Skocz do zawartości

Szukamy osób do wywiadu o opiece w Niemczech


Rekomendowane odpowiedzi

@fioletowa.mysz To cecha ludzi, którzy mają tzw. lekkie pióro. Potwierdza się gdy sie ciebie czyta.

W temacie: w mojej ocenie bardzo dobry tekst zamieścił@Gość Spacerologia

Cenię dobre, rzetelne materiały dziennikarskie ale nie potrafiłabym wywiadu udzielać. Raz, że bardzo odpowiada mi życie za winklem nie na froncie (tchórz) a dwa: nie do przewidzenia odbiór i skóra cuenka papierowa zamiast krokodyla.

Popieram jednak ideę, dla odważnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość Spacerologia napisał:

Bolączek związanych z tą pracą są dziesiątki , a co człowiek ,to opinia. Myślę , że jednak jednym z istotniejszych problemów jest nieprawdziwa informacja na linii klient-pracownik. Reklama dźwignią handlu , i to znamy wszyscy ; firmy , pozyskując klienta zapewniają go o "niezniszczalności" opiekunki , taki produkt , co to - nie gniotsa , nie łamiotsa ; wszystko zrobi , wszystko potrafi , nie męczy się i nie choruje. I jeszcze te magiczne"24" w nazwie , które Niemcy rozumieją i traktują dosłownie... Mamy już , co prawda , pewne prawne uregulowania naszej pracy po stronie niemieckiej , jednakże w znacznej większości są one traktowane jako umowne ; niby przepis jest , ale kto tam będzie sprawdzał , czy przestrzegany . Dlatego dopóki nie będzie jasnych wytycznych w przepisach , dopóty będzie w tej branży wolnoamerykanka .Jedynie przejrzystość współpracy może spowodować , że obie strony będą wiedziały " na czym stoją" i dopiero wtedy zaistnieje punkt odniesienia . Niemcy doskonale znają taki model współpracy , jesli korzystają z usług Caritas czy Diakoni ; każda czynność (np.higieniczna) przy pacjencie  jest odrębnie wyceniona i rozliczona. Gdyby więc firmy przedstawiały podobny plan współpracy klientowi , opiekunki nie musiały by dodatkowo walczyć o swoje prawa  z pacjentem czy jego rodziną , a mogłyby bardziej skupić się na rzetelnym wykonaniu swojej pracy . 

Nic dodać i nic ująć. Podpisuję się pod tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też by się nie podobało gdyby ktoś nazwał mnie dupomyjką nie uważam tego ani za przesmiewcze ani za napisane z dystansem.  Ale skoro osoba która to napisała tak o sobie myśli to chyba nie nam to oceniać.  Pewnie nie mam tak długiego doświadczenia jak osoby które wypowiadają się w tym temacie ale jak każda z nas swoje przeżyłam.  Ostatnio ktoś życzył mi bym zmieniła pracę a ja podziękowałam i oznajmiłam że nie mam zamiaru bo lubię to co robię.  Z zawodu jestem inżynierem.. Ale chyba to nie był najlepszy wybór w moim życiu,  to praca z ludźmi daje mi satysfakcję. A że bywa trudno... Cóż nikt nie obiecywał że 2000 Euro za miesiąc uda się zarobić bez wysiłku. Pozdrawiam wszystkie osoby które chętnie pracują w tym zawodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawód jak zawód. Jeśli ktoś go wykonuje to zazwyczaj jest to jego wybór. Czasem z przymusu a czasem z przypadku. Nie sądzę by był tu ktoś komu od dzieciństwa marzyło się pracować poza domem, w obcym kraju, w obcym domu i ze ludźmi starymi którym często trzeba podcierac i myć tyłki. Stąd dupomyjec. :haha:I nie ma co się obrażać skoro czasem nasza praca na tym polega. 

Lecz większość z nas nie jest nieszczęśliwa z tego powodu. Jest sporo rzeczy na które można narzekać bo jak napisałam wyżej ta praca wymaga wielu wyrzeczeń a czasem trafia się lepiej ale również gorzej. Tak bywa.

Wielu z nas również ma wyższe wykształcenie ale to nie jest ani powodem do chwały ani powodem do wstydu. Taki mało efektowny zawód teraz wykonujemy i to tyle w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grz.szymanowski większość z nas piszących tutaj ma ogromny szacunek dla Twojej pracy i szczerze będziemy Ci kibicować . Prośba maleńka ....nie zwracaj uwagi na wpisy osób , które bez ładu i składu szrajbną ( sorry za szrajbną ...nieładnie brzmi , ale my tak lubimy :d ) w wątku do tego nieprzeznaczonym jakieś swoje przechwałki i inne pierdoły , tylko po to , żeby rozwinąć jakąś zadymę ...chyba . Spora grupa z nas to zwyczajni , skromni ludzie , którzy w chwilach słabości ponarzekają , czasem obrócą w żart jakąś sytuację a to , że ktoś dawno temu nazwał nas " dupomyjcami "  nie znaczy , że my może nie cenimy się , tylko świadczy o dystansie , który mamy do siebie . Nieważne co o nas powiedzą ...ważne kim jesteśmy dla siebie samych .

@grz.szymanowski powodzenia :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@grz.szymanowski większość z nas piszących tutaj ma ogromny szacunek dla Twojej pracy i szczerze będziemy Ci kibicować . Prośba maleńka ....nie zwracaj uwagi na wpisy osób , które bez ładu i składu szrajbną ( sorry za szrajbną ...nieładnie brzmi , ale my tak lubimy :d ) w wątku do tego nieprzeznaczonym jakieś swoje przechwałki i inne pierdoły , tylko po to , żeby rozwinąć jakąś zadymę ...chyba . Spora grupa z nas to zwyczajni , skromni ludzie , którzy w chwilach słabości ponarzekają , czasem obrócą w żart jakąś sytuację a to , że ktoś dawno temu nazwał nas " dupomyjcami "  nie znaczy , że my może nie cenimy się , tylko świadczy o dystansie , który mamy do siebie . Nieważne co o nas powiedzą ...ważne kim jesteśmy dla siebie samych .

@grz.szymanowski powodzenia :tak2:

Brawo :zwyciezca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Zawód jak zawód. Jeśli ktoś go wykonuje to zazwyczaj jest to jego wybór. Czasem z przymusu a czasem z przypadku. Nie sądzę by był tu ktoś komu od dzieciństwa marzyło się pracować poza domem, w obcym kraju, w obcym domu i ze ludźmi starymi którym często trzeba podcierac i myć tyłki. Stąd dupomyjec. :haha:I nie ma co się obrażać skoro czasem nasza praca na tym polega. 

Lecz większość z nas nie jest nieszczęśliwa z tego powodu. Jest sporo rzeczy na które można narzekać bo jak napisałam wyżej ta praca wymaga wielu wyrzeczeń a czasem trafia się lepiej ale również gorzej. Tak bywa.

Wielu z nas również ma wyższe wykształcenie ale to nie jest ani powodem do chwały ani powodem do wstydu. Taki mało efektowny zawód teraz wykonujemy i to tyle w temacie. 

Brawo :zwyciezca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dodzisława napisał:

Pozwolę sobie przypomnieć, że ,,dupomyjcami'' nazwała nas Pani Prezes Hiltona :d :d :d , desantowki pamiętają zapewne :d :d :d , a inne , warto żeby o tym wiedziały :d :d :d 

No właśnie ! Skoro na czerwonych dywanach Hiltona tak wypadało.... musi kulturalne określenie :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dodzisława napisał:

Pozwolę sobie przypomnieć, że ,,dupomyjcami'' nazwała nas Pani Prezes Hiltona :d :d :d , desantowki pamiętają zapewne :d :d :d , a inne , warto żeby o tym wiedziały :d :d :d 

To ja się nie kwalifikuję, bo w Hiltonie nie bywałam :haha:Znaczy z lepszej kasty jestem :haha: Ale i tak do wywiadu się nie nadaję....szwarcbaryton i facjata nie predystynują mnie do zostania gwiazdą mediów :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mirelka1965 napisał:

To ja się nie kwalifikuję, bo w Hiltonie nie bywałam :haha:Znaczy z lepszej kasty jestem :haha: Ale i tak do wywiadu się nie nadaję....szwarcbaryton i facjata nie predystynują mnie do zostania gwiazdą mediów :haha:

Toć to w radio ma być . 

Nikt cię nie zobaczy. Dźwiękowiec podkręci trochę wysokie i będzie dobrze . 

Do telewizji, to ja idę ?‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Mirelka1965 napisał:

To ja się nie kwalifikuję, bo w Hiltonie nie bywałam :haha:Znaczy z lepszej kasty jestem :haha: Ale i tak do wywiadu się nie nadaję....szwarcbaryton i facjata nie predystynują mnie do zostania gwiazdą mediów :haha:

Czyli urodę radiową posiadasz (tak twierdzisz), toć kariera przed Tobą. Wywiady, sesje, wizyty w zakładach pracy , ale, żeby było w temacie, pan Grzegorz tego nie gwarantuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...