Skocz do zawartości

Nie chcę jechać przez koronawirusa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Darekr napisał:

Teraz własnie(2 minuty temu) w TVP INFO była konferencja  szefa MSWiA i wyraźnie powiedział, że restrykcje na granicach dotyczyć będą obywateli innych państw wjeżdżających do PL

Mamy stan wyjątkowy . Granica jest zamykana z powodu wirusa , nie ma tu podtekstów politycznych . Chodzi o ograniczenie przemieszczania sie ludzi . Jaki sens miałoby wpuszczanie Polaków bez obowiązującego ich okresu kwarantanny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Darekr napisał:

Niemcy nie zamknęli granicy tylko Polska, do Niemiec można wjeżdżać,

Obowiązkowa kwarantanna - to już wielka niewiadoma:

Na polsacie podali, że dotyczy wjeżdżających do Polski - Polaków,

na onecie, że ta obowiązkowa  kwarantanna dotyczy obcokrajówców wjeżdżających do PL,

(bo Ci którzy mają w PL miejsce zamieszkania, pracę, uczą się lub mają rodzinę mogą wjeżdżać)

Nie mogą wprowadzić tylko dla cudzoziemców

Zaraz by się podniósł huk że to jawna dyskryminacja

Poza tym byłoby to bez sensu,tak jakby wirus Polaków za granicą się nie imał więc kwarantanna niepotrzebna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foczka63 przeczytałam, ale jest też taka informacja:

 

"Polacy wracający do Polski odbędą 14-dniową kwarantannę domową
Obywatele, którzy znajdują się obecnie poza Polską, mogą wracać do kraju. Po przekroczeniu granicy każdy z nich zostanie zarejestrowany, a także przebadany. Zostanie również skierowany na obowiązkową 14-dniową kwarantannę domową. 

Wyjątkiem są osoby:

z obszarów przygranicznych, które mieszkają w Polsce, ale pracują na co dzień w kraju sąsiednim,

kierowcy transportu kołowego – np. autobusów i busów.

Nie będą musiały one przebywać kwarantanny."

 

 https://www.gov.pl/web/koronawirus/zamykamy-granice-przed-koronawirusem  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Basiaim napisał:

Kierowców busów, autokarów ponoć kwarantanna nie dotyczy

Basiu , ono jadą kilkanaście godzin w małej puszce z ludzmi , którzy mogą być chorzy . Musieliby by być odizolowani od pasażerów i kontrolowani , czy nie wychodzą z auta . Nie ma takiej możliwości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystko jasne, zrozumiałe. Ale żeby sobie we łbie pokomplikować i żeby nie było za prosto (taka ze mnie złożona persona) to myslę, czy rząd na tyle będzie chciał uchronic polskich obywateli, że nie pozwoli wyjeżdżac tym, ktorzy przebywając aktualnie w kraju zadeklarują wyjechać tam, gdzie granice nie będą zamkniete, myślę tu o Niemczech. inną kwestią jest transport, ale czy skończyłoby się na apelach czy zakazach wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Basiaim napisał:

@foczka63 przeczytałam, ale jest też taka informacja:

 

"Polacy wracający do Polski odbędą 14-dniową kwarantannę domową
Obywatele, którzy znajdują się obecnie poza Polską, mogą wracać do kraju. Po przekroczeniu granicy każdy z nich zostanie zarejestrowany, a także przebadany. Zostanie również skierowany na obowiązkową 14-dniową kwarantannę domową. 

Wyjątkiem są osoby:

z obszarów przygranicznych, które mieszkają w Polsce, ale pracują na co dzień w kraju sąsiednim,

kierowcy transportu kołowego – np. autobusów i busów.

Nie będą musiały one przebywać kwarantanny."

 

 https://www.gov.pl/web/koronawirus/zamykamy-granice-przed-koronawirusem  

W pytaniach po konferencji była mowa o kierowcach, którzy przewożą towary, bo to nie ulega zmianie. Przepływ towarów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violka @Afryka

Ja to wszystko rozumiem i oczywiście też jestem za tym, żeby kwarantannę odbywali (z powodów, które violka napisała), zacytowałam jedynie info z netu.

 

Sama siedzę, jak na bombie, bo wyjazd mam (?) na poniedziałek rano (noc z niedzieli na poniedziałek dokładnie) i k*** nic nie wiem.

Jutro będę dzwonić do busiarni, co robią.

Umowa podpisana leży już w agencji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Basiaim napisał:

@violka @Afryka

Ja to wszystko rozumiem i oczywiście też jestem za tym, żeby kwarantannę odbywali (z powodów, które violka napisała), zacytowałam jedynie info z netu.

 

Sama siedzę, jak na bombie, bo wyjazd mam (?) na poniedziałek rano (noc z niedzieli na poniedziałek dokładnie) i k*** nic nie wiem.

Jutro będę dzwonić do busiarni, co robią.

Umowa podpisana leży już w agencji.

 

Napisz proszę jaką dostaniesz informację z " busiarni " . Jestem bardzo ciekawa . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, wystraszyła mnie odpowiedź wirusologa na pytania zadawane przez widzów, leci taka audycja od tygodnia na TVN 24, odpowiadają eksperci od tych syfów. Wirus wydalony przez zakażonego utrzymuje się w powietrzu przez około 3 godziny, w małym pomieszczeniu, a pytanie dotyczyło windy. Odpowiedź była niestety twierdzącą, a moja teściowa mieszka na 10 piętrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Basiaim napisał:

Umowa podpisana leży już w agencji.

Moja też,ale jak zamknięte to zamknięte.W tym szczególnym przypadku to myslę ,ze agencje będą te umowy nasze anulowac albo coś innego wymyslą bo przecież nigdzie nie pojedziemy nawet jakbyśmy bardzo chciały.Też jutro busiarnię ogarnę i napisze co powiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, violka napisał:

Napisz proszę jaką dostaniesz informację z " busiarni " . Jestem bardzo ciekawa . 

Napiszę.

Z wpisów PasTrans-u wywnioskowałam, że jutro robią ostatni kurs. Ja mam innego przewoźnika, który nic jeszcze nie napisał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Basiaim napisał:

Dzięki...tak to jest, jak się w nerwach szuka :$

Jutro będziesz mądrzejsza po telefonie do busiarni. 

W tej chwili zostaliśmy podzieleni na tych co zdążyli wrócić bez komplikacji, i na tych co utknęli w Niemczech. Decyzje niejako podjęto za nas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Basiaim ma rację, czytałem teraz stronę GOV.PL podaną przez Nią.

Kwarantanna domowa dotyczy obywateli PL,

Kierowców kargo i 

"kierowcy transportu kołowego – np. autobusów i busów.

Nie będą musiały one przebywać kwarantanny"

to jest oficjalny komunikat!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Afryka napisał:

Wiecie co, wystraszyła mnie odpowiedź wirusologa na pytania zadawane przez widzów, leci taka audycja od tygodnia na TVN 24, odpowiadają eksperci od tych syfów. Wirus wydalony przez zakażonego utrzymuje się w powietrzu przez około 3 godziny, w małym pomieszczeniu, a pytanie dotyczyło windy. Odpowiedź była niestety twierdzącą, a moja teściowa mieszka na 10 piętrze. 

Czyli lata sobie w każdym pomieszczeniu ? Teoria trzymania w odległości trzech metrów od człowieka legła w gruzach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wichurra
Godzinę temu, Darekr napisał:

Niemcy nie zamknęli granicy tylko Polska, do Niemiec można wjeżdżać,

Obowiązkowa kwarantanna - to już wielka niewiadoma:

Na polsacie podali, że dotyczy wjeżdżających do Polski - Polaków,

na onecie, że ta obowiązkowa  kwarantanna dotyczy obcokrajówców wjeżdżających do PL,

(bo Ci którzy mają w PL miejsce zamieszkania, pracę, uczą się lub mają rodzinę mogą wjeżdżać)

Mówili że każdy wjezdzajacy do Polski będzie musiał odbyć kwarantannę. 

Obcokrajowcy mają zakaz w ogóle wjazdu, chyba że tu mieszkają, czy pracują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Afryka napisał:

Wiecie co, wystraszyła mnie odpowiedź wirusologa na pytania zadawane przez widzów, leci taka audycja od tygodnia na TVN 24, odpowiadają eksperci od tych syfów. Wirus wydalony przez zakażonego utrzymuje się w powietrzu przez około 3 godziny, w małym pomieszczeniu, a pytanie dotyczyło windy. Odpowiedź była niestety twierdzącą, a moja teściowa mieszka na 10 piętrze. 

Kur*** też korzystam z windy :( 

O siebie boję się jakoś mniej, bardziej że "podaruję" syfa np. mojemu tacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Darekr napisał:

@Basiaim ma rację, czytałem teraz stronę GOV.PL podaną przez Nią.

Kwarantanna domowa dotyczy obywateli PL,

Kierowców kargo i 

"kierowcy transportu kołowego – np. autobusów i busów.

Nie będą musiały one przebywać kwarantanny"

to jest oficjalny komunikat!!!!!!!!!

Czyli kierowcy aut osobowych ,zwykłych,prywatnych kierowani do kwarantanny,a kierowcy busów przewożący pasażerów- nie.

Przecież to byłaby kolejna dyskryminacja i kolejny bezsens.

Edytowane przez Marta B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...