Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Pochwalijki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, sayonara 52 napisał:

@Tomas1965 a czy pamietasz kabaret Tey?Jakim cudem cenzura puszczala ich teksty, do dzis nie wiem.

Ech, byly czasy...

siedzialo sie przy Grundingu, z tasm lecial kabaret, a my popijajac napoje procentowe sluchalismy, smielismy sie .:love:

Ja myślę, że to jest paradoks cenzury. Była i jest złem. Zawsze i wszędzie. Ale...

Jest jednak jedno ale. Cenzorzy nie byli automatami, programami komputerowymi. Po części sami rozumieli, po części wykonywali rozkazy, że wszystkiego zatrzymać nie można, bo wybuchnie w jakimś niewiadomym miejscu. Puszczali więc kabareciarzom niektóre utwory. Które? NAJLEPSZE!

Takie, które operowały półcieniami, niuansami, aluzjami. Okraszone pięknym językiem, świetnie napisanymi dialogami.

Te walące wprost w mordę były zatrzymywane.

I tu mamy własnie ten paradoks. Zło w służbie kultury.

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomas1965 napisał:

Ja myślę, że to jest paradoks cenzury. Była i jest złem. Zawsze i wszędzie. Ale...

Jest jednak jedno ale. Cenzorzy nie byli automatami, programami komputerowymi. Po części sami rozumieli, po części wykonywali rozkazy, że wszystkiego zatrzymać nie można, bo wybuchnie w jakimś niewiadomym miejscu. Puszczali więc kabareciarzom niektóre utwory. Które? NAJLEPSZE!

Takie, które operowały półcieniami, niuansami, aluzjami. Okraszone pięknym językiem, świetnie napisanymi dialogami.

Te walące wprost w mordę były zatrzymywane.

I tu mamy własnie ten paradoks. Zło w służbie kultury.

Piknieś pan to wyłożył :zwyciezca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sayonara 52 napisał:

I ja i ja:oklaski:chetnie sie dziele swoja wiedza i doswiadczeniem!

Choc co prawda  inni  pracuja  o wiele dluzej.

A co tam,nie wiem,ale odpowiem.:777_revolving_hearts:

A ja lubię Cię za to , że nie wprowadzasz ludzi w błąd dzieląc się swoją wiedzą :d I pochwalam się , że bardzo cieszy mnie ten fakt :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sayonara 52 napisał:

I ja i ja:oklaski:chetnie sie dziele swoja wiedza i doswiadczeniem!

Choc co prawda  inni  pracuja  o wiele dluzej.

A co tam,nie wiem,ale odpowiem.:777_revolving_hearts:

Ty koniecznie chcesz , żebym wypadek miała , jeśli do toalety nie zdążę ?! / zdążam , czy zdanrzam ? ....jak się w końcu pisze ?!! /:szydera:

Pochwalę się  : zdążyłam ...tarlalalala . Chętnie też podzielę się radą i doświadczeniem ....przed czytaniem lepiej pęcherz opróżnić  :szydera:

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Ty koniecznie chcesz , żebym wypadek miała , jeśli do toalety nie zdążę ?! / zdążam , czy zdanrzam ? ....jak się w końcu pisze ?!! /:szydera:

Jakie to szczęście , że jednak pochwaliłaś się , że " zdanrzasz " :d Pochwalam się , że również ucieszyła mnie ta wiadomość .:d:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, violka napisał:

Jakie to szczęście , że jednak pochwaliłaś się , że " zdanrzasz " :d Pochwalam się , że również ucieszyła mnie ta wiadomość .:d:oklaski:

Mnie też. Chociaż jeśli mogę pochwalić się i podzielić ( merytorycznie) swoją wiedzą to...na inkontynencję warto używać majtek jednorazowych, a jeśli to za mało to pampersików o różnym stopniu chłonności:serce::love::wino:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fioletowa.mysz napisał:

Mnie też. Chociaż jeśli mogę pochwalić się i podzielić ( merytorycznie) swoją wiedzą to...na inkontynencję warto używać majtek jednorazowych, a jeśli to za mało to pampersików o różnym stopniu chłonności:serce::love::wino:

Dzięki za dobre rady ...skorzystam z Twej wiedzy na pewno :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Dzięki za dobre rady ...skorzystam z Twej wiedzy na pewno :serce:

Pamiętaj! Ja zawsze chętnie podpowiem! A jeśli się właśnie posmarkalas to chusteczki jednorazowe są do tego super. A ja, pochwalę się, mam ich spory zapas:serce:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Mnie też. Chociaż jeśli mogę pochwalić się i podzielić ( merytorycznie) swoją wiedzą to...na inkontynencję warto używać majtek jednorazowych, a jeśli to za mało to pampersików o różnym stopniu chłonności:serce::love::wino:

@ach  Myszko, zapomnialas o wkladeczkach :769_heart::769_heart:

1 slodkie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Pochwalę się później ...idę na doliny... na obiad :d

A ja idę do kuchni, mój specjał zrobić,, makaron z szynką , jajkiem, magi na masełku podsmażone, takiego lenia mam ,że aż muszę się pochwalić,,też i tutaj sypnę:serce:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, elf napisał:

A ja się pochwalę że nie tylko czytam, ale zaczęłam też pisać to i owo. Na razie z pewną niesmialoscią ale może przyjdzie czas by podkręcić sprezynkę

No i pięknie :) Pisz jak najwięcej.Słowo honoru tutaj nie gryzą.Czasami połykają w całości ale to rzadko:szydera:.

Elfowi z pewnością się uda :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

To i ciebie pochwalę :szydera: Pięknie zachęciłaś koleżankę :haha:

No wiesz jeszcze pamiętam jak mi się kolana trzęsły i ręce latały.Dwa dni zbierałam się w sobie zanim odważyłam się odezwać.Ale do odważnych świat należy:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

To i ciebie pochwalę :szydera: Pięknie zachęciłaś koleżankę :haha:

Dziękuję i czuję się zobowiązana do większej aktywności i dbałości o czystość zamieszczanego słowa. Z wyrazami szacunku dla starszych sióstr i braci w słowie 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, elf napisał:

A ja się pochwalę że nie tylko czytam, ale zaczęłam też pisać to i owo. Na razie z pewną niesmialoscią ale może przyjdzie czas by podkręcić sprezynkę

To ja Ciebie tez pochwalę , ale muszę Cię zmartwić , ze nie jesteś wyjątkowa , bo tu każdy rozkręcał się powolutku z pewną dozą nieśmiałości :d a pózniej to już ....hulaj dusza , piekła nie ma :szydera: 

Witaj :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Joy napisał:

No wiesz jeszcze pamiętam jak mi się kolana trzęsły i ręce latały.Dwa dni zbierałam się w sobie zanim odważyłam się odezwać.Ale do odważnych świat należy:szydera:

To czemu ja nie patrzę na nogi, głowę szyję tylko lece i bazgrole co mi w danym czasie za wena twórcza najdzie,, coś ze mną nie tak,,muszę nadrobić zaległosci, konieccznie ,,a co to za temat? chwalenia czy pożalenia,pogubiłam się z tego wszystkiego, niech każdy odbierze jak chce,,

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

To czemu ja nie patrzę na nogi, głowę szyję tylko lece i bazgrole co mi w danym czasie za wena twórcza najdzie,, coś ze mną nie tak,,muszę nadrobić zaległosci, konieccznie ,,a co to za temat? chwalenia czy pożalenia,pogubiłam się z tego wszystkiego, niech każdy odbierze jak chce,,

Sama siebie pochwaliłaś, jako i ja czynię, tfu...chwalę cię :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, violka napisał:

To ja Ciebie tez pochwalę , ale muszę Cię zmartwić , ze nie jesteś wyjątkowa , bo tu każdy rozkręcał się powolutku z pewną dozą nieśmiałości :d a pózniej to już ....hulaj dusza , piekła nie ma :szydera: 

Witaj :cmok: 

A ja naiwnie całe życie myslalam że każdy z nas jest wyjatkowy. Schade

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...