Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Blondi napisał:

Też to widziałam,,i też się zastanawiałam do ilu agencji idzie jedna oferta,,to jest wyscig szczurów jakich mało,,kto pierwszy wysle profil opiekunki,,,:szok: do rodziny,,,a jaka stela ? to też ciekawe i to bardzo,,,

Ktoś już tam jest , więc jestem bardziej niż pewna , że miodu tam nie ma O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, violka napisał:

Dzisiaj dwie agencje szukają opiekunki do jednej pani w tym samym terminie :szok: To musi być bardzo interesująca Stella :haha:

Obie agencje plus jeszcze jedna o której wiem są powiązane, więc bez znaczenia która daje ofertę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Obie agencje plus jeszcze jedna o której wiem są powiązane, więc bez znaczenia która daje ofertę.

 

To nie jest tak do końca :cool: Agencje są powiązane ale większą kasę zgarnia ta która podeśle opiekunkę . I jeżeli agencja ma na miejscu swoją opiekunkę , to szuka dla niej zmienniczkę a skoro szukają dwie agencje , to oznacza , że mają problem z obsadzeniem tego sprawdzonego miejsca :haha:bo  akurat te agencje na brak opiekunek nie narzekają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak to jest w tym powiązaniem? Już się pogubiłam. Aplikowałam do jednej firmy ( nazwę ją X ), otrzymałam od niej ofertę pracy, którą przyjęłam. Następnie otrzymałam sms'a z danymi rodziny wraz z informacją, że w razie pytań mam się kontaktować  z firmą Y, a za kilka dni dostarczono mi umowę z firmy Z. Pracownikiem której firmy będę X, Y czy Z? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Majka napisał:

Jak to jest w tym powiązaniem? Już się pogubiłam. Aplikowałam do jednej firmy ( nazwę ją X ), otrzymałam od niej ofertę pracy, którą przyjęłam. Następnie otrzymałam sms'a z danymi rodziny wraz z informacją, że w razie pytań mam się kontaktować  z firmą Y, a za kilka dni dostarczono mi umowę z firmy Z. Pracownikiem której firmy będę X, Y czy Z? :) 

 a co obstawiasz?:d często firmy współpracują,często kilka firm ma jednego właściciela,często podsyłają sobie klientów,bo mają za mało opiekunek,itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Majka napisał:

Jak to jest w tym powiązaniem? Już się pogubiłam. Aplikowałam do jednej firmy ( nazwę ją X ), otrzymałam od niej ofertę pracy, którą przyjęłam. Następnie otrzymałam sms'a z danymi rodziny wraz z informacją, że w razie pytań mam się kontaktować  z firmą Y, a za kilka dni dostarczono mi umowę z firmy Z. Pracownikiem której firmy będę X, Y czy Z? :) 

dla ciebie to chyba obojętne, bo warunki masz ustalone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Majka napisał:

Karta ta dotyczy czasu pracy wykonywanej w Polsce (roznoszenie materiałów informacyjnych) Zgodnie z umową mam otrzymywać wynagrodzenie zarówno za prace w kraju jak i poza nim.

chyba jestem za głupi,magister po umk,jak masz pracować w niemczech i roznosić ulotki w polsce?sądzę że to ściema,-masz zus od najniższej-,reeszta wypłaty jako delegacja,ale to nie tragedia,jeśli firma nie mówi dokładnie ,to również na miejscu może cię czekać niespodzianka, z powodu stanu pdp,albo nieciekawej rodziny,najlepiej przed wyjazdem wszystko mieć na piśmie,wtedy ,jesteś kryta,jak ci nie pasuje to sie zmywasz,obciążając firme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maras1 napisał:

chyba jestem za głupi,magister po umk,jak masz pracować w niemczech i roznosić ulotki w polsce?sądzę że to ściema,-masz zus od najniższej-,reeszta wypłaty jako delegacja,ale to nie tragedia,jeśli firma nie mówi dokładnie ,to również na miejscu może cię czekać niespodzianka, z powodu stanu pdp,albo nieciekawej rodziny,najlepiej przed wyjazdem wszystko mieć na piśmie,wtedy ,jesteś kryta,jak ci nie pasuje to sie zmywasz,obciążając firme

Strach się bać :) Właśnie wynagrodzenie jest podane w baaaaardzo niskiej kwocie, a Świadczenie z tytułu odbywania podróży służbowej - wysokie, więc to chyba na zasadzie delegacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Majka napisał:

Strach się bać :) Właśnie wynagrodzenie jest podane w baaaaardzo niskiej kwocie, a Świadczenie z tytułu odbywania podróży służbowej - wysokie, więc to chyba na zasadzie delegacji?

pewnie masz zus od najniższej,reszta delegacja,tym się nie przejmuj bo to twoj pierwszy raz,ważne jest jakie NAPRAWDĘ bedziesz miec warunki na miejscu,i czy jak będzie żle będziesz mogła zjechać do domu.czy będziesz niewolnikiem do końca konkraktu?trochę na malowałem wszystko na czarno.ale lepiej być przygotowanym,w razie czego napisz i g łowa do góry,jak pojeżdisz parę razy to zobaczysz ,że pracując pół roku ,zarobisz więcej niż rok roboty w polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Majka napisał:

Karta ta dotyczy czasu pracy wykonywanej w Polsce (roznoszenie materiałów informacyjnych) Zgodnie z umową mam otrzymywać wynagrodzenie zarówno za prace w kraju jak i poza nim.

Jak masz jakies watpliwoasci ,to szukaj innej firmy.

Jak zrozumialam masz dwie stawki w czasie pracy   w De. zapewne masz stawke za dzien  delegacji a druga suma to wynagrodzenie od umowy o prace,albo zlecenia i od tej sumy masz odprowadzane wszystkie skladki do Zus-su.

Piszesz,ze to bardzo mala suma,wiec i skladki nieciekawe. Jest wiele firm ,ktore placa od sredniej krajowej. 

Twoje wynagrodzenie  zalezy tez od stopnia poslugiwania sie jez. niemieckim. Czym lepszy jezyk,tym wieksza kasa.

Co do tych ulotek,to ,,niby" masz wykonywac te prace w czasie,kiedy bedziesz w Pl,na tak zwanym ,,urlopie". Zazwyczaj to tylko papiery sie wypelnia,gdzie i  w jakich godzinach sie pracowalo  i wysyla do firmy. 

Dla mnie to taki ,,pic na wode",ale firmy musza wykazac  w Zus-ie,ze pracujesz  w Pl,by mogly uzyskac dla ciebie druk A1 i Ekuz.

Wiekszosc firm po 2015r juz odeszla z tych dwoch stawek,dylegacji i podstawy. 

Prawo sie zmienilo,jest ograniczona ilosc godzin  w tyg . pracy,bo brutto firmy powinny placic 8,50er/h. Nikt tego nie robi,wiec kombinuja jak moga . Moze dlatego musialabys wypelniac te karte pracy,co ,kiedy i ile czasu robisz.

 

Dokladnie nie wiem na 100%b jak to teraz z firmami jest,bo juz dlugo przez firmy nie pracuje. Jak nie mam racji,to mnie pewnie ktos poprawi,kto jest na biezaco.

W kazdym razie nic nie podpisywac bez konkretnych ustalen. Napisz jaka to firma,wtedy wiecej porad dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Majka napisał:

Karta ta dotyczy czasu pracy wykonywanej w Polsce (roznoszenie materiałów informacyjnych) Zgodnie z umową mam otrzymywać wynagrodzenie zarówno za prace w kraju jak i poza nim.

Dzieki temu, ze bedziesz pracowala w Polsce zyskasz ciaglosc ubezpieczenia zdrowotnego, a to jest potrzebne do uzyskania pozwolenia na prace w Niemczech. To logiczne, bo musisz byc ubezpieczona, nawet w drodze moze zdarzyc sie wypadek i konieczna bedzie pomoc medyczna.

Nie musisz podpisac papierow in blanco(moim zdaniem ktos idzie ci na reke i wypelni tak, zeby bylo dobrze), ale po przyjezdzie powinnas zarejestrowac sie w urzedzie pracy, ktory bedzie wymagal papierkow celem ustalenia prawa do zasilku. Sa to swiadectwa pracy , jesli pracowalas na umowe o prace albo zaswiadczenia z dochodem,jesli to umowa zlecenie. Bez tego nie zarejestruja Cie.

Wybor nalezy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A to dzisiejszy cukiereczek:tak2: gdzie haczyk? mąż i siostra i jeszcze opiekunka? dwóch  zdrowych nie może dac rady jednej babci,,ufff ale wynagrodzenie super , 

 

Opiekunka z bardzo dobrą zajomością języka niemieckiego za 1885 euro od zaraz w Bahlingen am Kaiserstuhl

Wynagrodzenie: 1885 euro
Miejsce pracy: Bahlingen am Kaiserstuhl
Termin: od zaraz

 

O podopiecznej/podopiecznym

Opiekunka z bardzo dobrą zajomością języka niemieckiego za 1885 euro od zaraz w Bahlingen am Kaiserstuhl


Poszukujemy opiekunki do Pani (87 lat, 70kg ) chodzaca z demencja i choroba krazeniowa. Do zadań opiekunki należy prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu. 

Obowiązki

W gospodarswie domowym maz i siostra pacjentki niewymagający opieki.

Wymagania

Prawo jady wymagane. Możliwe wstawanie nocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

A to dzisiejszy cukiereczek:tak2: gdzie haczyk? mąż i siostra i jeszcze opiekunka? dwóch  zdrowych nie może dac rady jednej babci,,ufff ale wynagrodzenie super , 

 

Opiekunka z bardzo dobrą zajomością języka niemieckiego za 1885 euro od zaraz w Bahlingen am Kaiserstuhl

Wynagrodzenie: 1885 euro
Miejsce pracy: Bahlingen am Kaiserstuhl
Termin: od zaraz

 

O podopiecznej/podopiecznym

Opiekunka z bardzo dobrą zajomością języka niemieckiego za 1885 euro od zaraz w Bahlingen am Kaiserstuhl


Poszukujemy opiekunki do Pani (87 lat, 70kg ) chodzaca z demencja i choroba krazeniowa. Do zadań opiekunki należy prowadzenie gospodarstwa domowego, pomoc przy higienie i ubieraniu. 

Obowiązki

W gospodarswie domowym maz i siostra pacjentki niewymagający opieki.

Wymagania

Prawo jady wymagane. Możliwe wstawanie nocne.

No...perełka....:szydera: Zwłaszcza to nocne wstawanie mnie intryguje...:haha:Czyżby w cenie? :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mirelka1965 napisał:

No...perełka....:szydera: Zwłaszcza to nocne wstawanie mnie intryguje...:haha:Czyżby w cenie? :szydera:

 w cenie jest i nocne wstawanie i tych dwóch zdrowych gratis,,dla których trzeba być też służącą i przy nich cały rytuał codzienny wykonać ,,tak myślę,,bo stawka jest rewelacyjna,,ale coś za coś,,:hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...