Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

jak zagadac rodzine o podwyzke?


Gość grazyna5555
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grazyna5555

Sztela jest prywatnie, babcia spokojna,duzo spi.Wyjazdy sa na 2 miesiace (we dwie jestesmy). stawka 1400 do reki miesiecznie ,rodzina oddaje tez za bus. Zgadalysmy sie ze zmieniczka ze poprosimy aby od stycznia placili nam po 200euro wiecej.Roboty tutaj za bardzo nie ma, tyle co ugotowac i zabrac babcie na wozku na spacer. 2 razy w tygodniu przychodzi taka putzfrau. Pomyslalysmy ze zaproponujemy aby z niej zrezygnowano a w zamian za to nam wiecej placono. Jak to rozegrac zeby sie zgodzili? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji nie zmieniałbym niczego. Jednak Waszym świętym prawem jest zapytać, czy przyjęcie obowiązków Putzfrau wiązałoby się z jakąś korzyścią finansową dla Was, czy rodzina i PDP widzą taką możliwość? Czy to jest w ogóle możliwe? W czasie wykonywania obowiązków Putzfrau możecie, zdaniem rodziny, zaniedbywać własne, dotychczasowe względem PDP? Może mają z Putzfrau umowę o której nie wiecie?

Zazwyczaj, w takiej sytuacji rodzina pomyśli, że nie macie zbyt wiele obowiązków, jeśli szukacie dodatkowych, już nie mówiąc o tym, że chcecie Niemce odebrać jej pracę? Pojawią się pytania i dociekliwość rodziny może sprawić, że...zaczną o Was inaczej myśleć.

Decyzja należy do Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tak bym nie postąpiła bo moim zdaniem byłoby to przynajmniej nietaktowne Ja zarabiam o wiele mniej od Was i czasami nie wiem gdzie ręce mam włożyć Moja znajoma z Niemiec płaci opiekunką 1000 euro do chorej z zaawansowaną demencją.Zapytać zawsze można tylko gorzej jak rodzina każe Wam spakować walizki to co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość grazyna5555 napisał:

Roboty tutaj za bardzo nie ma, tyle co ugotowac i zabrac babcie na wozku na spacer

Czyli trzeba rzecz przemyśleć, skoro sztela tak lekka dla Was.

Całkowicie zgadzam się z tym co pisze @Florcia - argument o ewentualnym przejęciu pracy  Putzfrau nie jest dobry i  może nie wywołać dobrego wrażenia.  Florcia dobrze to wyjaśnia. Może nawet być tak, że ta osoba w istocie kontroluje jakoś waszą pracę ?

    Lepiej znaleźć inny argument.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja koleznaka tak zrobila w Wiedniu... tez 2 razy w tyg byla sprzataczka i z kazdym razem brala 30 euro... no i kolezanka chciala to przejac... wiec rodzinka pdp sie obruszyla bardzo, ze jakim prawem ona chce pozbawic pracy Austriaczke, ktora od kilku lat u nich sprzata i z ktorej sa zadowoleni? chciala dobrze, a obrocilo sie orzeciwko niej... wiec ja sama bym wpadla tez na taki pomysl, a po tym juz bym nigdy z czyms takim nie wyskoczyla juz.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość grazyna5555 napisał:

Sztela jest prywatnie, babcia spokojna,duzo spi.Wyjazdy sa na 2 miesiace (we dwie jestesmy). stawka 1400 do reki miesiecznie ,rodzina oddaje tez za bus. Zgadalysmy sie ze zmieniczka ze poprosimy aby od stycznia placili nam po 200euro wiecej.Roboty tutaj za bardzo nie ma, tyle co ugotowac i zabrac babcie na wozku na spacer. 2 razy w tygodniu przychodzi taka putzfrau. Pomyslalysmy ze zaproponujemy aby z niej zrezygnowano a w zamian za to nam wiecej placono. Jak to rozegrac zeby sie zgodzili? Pozdrawiam.

Ja rozumiem, ze kazdy chce zarabiac jak najlepiej, ale ..

sorry, grazyna 5555 wydaje mi sie ze, robisz podpuche.

Jakos  nie miesci sie w glowie, ze majac idalne warunki,niezla kase, chcesz podwyzke o 200 0jro.

na osobe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sayonara 52 napisał:

Jakos  nie miesci sie w glowie, ze majac idalne warunki,niezla kase, chcesz podwyzke o 200 0jro.

To jest możliwe, że to jest prowokacja, post może zawierać część prawdy a nie całą prawdę. Niemieckie rodziny nie są rozrzutne ani nie zwalniają Putzfrau na widzimisię opiekunki.

Jeżeli Grażyna zamierzała wywołać zazdrość, to raczej źle trafiła..."starego misia na sztuczny miód?!":hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwika Karaś

Ja inaczej bym to rozegrała bo zapytałabym czy biorą pod uwagę pracę przez agencję a jak zapytają dlaczego pytam to powiedziałabym, że w agencjach od stycznia podniesiono opiekunkom pensje. Wtedy powinni podpytywać i powiecie, że gdybyście zarabiały po 200 więcej to byłoby prawie tak jak w agencji bo przecież i tak jesteście już stratne na zusach i nawet jesteście gotowe wtedy przejąć obowiązki putzfrau. Może się uda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 17.12.2016 at 17:48, Gość Opiekunka2 napisał:

Mozna sposobem : najpierw poprosic o 80euro podwyzki (zapewne zaokragla do 100) a potem za jakies 3 miesiace o kolejne 80euro (znow zaokragla) .

Lepiej raz niz tak czesto . Bo pomysla ze tak bedzie co 3 miesiace i to zaokraglanie jest ryzykowne bo oni licza kazde euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 17.12.2016 at 23:17, Florcia napisał:

Jeżeli Grażyna zamierzała wywołać zazdrość, to raczej źle trafiła..."starego misia na sztuczny miód?!

Niekoniecznie bo na czarno można i zarobić więcej albo dużo stracić. Mnie na czarno nikt nie namówi ale każdy ma swoje powody. Moja koleżanka zarabia tak 1300 euro ale nie ma nic nawet umowy i musi się sama ubezpieczać. O podwyżkę najlepiej prosić własnie teraz bo nowy rok sprzyja takim zmianą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...