Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,hej,hej!Melduję się w pracy!Jestem w okolicach Düsseldorfu.Małżeństwo-pan w pełni sprawny,małżonka z dość zaawansowaną demencją.Pan wygląda na bardzo sympatycznego,aczkolwiek bardzo zmęczonego opieką nad żoną i prowadzeniem domu.Byłam pokichana ze strachu jak tu jechałam bo otwieram tą sztelę(a bardzo tego nie lubię robić)Trzymajcie kciuki.

P.S.Jedna z pasażerek miała niezłą przygodę,finalnie jeszcze dziś wraca do domu Ale o tym kiedy indziej bo padam na pysk po podróży

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Patuś odpoczywaj, a potem nam opowiesz historię  opiekunki, którą na minę  wysłała zapewne jedna z inwigilujących nas agencji.

Pewnie się któraś z pań koordynatorek zarumieni.

Chociaż one mają na to wywalone.:)

 

Dobranoc.

Jakoś dziś mi się oczy zamykają..

Jutro wolne popołudnie, to jeszcze tylko zajrzę na mapę, gdzie by się tu powłóczyć?

Ja też Düsseldorf, ale bez auta do dyspozycji.

A w ichniej komunikacji ogólnie dostępnej nie umiem biletu pakupić. No i znając moje gapiostwo duża szansa,że z Düsseldorfu znaleźli by mnie w Dortmundzie...albo innym mieście na D.:trele:

Ledwo w Kielcach toto ogarnęłamxd

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry  

@Patrycja781  powodzenia i spokojnej pracy na nowym miejscu

Może jednak @beatrix+ się zmobilizuje i ogarnie zakup biletu na komunikację miejską ,no bo jak ja się naumiałam to niewątpliwie znak że stopień trudności znikomy i co się nie robi żeby choć na chwilę oddalić się w bliżej nieokreślonym kierunku

Miłego dnia

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, INEZ napisał:

Dzień dobry  

@Patrycja781  powodzenia i spokojnej pracy na nowym miejscu

Może jednak @beatrix+ się zmobilizuje i ogarnie zakup biletu na komunikację miejską ,no bo jak ja się naumiałam to niewątpliwie znak że stopień trudności znikomy i co się nie robi żeby choć na chwilę oddalić się w bliżej nieokreślonym kierunku

Miłego dnia

Ja się właśnie bliżej nieokreślonych kierunków boję.

Lubię łazić nogami i 5km w jedną jestem w stanie zrobić na pauzie.Ale, że łażę, oglądam, podziwiam, robię zdjęcia to się włóczę.

Dziś później zaczęłam włóczęgę, bo ciśnienie miałam na podłodze i Dopiero przed 15. wywlekłam odwłok z chałupy.

Chyba za duże zdjęcia mi robi i nie mieszczą się..

Ale trafiłam na dzielnicę Eller i Stary Rynek z pięknymi kamienicami..

Wstąpiłam do tureckiej restauracji na kawę i baklave... boszsz...orgazm. Kawa zwyczajnie tradycyjnie parzona i trzeba trochę poczekać ,ale warto.

Pogadalam trochę z nimi o różnicach kulturowych, jemu się przypomniało że jest w Polsce wieś, gdzie żyją Muzulmanie wspólnie z chrześcijańskimi sąsiadami i nie na problemów.

Przyznalam się, że jestem opiekunką i w wolnym czasie oglądam ich kino.

Nawet widziałam uznanie w oczach, na fakt, że staram uczyć się tureckiego, żeby coś zrozumieć..bo na razie znam Gunyden und  olmaz- dzień dobry i NIGDY..

I już się zapowiedziałam na następną kawę..:p

Ja już po pracy, zatem życzę wam miłego wieczoru, dobranoc.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśni mi ktoś dlaczego niemieccy emeryci tak namiętnie uważają że jedyną słuszną kołdrą i poduszką do spania jest ta wypchana naturalnym pierzem?Moja dusza i ciało cierpią nieustająco...jestem alergikiem.Chyba zacznę wozić swój śpiworek...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Patrycja781 napisał:

Wyjaśni mi ktoś dlaczego niemieccy emeryci tak namiętnie uważają że jedyną słuszną kołdrą i poduszką do spania jest ta wypchana naturalnym pierzem?Moja dusza i ciało cierpią nieustająco...jestem alergikiem.Chyba zacznę wozić swój śpiworek...

Patrycja, sam tak mam. Dostałem kołdrę z pierza od babci i zawsze mówiono w domu, że najlepsze tylko naturalne pierze. Dopiero po długich latach zmieniliśmy kołdry bo pierze fruwało po całym domu. Jak ktoś nie jest alergikiem to być może to i najlepszy wybór. Nie wiem czy słyszeliście już o nowym wynalazku pod tytułem kołdra obciążająca. Trochę to waży i podobno daje efekty. Wszystkie branże wymyślają nowości i przekonują do swojego. Ja aż tak bardzo nie eksperymentuje. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 25.01.2022 at 19:45, beatrix+ napisał:

Ja się właśnie bliżej nieokreślonych kierunków boję.

Lubię łazić nogami i 5km w jedną jestem w stanie zrobić na pauzie.Ale, że łażę, oglądam, podziwiam, robię zdjęcia to się włóczę.

Dziś później zaczęłam włóczęgę, bo ciśnienie miałam na podłodze i Dopiero przed 15. wywlekłam odwłok z chałupy.

Chyba za duże zdjęcia mi robi i nie mieszczą się..

Ale trafiłam na dzielnicę Eller i Stary Rynek z pięknymi kamienicami..

Wstąpiłam do tureckiej restauracji na kawę i baklave... boszsz...orgazm. Kawa zwyczajnie tradycyjnie parzona i trzeba trochę poczekać ,ale warto.

Pogadalam trochę z nimi o różnicach kulturowych, jemu się przypomniało że jest w Polsce wieś, gdzie żyją Muzulmanie wspólnie z chrześcijańskimi sąsiadami i nie na problemów.

Przyznalam się, że jestem opiekunką i w wolnym czasie oglądam ich kino.

Nawet widziałam uznanie w oczach, na fakt, że staram uczyć się tureckiego, żeby coś zrozumieć..bo na razie znam Gunyden und  olmaz- dzień dobry i NIGDY..

I już się zapowiedziałam na następną kawę..:p

Ja już po pracy, zatem życzę wam miłego wieczoru, dobranoc.

Żywa reklama pracy w opiece :) Żadna agencja nie zrobi tego lepiej :))))

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to dobry wieczór. Wczoraj mnie nie było a było święto Gracza lotto! Gracie? Nigdy nie grałem i przyznam szczerze, że nic mnie bardziej nie wkurza jak gracze na stacjach benzynowych albo w kioskach pełni nadziei zajmują sprzedawców na długie minuty... 

A dziś jest dzień transplantacji. 26 stycznia to rocznica pierwszego udanego przeszczepu nerki w 1966 roku w I Klinice Chirurgicznej Akademii Medycznej w Warszawie. Był to wtedy 621. taki zabieg na świecie (pierwszy miał miejsce w roku 1954).

Miłego wieczoru!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Polska, list polecony z pisemnym potwierdzeniem odbioru trafia w bloku do skrzynki, jak zawsze, mimo że w domu siedzą 2 osoby, listonosz nie wejdzie na górę, nie zadzwoni domofonem. Nowa usługa poczty polskiej pozwala na ponowne doręczenie w wybranym przez siebie terminie za 4,50 płatne do rąk listonosza. Zgadnijcie czy tym razem przesyłka trafiła do rąk odbiorcy.

Dzisiaj jest m.in. dzień Lego. Jestem tym szczęściarzem, że z synem dane mi było kilka dobrych lat temu wrócić do świata klocków, a jego pierwszy zestaw był moim zestawem z dzieciństwa.

lego.png.235584b1736225ce1ab605636e0aa120.png

 

Dzisiaj jest jeszcze jedno święto, ale jemu już trzeba poświęcić osobny temat...

 

Edytowane przez Joker
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joker

To była reklama, że należy się pausa i jak należy wykorzystać wolne popołudnie..

Bo niektóre opiekunki żyją w niewiedzy, lub uważają że im to jest niepotrzebne..bo same mając nierzadko 70 lat na karku jeżdżą do opieki i nic już nie potrzebują prócz leżenia.

A ja się jeszcze wyleżę.

 

W trumnie.xd

 

Miłego dnia...

Dziś znów wolne popołudnie.

Pozdrawiam moją ulubioną agencję Medvital.:trele:

Mam nadzieję, że mój ziomal nie wyleciał z pracy,za to że był zbyt szczery do mnie.

Ale mam kochanie dla ciebie pocieszenie

Tego kwiatu,jest pół światu!xd

 

I tym pozytywnym akcentem, idę na zakupy,pa!

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, beatrix+ napisał:

To była reklama, że należy się pausa i jak należy wykorzystać wolne popołudnie..

Bo niektóre opiekunki żyją w niewiedzy, lub uważają że im to jest niepotrzebne..bo same mając nierzadko 70 lat na karku jeżdżą do opieki i nic już nie potrzebują prócz leżenia.

Teoretycznie, praktycznie:

Agencja Opieka Całą Dobę i dłużej sp. zoo.

Jesteśmy firmą dbającą o opiekunki. Na naszych zleceniach każda z pań ma możliwość poznawania niemieckiej kultury i odkrywania smaków tutejszej kuchni. Zapewniamy, że na każdym z naszych zleceń znajdziecie czas dla siebie, dzięki czemu praca będzie prosta i przyjemna. Opiekunki o nas:

Beata, X9 lat, miłośniczka krów i języka rosyjskiego. Niezmuszona tak relacjonuje pracę u jednego z naszych klientów: 

Lubię łazić nogami i 5km w jedną jestem w stanie zrobić na pauzie.Ale, że łażę, oglądam, podziwiam, robię zdjęcia to się włóczę. Dziś później zaczęłam włóczęgę, bo ciśnienie miałam na podłodze i Dopiero przed 15. wywlekłam odwłok z chałupy. Ale trafiłam na dzielnicę Eller i Stary Rynek z pięknymi kamienicami..Wstąpiłam do tureckiej restauracji na kawę i baklave... boszsz...orgazm. Kawa zwyczajnie tradycyjnie parzona i trzeba trochę poczekać ,ale warto.

Pogadalam trochę z nimi o różnicach kulturowych, jemu się przypomniało że jest w Polsce wieś, gdzie żyją Muzulmanie wspólnie z chrześcijańskimi sąsiadami i nie na problemów. Przyznalam się, że jestem opiekunką i w wolnym czasie oglądam ich kino. Nawet widziałam uznanie w oczach, na fakt, że staram uczyć się tureckiego, żeby coś zrozumieć..bo na razie znam Gunyden und  olmaz- dzień dobry i NIGDY..

I już się zapowiedziałam na następną kawę..

 

Beata poleca pracę u nas. Dołącz do Beaty i pracuj w opiece mając czas dla własnego ducha i ciała!

 

Edytowane przez Joker
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz@Joker, można? Można! 

Jak dadzą 2000ojro,.biere w ciemno.xd

Najbardziej Uwielbiam agencyjne opisy zleceń do opieki zaczynające się od zdania...

"Dom z basenem" ale w domyśle basen wyciągnąć spod pupci pdp..albo "cudowna okolica" którą widzisz przez okno, bo dotrzeć tam nie masz siły xd

U nas pada deszczyk,pada sobie równo.

Raz padnie na trawnik,.raz na ...! 

 

Idę obiad szykować.

Dziś zupa pieczarkowa, od paru dni pdp ma klej do protez, ząbki się dobrze trzymają a co zatem idzie lepiej gryzie i lepiej rozmawia.

I kto by pomyślał, że na protezach świat stoi, żeby się porozumieć:trele:

@Inez… a jest tam jaki przystojny ciul,.co może cię podnieść?xdxd

Trzymajcie się... proszę się nie puszczać!:d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, beatrix+ napisał:

No widzisz@Joker, można? Można! 

Jak dadzą 2000ojro,.biere w ciemno.xd

Najbardziej Uwielbiam agencyjne opisy zleceń do opieki zaczynające się od zdania...

"Dom z basenem" ale w domyśle basen wyciągnąć spod pupci pdp..albo "cudowna okolica" którą widzisz przez okno, bo dotrzeć tam nie masz siły xd

U nas pada deszczyk,pada sobie równo.

Raz padnie na trawnik,.raz na ...! 

 

Idę obiad szykować.

Dziś zupa pieczarkowa, od paru dni pdp ma klej do protez, ząbki się dobrze trzymają a co zatem idzie lepiej gryzie i lepiej rozmawia.

I kto by pomyślał, że na protezach świat stoi, żeby się porozumieć:trele:

@Inez… a jest tam jaki przystojny ciul,.co może cię podnieść?xdxd

Trzymajcie się... proszę się nie puszczać!:d

Jest i to jeszcze jaki !!!!

Tylko z tym pod podnieceniem to kiepsko , ciśnienie za to już mi podniósł chyba że trzy razy

Za okno wywalić go nie mogę bo za kierownicą siedzi

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, beatrix+ napisał:

@Joker

To była reklama, że należy się pausa i jak należy wykorzystać wolne popołudnie..

Bo niektóre opiekunki żyją w niewiedzy, lub uważają że im to jest niepotrzebne..bo same mając nierzadko 70 lat na karku jeżdżą do opieki i nic już nie potrzebują prócz leżenia.

A ja się jeszcze wyleżę.

 

W trumnie.xd

 

Miłego dnia...

Dziś znów wolne popołudnie.

Pozdrawiam moją ulubioną agencję Medvital.:trele:

Mam nadzieję, że mój ziomal nie wyleciał z pracy,za to że był zbyt szczery do mnie.

Ale mam kochanie dla ciebie pocieszenie

Tego kwiatu,jest pół światu!xd

 

I tym pozytywnym akcentem, idę na zakupy,pa!

 

Ten Medvital to nie była kiedyś Ponacare ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, beatrix+ napisał:

@Joker

To była reklama, że należy się pausa i jak należy wykorzystać wolne popołudnie..

Bo niektóre opiekunki żyją w niewiedzy, lub uważają że im to jest niepotrzebne..bo same mając nierzadko 70 lat na karku jeżdżą do opieki i nic już nie potrzebują prócz leżenia.

A ja się jeszcze wyleżę.

 

W trumnie.xd

 

Miłego dnia...

Dziś znów wolne popołudnie.

Pozdrawiam moją ulubioną agencję Medvital.:trele:

Mam nadzieję, że mój ziomal nie wyleciał z pracy,za to że był zbyt szczery do mnie.

Ale mam kochanie dla ciebie pocieszenie

Tego kwiatu,jest pół światu!xd

 

I tym pozytywnym akcentem, idę na zakupy,pa!

 

Ja też lubię sobie poleżeć

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...