Skocz do zawartości

Niespodzianki w umowach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, BabaJagusia napisał:

Przypomnę to o czym już wcześniej pisałam:

polskie firmy pracują na pograniczu prawa, Niemcy o tym wiedzą. I koło się zamyka. Na chwilę obecną nikomu nie zależy zrobieniu porządku w tej materii. 

Myślę, że to się szybko zmieni. W żadnym wypadku jednak w odniesieniu do warunków pracy. Te faktycznie nikogo nie obchodzą i nie będą. Pójdzie o podatki.

Obecnie panujący rozdają suterenowi (jeszcze raz dzięki za to słowo) co się da i ile się da. Do czasu. Jeśli wygrają w październiku większością konstytucyjną, to uchwalą, że prezydenta wybiera Zgromadzenie Narodowe i będą mieli wszystko w garści. Jeśli nie - poczekają do wyborów prezydenckich po drodze jeszcze coś obiecując.

Potem zacznie się jazda na 110%. Kasa nie rośnie na drzewach.

Każdy pracujący, każda prywatna firma to przecież dla nich potencjalny złodziej płacący za mało. A działki takie, jak nasza aż się proszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz swojej firmie obciachu i w Niemczech narobilam.Napisalam do córki podopiecznej a ona zgłosiła sprawę do niemieckiej agencji.Nie daruje im 3 tygodni pracy i świat Wielkanocnych,bez zapłaty.Nie jestem jedyna w tej firmie,której obcięli ,,parę euro,,Ksxfs z koleżanek która sie zwalniala,była ,,zrobiona,, na parę stowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udostepnione z FB       Witam.. Chcialabym ostrzec wszystkie dziewczyny przed firma Eurocare... Chcialam ostrzec was pod każdym ogłoszeniem, które firma wystawia, ale niestety zostałam zablokowana.. W ogłoszeniach podają że płacą ZUS od średniej krajowej.. ale nie piszą już ze nie co miesiąc, tylko raz na wyjazd.. Wynagrodzenie wypłacane jest ci drugi miesiąc.. Wykorzystują to że my opiekunki podpisujemy umowy..bez czekania.. I potem... same jesteśmy sobie winne.. tak mówią.. Pani Ewa.. To młoda i bardzo arogancka osoba.. Jest miła tylko gdy jest wszystko ok.. Potem już jest gorzej.. Stawki też mają najmniejsze na rynku... Pracowalam dla nich dobre kilka lat..wiele dziewczyn uswiadamialam.. Ale teraz mogę już legalnie ostrzega.. Czytać umowy.. A najlepiej szukac innej firmy.. Pozdrawiam:zdrówko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@megy Raz ,kilka lat temu wyjechałąm na zastępstwo z tą firmą.I była to jedyna firma,któa bez ociągania załatwiła mi A1 i EKUZ-,czekał na mnie w miejscu pracy.ZUS miałam od średniej krajowej,ale byłam tam tylko miesiąc ,więc nt płacenia za każdy nie moge nic powiedzieć.Niemniej jednak z tej krótkiej współpracy byłam zadowolona. Również z kontaktów z firmą i koordynatorką w D.Jedyną jaką na włąsne oczy widziałam przez wszystkie lata pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...