Skocz do zawartości

Uważajcie na oszustów proszących o hasło


Gość Mania
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Dzisiaj moja koleżanka miała taką sytuację, że dzwoni do niej facet i mówi, że próbował odzyskać hasło do strony w orange i o dziwo to hasło zostało wysłane na jej numer i jeżeli jest lub przyjdzie to on bardzo prosi o jego odesłanie. Po rozmowie faktycznie przyszło hasło z orange i ona chcąc być miła wysłała mu to hasło smsem. Wiecie o chodzi. Facet mając jej numer i przesłane hasło zalogował się do orange. Można się domyślać, że chodziło mu o poznanie danych osobowych, maila i innych danych. Ona mu je sama wystawiła na tacy. Nie podawajcie innym jakichkolwiek haseł, które przychodzą na wasz telefon i nie komentujcie, że sama sobie winna, bo to osoba kumata, ale moment nieuwagi kosztował ją taki błąd. 

Pozdrawiam z de. Mania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tak uczulona na tego typu smsy -że od razu weg i po sprawie ,,tak samo robie z telefonami -wyskakuje mi np, Wrocław dzwoni czy Poznan to od razu wiem ,że to jakieś pierdolety i wogole nie odbieram,,a potem wyrzucam ,,,jestem ciekawskie jajko ale nie takie ciekawskie do końca,,,smsy? nigdy nie oddzwoniłam ani nie odpisałam a mialam ostatnio tez parę takich dziwnych -ale nie ,,nie ruszyło mnie to,,, a juz cokolwiek związane z bankiem czy inną instytucją to niech wszyscy zapomną abym minutę dla nich przeznaczyła,,,tyle piszą i ostrzegają ale powinni pisać i ostrzegać jak najczęsciej bo my mamy tendenję zapominania,,,a nieraz jest  chwila ,że coś zrobimy nie świadomie jak byśmy byli gdzieś obok siebie a nie w sobie,,ale jesteśmy tylko ludzmi,,,wszystko się może zdarzyć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...