Skocz do zawartości

Co zabrać na pierwszy wyjazd?


Gość Kaśka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Dziewczyny dla was to już normalka, ale dla mnie to zagadka. Co mam wziąć na pierwszy wyjazd? Chce być zabezpieczona na każdą ewentualność, bo jestem spłukana i o zakupach na miejscu nie ma zbytnio mowy. Dajcie znać z co jest niezbędne i konieczne. Lekko wystraszona Kaśka :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pieniądze, przynajmniej 200 euro na czarną godzinę, bo nigdy nie wiesz co się może zdarzyć i czy będziesz miała wystarczająco dużo jedzenia. Książki to podstawa i laptop albo tablet do kontaktu z rodziną i nami. Na nowa stelle zimą warto wziąć śpiwór bo niewiadomo czy pdp nie oszczędza na grzaniu niektóre dziewczyny biorą nawet turystyczne farelki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  ha ha jak oszczędza na ogrzewaniu to ma koce czy inne nakrycia  ha ha  a z jedzeniem to różnie bywa ,wiadomo ,że na 2 czy 3 m-ce jedzenia nie weżmiesz ,chocby najgorzej było to się wytrzyma...wiadomo ,rzeczy osobiste.i wiecej nic.-ha ha jakąś bombonierke dziadkowi czy babci -lubią to-zresztą kazdy to lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabierz ze sobą świadomość, że jedziesz do pracy, umowę podpisaną w Polsce i pieniądze bądź kartę do bankomatu, komórkę, najlepiej z roamingiem i laptop. Zamieszkanie i wyżywienie jest wliczone w Twój pobyt u rodziny i to Ci się należy bez żadnej łaski.

Rzadko się zdarza, ale może się zdarzyć, że rodzina czy PDP nie zagwarantują Ci przyzwoitego, ogrzewanego pokoju, należytego jedzenia i na Twoje upominanie się, nie zmienią swojego postępowania, to nawet się nie zastanawiaj, tylko wracaj skąd przyjechałaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama za niezbedne  i to przy kazdym wyjezdzie uwazam - zdjecia moich bliskich, domu i ogrodu, a takze 2 - 3 ulubione ksiazki i pare CD, to na czarna godzine. Musze miec cos co poprawi mi nastroj i pozwoli sie szybko zrelaksowac.

    Oczywiscie trzeba miec tez ze soba pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pakowałam się jakbym jechała gdzieś na wczasy ,nawet przybory do szycia -malutka paczuszka ,ale to wszystko co używam to do torby ,torba pękała w szwach ale mocna to dała radę ,

pieniędzy nie miałam i nie były mi potrzebne, karte tak -w razie co, 

Kaśka nie panikuj i się nie wystraszaj i pakuj wszystko co lubisz a czego nie lubisz ,to zostaw w domu ,ja któregoś razu miałam z sobą 10 par butów i już nie będę pisać co jeszcze bo nadbagaż murowany i 40 zł poszło,więc chyba nie powinnam dawać rad co pakować ,,,ale już się poprawiłam i już tyle nie ciągam z sobą,, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam... czytam... i w szoku jestem.... wy to sie pakujecie jakbyscie nie jechali do cywilizowanego kraju, tylko na zsylke.... :) a nikt nie napisal, ze trzeba miec ze soba ladowarke do akumulaqtorkow, bo gdzie naladujecie akumulatorki jak w srodku bezsennej nocy wyladuja sie akumulatorki w wibratorze? trzeba myslec praktycznie :) no chyba, ze po nocy bedziecie zywego wibratora szukac, to pozostaje mi tylko powodzenia wam zyczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, Betty napisał:

czytam... czytam... i w szoku jestem.... wy to sie pakujecie jakbyscie nie jechali do cywilizowanego kraju, tylko na zsylke.... :) a nikt nie napisal, ze trzeba miec ze soba ladowarke do akumulaqtorkow, bo gdzie naladujecie akumulatorki jak w srodku bezsennej nocy wyladuja sie akumulatorki w wibratorze? trzeba myslec praktycznie :) no chyba, ze po nocy bedziecie zywego wibratora szukac, to pozostaje mi tylko powodzenia wam zyczyc :)

Betty zabierz swojego żywego akumulatorka z ładowarką   i noce będą spokojne bez latania hahahha nie wiem jak Ty się dziewczynko spakujesz ,z tego wszystkiego połowę rzeczy zapomnisz,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...