Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

32 minut temu, beatrix+ napisał:

No i co? I zaś mnie ograła!

Pdp w chińczyka...w depresję wpadnę przez ten hazard

Padłam

To Ty nie wiesz , że w grze nawet w chińczyka trza się czasami podłożyć żeby w końcowej rozgrywce wyjść na plus

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starszej pani trzeba umyć włosy...nie da sie choćby wołami ciągnęli.Mąż mówi że jak córka próbowała to robić to też były cyrki nie z tej ziemi...Wykoncypowałam że jak wpakujemy ją pod prysznic to wtedy spróbujemy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patrycja781 napisał:

starszej pani trzeba umyć włosy...nie da sie choćby wołami ciągnęli.Mąż mówi że jak córka próbowała to robić to też były cyrki nie z tej ziemi...Wykoncypowałam że jak wpakujemy ją pod prysznic to wtedy spróbujemy.

I udało się??? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry . Witam wszystkich serdecznie

Ja już swoją robotę wykonałam , obiad pdp chyba smakował bo w talerzu prawie dziurę wyskrobał

Teraz już mam przerwę ,a o 15 podaję owoce i o 18 kolację plus tabletki .O 21 tabletki

Kolejny dzień z głowy

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł Gwiazdy sztel i królowe, dzień pochmurny ale nie przeszkadzało mi to wyrwać się na kijki w czasie pauzy.

Bylam w pięknym parku w dzielnicy Oberbilk..nie wiem czemu mam skojarzenia do Herr Flikaxd

Tak czy siak wiosną i latem na pewno tam pięknie jest..Ale raczej mnie nie będzie tu letnią porą.Zawsze patrzę na mapę w którą to stronę uderzyć, żeby się nie znudziło szybkoxd

Dziś u mojej Betki mycie głowy.

Oby się udałoxd

Miłego pauzowania.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kochani:cześć2: dzisiaj dzień na wariackich papierach. Zaspałam.... Wyłączyłam budzik i miałam poleżeć jeszcze 5min a minęła godzina. Dziadek też spał jak niemowlę, więc po części jest mi lżej na duszy Zazwyczaj po śniadaniu mam godzinę przerwy i potem zabieram się za sprzątanie i przygotowywanie obiadu. Dzisiaj doszła kąpiel generalna dziadka. Przecież jak chce się kąpać to nie będę go od tego odwodzić Na obiad miały być gołąbki- czasu mało, pracy duzo- gołąbków niet. Jutro będą mam nadzieję że nie zaśpię. Na wszelki wypadek  zawinę je dzisiaj i trochę podduszę Miłego popołudnia 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakiś sposób, poradę, kombinację czy inne kompilacje, jak nie dać się chinczykowi??
W sensie nie ulec przeciwnikowi w jakże umysłowej grze, kitajcem zwanej? 
I już byłam w ogródku, już bawiłam się z gąską, a tu durna kość kulała się nie wte mańkie com kciała i zaś grzmoty od Betki dostałam..:d

I w ogóle co za kitajec toto wymyślił??? To już wolę Rumikum :trele: Tam to byłam Meister- kumxd

P.s.
Proszę o takie podpowiedzi i inne pomoce, coby znów nie było wojny światowej :p

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beatrix+ Jako dzieciak dostałam w prezencie niemiecką grę planszową o nazwie RAUS.Mam ją do dzisiaj.To taki bardziej rozbudowany Chińczyk.Uwierz że nie jeden który myślał że jak ma 3 pionki w bazie  i wygrał,srogo sie mylił.Są tam takie dodatkowe"łapki"nadające kierunek .Jak się tam zatrzymasz to kręcisz kółka po planszy do usra....j śmierci :D

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 28.01.2022 at 19:22, Patrycja781 napisał:

umyć włosy...nie da sie choćby wołami ciągnęli.

Jakie to stadium?, z tego co piszesz to już nic nie pomoże. Czasami warto przenieść odpowiedzialność na pdp np. mówiąc, że ustalasz plan na przyszły tydzień i że ma się określić w którym dniu myjemy włosy i że będziemy się tego trzymać mając plan przypięty na ścianie lub na lodówce. Dobrze byłoby żeby pdp napisała to sama i to widziała. Musi być konsekwencja i powtarzalność.

Podprowadzaj, przypominaj, podpowiadaj i nigdy nie z nienacka. Musisz dobrze wyglądać, jak to tak przed mężem z tłustymi włosami, a jak ktoś przyjdzie w gości, jutro lekarz, musisz dobrze wygladać.

Tyle że w większości trudniejszych przypadków można o tym zapomnieć i trzeba ciągać i zaskakiwać co jest do wyczucia.

6 godzin temu, Patrycja781 napisał:

czy tylko mi przez ten tryb pracy "rozjeżdżają się "wszystkie bliższe znajomości?

Czytam beatrix i mam wrażenie, że nie wszystkim, ale ja miałem to samo. Nie jeźdżę już rok i odrabiam zaległości co tu na miejscu przychodzi mi łatwiej. To chyba działa w obie strony bo i znajomi trochę odpuszczają wiedząc, że cie nie ma. Zresztą wolę się spotkać niż gadać przez telefon, który taktuję jako narzędzie do umawiania się a nie godzinnych pogaduszek.

Wczoraj był dzień puzzli. Lubię i czasami zabierałem lub na miejscu kupowałem do odstresowywaia się. Doszedłem już do wybierania 1000 puzli. Udało mi się zarazić tym jedną podopieczną, której kupiłem 100 puzli (doszliśmy przez 3 zmiany do 200). :)))

A dzisiaj (niedziela) Światowy Dzień Trędowatych obchodzony od 1954 roku, w ostatnią niedzielę stycznia (w Indiach 30 stycznia w dniu śmierci Mahatmy Gandhiego) w około 150 krajach na świecie. Jest okazją do zwrócenia uwagi świata, szczególnie bogatej jego części, na problem ludzi chorych na trąd i wyrażenia solidarności z nimi.

Dzisiaj Wielka Orkiestra! Gram od lat. Zostawcie chińczyka i dołączcie do Owsiaka!

giphy.gif

MIŁEGO DNIA!!!!! I kolejnego rekordu!

Edytowane przez Joker
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry  

Witam tradycyjnie wszystkich bardzo serdecznie i życzę miłego niedzielnego odpoczynku

Alpy dzisiaj jakieś mało widoczne bo spowite mgła . Pogoda raczej barowa i na spacer nie chce mi się iść

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Joker napisał:

Jakie to stadium?, z tego co piszesz to już nic nie pomoże. Czasami warto przenieść odpowiedzialność na pdp np. mówiąc, że ustalasz plan na przyszły tydzień i że ma się określić w którym dniu myjemy włosy i że będziemy się tego trzymać mając plan przypięty na ścianie lub na lodówce. Dobrze byłoby żeby pdp napisała to sama i to widziała. Musi być konsekwencja i powtarzalność.

Niestety ale to jest ten stan gdzie ona nie jest już w stanie kontrolować planu dnia.Plan dnia kontroluje małżonek.

Sama podopieczna jest na tym etapie że jak jest jasno to jest dzień ,jak ciemno to noc.Potrafi odwrócić się do męża plecami i już go szuka,nie pamięta że ten stoi za nią..

Edytowane przez Patrycja781
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Państwu:-), od 2013 roku wyjeżdżam do pracy w wakacje jako opiekunka. Od września idę na wcześniejszą emeryturę i chciałam pracować tym razem w Austrii. Niestety, opinie o Agencji Pomocne Dłonie są tylko niepochlebne. Mam czas, żeby znaleźć solidną firmę, a posty Pań na pewno mi w tym pomogą. Serdecznie pozdrawiam:-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesuu....mam delirium... ręce mi się trzęsą...>:(Byłam na zakupach i nie kupiłam jajek, bo....

W całym Netto keine Eier!!

Toć kuniec świata jest!!

A ja bez jajek to nie funkcjonuję..

Pani mówiła, że zamówiła,.ale nie wie czy Dziś po południu będą..

Ło kryste:grzmotnąć:

I zaś wszystko w pisss....

 

I tym prawie optymistycznym akcentem wydam obiad i pauza.

Leje.

Zatem dziś zwiedzamy tylko po mapie, miłego dnia Robaczki!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...