Skocz do zawartości

Terapia przez muzykę,taniec !!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja praca opiekunki od początku w De , przebiega z moimi PDP muzycznie i tanecznie,Wiem ,że na mnie bardzo pozytywnie wpływa muzyka i zauważyłam ,że na moich PDP tak samo,,akurat trafiam na takich muzycznych ludzi,,Muzyka jest towarzyszką dnia,mialam babcię która od śniadania włączała sobie płyty i słuchała ,,bardzo ta muzyka dobrze wpływała na nią,,była spokojna ,dobry humor,żadnych foch. Inni moi dziadkowie byli już bez muzyki,,ale ja babci raz włączyłam muzykę i jak zobaczylam jaka szczęsliwa i jaka zadowolona to nie patrzyłam co na to dziadek ,codziennie jej włączałam muzę i programy rozrywkowe i babcia zaczęła tańczyć,,przypomniały jej sie cudowne lata młodości,,a tej radości w niej nie było końca,,sama była zadowolona ,że mogę jej tyle radości dac,,,babcia była spokojna do rany przyłóż,,teraz też mam dziadków,,gdzie wprowadziłam muzykę i powtarza się to co miałam wcześniej ,,dziadek mądrala nie lubi muzyki ,zly jest jak leci muzyka,może zazdrosny o babcię ? ,że się cieszy i jest szczęsliwa,,trudno powiedziec,/dziadek jak widzi zadowoloną babcię ,to od razu zaczyna nadawać ,jaki on chory i co go boli,wtedy babcia już przejęta dziadkiem i czar radosci mija/,,ale ja nie zwracam uwagi na niego,,babci się też coś należy,,a to tylko muzyka i tanće,,,terapeutka tez wprowadziła tance  dla babci ,,,takie fajne lecą latem programy rozywkowe w Tv ,,nigdy babci nie włączył ,ja babcię biorę  do siebie i jej włączam i babcia sobie tańczy i się cieszy i jest zadowolona,,,sobie nawet spiewa pod nosem,,czas fajnie mija ,przyjemnie ,bez stresu ,spokojnie ,,,

muzyka jest dobra na wszystko,,,:love::serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi to jest cudowna terapia:serce: u mnie również na okrągło była muzyka i śpiew .Często na YouTube wyszukiwałam utwory muzyczne i sobie "leciały" a moja pdp śpiewała,śmiała się itd.Jak była smutna ze względu na oczy, wtedy  puszczałam utwory  Andrea Bocell :serce: i mówiłam: zobacz on też nie widzi i jak pięknie śpiewa...i moja pdp zaczęła razem z nim śpiewać:serce:. Nawet puszczałam polskie piosenki ,moja pdp też śpiewała .. i było wesoło a ja  wtedy mogłam spokojnie pracować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

             Dziewczyny , fajny temat i pomysł dobry: muzyka, taniec ! Ale ja np nie wykorzystałam tego jeszcze  w mojej pracy, bo Pdp zbyt rozkojarzeni nawet na posłuchanie kawałka ( próbowałam ), albo ostatnio.... głusi ( oboje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...