Skocz do zawartości

opłacanie składek ZUS


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O 24.06.2016 at 21:16, basia24 napisał:

chciałam zapytać czy ktoś wie jak *usunięto nazwę agencji* opłaca składki Zus . Czy są odprowadzane do ZUSu

Każda firma ma obowiązek - na żądanie pracownika - wysłać np. na emaila raport miesięczny o wysokości odprowadzonych składek do Zus.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://zus.pl/default.asp?p=1&id=3928

Przekazanie dokumentu drogą elektroniczną odbywa się po uprzednim wyrażeniu zgody przez pracownika, zleceniobiorcę lub inną osobę ubezpieczoną.

Jeśli płatnik co miesiąc przekazuje swoim ubezpieczonym dane zawarte w raportach rozliczeniowych (informację miesięczną), wówczas nie musi dodatkowo sporządzać informacji rocznej. Przedsiębiorca powinien jednak udostępnić informację roczną na wniosek ubezpieczonego. Płatnik składek nie ma również obowiązku przekazywania informacji rocznej, gdy ubezpieczony jest objęty tylko ubezpieczeniem zdrowotnym (art. 41 ust. 10 ustawy systemowej).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 26.06.2016 at 22:30, Florcia napisał:

http://zus.pl/default.asp?p=1&id=3928

Przekazanie dokumentu drogą elektroniczną odbywa się po uprzednim wyrażeniu zgody przez pracownika, zleceniobiorcę lub inną osobę ubezpieczoną.

Jeśli płatnik co miesiąc przekazuje swoim ubezpieczonym dane zawarte w raportach rozliczeniowych (informację miesięczną), wówczas nie musi dodatkowo sporządzać informacji rocznej. Przedsiębiorca powinien jednak udostępnić informację roczną na wniosek ubezpieczonego. Płatnik składek nie ma również obowiązku przekazywania informacji rocznej, gdy ubezpieczony jest objęty tylko ubezpieczeniem zdrowotnym (art. 41 ust. 10 ustawy systemowej).

 

 

to jest przepis wyjęty z kontekstu,ale rzeczywistosc jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja takich problemów nie mam! Moja polska agencja ubezpiecza mnie w niemieckim KKH. Mam Gesundheitskarte. Przed wyjazdem tylko zgłaszają moją umowę i po przyjeździe od razu mogę korzystać ze wszystkich świadczeń zdrowotnych. Nie czekam na żaden EKUZ, którego mogę nie dostać nawet jak pracuję 2 miesiące. Jedyny mankament to taki, że odprowadzają składki od 600€ (chyba MiniJob). Ale to lepiej, jak miałem raz odprowadzane składki w Polsce - od 350 złotych - dla agencji roznosiłem ulotki. :p Niemiecki KKH po każdej mojej pracy przysyła mi rozliczenie składek - więc jestem na bieżąco. Oczywiście mam 2 umowy - druga dopełnia moje zarobki do uzgodnionej sumy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie masz emerytury, ani renty,  i nie masz co sprawdzać.

Tak, to jest  prostsze.

Niemniej zwykła polisa turystyczna też by  załatwiła takie luksusy jak tobie oferują.

1 minutę temu, kris napisał:

Witam,

A ja takich problemów nie mam! Moja polska agencja ubezpiecza mnie w niemieckim KKH. Mam Gesundheitskarte. Przed wyjazdem tylko zgłaszają moją umowę i po przyjeździe od razu mogę korzystać ze wszystkich świadczeń zdrowotnych. Nie czekam na żaden EKUZ, którego mogę nie dostać nawet jak pracuję 2 miesiące. Jedyny mankament to taki, że odprowadzają składki od 600€ (chyba MiniJob). Ale to lepiej, jak miałem raz odprowadzane składki w Polsce - od 350 złotych - dla agencji roznosiłem ulotki. :p Niemiecki KKH po każdej mojej pracy przysyła mi rozliczenie składek - więc jestem na bieżąco. Oczywiście mam 2 umowy - druga dopełnia moje zarobki do uzgodnionej sumy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty Serenity wszystko wiesz...;) Aż Cię podziwiam. Może pochwalisz się jak dla Ciebie odprowadzają składki i od jakiej wysokości?

Czyli, że możliwe jest w Niemczech od zadeklarowanej umowy odprowadzanie tylko składek na ubezpieczenie zdrowotne, a innych nie? Niemożliwe też jest, że po przepracowaniu określonego okresu uzyskanie niemieckich świadczeń emerytalnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Serenity napisał:

Czyli nie masz emerytury, ani renty,  i nie masz co sprawdzać.

Tak, to jest  prostsze.

Niemniej zwykła polisa turystyczna też by  załatwiła takie luksusy jak tobie oferują.

 

A guzik prawda! Jak sie nie wie to nie trzeba  pisac i to juz nie pierwszy raz. Od 1 stycznia 2013  przy zatrudnieniu na Mini Job skladki na ubezpieczenie emerytalne MUSZA byc odprowadzane !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze Serenity.:p Ja na swoją kartę mam pełne świadczenia medyczne ja normalny ubezpieczony Niemiec: szpital, operacje, stomatolog, w każdej placówce która ma podpisaną umowę z moją kasą! Mogę nawet dostać zwolnienie lekarskie - chociaż po co mi one! A w polisie turystycznej deklarujesz, że pracować nie będziesz! Piszesz głupoty nie pierwszy raz...:d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Barakuda napisał:

A guzik prawda! Jak sie nie wie to nie trzeba  pisac i to juz nie pierwszy raz. Od 1 stycznia 2013  przy zatrudnieniu na Mini Job skladki na ubezpieczenie emerytalne MUSZA byc odprowadzane !

dopisz w jakiej wysokości i ile to daje ubezpieczonemu.

i nie zapomniej podzielić przez 3

dla mieszkających w Polsce.

1 godzinę temu, kris napisał:

I jeszcze Serenity.:p Ja na swoją kartę mam pełne świadczenia medyczne ja normalny ubezpieczony Niemiec: szpital, operacje, stomatolog, w każdej placówce która ma podpisaną umowę z moją kasą! Mogę nawet dostać zwolnienie lekarskie - chociaż po co mi one! A w polisie turystycznej deklarujesz, że pracować nie będziesz! Piszesz głupoty nie pierwszy raz...:d

 

tematem są tu składki na Zus, czyli

chodzi nie tylko o takie ubezpieczenie jak to czym się chwalisz,

ale o ubezpieczenie rentowe, emerytalne, chorobowe i ewentualnie na Fundusz Pracy.

Nie rozumiesz tematu i wprowadzasz w błąd.

Ale myślę, że twoje braki kultury osobistej 

powodują, że rozsądna osoba cię i tak zignoruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem , jakie przez trzy,  skladki oplacane za granica lica sie do polskiej emerytury,  lekarz itd a nie jakas Ekuz, ktorej z reguly nie dosylaja, juz daj sobie spokoj, nie kombinuj bo nic nie wiesz a piszesz bzdury....podwazasz oczywiste fakty i tylko sie kompromitujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby zatrudnione na Mini Job   maja zapewnione pelnowartosciowe okresy skladek obowiazkowych w ramach ubezoieczenia, zaklady ubezpieczenia uwzgledniaja te okresy w pelnym zakresie.,  nie wiem po co drazysz temat i tak nic nie czaisz co sie pisze tylko uparcie wymyslasz swoje  nie wiadomo skad wziete bzdury.   Cala twoja "wiedza" opiera sie tylko na slabym zreszta pojeciu o pracy w byle jakiej polskiej agencji. Jesli ktos  pracuje na zasadzie czy to Dzialalnosci czy Mini Job i jest zadowolony,  to znaczy, ze mu to odpowiada a twoje dretwe gadki tego nie zmienia. Nikt nie musi sie z tego tlumaczyc a  jesli  ty uwazasz, ze takie zatrudnienie jest be... to nie pracuj i nie interesuj sie tym, no chyba, ze  znowu misja "  ku przestrodze". Uwazaj bo z ambony spadniesz... Nawet jak ktos nie wie to ty  nie bedziesz zadnym doradca i expertem , zwlaszcza po ostatnim twoim medrkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Gość Barakuda napisał:

Nie rozumiem , jakie przez trzy,  skladki oplacane za granica lica sie do polskiej emerytury,  lekarz itd a nie jakas Ekuz, ktorej z reguly nie dosylaja, juz daj sobie spokoj, nie kombinuj bo nic nie wiesz a piszesz bzdury....podwazasz oczywiste fakty i tylko sie kompromitujesz.

Piszę dla mądrych ludzi, ci niech sobie sprawdzą we właściwych urzędach.

Niemcy nie będą płacić Polakom całej emerytury,

za koszty przeliczenia biorą sobie nawet dwie trzecie uzbieranej kwoty ( jako ich niemieckie koszty administracyjne),

ale zgadza się, że w Polsce te lata się liczą, ale kwota jest śmieszna.

Można też zostać na starość w Niemczech i wtedy emerytura jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skladki w pelnej wysokosci, jakie koszty przeliczenia?  skad znowu ta bzdura ? Nie musisz pisac do ludzi madrych , bo  madrzy ludzie wiedza co maja robic i  jeszcze sprawdzili wszystko w e wszelkich urzedach ,  glupi poslucha tych madrych a ty pisz sama do siebie ..Litosci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh.....tak  se jeszcze pomyslalam , ze pisze te  glupoty nie tylko dlatego , ze nie wie a moze  wlasnie chce sie jak najwiecej dowiedziec roznych informacji "za Frico" i takie kontry jak adwokat diabla , wtedy mozna dowiedziec sie najwiecej. Moze w tym"szalenstwie jest metoda haha....Jakby nie bylo , dla mnie  koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już był raz przerabiany.

Każdy z nas podejmuje swoje decyzje. Ja w każdym razie nie opłacam się niemieckim ubezpieczycielom, bo to uważam za zbyt niepewne i nieopłacalne, z wielu względów, ale w takiej atmosferze jak tu tematu dalej nie pociągnę.

     Rozsądni dalej poszukają informacji.

 

 

 

http://www.rp.pl/Praca-emerytury-renty/301259895-Za-prace-w-NRD-tylko-polska-emerytura.html?smclient=30eaa1c3-801c-4c85-a938-c9c409ccabb1&smconv=c4b8df64-e6ae-4d6a-8804-035cd3cd0114&smlid=36&utm_source=salesmanago&utm_medium=mailing&utm_campaign=default

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...