Skocz do zawartości

Czy miewacie wolne dni w Niemczech?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie. Pracuję z chorą na Alzheimera 3 Stuffe i mamy z moją zmienniczką jeden raz w tygodniu wolne 7 godzin i tylko dlatego,że rodzina się nad nami zlitowała i zorganizowała PDP pobyt w Tagespflege.Agencja polska podpisała kontrakt bez czasu wolnego dla opiekunki ,bo chyba nie chciała stracić klienta ,który dużo płaci.To jest taka wykańczalnia psychiczna dla nas ale PDP bardzo się do nas przywiązała i tylko dlatego to ciągniemy.Liczę już dni do wyjazdu .pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Gość rita napisał:

Witam was serdecznie. Pracuję z chorą na Alzheimera 3 Stuffe i mamy z moją zmienniczką jeden raz w tygodniu wolne 7 godzin i tylko dlatego,że rodzina się nad nami zlitowała i zorganizowała PDP pobyt w Tagespflege.Agencja polska podpisała kontrakt bez czasu wolnego dla opiekunki ,bo chyba nie chciała stracić klienta ,który dużo płaci.To jest taka wykańczalnia psychiczna dla nas ale PDP bardzo się do nas przywiązała i tylko dlatego to ciągniemy.Liczę już dni do wyjazdu .pozdrowionka.

@Rita -Tagespflega , koszta zwraca Krankenhaus,więc nie są to koszta Rodziny! Rita dlaczego nie uzgodniłaś z Agencją wolnego? Szkoda ale czasem tak bywa.Trzymaj się Rita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz  Erika ,miejsce nie jest złe ,nikt nam nie wisi nad głową,nie wtrąca się w to co robimy ,sąsiedzi nas oczywiście dyskretnie obserwują jak zresztą wszędzie ale jesteśmy bardzo lubiane .I to są jedyne plusy tej pracy a dlaczego nie ustaliłyśmy z agencją wolnego? Bo ja tu przyjechałam jako czwarta opiekunka i było już za póżno cokolwiek ustalać chociaż ciągle powtarzam koordynatorce ,że to skandal pracować z tak ciężkim przypadkiem bez wolnego,ale po nich to spływa,liczy się kasa,ale do czasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość rita napisał:

Witam was serdecznie. Pracuję z chorą na Alzheimera 3 Stuffe i mamy z moją zmienniczką jeden raz w tygodniu wolne 7 godzin i tylko dlatego,że rodzina się nad nami zlitowała i zorganizowała PDP pobyt w Tagespflege.Agencja polska podpisała kontrakt bez czasu wolnego dla opiekunki ,bo chyba nie chciała stracić klienta ,który dużo płaci.To jest taka wykańczalnia psychiczna dla nas ale PDP bardzo się do nas przywiązała i tylko dlatego to ciągniemy.Liczę już dni do wyjazdu .pozdrowionka.

@Rita -Tagespflega , koszta zwraca Krankenhaus,więc nie są to koszta Rodziny! Rita dlaczego nie uzgodniłaś z Agencją wolnego? Szkoda ale czasem tak bywa.Trzymaj się Rita

Wiesz Gość Rita ,trochę Ciebie nie rozumię? raz narzekasz a nastepnie sobie chwalisz.Moja dobra znajoma też narzekała: brak wolnego ,mało pieniędzy na życie, Internet ograniczony itd /jest tam jako pierwsza opiekunka,/ starałam się jej pomóc ....czyli doradzać  :) ona przestała chyba mnie "lubieć" ale po jakimś czasie zaczęła się do mnie odzywać  ,ja oczywiście nie reaguje na jej "biadolenie" ...Szkoda tylko nastepnej zmienniczki  i ogolnie Nas  ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Agencja oraz Rodzina mojej PDP stawiają sprawę jasno ! mam mieć wolne! Jesli coś by nie pasowało ze stanem PDP że nie może zostać sama .. Agencja stanowczo podejmie decyzję .. musi ktoś "inny" zostać" z PDP .   Było raz tak: moja PDP zaczęła "rozrabiać" zadzwoniłam do Rodziny PDP  ,była rozmowa a nastepnie : proszę zostawić wszystko i wyjść na wolne tz na 2 godz. Wróciłam po "wolnym" moja PDP "aniołek" Pdp też musi trochę zatęsknić za opiekunką , są wtedy lepsze relacje ,w moim przypadku na krótko  ale są!To jest tak jak w małżeństwie haha trzeba od siebie odpocząć a po powrocie  tralala :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 21.04.2016 at 10:06, erika napisał:

Moja Agencja oraz Rodzina mojej PDP stawiają sprawę jasno ! mam mieć wolne! Jesli coś by nie pasowało ze stanem PDP że nie może zostać sama .. Agencja stanowczo podejmie decyzję .. musi ktoś "inny" zostać" z PDP .   Było raz tak: moja PDP zaczęła "rozrabiać" zadzwoniłam do Rodziny PDP  ,była rozmowa a nastepnie : proszę zostawić wszystko i wyjść na wolne tz na 2 godz. Wróciłam po "wolnym" moja PDP "aniołek" Pdp też musi trochę zatęsknić za opiekunką , są wtedy lepsze relacje ,w moim przypadku na krótko  ale są!To jest tak jak w małżeństwie haha trzeba od siebie odpocząć a po powrocie  tralala :):)

Ja dlatego często zostawiałam swoją PDP aby miała spokój,wyczuwałam ,że chce być sama bo chce spać a ja jej przeszkadzam ,bardzo dobrze wpływało to i na PDP i na mnie ,,,bylismy tak zgranym duetem ,że nikt nikomu nie wchodził w paradę,,,czuła się w swoim domu jakby była sama i robiła to co zawsze robiła i nikt jej nad głową nie filozofował i nakazywał czy zakazywał,,,miała swoje fochy ale mi te fochy w ogóle nie przeszkadzały i wtedy znikałam jej z horyzontu i na dobre to wychodziło,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Blondi napisał:

Ja dlatego często zostawiałam swoją PDP aby miała spokój,wyczuwałam ,że chce być sama bo chce spać a ja jej przeszkadzam ,bardzo dobrze wpływało to i na PDP i na mnie ,,,bylismy tak zgranym duetem ,że nikt nikomu nie wchodził w paradę,,,czuła się w swoim domu jakby była sama i robiła to co zawsze robiła i nikt jej nad głową nie filozofował i nakazywał czy zakazywał,,,miała swoje fochy ale mi te fochy w ogóle nie przeszkadzały i wtedy znikałam jej z horyzontu i na dobre to wychodziło,,,,,

@Blondi to super:) ja mam ze strony PDP zawsze problem jak mam wyjść na moje wolne... płacz, lament.. ile się na tłumaczę za każdym razem,że ja tu pracuję itd  będąc na wolnym jestem myślami co zastane jak wrócę:( UFFF!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, adamos1 napisał:

to są sytuacje nagminne ,to nie ,że się zdarzają takie sytuacje.

Nie zgadzam się!  Są PDP i rodziny, którzy mają świadomość tego, że opiekunka jest do opieki a nie do wszystkich prac domowych. Bardzo dużo zależy od opiekunek, to właśnie one najczęściej pokazują, że potrafią wszystko w domu zrobić, ba, nawet i w piwnicy, na strychu czy w ogrodzie. Czasem robią to po to, żeby "wygryźć" koleżankę, którą zastępują, żeby się przypodobać niemieckiej rodzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Florcia napisał:

Nie zgadzam się!  Są PDP i rodziny, którzy mają świadomość tego, że opiekunka jest do opieki a nie do wszystkich prac domowych. Bardzo dużo zależy od opiekunek, to właśnie one najczęściej pokazują, że potrafią wszystko w domu zrobić, ba, nawet i w piwnicy, na strychu czy w ogrodzie. Czasem robią to po to, żeby "wygryźć" koleżankę, którą zastępują, żeby się przypodobać niemieckiej rodzinie.

Popieram!   -osobiście tego doświadczyłam! "ściągnęłam" z Włoch bo wielkie g..o zarabiała! zero języka! trzy dni jej tłukłam do głowy co i jak ! Po dwóch tygodniach będąc na urlopie w PL. otrzymałam telefon ,że nie wracam,szok dla mnie był wielki.... a dlaczego nie wracam ? Ona zrezygnowała z wolnego ,bo jej tak pasuje! zgodziła się na mniejszą kase! itd ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, erika napisał:

Popieram!   -osobiście tego doświadczyłam! "ściągnęłam" z Włoch bo wielkie g..o zarabiała! zero języka! trzy dni jej tłukłam do głowy co i jak ! Po dwóch tygodniach będąc na urlopie w PL. otrzymałam telefon ,że nie wracam,szok dla mnie był wielki.... a dlaczego nie wracam ? Ona zrezygnowała z wolnego ,bo jej tak pasuje! zgodziła się na mniejszą kase! itd ..

 

Niestety, zgadza się, że wśród nas samych jest za ostra konkurencja i to nawet tam gdzie to sensu nie ma żadnego zupełnie. Obawiam się, że gdyby czas wolny ustalał wolny rynek między opiekunkami to żadna z nas by nie wywalczyła wolnego, a tak te agencje się przydają.... Na czarno to nie istnieje nawet temat wolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ok.temat rozbudowałyście,jedna z Pań przez pryzmat własnego podwórka się wypowiedziała ,ale Agencji jest dziesiątki a Opiekunek tysiące i są różne sytuacje.Powoli zaczyna to się zmieniać na lepsze ,ale przez 9 lat pracy ja mam takie doświadczenie,jak napisałem powyżej.Zresztą opiekunki to też potwierdzają i o tym piszą.Trzeba patrzeć przez pryzmat nie tylko własnego podwórka i wyciągać wnioski .Dużo pracy przed Agencjami ,by tym rodzinom wreszcie wbić w głowe ,że opiekun to nie robot na 24 godziny.Rzecz jasna ,nie wszyscy tacy są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Florcia napisał:

Nie zgadzam się!  Są PDP i rodziny, którzy mają świadomość tego, że opiekunka jest do opieki a nie do wszystkich prac domowych. Bardzo dużo zależy od opiekunek, to właśnie one najczęściej pokazują, że potrafią wszystko w domu zrobić, ba, nawet i w piwnicy, na strychu czy w ogrodzie. Czasem robią to po to, żeby "wygryźć" koleżankę, którą zastępują, żeby się przypodobać niemieckiej rodzinie.

I taka jedna zmienniczka  pokazała u PDP  jak potrafi się wykazać i zostawiłam jej ten plac i miejsce do wykazania się...i niech się produkuje,,mnie akurat nie wygryzła -bo chce pracować nie za 1000 euro a za 1200 euro i to było zmianą,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Blondi napisał:

I taka jedna zmienniczka  pokazała u PDP  jak potrafi się wykazać i zostawiłam jej ten plac i miejsce do wykazania się...i niech się produkuje,,mnie akurat nie wygryzła -bo chce pracować nie za 1000 euro a za 1200 euro i to było zmianą,,,

@Blondi 1200 euro? to wg mnie mało, chyba,że nie ma demencji i gównianej pracy :( Musimy się cenić Kochana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondi, słuszną decyzję podjęłaś:serce:. Teraz coraz więcej ofert pracy pojawia się z wynagrodzeniem 1200 euro i to nie jest mało, jak napisała erika, przy czym istotne jest czy przy tym wynagrodzeniu agencja odprowadza składki od średniej krajowej. Trzeba sobie trochę trudu zadać, żeby znaleźć odpowiednią dla siebie i to właśnie za tę kwotę, ale warto:).

Jak widziałam w ogłoszeniach "na czarno" oferują 300-400 euro na tydzień, to moim zdaniem również wielka loteria i nie każdy nadaje się do wzięcia udziału w tej grze:cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, erika napisał:

Mialam na myśli ..jak wczesniej opisywałam w moim przypadku  sprzątanie g...n  po całym mieszkaniu..

Tak właśnie pomyślałam, że tego doświadczyłaś zarówno opieki nad chorymi na zaawansowaną demencję jak i trudnych do zniesienia zachowań PDP w tej pracy. Jestem przekonana, że nie jesteś samaO.o 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 1.05.2016 at 09:54, erika napisał:

@Blondi 1200 euro? to wg mnie mało, chyba,że nie ma demencji i gównianej pracy :( Musimy się cenić Kochana.

erika z tego co słyszę na różnych forach to osoba z perfekt niemieckim ma proponowaną prace za 1050 euro -to jest porażka , ja będę zadowolona ze swoim niemieckim jak otrzymam 1200 euro ,w poprzedniej agnecji po przejsciu testów z niemieckiego proponowano mi 50 euro podwyżki -wywalczyłam 100 euro ale i tak jest to mniej niż 1200 euro,

ale wszystko okaże się na jaką ofertę się trafi -jestem dobrej myśli,pozytyw i jeszcze raz pozytyw a będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Blondi napisał:

erika z tego co słyszę na różnych forach to osoba z perfekt niemieckim ma proponowaną prace za 1050 euro -to jest porażka , ja będę zadowolona ze swoim niemieckim jak otrzymam 1200 euro ,w poprzedniej agnecji po przejsciu testów z niemieckiego proponowano mi 50 euro podwyżki -wywalczyłam 100 euro ale i tak jest to mniej niż 1200 euro,

ale wszystko okaże się na jaką ofertę się trafi -jestem dobrej myśli,pozytyw i jeszcze raz pozytyw a będzie dobrze.

@Blondi Agencje biora znajomość jezyka pod uwagę, u nich zaliczysz ale następnie niemiecka Agencja również sprawdza Nasz język:( Moja znajoma zaliczyła w polskiej a  niemieckiej niestety nie!  Aż dwa razy! Poszukała inną Agencję i dostała 1150 Euro/a wiem że bardzo słabo mówiła po niemiecku/ Wiem również że ZUS nie jest od sredniej krajowej  :( i że nie ma wolnego! ale twierdzi,że tak jej dobrze:( /Jesli chcesz podam na priv Agencję/ .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem na Stelli, na której PDP wymaga wyższy poziom niemieckiego. Jest zadowolona z mojego języka niem i pracy, ale przez pierwsze dni nasłuchałam się, że płaci za mnie 200 euro więcej niż za poprzedniczkę. Może chciałaby bym ją po stopach całowała. Dalam jej do zrozumienia, że to był jej wybór. Jutro przejdę sie do caritasu, w którym jest dom opieki dla osób starszych. Zapytam się kierowniczki jakie papiery trzeba zrobić, aby pracować u nich itd. Uświadomiła mnie znajoma PDP, że szkoda marnować czasu pracując po domach skoro dobrze po niemiecku mówię. Ona 20lat w DE mieszka częściej robił bledy gramatyczne. Może ktoś z forum się orientuje w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 3.05.2016 at 12:10, Gość emma napisał:

Obecnie jestem na Stelli, na której PDP wymaga wyższy poziom niemieckiego. Jest zadowolona z mojego języka niem i pracy, ale przez pierwsze dni nasłuchałam się, że płaci za mnie 200 euro więcej niż za poprzedniczkę. Może chciałaby bym ją po stopach całowała. Dalam jej do zrozumienia, że to był jej wybór. Jutro przejdę sie do caritasu, w którym jest dom opieki dla osób starszych. Zapytam się kierowniczki jakie papiery trzeba zrobić, aby pracować u nich itd. Uświadomiła mnie znajoma PDP, że szkoda marnować czasu pracując po domach skoro dobrze po niemiecku mówię. Ona 20lat w DE mieszka częściej robił bledy gramatyczne. Może ktoś z forum się orientuje w tym temacie?

Dobrze, że uświadomiłaś PDP, że droższa osoba z dobrym niemieckim to jej wybór.

Też zastanawiałam się nad pracą w domu opieki i zaczęłam tu temat:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...