigdy aż tak nie mogłam się doczekać żeby być już w domu i blisko rodziny .Zostało mi jeszcze 24 dni pracy ,w razie czego już ustaliłam z mężem i dziećmi ,że mają spakować najpotrzebniejsze rzeczy i przyjechać do mnie do Niemiec . Cały dorobek życia zostawimy bez żalu , najważniejsze jest zapewnienie sobie ,a w szczególności naszym dzieciom bezpieczeństwa ,o ile w tej sytuacji jest jeszcze gdzieś w Europie bezpiecznie..Na tą chwilę może mi się tylko wydaje ,że byłoby to jedyne sensowne posunięcie ,ale wszystko może się jeszcze zmienić .

Miejsca nie mogę sobie znaleźć i na pracy się skupić ,myślami jestem daleko stąd  :rozpacz:

Uspokój się...

Jak Car guziczek wciśnie, nie będziemy mieć takiego problemu...

A już na bank nie będziesz musiała kredytu spłacać:trele:

No chyba, że w Providencie.

Oni przetrzymają wszystkoO.o

 

 

Poza tym dzień dobry, wolne popołudnie a pogoda nędzna.

Staram się myśli przekierować, ale przez te pikpikpik media się nie da.

Zatem pozostają mi tylko Turki:szydera:

 

Miłego dnia,!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

@INEZ do wojny z Polską daleko, bo putin tak głupi nie jest i nie wywoła IV wojny światowej a to właśnie by się stało gdyby zaatakował Państwo będące w NATO. Nikomu to nie jest potrzebne. Pracuj spokojnie i pamiętaj, że Ukrainie nie jest tak daleko do Rosji i tam są spore zaszłości. Tak daleko bym jednak nie szedł. Ta agresja choć skandaliczna to jest dla Rosji w miarę bezpieczna i oni to wykorzystują chcąc zdążyć przed wejściem Ukrainy do NATO/UE. 

Mimo wszystko miłego dnia!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, beatrix+ napisał:

Jak Car guziczek wciśnie, nie będziemy mieć takiego problemu...

Ciekawe czy gdyby nie było broni jądrowej to na świecie byłoby spokojniej czy właśnie to, że ona istnieje i jest gotowa do użycia trzyma nerwy na wodzy ewentualnym agresorom. Tylko 1 bomba atomowa w Hiroszimie zabiła 90 tysięcy ludzi. JEDNA. W historii ludzkości użyto ich dwa razy i oby tak zostało.

Stan na rok 2018. Rosja ma najwięcej głowic jądrowych.

Rosja 7700
USA 6800
Wielka Brytania 215
Francja 300
Chiny 280
Izrael 80
Indie 140
Pakistan 150
Korea Północna 10-20

Zgodnie z opublikowanymi danymi USA mają 652 gotowych do użycia rakiet międzykontynentalnych, rakiet balistycznych, które mogą być wystrzelone z pokładów okręt podwodnych (SLBM) a także ciężkich bombowców (wszystkie te środki służą do przenoszenia broni atomowej). Rosja ma takich środków 527.

USA ma też 1350 rozmieszczonych głowic atomowych - podczas gdy Rosja dysponuje 1444 takimi głowicami.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Joker napisał:

Dzień dobry,

@INEZ do wojny z Polską daleko, bo putin tak głupi nie jest i nie wywoła IV wojny światowej a to właśnie by się stało gdyby zaatakował Państwo będące w NATO. Nikomu to nie jest potrzebne. Pracuj spokojnie i pamiętaj, że Ukrainie nie jest tak daleko do Rosji i tam są spore zaszłości. Tak daleko bym jednak nie szedł. Ta agresja choć skandaliczna to jest dla Rosji w miarę bezpieczna i oni to wykorzystują chcąc zdążyć przed wejściem Ukrainy do NATO/UE. 

Mimo wszystko miłego dnia!

Dziękuję za słowa otuchy ,ale musisz przyznać , że sąsiedztwo Rosji to dla Polski nic dobrego .Granicą z Białorusią jest tego przykładem .Tak do końca nie ma pewności co chce Putin osiągnąć ,moim skromnym zdaniem to jest prowokacja z jego strony i on tylko czeka żeby w razie popełnienia najmniejszej pomyłki że strony , któregoś z państw NATO wcisnąć z dzika rozkoszą ten guziczek .

Tobie też miłego i spokojnego dnia życzę  

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, INEZ napisał:

sąsiedztwo  Rosji to dla Polski nic dobrego

Inez naszego położenia nie zmienisz, zawsze mogło być gorsze :). Dzisiaj Ukraina już wie że na większą pomoc zachodu liczyć nie może i dlatego wcześniej czy później a raczej wcześniej dogada się z Rosją, bo nie mają w tym starciu żadnych szans. Niestety po raz kolejny Rosja otrzyma to czego chce.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! 
Napisałem kilka słów o sytuacji na Ukrainie i Rosji i USA i Niemcach… może trochę przydługi był moj wywód - bo się nie pojawił na tablicy. Z wieloma tu opiniami się zgadzam- ale gdy w Europie wrze i kraje postkomunistyczne wyciągają wszystkie kończyny z pomocą to na drugim końcu od mocarstw zachodu bije pasyw i daleko idąca ostrożność . Najciekawszy wpis widziałem z USA

E5241EEB-6B32-4A8F-8E8D-17AC8CE716C7.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 24.02.2022 at 00:37, Joker napisał:

@SYLWIAK Dojechałaś? Jeżeli tak to znaczy, że dom Ci służy ;) 

Dojechałam. Jako że mieszkam niedaleko Rosji, moją uwagę przyciągają teraz wydarzenia na granicach.  Właśnie wyczytałam, że Putin gromadzi wojsko pod Polską granicą. Wczoraj odgłosy przelatujących samolotów wywoływały ciarki na skórze. Narazie żartuję, że jak będę wyjeżdżać do pracy to rodzinę zabieram ze sobą, ale kto wie co się wydarzy. 

Z tego wszystkiego nie przywitałam się z Wami, więc witam serdecznie :cześć:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Waldi napisał:

Hej! 
Napisałem kilka słów o sytuacji na Ukrainie i Rosji i USA i Niemcach… może trochę przydługi był moj wywód - bo się nie pojawił na tablicy. Z wieloma tu opiniami się zgadzam- ale gdy w Europie wrze i kraje postkomunistyczne wyciągają wszystkie kończyny z pomocą to na drugim końcu od mocarstw zachodu bije pasyw i daleko idąca ostrożność . Najciekawszy wpis widziałem z USA

E5241EEB-6B32-4A8F-8E8D-17AC8CE716C7.jpeg

Może Twój wpis powędrował do innego tematu

Topik ,Rosja zaatakowała Ukrainę " 

Zaraz tam zerknę .

Spokojnego wieczoru

Myśli pozbierać jakoś nie mogę

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, INEZ napisał:

Może Twój wpis powędrował do innego tematu

Topik ,Rosja zaatakowała Ukrainę " 

Zaraz tam zerknę .

Spokojnego wieczoru

Myśli pozbierać jakoś nie mogę

Tak - właśnie tam trafił

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry w kolejną pracująca niedzielę (dla mnie ):d

Jeszcze tylko 3 niedziele do odpracowania i w poniedziałek 21 marca kierunek Polska ?️??????

Miłego dnia dla wszystkich

Nie wiem czemu ikonek nie mogę edytować ?

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, INEZ napisał:

Dzień dobry w kolejną pracująca niedzielę (dla mnie ):d

Jeszcze tylko 3 niedziele do odpracowania i w poniedziałek 21 marca kierunek Polska ?️??????

Miłego dnia dla wszystkich

Nie wiem czemu ikonek nie mogę edytować ?

A ja wyjeżdżam stąd 31 marca i w domu będę 1 kwietnia czyli w Prima Aprilis:szydera: mój mąż już się pyta czy to aby nie żart?

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry witam popołudniową porą i pozdrawiam wszystkich serdecznie

Dzisiaj urodziny mojego pdp ,była bratowa z bukietem kwiatów i słodyczami ,a wieczorem ma przyjść brat .Nie ma tu żadnego przesiadywania , wspólnego kawkowania , załatwią to po co przyszli i tyle ich widzieli .Mnie jak najbardziej taką sytuacja odpowiada ,bo nie przepadam za przesiadywaniem z rodziną pdp ,a i mój pdp to taki typ samotnika , zresztą tak jak i ja .

Miłego popołudnia i wieczoru wszystkim źyczę

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie było mnie dziś? .Ta moja demencja mnie wykończy:d

Czas szybko leci,zaraz środa i koniec tygodnia.

A jak do tego dołożyć wtorek i czwartek,to znów jest poniedziałek.:d i jeszcze parę dni i na nowe miejsce lecim.

Już po pracy , zatem oddaję się transmisji z panem mężem.

Wyjątkowo własnym.:d

Dobranoc.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...