Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Pochwalijki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Alina 1 napisał:

Ja sobie też zazdraszczam, tym bardziej, że będzie to moja druga Turcja w tym roku. W ubiegłym roku też byłam i w przyszłym pojadę. Latam do Turcji z mniejszymi lub dłuższymi przerwami od dwudziestu lat. Tylko teraz do lepszych hoteli niż kiedyś.

@Alina 1a ty w jakie rejony Turcji jezdzisz?

Polecisz moze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, maras1 napisał:

zgadzam się z tobą,nigdy nie spotkało nas -mnie i moją rodzinę ,coś złego w krajach arabskich,wręcz przeciwnie byliśmy dopieszczani i rozpieszczani:dobrze:

Cieszę się, że się ze mną zgadzasz tylko, że Turcja to nie kraj arabski. Wielu Turków wręcz nie lubi Arabów. Kraj muzułmański tak, ale n ie arabski. Faktem jest, że w chwili obecnej mieszka na terenie Turcji wielu Arabów, z krajów ogarniętych wojną lub prześladowanych ze względu na orientację seksualną, ale to nie czyni ich Arabami.  

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sayonara 52 napisał:

@Alina 1a ty w jakie rejony Turcji jezdzisz?

Polecisz moze ?

Turcja jest bardzo interesująca i gdzie byś nie poleciała będzie fajnie, ale jeśli szukasz najlepszej jakości w stosunku do ceny, i w dodatku gwarantowanej pogody to polecam Ci Riwierę Turecką przed sezonem, tak od drugiej połowy kwietnia do pierwszej połowy czerwca. Później ceny gwałtownie szybują w górę. Dla przykładu mój hotel 5*, w którym byłam na początku kwietnia kosztował mnie, singielkę, a zatem z dopłatą do pokoju jednoosobowego oraz widokiem na morze i dodatkowym pakietem ubezpieczeń coś około 2000 pln/ tydzien, wersja ultra all inclusive z basenem zewnętrznym, z podgrzewaną wodą. W szczycie szonu musiałabym zapłacić za niego 8000 pln za tydzień. Pogoga jednak była taka sobie, dlatego lepsza jest druga połowa kwietnia. Zauważyłam jednak, że Turcja zaczyna drożeć. Nie ma co się dziwić. Żaden kraj w basenie Morza Śródziemnego nie oferuje takich świadczeń hotelowych, za taką kasę.

Edytowane przez Alina 1
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sayonara 52 napisał:

@Alina 1 dziekuje.

Mnie interesuje raczej pobyt we wrzesniu,

W jakim miejscu bylas?

W kwietniu byłam w Belek, w grudniu lecę do Antalyi, a w ubiegłym roku  zaliczyłam (już któryś raz z rzędu) rejon Alanyi. Poza tym byłam na Riwierze Egejskiej, w Marmaris. Marzy mi się zwiedzanie Sambułu orzaz wynajęcie mieszkania w Antalyi, aby mieć bazę wypadową do zwiedzania dalszych rejonów Turcji. Chciałabym udać się do Ankary i nad Jezioro Van. No ale to są bardziej odległe plany.

Edytowane przez Alina 1
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alina 1 napisał:

W kwietniu byłam w Belek, w grudniu lecę do Antalyi, a w ubiegłym roku  zaliczyłam (już któryś raz z rzędu) rejon Alanyi. Poza tym byłam na Riwierze Egejskiej, w Marmaris. Marzy mi się zwiedzanie Sambułu orzaz wynajęcie mieszkania w Antalyi, aby mieć bazę wypadową do zwiedzania dalszych rejonów Turcji. Chciałabym udać się do Ankary i nad Jezioro Van. No ale to są bardziej odległe plany. Na miejscu zwiedzam jeżdżąc lokalnymi środkami komunikacji i nic złego ani mi się nie stało, ani też nie widziałam aby komuś się przydarzyło. Dolmusze docierają prawie wszędzie i co prawda nie mają jakiś konkretnych rozkładów jazdy, ale funkcjonują bez zarzutu. Dodam jeszcze, że prawie wszędzie jeżdżę sama i nie towarzyszy mi żadne poczucie zagrożenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alina 1

10 minut temu, Alina 1 napisał:

W kwietniu byłam w Belek, w grudniu lecę do Antalyi, a w ubiegłym roku  zaliczyłam (już któryś raz z rzędu) rejon Alanyi. Poza tym byłam na Riwierze Egejskiej, w Marmaris. Marzy mi się zwiedzanie Sambułu orzaz wynajęcie mieszkania w Antalyi, aby mieć bazę wypadową do zwiedzania dalszych rejonów Turcji. Chciałabym udać się do Ankary i nad Jezioro Van. No ale to są bardziej odległe plany. Na miejscu zwiedzam jeżdżąc lokalnymi środkami komunikacji i nic złego ani mi się nie stało, ani też nie widziałam aby komuś się przydarzyło. Dolmusze docierają prawie wszędzie i co prawda nie mają jakiś konkretnych rozkładów jazdy, ale funkcjonują bez zarzutu. Dodam jeszcze, że prawie wszędzie jeżdżę sama i nie towarzyszy mi żadne poczucie zagrożenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

Tą skarpetkową kasę wydac,,pożyć jak dama, pojesć do syta na zapas,  i potem jechac dalej do De też na następny urlop ,,ten zapas zżucić :szydera:

W  D. też mi nic nie zagraża ....mam się jeszcze do Turcji pchać , żeby bardziej przykro było , czy jaki sosna ?xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sayonara 52 napisał:

@Alina 1 dziekuje.

Mnie interesuje raczej pobyt we wrzesniu,

W jakim miejscu bylas?

We wrześniu do grudnia jest zawsze cieplutko na Wybrzeżu Egejskim, ja byłam w Kemer  w czerwcu ,ale tam tylko grudzień zimny, tak opowiadali pracownicy, ale tam jest przepięknie, jest gdzie połazić, full sklepików i innych atrakcji, w moim hotelu to wogole wypas był, że  nawet czasu brakowało.,ale tydzien spędziliśmy  przecudownie, warto pojechać i poszaleć,fotka mojego hotelu,  możesz sobie pooglądac co to za miejsce. 50 km od lotniska Antalyi

https://www.thomascook.de/hotels/44850-residence-rose-beach.html

pobrane.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włoski pofarbowałam, pranko zrobiłam i się obijam równo, obiadu nie liczę bo to drobiazg,teraz jakaś lampka :wino: ale mam same jakieś słodkawe, a tak lubię kwasoty, mam jakieś kwasoty czerwone ,ale brrr  nie wiem czemu ale lubię jasne , ot wybredna ze mnie baba:szydera: troche nie taki smak i już więcej nie ruszę ,wszystkim smakuje tylko mi nie:grzmotnąć: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

No to po cholerę miałabym tam jechać ? xd

Jedź Basia! Jeddź! Weż kogoś pod pachę aby nie było smutno i heja! Wydasz tyle co nad polskim morzem, a jakość wypoczynku zupełnie inna, no i pogoda gwarantowana.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blondi napisał:

We wrześniu do grudnia jest zawsze cieplutko na Wybrzeżu Egejskim, ja byłam w Kemer  w czerwcu ,ale tam tylko grudzień zimny, tak opowiadali pracownicy, ale tam jest przepięknie, jest gdzie połazić, full sklepików i innych atrakcji, w moim hotelu to wogole wypas był, że  nawet czasu brakowało.,ale tydzien spędziliśmy  przecudownie, warto pojechać i poszaleć,fotka mojego hotelu,  możesz sobie pooglądac co to za miejsce. 50 km od lotniska Antalyi

https://www.thomascook.de/hotels/44850-residence-rose-beach.html

pobrane.jpg

Małe sprostowanie. Kemer leży nad Morzem Śródziemnym, nie nad Egejskim.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Alina 1 napisał:

Cieszę się, że się ze mną zgadzasz tylko, że Turcja to nie kraj arabski. Wielu Turków wręcz nie lubi Arabów. Kraj muzułmański tak, ale n ie arabski. Faktem jest, że w chwili obecnej mieszka na terenie Turcji wielu Arabów, z krajów ogarniętych wojną lub prześladowanych ze względu na orientację seksualną, ale to nie czyni ich Arabami.  

racja chodziło mi o podejście muzułmanów, wiem ,ze w turcji są turcy,w iranie persowie,w maroku berberowie,itd,mentalność w każdym z tych krajów jest inna,ale nigdy nie spotkaliśmy się z nieprzyjemnościami,czasami z nachalnością w oferowaniu usług

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maras1 napisał:

racja chodziło mi o podejście muzułmanów, wiem ,ze w turcji są turcy,w iranie persowie,w maroku berberowie,itd,mentalność w każdym z tych krajów jest inna,ale nigdy nie spotkaliśmy się z nieprzyjemnościami,czasami z nachalnością w oferowaniu usług

E...to u nas też czasem nachalne bywają ....z tym oferowaniem usług xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...