Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, fioletowa.mysz napisał:

Chociaz ostatnio coraz czesciej sie nad tym zastanawiam. I coraz mocniej sklaniam sie ku tej opcji. I mozliwe, ze za jakis rok sprobuje tego chleba. A jak mi nie podpasi to zawsze moge wrocic do bycia dupomyjcem. ;)

To jeden z niewielu plusów tej roboty, że zawsze można do niej wrócić ;).

Praca w szpitalu jest ok (m.in. dodatkowa emerytura, nadgodziny, które można zamienić na wolne), zainteresuj się nią, bo wg mnie warto wiedzieć :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, salazar napisał:

To jeden z niewielu plusów tej roboty, że zawsze można do niej wrócić ;).

Praca w szpitalu jest ok (m.in. dodatkowa emerytura, nadgodziny, które można zamienić na wolne), zainteresuj się nią, bo wg mnie warto wiedzieć :).

Wiem,wiem. Oraz mozliwosc rozwoju etc. Sa to plusy. Ale powiedz mi, jak po tylu latach mam sie nauczyc wstawac rano,zeby na 6 do pracy dotrzec? Problem mam z wstawaniem na 8, np dzis:D Wiem, ze mozna sie przyzwyczaic ale u mnie takie nawyki, potrzebuja duuuzo czasu:D No i jak zwykle u mnie lenistwo gora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

To kolokwializm blondi. Ja niestety dupki mylam, wiele razy wiec smialo moge nazwac sie dupomyjcem. I nie ma w tym zadnej ujmy dla mojej osoby. Nie kradne, nie zabijam, nie ponizam ludzi. I jestem dupomyjcem. ;)

Jesteś Diabeł wcielony:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to i ja zaczynam dojrzewaćdo zmiany  pracy innej niż opieka,choć absolutnie nie narzekam,szczególnie jeśli chodzi o zarobki. Mam jednak naturę "ruchomą" i dlatego zbyt długi czas w jednej pracy zaczyna mnie męczyć,nosi mnie zwyczajnie. Czas oczywiście pokaże,czy mi odbije czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ivanilia40 napisał:

Szczerze mówiąc to i ja zaczynam dojrzewaćdo zmiany  pracy innej niż opieka,choć absolutnie nie narzekam,szczególnie jeśli chodzi o zarobki. Mam jednak naturę "ruchomą" i dlatego zbyt długi czas w jednej pracy zaczyna mnie męczyć,nosi mnie zwyczajnie. Czas oczywiście pokaże,czy mi odbije czy nie.

Mnie az tak nie nosi. Ale zauwazylam u siebie, ze zaczynam cierpliwosc tracic. Coraz wiecej rzeczy mnie wkurza. Chyba to sie nazywa wypalenie zawodowe. Oczywiscie nadal wykonuje swoje obowiazki, nie daje nikomu odczuc mojej irytacji, umiem schowac ja gleboko w sobie, ale to co sie dzieje ze mna w srodku wiem tylko ja. I nie podoba mi sie to. Bo niekoniecznie rozumiem skad mi sie to bierze. Przyklad. Moja podopieczna ma ostatnio nieciekawa faze. Zaczela wyjmowac szczeke i zamiast plukac to oblizuje ja. Pierwszy raz myslalam, ze wziela sobie kawalek arbuza ale gdy zerknelam na nia uwazniej to az mnie zemdlilo. Mowie do niej, zeby plukala a nie wylizywala resztki ze sztucznego podniebienia. Odpowiedz, ze jej sie nie chce. No i do czego zmierzam. Jakies 2 lata temu smialabym sie z tego. Szczerze bym sie smiala. Dzisiaj przyklejam usmiech i sie w srodku nakrecam. Widze ta roznice golym okiem. Ja 2 lata temu i ja dzis. No i stad mysli,zeby cos zmienic. Bo chyba czas juz na to. Tak mi sie wydaje. Chyba, ze to ma zwiazek z klimakterium, to da sie przeczekac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Blondi napisał:

Jesteś Diabeł wcielony:oklaski:

Myślisz , że tylko diabły wcielone myją ? . ...anioły nie kobity też ...myly , myją i pewno myć będą ....taki to fach , że ktoś musi to robić ...Kiedyś Helena vel Klucha napisała , że jej wsio rawno , że może to robić ( myć ) z cukierkiem w buzi ...Też już przywykłam ...nie odrzuca mnie ta czynność i git . Nie powiem , żebym tego pragnęła , bo niee ...ale jest mi wszystko jedno . Praca jak każda inna i też uważam , że to żadna ujma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fioletowa.mysz może przyczyną też jest ,,siedzenie na jednej steli non stop,,zmiana miejsce jest Ci jak najbardziej wskazana ,,zmiana otoczenia,,wiem,że Wurzburg jest pięknym miejscem ,,bo tam byłam,,ale to tylko moje zdanie,,nie Ty jedna odczuwasz w sobie takie reakcje,,każda z nas po swojemu przechodzi nie jedne zmiany,,,ale damy radę,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Blondi napisał:

@fioletowa.mysz może przyczyną też jest ,,siedzenie na jednej steli non stop,,zmiana miejsce jest Ci jak najbardziej wskazana ,,zmiana otoczenia,,wiem,że Wurzburg jest pięknym miejscem ,,bo tam byłam,,ale to tylko moje zdanie,,nie Ty jedna odczuwasz w sobie takie reakcje,,każda z nas po swojemu przechodzi nie jedne zmiany,,,ale damy radę,,

E, raczej to wynika z tego, ze...hmm...jakby to napisac? Mam 44 lata a przebywam w 90 procentach z ludzmi po 90 tym roku zycia. Nasze oczekiwania wzgledem wszystkiego sie bardzo roznia. Brakuje mi rowiesnikow, chodzenia do kina, na ploty, na kawe, na zwykle piwo. Brakuje mi normalnosci. Zmiana miejsca nic nie da. Odpadnie jeden powod do zlosci ale znajdzie sie w to miejsce inny:D Taka jestem porabana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

E, raczej to wynika z tego, ze...hmm...jakby to napisac? Mam 44 lata a przebywam w 90 procentach z ludzmi po 90 tym roku zycia. Nasze oczekiwania wzgledem wszystkiego sie bardzo roznia. Brakuje mi rowiesnikow, chodzenia do kina, na ploty, na kawe, na zwykle piwo. Brakuje mi normalnosci. Zmiana miejsca nic nie da. Odpadnie jeden powod do zlosci ale znajdzie sie w to miejsce inny:D Taka jestem porabana ;)

Między innymi właśnie dlatego warto się kopnąć w cztery litery i coś w życiu zmienić :) ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

E, raczej to wynika z tego, ze...hmm...jakby to napisac? Mam 44 lata a przebywam w 90 procentach z ludzmi po 90 tym roku zycia. Nasze oczekiwania wzgledem wszystkiego sie bardzo roznia. Brakuje mi rowiesnikow, chodzenia do kina, na ploty, na kawe, na zwykle piwo. Brakuje mi normalnosci. Zmiana miejsca nic nie da. Odpadnie jeden powod do zlosci ale znajdzie sie w to miejsce inny:D Taka jestem porabana ;)

Nie jesteś porąbana ,,,brakuje Ci kontaktów,, damsko-męskich,,więc?? uderzaj w portal randkowy,,dla rozrywki,,przenies się trochę w inny świat,,inne klimaty,,:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Blondi napisał:

Nie jesteś porąbana ,,,brakuje Ci kontaktów,, damsko-męskich,,więc?? uderzaj w portal randkowy,,dla rozrywki,,przenies się trochę w inny świat,,inne klimaty,,:love:

Damsko meskich to mi nie brakuje kontaktow:haha:Cos Ty?! W tej dziedzinie wszystko gra i buczy, moze nawet ciut za glosno czasami:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maria Jolanta napisał:

Fioletka, spróbuj wrócić do zawodu, będzie czas na nawiązanie kontaktów i na rozrywki. Młoda jesteś, możesz jeszcze dziesięć razy zmienić pracę. :haha:

No tak mysle nad tym coraz czesciej. Moze jeszcze operacje tego kolana zrobie i dojde do siebie, i wtedy pomysle od przyszlego roku. Albo do heimu poleze. Zawsze to tez jakas odmiana,nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fioletowa.mysz napisał:

To kolokwializm blondi. Ja niestety dupki mylam, wiele razy wiec smialo moge nazwac sie dupomyjcem. I nie ma w tym zadnej ujmy dla mojej osoby. Nie kradne, nie zabijam, nie ponizam ludzi. I jestem dupomyjcem. ;)

Zgadzam się w 100%, też jestem :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, INEZ napisał:

:szok: doznałam przeczytałam ofertę pracy z tych dodanych u nas i tam do pani co waży 900 kg potrzebują :smutek:i jak tu pracę znależć ? no jak?:smutek:

Może nie być najgorzej ....900 kg ...na pewno nie chodzi ...w garnki nie zagląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, violka napisał:

Dzisiaj dwie agencje szukają opiekunki do jednej pani w tym samym terminie :szok: To musi być bardzo interesująca Stella :haha:

Też to widziałam,,i też się zastanawiałam do ilu agencji idzie jedna oferta,,to jest wyscig szczurów jakich mało,,kto pierwszy wysle profil opiekunki,,,:szok: do rodziny,,,a jaka stela ? to też ciekawe i to bardzo,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...