Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Dlaczego wynagrodzenie zależy m.in. od języka?


Gość bania
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim.

Ile razy słyszeliśmy, że od języka zależy wynagrodzenie. Agencyjki sprawdzają język i mówią o stawce. To teraz pytanie.

Czy mając język komunikatywny pracuję mniej od osoby z językiem perfekcyjnym?

Mniej dźwigam?

A może mniej gotuję?

Może chociaż mniej sprzątam?

Mniej zmieniam pieluch?

To chociaż może rzadziej kąpię pdp?

Nie wstaję w nocy?

To o co k^#!a chodzi??? Może z gorszym językiem robię to gorzej? Przepraszam, ale to są kpiny z nas wszystkich i wszystkie się na to zgadzamy.

I nie piszcie, że podopieczny ma leszy kontakt z opiekunką. Bo jeżeli tak to rozumiem, że jeżeli pacjent nie kontaktuje się ze światem zewnętrznym to opiekunka z b. dobrym językiem zarabia mniej? Tak? Sorry, ale dobrze wiemy, że w większości pdp wystarczy komunikatywny. Język powinien ułatwiać szybsze znalezienie pracy, ale nie mówić o stawce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ten tam dość dużo już pisałem  zajrzyj na starsze posty ,bo niektórzy powiedzą ,że się powtarzam,ale masz racje..jeżeli PDP chce Panią do towarzystwa rozumię   a po za tym  ,masz racje.i co gorsza ten co umie słabiej jężyk ma mniejszą stawke  ha ha ,tak jakbyś Ty jezykiem pracowała a nie rękoma,dla mnie też to jest  durne .ale to panie ,które nie znają opieki a z teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bania dobrze wszystko napisałaś -bardzo dobrze ,my opiekunowie wszyscy o tym bardzo dobrze wiemy, tylko to wszystko nie dochodzi do paniusiów z agencji a właściwie to nie dochodzi do szefostwa agencji bo taka paniusia musi wykonywać swoją pracę jak jej każą,pisaliśmy już na ten temat bardzo dużo i taka prawda ,że nie pracujemy językiem tylko rękoma .Po jaką cholerę mi tu potrzebny język perfekt jak nawet nie mam z kim tutaj pogadać,jak babcia jest w swoim świecie i do kolacji będzie w domu cisza ,a przy kolacji też za dużo nie pogada i też,się pytam po co mi uniwersytet z jęż. niemieckiego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość bania napisał:

Dzień dobry wszystkim.

Ile razy słyszeliśmy, że od języka zależy wynagrodzenie. Agencyjki sprawdzają język i mówią o stawce. To teraz pytanie.

Czy mając język komunikatywny pracuję mniej od osoby z językiem perfekcyjnym?

Mniej dźwigam?

A może mniej gotuję?

Może chociaż mniej sprzątam?

Mniej zmieniam pieluch?

To chociaż może rzadziej kąpię pdp?

Nie wstaję w nocy?

To o co k^#!a chodzi??? Może z gorszym językiem robię to gorzej? Przepraszam, ale to są kpiny z nas wszystkich i wszystkie się na to zgadzamy.

I nie piszcie, że podopieczny ma leszy kontakt z opiekunką. Bo jeżeli tak to rozumiem, że jeżeli pacjent nie kontaktuje się ze światem zewnętrznym to opiekunka z b. dobrym językiem zarabia mniej? Tak? Sorry, ale dobrze wiemy, że w większości pdp wystarczy komunikatywny. Język powinien ułatwiać szybsze znalezienie pracy, ale nie mówić o stawce!

a od jak dawna pracujesz Baniu? Ile stel masz za soba?

Nie wszedzie znajomosc  jezyka jest decydujaca w wysokosci zarobkow, ale wtedy sztele sa trudniejsze.

zawsze mozesz szukac dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja sie tez wypowiem: 

mam magisterium z niemieckiego... co mi to daje w pracy? niewiele.... dlaczego? bo jak rodzinka czuje, ze mam opytkany perfekcyjnie jezyk, to nie chce sie im wysilac i mowic czystym Hochdeutsch, tylko zasuwaja dialektem... kurcze, czy ja mam byc pracownikiem kulturowym, czy opiekunem? bez przesady.... a co w sytuacji, gdy mimo jezyka pdp nie lubi wcale nie lubi rozmawiac, wcale, a wcale.... apel do agentur, ktore zza biurka wielkie G......O wiedza: ja nie jade tam dyskutowac o wyzszosci muzyki Straussa nad Mozartem, tylko zapindalac z pieluchami, gotowaniem i calą prozą dnia codziennego.... 

tu jest w Austrii inaczej rozwiazane: stawka za dzien zalezy od stawki, a dokladniej Pflegestuffe pdp... od 55-75 euro za dobe.... ale agentura czasem tez ocha strzela, jak jej cos nie pasi... ostatnio wyszczekanym pyskiego odszczekalam sie za kolezanke, bo mieli za nia kogos nowego.... az im w piety poszlo...

Edytowane przez Betty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamos1 napisał:

na ten tam dość dużo już pisałem  zajrzyj na starsze posty ,bo niektórzy powiedzą ,że się powtarzam,ale masz racje..jeżeli PDP chce Panią do towarzystwa rozumię   a po za tym  ,masz racje.i co gorsza ten co umie słabiej jężyk ma mniejszą stawke  ha ha ,tak jakbyś Ty jezykiem pracowała a nie rękoma,dla mnie też to jest  durne .ale to panie ,które nie znają opieki a z teorii.

Wysokość wynagrodzenia w zależności od języka to okazja aby   okroić wynagrodzenie i więcej zostawić sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda ,że nasze polskie języki ,języki wszystkich opiekunek i opiekunów są do kitu,urodziliśmy się w Polsce i mamy języki polskie ,czy one są za krótkie? albo mają nie ten kolor? -hahaha , a agencje chcą języki niemieckie -to po czorta po zakładali firmy i szukają języków których w Polsce nie ma,,,czyli mamy mieć języki długie i owalne bo językami pracujemy i jeszcze muszą miec narodowośc niemiecką i wtedy dostaniemy więcej od naszych  pracodawców -:hahaha:

już pózno i jakaś głupawka już mnie bierze:całus:

a ma ktoś ochotę na:softserve:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...