Skocz do zawartości

Praca opiekuna we Francji


Gość Ania
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich opiekunów :) Czy ktoś z Was pracuje w zawodzie opiekuna w domu pomocy społecznej we Francji? Jaki jest odpowiednik tego zawodu w tym kraju? 

Pozdrawiam wszystkich sedrecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość Ania napisał:

Witam wszystkich opiekunów :) Czy ktoś z Was pracuje w zawodzie opiekuna w domu pomocy społecznej we Francji? Jaki jest odpowiednik tego zawodu w tym kraju? 

Pozdrawiam wszystkich sedrecznie

Gośc Ania chyba tutaj nie ma takiego pracusia w domu pomocy społecznej ,jak pracują to jako opiekunki w domu PDP,,,:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda! :( Może jeszcze ktoś sie znajdzie ;) Ja pracuję w domu opieki właśnie we Francji, jestem opiekunką jednak mam problem z zatwierdzeniem mojego dyplomu tutaj. 

Pozdrawiam :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Gość Ania napisał:

Wielka szkoda! :( Może jeszcze ktoś sie znajdzie ;) Ja pracuję w domu opieki właśnie we Francji, jestem opiekunką jednak mam problem z zatwierdzeniem mojego dyplomu tutaj. 

Pozdrawiam :):):)

A może powinnas ten dokument przetłumaczyć ? Coś napewno jest ,że powinni by to zatwierdzić ,,poczytaj w internecie -poszperaj ,,gdzie się da,,,popytaj i pytaj dalej ,,kto pyta ten nie bładzi,,ja też bym tak jak Ty walczyła aby mój dyplom był uważany,,,jak pracujesz we Francji to znasz język francuski -więc bym poszukała kogoś mądrego aby się dopytać,,ja jestem taka ,że bym tak szukała aż do skutku,,,powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kochani za Wasz odzew :) Tak, próbowałam w enic naric- to oni są odpowiedzialni za zatwierdzanie-analizowanie dyplomów, ale ponieważ szkołe kończyłam zaocznie to miałam niewystarczającą ilosć godzin dla nich i niestety ale nie może być on przeanalizowany przez nich. Dyplom mam przetlumaczony i suplement na język francuski i angielski ale dla pracodawcy to nie wystarczające ( tak mi powiedziano kilka lat temu) on nie jest w stanie stwierdzić po programie moim jakiemu zawodowi tutaj odpowiada mój zawód zdobyty w Polsce... pffffff skomplikowane...

Wiec wpadli na pomysł który mi odpowiadał....bo cieszyłam się że będzie to praca mimo wszystko którą kocham i w moim zawodzie :) zatrudniono mnie jako  niedyplomowaną a robię robotę  dyplomowanej, tym samym troszkę mniej płatna co pracodawcy zapewne jest na rękę ;)

Ale to nic...życie jest piękne i tak :)

Tak z ciekawości pomyślalam, że znajdzie sie ktoś z podobnym "problemem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 19.09.2016 at 09:03, Blondi napisał:

Gośc Ania chyba tutaj nie ma takiego pracusia w domu pomocy społecznej ,jak pracują to jako opiekunki w domu PDP,,,:)

 I to bardzo rzadko , jesli juz to tak jak w moim przypadku rodzina zglosila sie do niemieckiej agencji, bo podopieczna jest Niemka i cala rodzina mowi w tym jezyku., maja znajoma opiekunke Francuzke , ale moze dla nich za drogo? Polki pracuja  jako opiekunki  w domach pdp, ale mieszkaja  we Francji  tymczasowo albo na stale ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto spróbować na jakiejś odpowiedniej uczelni francuskiej zapytać w jakim stopniu Twoje studia pokrywają się ze studiami w Polsce, jednym słowem, czy uczelnia francuska może potwierdzić Twoje wykształcenie?!

Może jest możliwość bezpłatnego uzupełnienia studiów, w razie potrzeby. Gdzieś kiedyś czytałam, że można tak zrobić, chyba na każdej uczelni jest wydział, który zajmuje się takimi sprawami?! Najszybciej i najprościej jest zasięgnąć informacji u źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

We Francji trzeba zdaje się miec 800 h praktyk żeby uznali dyplom , u nich szkoła trwa dłużej.

Miałam ten sam problem ale w innym kraju francuskojęzycznym.

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...