Skocz do zawartości

Własna działalność, podwójne kontrakty itp


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Czy ktoś wie jak to jest na własnej działalności, czy da się ogarnąć rynek, tak by nie zabrakło PDP?
2. I ogólnie, jak to jest z tymi podwójnymi kontraktami, bo obiło mi się o uszy, że jeżdżą z żoną, matką, bratem, ale nie rozumiem, kto tyle zapłaci z a2 osoby. Prawda to? 

dzięki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinkowski napisał:

1. Czy ktoś wie jak to jest na własnej działalności, czy da się ogarnąć rynek, tak by nie zabrakło PDP?
2. I ogólnie, jak to jest z tymi podwójnymi kontraktami, bo obiło mi się o uszy, że jeżdżą z żoną, matką, bratem, ale nie rozumiem, kto tyle zapłaci z a2 osoby. Prawda to? 

dzięki ;-)

Są tu osoby na działalności i pracujące w parach, np jedną w nocy, druga w dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hawana napisał:

Są tu osoby na działalności i pracujące w parach, np jedną w nocy, druga w dzień.

Oki, czy dużo jest takich zleceń z agencji? Ja w UK robiłem na podwójnych z osobami przypadkowymi, bo tam jest wymóg, że hoista obsługuje się w 2 osoby, a i pdp budzili w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinkowski napisał:

Oki, czy dużo jest takich zleceń z agencji? Ja w UK robiłem na podwójnych z osobami przypadkowymi, bo tam jest wymóg, że hoista obsługuje się w 2 osoby, a i pdp budzili w nocy.

Czy dużo, nie wiem. @Michasia 1959 pracuje w parze. Ja zawsze sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marcinkowski napisał:

1. Czy ktoś wie jak to jest na własnej działalności, czy da się ogarnąć rynek, tak by nie zabrakło PDP?
2. I ogólnie, jak to jest z tymi podwójnymi kontraktami, bo obiło mi się o uszy, że jeżdżą z żoną, matką, bratem, ale nie rozumiem, kto tyle zapłaci z a2 osoby. Prawda to? 

dzięki ;-)

Nie rozumiem pierwszego pytania . Podopiecznych nie zabraknie , gdyż jest ciągłe zapotrzebowanie na opiekunów . Pracując na własnej działalności należy samemu znalezć sobie klienta ,a  to nie jest łatwa sprawa . Można również podpisać umowę z agencją , ale osobiście uważam , że to mija się z celem , bo jeżeli mam pod kogoś podlegać , to wolę żeby on prowadził całą " papierologię "

Pracy dla par nie ma wiele . To są na ogół cięższe przypadki i zarabia się mniej jak w pojedynkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinkowski raczej jadą pary z rodziny( tu mamy siostry w parze pracujące,brat z siostrą ,małżeństwo ,narzeczeństwo)Piszę o naszym forum.Ktoś pisał,że był na zleceniu z przypadkową osobą do pary ,ale zgrzyty były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

Pracy dla par nie ma wiele . To są na ogół cięższe przypadki i zarabia się mniej jak w pojedynkę .

A no widzisz, bo w UK byłem tylko na 2 os. Ale podzwonię popytam w agencjach.

 

2 minuty temu, Teresadd napisał:

Ktoś pisał,że był na zleceniu z przypadkową osobą do pary ,ale zgrzyty były.

Tak to wygląda, niestety każdy chce inaczej ustawiać talerze, inaczej wieszać pranie, inaczej obierać ziemniaki. Uważam, że w tym przypadku, najlepsze jest połączenie kobieta i facet. Bowiem w UK z rodziną jeździć nie można i technicznie nie jest to wykonalne, bo wolne jest miejsce, gdy ktoś zjedzie, a nigdy nie zjeżdżają dwie osoby jednocześnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcinkowski napisał:

Ja też nie pamiętam, ale ogłaszali się, ze jedź z kim chcesz itp. Być może 2 os. to do małżeństw? W UK 2 os, to zazwyczaj pdp z agresją, hoistem i wstawaniem w nocy. Ogólnie ciekawi mnie ten rynek w DE.

Moja koleżanka pracowała w parze,jedną osoba robiła dniowke, druga nockę,  pdp był jeden, zmiany co 2 tygodnie. Niestety stan agonalny i szybko się skończyło.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hawana napisał:

Moja koleżanka pracowała w parze,jedną osoba robiła dniowej, druga nockę,  pdp był jeden, zmiany co 2 tygodnie. Niestety stan agonalny i szybko się skończyło.

momento... zmiany co 2 tyg, czyli nie spał przez 2 tyg? ;-) Eee to myśmy ,mieli fajne zmiany: 9-14, 14-19, 19 -9 itp itd
Ale słyszałem, że jak ktoś na początku narzuci ciężkie zmiany to potem kontrakt tak leci i inni to powielają, bo nie wiedzą, że można to zmienić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcinkowski napisał:

momento... zmiany co 2 tyg, czyli nie spał przez 2 tyg? ;-) Eee to myśmy ,mieli fajne zmiany: 9-14, 14-19, 19 -9 itp itd
Ale słyszałem, że jak ktoś na początku narzuci ciężkie zmiany to potem kontrakt tak leci i inni to powielają, bo nie wiedzą, że można to zmienić ;-)

Co do godzin , jak, to nie wiem. Zjezdzala do domu co 2 tygodnie, żeby dogladac chorego męża. 

A tam było ciężko, pdp non stop wolał.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcinkowski napisał:

momento... zmiany co 2 tyg, czyli nie spał przez 2 tyg? ;-) Eee to myśmy ,mieli fajne zmiany: 9-14, 14-19, 19 -9 itp itd
Ale słyszałem, że jak ktoś na początku narzuci ciężkie zmiany to potem kontrakt tak leci i inni to powielają, bo nie wiedzą, że można to zmienić ;-)

Wg .uznania ustalacie.Sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa

2 minuty temu, hawana napisał:

Co do godzin , jak, to nie wiem. Zjezdzala do domu co 2 tygodnie, żeby dogladac chorego męża. 

Aaa to już wiem ;-) myślałem, ze jedna osoba 2 tyg miała nocki ;-) Bo słyszałem o OP, który 3 dni nie spał, bo miał nocki. Wiesz różne są podejścia i jak wpadniesz w taki kontrakt, to ciężko narzucić zmianę, bo ktoś tak robi od pół roku i mu pasuje. Dlatego kontrakty 2 os z przypadkową osobą, to duże ryzyko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcinkowski napisał:

aa

Aaa to już wiem ;-) myślałem, ze jedna osoba 2 tyg miała nocki ;-) Bo słyszałem o OP, który 3 dni nie spał, bo miał nocki. Wiesz różne są podejścia i jak wpadniesz w taki kontrakt, to ciężko narzucić zmianę, bo ktoś tak robi od pół roku i mu pasuje. Dlatego kontrakty 2 os z przypadkową osobą, to duże ryzyko

A samemu nie próbowałeś?

Są ogłoszenia z językiem angielskim.

Bylam kiedys u dziadka, wymagany był niemiecki albo angielski , bo dziadek całe życie spędził w Stanach .

Wydaje mi się że pojedyncze kontrakty są lepiej płatne. 

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcinkowski napisał:

W DE? Ja nie mam zaufania do prywatnego pozyskiwania PDP. Jak coś nie wyjdzie, to po 2-3 dniach jesteś na lodzie. Tak mi się przynajmniej wydaje. 

Nie chodzi o prywatne zlecenie tylko o zlecenie dla jednego opiekuna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hawana Ja pracuje razem z siostrą, i dzielimy się obowiązkami,. W chwili obecnej mamy 2 osoby, Podopieczny całkowicie do opieki / mycie, transfer 1 raz , przekręcanie, , karmienie / Babcia słabo mobilna ale przy rolatorze dojdzie do toalety ale już pod opieka.Wymieniamy się z parami . Były koleżanki ale grzmiało i im nie wyszło. Jestesmy przez niemiecką agencję na umowę o prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Michasia 1959 napisał:

@hawana Ja pracuje razem z siostrą, i dzielimy się obowiązkami,. W chwili obecnej mamy 2 osoby, Podopieczny całkowicie do opieki / mycie, transfer 1 raz , przekręcanie, , karmienie / Babcia słabo mobilna ale przy rolatorze dojdzie do toalety ale już pod opieka.Wymieniamy się z parami . Były koleżanki ale grzmiało i im nie wyszło. Jestesmy przez niemiecką agencję na umowę o prace.

dzięki to fajnie, że Wam wyszło ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marcinkowski napisał:

dzięki to fajnie, że Wam wyszło ;-)

Wiadomo w pojedynkę się więcej zarobi i przypadki może nie tak ciężkie,. Nam wychodzi:haha: / myślałam że będzie gorzej, ale jakby wypunktował to pozytywów jest więcej we dwoje. Czas szybciej a że euro parę mniej - wszystkiego nie da się przeliczyć na pieniądz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...