Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry  

U mnie też kolejny piękny piękny dzień ,ale w sercu jakiś niepokój .

@Kleopatra  i @Waldi jak to mówią wszędzie dobrze gdzie nas nie ma .

Od czasu pandemii chyba wszyscy trochę więcej rozmyślają , teraz to szczególnie .Ja wiem gdzie jest moje miejsce i nawet za młodu jak miałam możliwości emigracji do Niemiec lub do  Kanady jednak się na to nie zdecydowałam .Teraz na stare lata to już w ogóle nie wyobrażam sobie żebym mieszkała na stałe za granicą. 

Spokojnego ,pogodnego dnia wszystkim życzę  

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kleopatra napisał:

Witam wszystkich . Pieknny słoneczny dzień wstał tu jak zawsze.Musze powiedzieć że przykra niespodzianka czekała mnie przedwczoraj z rana. A mianowicie ktos ukradł mi rower z piwnicy.Tak dokładnie, tu też kradną, mieszkam z babcią w bloku mieszkalnym,a część piwnicy jest przeznaczona na rowery domowników.No i niestety, właśnie mój ktoś sobie upatrzył.Zglosilam agencji,rodzinie , wypytalam wszystkich  których mogłam i wszyscy są w szoku większym niż ja 

Rodzina powiedziala żeby się nie przejmować i już mam dziś nowy.Tzn stary nowy ale mam.

No cóż coraz bardziej otwierają mi się oczy na ten kraj

To powiem Ci - ze szok Szwajcaria !!! Ale jakiś bank szwajcarski - duży - przeinwestował i ma wielkie kłopoty … może dlatego

A tak przy okazji  tej historii - byłem  kiedyś w Rodental na szteli … pojechałem rowerem na zakupy… dość długo mi zeszło - bo przy okazji jakaś sukieneczkę wnusi wybierałem … wrocilem pieszo na sztele. 
Na drugi dzień na pauzie chciałem rower z komórki zabrać - a go tam nie było biegłem wręcz pod sklep - a rower stał ( nie był nawet zapięty-  stary góral ale spoko i sprawny) 

Bawaria

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, INEZ napisał:

Dzień dobry  

U mnie też kolejny piękny piękny dzień ,ale w sercu jakiś niepokój .

@Kleopatra  i @Waldi jak to mówią wszędzie dobrze gdzie nas nie ma .

Od czasu pandemii chyba wszyscy trochę więcej rozmyślają , teraz to szczególnie .Ja wiem gdzie jest moje miejsce i nawet za młodu jak miałam możliwości emigracji do Niemiec lub do  Kanady jednak się na to nie zdecydowałam .Teraz na stare lata to już w ogóle nie wyobrażam sobie żebym mieszkała na stałe za granicą. 

Spokojnego ,pogodnego dnia wszystkim życzę  

Ten niepokój to kryzys, którym nas ze wszystkich stron zaatakowali. W kraju politycy boja się o władze obciążając ludność wojną polsko-polską, trzeci rok strach przed pandemią ( prawdziwa czy urojona to już nie jest teraz istotne) i tu wielka psychoza - zostań, trzymaj się z dała, jesteś passe jak się nie szczepisz, i teraz ten Putin z zakusami wojny w Europie ( powrotu starego układu ) 

I cała masa prywatnych problemów o których tutaj raczej się nie mówi.

Ja tracę cierpliwość i widzę jak życie przecieka. Widzę tych dziadków ( niebawem i ja do nich dołączę jak zaczną wysiadać poszczególne organy ze starości … z zużycia ) dziś można ( ja mogę - bynajmniej tak mi się wydaje ) jeszcze coś zmienić - tylko co? Z czegoście jeszcze korzystać … takie to właśnie myśli 

Mlodzi ludzie - im się wydaje ze maja dużo czasu, starzy ze już niewiele zostało. Przeżyć - czy dożyć ? 
Na szteli jak pustelnik - czy może „wsiąść do pociągu byle jakiego…”

Ide drzemać

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy..

Dzień dobry. Ja nie wiem,czy ja dobrze trafiłam..bo niby nasze forum,a jakieś inneO.o

Nie było mnie parę godzin,a tu już przebudowa.

Miałam iść na kijki,ale moja rwa kulszowa wie co lepsze:cool:

Zatem miłego popołudnia!

P.s.

Gdyby ktoś pytał czy można nożyczkami do papieru obciąć włosy, odpowiedź brzmi:

MOŻNA

Ale o efekty już proszę nie pytaćxd

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, beatrix+ napisał:

Yyy..

Dzień dobry. Ja nie wiem,czy ja dobrze trafiłam..bo niby nasze forum,a jakieś inneO.o

Nie było mnie parę godzin,a tu już przebudowa.

Miałam iść na kijki,ale moja rwa kulszowa wie co lepsze:cool:

Zatem miłego popołudnia!

P.s.

Gdyby ktoś pytał czy można nożyczkami do papieru obciąć włosy, odpowiedź brzmi:

MOŻNA

Ale o efekty już proszę nie pytaćxd

 

Forum było nieczynne - zrobili sobie techniczna przerwę - przebudowę - już myślałem ze jesteśmy tak ważni, ze anonymus się zainteresował i zblokował dostęp , ale to nie prawda . Z wielkim szacunkiem to tej grupy za walkę z reżimem Putina  

Miłej niedzieli 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

No cóż...jeszcze tylko 24 dni...jeszcze tylko 24 dni...

A tak serio to rozważam to że chyba tu nie wrócę.Pomimo leków nasilia się agresja słowna,nie wspomnę o "skromnych"próbach agresji fizycznej.Dzisiaj żeby nie refleks to przynajmniej 2 razy dostałabym po pysku.I to tylko dlatego że nie pozwoliłam wyjadać obierek od ziemniaków i za podanie widelca do obiadu żeby nie jadła rękoma...

A tak ogólnie to mam wolne pół niedzieli i jest fajnie :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, chcieliśmy Was powitać nową odsłoną, z przytupem, ale niestety nie wszystko poszło tak jak powinno. I nadal nie idzie, bo odnotowujemy duże spadki prędkości serwisu, które będą odczuwalne także jutro. Wprowadzenie zmian miało być szybkie i niezauważalne. Wyszło inaczej, za co przepraszamy. Robimy co możemy, by przywrócić stabilność serwisu. Trzymajcie kciuki! Do usłyszenia!

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak spowodowałam spięcie w maszynach do autobusowych tyketów, dziś  wyłączyłam myślenie u pana od instalacji muszli klozetowej...xdNie tam żeby socjalnie, przez zupełny przypadek... niechcący..

Bo wcale nie był w moim typie:cool:

Taki wiecie...niebieskooki blondyn z długimi włosami..ale jakieś 40 lat temu się tak nosił, i mu zostało.

Kurtki bida zapomniała...telefonu też, i wracać się musiała..

A wszystko cieriez Putinu..

Bo my o " ich" wojnie gadali.

Zagapił się, czy cuś?

xd

Nu, riebiata!

Dziś wolne popołudnie,.zatem wycieczka.

Odnalazłam nieopodal jezioro, zaledwie 5km w jedną stronę.

Ale przez tę q-rwę podjadę autobusem.

Niech św.Berta ma w opiece Reihnbahn, Beatrix nadchodzi!:d

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry popołudniu  

Zaraz owoce pdp narychtuje i potem leżing będę uskuteczniać

Narobiłam się dzisiaj i na dodatek trochę mnie przewiało na spacerze .

Miłego popołudnia dla wszystkich

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, OpiekunkaRadzi.pl napisał:

Dobry wieczór, chcieliśmy Was powitać nową odsłoną, z przytupem, ale niestety nie wszystko poszło tak jak powinno. I nadal nie idzie, bo odnotowujemy duże spadki prędkości serwisu, które będą odczuwalne także jutro. Wprowadzenie zmian miało być szybkie i niezauważalne. Wyszło inaczej, za co przepraszamy. Robimy co możemy, by przywrócić stabilność serwisu. Trzymajcie kciuki! Do usłyszenia!

Jakie do usłyszenia?? A zadzwoniłeś do mnie??:cool:xd A ja czekam i czekam... już z tęsknoty boki mi się do źiber skleiły:d

A poważnie, nie martw się na zapas...

Przeżyjemy!

Pozdrowionka!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrzaj...kwiaty od rana i to od obcego chopa:p

Dziękujemy!:love:

Chyba już mam stresa przed podróżą, co prawda to rzut kamieniem, raptem 300km, ale znając busiarzy będę jechać i jechać jak Shrek do Teściów:d

Zaraz obiadek, potem pożegnalny spacer do Turków na kahve i baklave, może sobie coś kupię w prezencie:trele:

 

Miłego dnia!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2135610764_kwiatypolnelato.gif.8eda911f43e25aa08d34a7e4f171d1c9.gifWitajcie kochani po długiej nieobecności

Znów walizki spakowałam i wróciłam na nowe zlecenie z inną firmą , poprzednia  trochę namieszała w zupełnie innym kierunku, od teraz będę rządzić w Stuttgarcie

Wszystkim koleżanką szczęśliwego Dnia Kobiet 

Edytowane przez agnes76/76
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2022 o 17:01, Patrycja781 napisał:

Dzień dobry :)

No cóż...jeszcze tylko 24 dni...jeszcze tylko 24 dni...

A tak serio to rozważam to że chyba tu nie wrócę.Pomimo leków nasilia się agresja słowna,nie wspomnę o "skromnych"próbach agresji fizycznej.Dzisiaj żeby nie refleks to przynajmniej 2 razy dostałabym po pysku.I to tylko dlatego że nie pozwoliłam wyjadać obierek od ziemniaków i za podanie widelca do obiadu żeby nie jadła rękoma...

A tak ogólnie to mam wolne pół niedzieli i jest fajnie :)

Myśl o sobie w pierwszej kolejności i przede wszystkim i nie miej wyrzutów. Na siłę się nie da bo to żadna przyjemność. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leżę i kwiczę...

Ukradłam z netuxdxd:

 

Jutro Dzień Mężczyzny.

Dajmy im głos. 

 

Po skromnej analizie, doszedłem do wniosku, że uszczęśliwienie kobiety nie jest trudne...
A. Należy tylko być :
1. przyjacielem
2. partnerem
3. kochankiem
4. bratem
5. ojcem
6. nauczycielem
7. wychowawcą
8. spowiednikiem
9. powiernikiem
10. kucharzem
11. mechanikiem
12. monterem
13. elektrykiem
14. szoferem
15. tragarzem
16. sprzątaczką
17. stewardem
18. hydraulikiem
19. stolarzem
20. modelem
21. architektem wnętrz
22. seksuologiem
23. psychologiem
24. psychiatrą
25. psychoterapeutą.
B. Ważne też są inne cechy. Należy być :
1. sympatycznym
2. wysportowanym ale
3. inteligentnym ale
4. silnym
5. kulturalnym ale
6. twardym ale
7. łagodnym
8. czułym ale
9. zdecydowanym ale
10. romantycznym ale
11. męskim
12. dowcipnym i
13. wesołym ale
14. poważnym i
15. dystyngowanym
16. odważnym ale
17. misiem ale
18. energicznym
19. zapobiegawczym
20. kreatywnym
21. pomysłowym
22. zdolnym ale
23. skromnym i
24. wyrozumiałym
25. eleganckim ale
26. stanowczym
27. ciepłym ale
28. zimnym ale
29. namiętnym
30. tolerancyjnym ale
31. zasadniczym i
32. honorowym i
33. szlachetnym ale
34. praktycznym i
35. pragmatycznym
36. praworządnym ale
37. gotowym zrobić dla niej wszystko [np. skok na bank] czyli
38. zdesperowanym [ z miłości ] ale
39. opanowanym
40. szarmanckim ale
41. stałym i
42. wiernym
43. uważnym ale
44. rozmarzonym ale
45. ambitnym
46. godnym zaufania i
47. szacunku
48. gotowym do poświęceń i, przede wszystkim,
49. wypłacalnym.
C. Jednocześnie musi mężczyzna uważać na to, aby:
a) nie był zazdrosny, a jednak zainteresowany
b) dobrze rozumiał się ze swoją rodziną, nie poświęcał jej jednak więcej czasu niż danej kobiecie
c) pozostawił kobiecie swobodę, ale okazywał troskę i zainteresowanie gdzie była i co robiła
d) ubierał się w garnitur, ale był gotów przenosić ją na rękach przez błoto po kolana i wchodzić do domu przez balkon, gdy ona zapomni kluczy, lub gonić, dogonić i pobić złodzieja, który wyrwał jej torebkę, w której przecież miała tak niezbędne do życia lusterko i szminkę.
D. ważne jest aby nie zapominać jej :
1. daty pierwszego spotkania
2. daty pierwszej randki
3. daty ślubu
4. daty pierwszego pocałunku
5. okresu
6. wizyty u stomatologa
7. rocznic
Niestety, nawet najbardziej doskonałe wykonanie powyższych zaleceń nie gwarantuje pełnego sukcesu. Kobieta mogłaby się bowiem czuć zmęczona obecnością w jej życiu idealnego mężczyzny oraz poczuć się zdominowaną przez niego i uciec z pierwszym lepszym menelem z gitarą, którego napotka.
A teraz druga strona medalu. Uszczęśliwić mężczyznę jest zadaniem daleko trudniejszym, ponieważ mężczyzna potrzebuje:
1. seksu i
2. jedzenia
Większość kobiet jest oczywiście tak wygórowanymi męskimi potrzebami mocno przeciążona. Zaspokojenie tych potrzeb przerasta siły naszych pań.
Wniosek :
Harmonijne współżycie można łatwo osiągnąć, pod warunkiem, że mężczyźni wreszcie zrozumieją, iż muszą nieco ograniczyć swoje zapędy i pohamować swoją roszczeniową postawę!

~ Mariusz Kruk

 

 

Nooo, chłopcy, zatem . .

Boskiego sexu i pysznego żarcia!

:pxd

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...