Skocz do zawartości

Coronavirus-aktualności


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, lusi napisał:

a ja juz od 3 znajomych osob slyszalam ze  kwarantanne zrobili sobie sami ze wzgledu na wlasne dobro i innych    aleeeee   ,nikogo nie obchodzilo  ze przyjechali .skad przyjechali i kiedy ..  nikt ich nie sprawdzal .  mimo ze na granicy oczywiscie wypelniali dokumenty przy wjezdzie ,  gdyby trafilo na lekkomyslnych  (jakich jest wiele ) to mogli sobie wychodzic  i robic co chcieli .  ja jeszcze miesiac tu kibluje  mysle ze przez ten czas moze sie juz cos zmieni   ,ale nawet  sama sobie zrobie kwarantanne   , zeby miec spokojne sumienie ze nikogo nie zarazilam   ......  to od nas wszystkich zalezy ,ile bedzie zakazonych ,chorych  .i ile umrze  ,, i gdyby tak sie kazdy dostosowal do tego napewno by bylo duzoooo mniej chorych 

Pewnie zaczną sprawdzac po wyborach ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dodzisława napisał:

Znowu będę niepopularna, ale co Wy pieprzycie? Przekraczam granice i biegiem do domu na14 dni. Jakie od następnego dnia , jakie źle liczone dni, bo informacje docierają z opóźnieniem. No jak słowo daję, jestem zdumiona. Aktualnie mieszkam sama, podstawowe zakupy zrobię sobie w De, resztę ogarnę przez rodzinę i znajomych , którym pomacham przez okno i będzie siedzieć w domu na dupie tyle ile będzie trzeba. Dla zdrowia własnego i moich bliskich, oraz bliźnich , których ewentualnie mogłabym zarazić będąc chora i nie wiedząc o tym. Kwarantanna nie kieruje się przepisami, ale rozumem. Przynajmniej powinna .

:tak:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dodzisława napisał:

@Joy Wiem Joluś , ja tylko pisałam o zdrowym rozsądku i odpowiedzialności za siebie i za innych. Do tego żadne przepisy nie są mi potrzebne. 

Mi też nie są potrzebne przepisy, sama jestem odpowiedzialna,a co ja teraz tutaj robię do jasnej ciasnej , siedze na dupie ,leci 3 tydzień kwarantanny u mnie, nikt nie musi mnie pouczac co mam robić, bo wiem,:dobrze:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, emma napisał:

Dziś rano otrzymałam info. Wiesz, że ost dużo różnych informacji się roznosi, jednak jak do tej pory się zgadza: Wyciekły plany PIS z tajnego spotkania z koalicjantami i prezydentem w dniu 29.03.2020 r. w sprawie wyborów 10 maja. Ten plan jest następujący: na 3 tygodnie przed wyborami, a więc niedługo po Świętach Wielkanocnych, rząd zacznie zmniejszać ilość testów na koronawirusa, dostarczanych do szpitali i służby zdrowia. Zmniejszone dostawy rząd ma tłumaczyć problemami z zakupem testów. Zmniejszona ilość testów spowoduje w tym momencie spadek wykrywalności osób chorych i rząd ogłosi, że epidemia się cofa i można bezpiecznie przeprowadzić wybory. To, że w czasie wyborów zarazi się ogromna ilość zdrowych dotychczas osób nie ma dla PIS-u żadnego znaczenia, bo to okaże się już po wyborach, które w tych warunkach wygra Duda. Mając swój Sejm i Prezydenta, w razie buntu społeczeństwa, PIS pod pozorem walki z koronawirusem wprowadzi Stan Wyjątkowy, analogiczny do Stanu Wojennego wprowadzonego przez Jaruzelskiego w 1981 roku. W ten sposób dokona się faktyczny Zamach Stanu w Polsce, który zresztą już przewidują eksperci. 
Powyższy plan jest to plan zbrodniczy, jakiego jeszcze w historii Narodu Polskiego nie było. Wiedza o tym planie powinna dotrzeć do jak największej części społeczeństwa, przede wszystkim do polskich patriotów, więc jeśli możesz, to proszę prześlij tę wiadomość do jak największej ilości osób.

też czytałam to,,masakra

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blondi napisał:

też czytałam to,,masakra

mam nadzieję, że to fake news;)

Pisałam na forum politycznym, to.ludki to wypadło, że to nie prawda. Będę się trzymać tej wersji, chociaż widać, że nasz rząd bardzo dąży do wyborów w maju br. Nie myśli o narodzie. Chociaż czytałam w polu źródłach, że nasz prezydent naszej do europejskiego forum ekonomicznego, które jest prowadzone przez Bill Gates. Ten człowiek jest dobrym człowiekiem;) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz taka nowinka, wysyłają do wszystkich chłopów wezwanie do rezerwy, w moim miasteczku tak jest,  dzwoni jeden do urzędu miasta i mówi, pani ale ja jestem bardzo chory, ale grupy pan nie ma? nie! to pan się nadaje,  więc facet mówi, ale ja mam skierowanie do szpitala ale w obecnej sytuacji jest to odroczone, a pani: nie wiem ,czy takie usprawiedliwienie przejdzie, niech pan napisze odwołanie i przyniesie do urzędu, w urzędzie jest Urna i tam pan wrzuci:szok: facet na to: to urząd już umarł:szydera:  kuzwa wszędzie urny,,co jest,,

ale to się dzieje naprawdę,,szykuje się nam coś jeszcze,,narazie wszystko po cichaczu,nigdzie nie nagłaśniane,,ale jeszcze facet pyta: a co ja bym tam miał robić? a pani odpowiada, sprzęt wydawać młodym,, a jaki sprzęt? wiadomo,,

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Joy napisał:

@Blondi a mi chodziło tylko o to jak dokładnie brzmi przepis dotyczący kwarantanny:czytaj:

Sprawę tego czy ktoś mniej lub bardziej chętnie i na jak długo poddaje się izolacji pozostawiam każdemu do rozpatrzenia we własnym sumieniu:tak2:

@Joy  a daj spokój z ich przepisami, co jedno to klamstwo,,co jeden to inaczej interpretuje,bałagan i to ogromny , teraz jest tyle przepisów ,że już każdy zdurniał co do czego, nagłaśniane jest w mediach a w praktyce jest co innego.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 31.03.2020 at 21:29, Joy napisał:

Chyba jednak sprawa nie jest całkiem przegrana.Bo kwarantanna obowiązuje 14 dni licząc od dnia następnego po przekroczeniu granicy. Przy wjeździe do Polski trzeba wypełnić formularz gdzie podaje się min datę wjazdu.Istnieje ryzyko,że ktoś błędnie wklepie do systemu datę ale to jest do udowodnienia,bo sądzę,że nie niszczą kart z granicy. 

No tak, tylko Andrea pisała, że na granicy nie wpisywała daty wjazdu do Polski. 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Joy napisał:

Hmmmmm.....kontrowersyjny przekaz. Z narracji wynika, że wirus jest Bogiem. Hmmmm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Hmmmmm.....kontrowersyjny przekaz. Z narracji wynika, że wirus jest Bogiem. Hmmmm....

A mi się wydaje,że ktoś wykorzystał obecną sytuację ,żeby zwrócić naszą uwagę na "oczywiste oczywistości" o których niestety w pędzie życia zapominamy. No ale każdy ma prawo do swojej interpretacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 1.04.2020 at 13:54, Blondi napisał:

A teraz taka nowinka, wysyłają do wszystkich chłopów wezwanie do rezerwy, w moim miasteczku tak jest,  dzwoni jeden do urzędu miasta i mówi, pani ale ja jestem bardzo chory, ale grupy pan nie ma? nie! to pan się nadaje,  więc facet mówi, ale ja mam skierowanie do szpitala ale w obecnej sytuacji jest to odroczone, a pani: nie wiem ,czy takie usprawiedliwienie przejdzie, niech pan napisze odwołanie i przyniesie do urzędu, w urzędzie jest Urna i tam pan wrzuci:szok: facet na to: to urząd już umarł:szydera:  kuzwa wszędzie urny,,co jest,,

ale to się dzieje naprawdę,,szykuje się nam coś jeszcze,,narazie wszystko po cichaczu,nigdzie nie nagłaśniane,,ale jeszcze facet pyta: a co ja bym tam miał robić? a pani odpowiada, sprzęt wydawać młodym,, a jaki sprzęt? wiadomo,,

Mój chłopcy jeszcze nie dostali ale kolega lat 60...został zaproszony ..przed stanem wojennym i w  późniejszych sytuacjach pobotowi też niby na szkolenia byli wzywani...śmierdzi cos tu.. 

Z ciekawostek.. ludzie na gwałt wybierają gotówki z bankomatów...

Można ludziom wodę z mózgów zrobic...oj mozna

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Joy napisał:

A mi się wydaje,że ktoś wykorzystał obecną sytuację ,żeby zwrócić naszą uwagę na "oczywiste oczywistości" o których niestety w pędzie życia zapominamy. No ale każdy ma prawo do swojej interpretacji.

Joy...kiedyś mój  pdp powiedział...

Lucy liczy się władza i kasa i nic więcej...nie człowiek, nie dobro ludzi...polityka..sport..to tylko władza i kasa...

 

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, geronimo napisał:

 

Nie chce mi się komentować tych bzdur , więc skopiowałam komentarz pod tym filmem . 

CharlieKPoland

 " Lubię S-F, ale TY koleś to już ostro popłynąłeś ;-)))) A tak na poważnie, to jesteś albo mega niekompetentny, albo sam jesteś niezlym manipulantem. A wlasciwie, to chyba to i to, czyli najgorsza opcja WIĘC PO KOLEI uwagi do tego filmu: 1) W TV w Polsce mówiono o Excel Center, które nie jest w zadnym Manchesterze, tylko w Londynie. Moja kolezanka mieszka obok i mowi ze tam jest spora zadyma teraz. A to powazna osoba, nie mam powodu, aby jej nie wierzyc. 2) Paniki w Manchesterze nie ma, bo Covid jeszcze się u Was nie rozhulal. Wiec to nie jest zaden dowod. Przyjdz w to samo miejsce w maju Zreszta... bylo już dwóch takich "geniuszy", co twierdzili, ze koronawirus to fake: Boris Johnson (chory na Covid-19) i Piotr Rogucki, znany idiota pod pseudonimem Matka Kurka, ktory toczyl bekę z koronawirusa. Też dziś chory. 3) "Zdjecia trumien z Bergamo" - jak chujowe medium, to nie ma wlasnych zdjec. Wiec biora foty z netu, liczac, ze sie nikt nie kapnie. A wiec zdarzaja sie takie kompromitujace wtopy, ale w chujowych mediach powtarzam. DLatego przy takich tematach lepiej jest zapoznawac sie z powazniejszymi zrodlami. Duze, powazne telewizje - maja zwykle wlasnych reporterow, ktirych wysylaja w miejsca kryzysu. Przykladowo TVN nie robi copy-paste filmow z netu, tylko nagrywa wlasne wywiady na miejscu. I raz mowil czlowiek z NY z kostnicy, innym razem mowil czlowiek z kostnicy w Lombardii. I TO NIE BYLY te same miejsca, te same wnetrza i osoby, tylko autorskie nagrania ich reporterow i tylko dla nich... Zreszta - moja znajoma wklejala mi rozmowe ze swoja kolezanka mieszkajaca w Lombardii. Wszystko co tam sie dzieje, ze ludzie padaja jak muchy i masowo choruja - potwierdzala WIEC TO PANDEMIA KORONAWIRUSA - TO NIE JEST FAKE. Mozna sie oczywiscie spierac o faktyczna ilosc chorych, zasie, metody walki, przygotowanie rzadow. Ale nie o fakt, czy CV jest, czy go nie ma. 4) Siec 5G... No tu mi rece najbardziej opadly. 5G jest w trakcie uzgadniania i certyfikacji - to po pierwsze. Ale wg specyfikacji draftowych - w EU bedzie pracowalo w 3 kategoriach pasm: 600/700MHz (czyli jak pierwsze komorki GSM), 3.3-3.7GHz, a być może 3-5GHz (a wiec pomiedzy codziennie uzywanym pasmem... Wifi 802.11b/g/n 2.4GHz i 802.11a/ac 5Ghz). I trzecie, najbardziej wlasnie kontrowersyjne pasmo to 26-80GHZ (moze do 100GHz) - to czestotliwosc glownie dla miast. W tej czestotliwosci zasieg takiego nadajnika jest ograniczony co najwyzej do 100m, a blisko 100GHz - do 10m nawet ! Teraz o pierwszych dwoch pasmach - nie ma co rozmawiac, bo szkoda czasu (z tych powodow ze tych czestotliwosci uzywamy od kilkudziesieciu lat. WSZYSCY KTORZY TO TERAZ CZYTAJA TAKZE). Co do pasma 26-100GHz - fizyka mowi, ze im wieksza czestotliwosc, tym mniejsza... propagacja przez przeszkody stale. Stad faktycznie wymagane jest znacznie, znacznie wiecej nadajnikow niz dla LTE. ALE - znacznie mniejszej mocy. Zwykly nadajnik (BTS) komorkowy, dla naszych codziennie uzywanych komorek, ma w PL maksymalna moc nawet do 640W (dla 900MHz), a w miastach - do 40W. Zwykle moce tych nadajnikow maja tak 20-40W. Tymczasem nadajniki 5G maja max 20W, a zwykle 10W. Dodam, ze pasmo "milimetrowe" potrafi nie przechodzic nawet przez wiekszosc szyb, a nie tylko scian... Takze wmieszanie hasel "depolulacja", "obowiazkowe szczepienia", "5G" bo "usmazy mozg" - w temat pademii na koronawirusa - to zwykly CLICKBATE . Bosch.... ‍♀ Natomiast co do 2 rzeczy się zgadzam z Tobą. A) Koronawirus - to jednak poważny temat. Wskaźnik transmisji jest bardzo wysoki (np. grypa ma Ro=0.1, a SARS-Cov-2 ma Ro=3.5 wg najnowszych danych), co gdyby nie robić jakichkolwiek ograniczeń to przeleciałby jak sztorm przez cała planetę i wykosiłby ok. 3-5% ludzkości. A w przypadku nawarstwień zarażeń w jednostce czasu (USA, Italia, Hiszpania) - nawet o większych procentach lokalnej śmiertelności możemy mówić. A że zaczynają umierać także osoby młode i bez chorób współistniejących... to ja kiedyś też się śmiałem, że to kolejna fake-pandemia (jak np. H5N1). Ale dziś już się nie śmieję po przeanalizowaniu polskich zasobów medycznych vs możliwe scenariusze. Tym razem to realne zagrożenie, bo zaraza jest mocno agresywna i szybko się przenosi między nosicielami. B) Media wywołują panikę, a na pewno stan podwyższonej uwagi problemem. To prawda. Ale czemu to robią (poza aspektem wyższej oglądalności) ? Aby jak jest hasło #staykurwaathome, to stay at this f..n home ! Aby ludzie po prostu nie zlewali tematu. Bo olewka się w tym przypadku kończy bardzo brutalnie. Patrz sytuacja: Włochy, obecnie już Hiszpania, a najlepszym przykładem jest USA, gdzie do początku marca Mr Trump sobie drwił z koronawirusa. A teraz idzie kosa i będzie coraz gorzej. FACEPALM. "

Lepiej bym tego nie ujęła 

Edytowane przez violka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...