Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość, czytaj

Sylwia Timm udziela pomocy i porad osobom z Polski, które pracują w całych Niemczech w charakterze pomocy domowej lub opiekunek osób chorych i seniorów.  Porady można uzyskać pod numerem telefonu (+49) 030 – 21016437 lub mailem: [email protected]

 

Więcej nie mogę Ci pomóc, dopóki sama sobie nie pomożesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki@Łukasz ja sobie już zapisałam te namiary do pani Tim i proponuje ,żeby oprócz rozdawania ulotek i polecania sobie wypróbowanych agencji przekazywać innym opiekunom te namiary do pani Tim bo w razie kłopotów moze to być ostatnia deska ratunku a nie każdy ma takie informacje i wiele osób szuka potem pomocy na forum a my nawet jakbysmy chcieli to nie możemy pomóc:)

Mozna by nawet jak zjezdżamy ze zlecenia to zostawiać te namiary zmiennikowi wtedy jest szansa ,że dotrze to wiekszej ilości opiekunów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, jolantapl. napisał:

Dzieki@Łukasz ja sobie już zapisałam te namiary do pani Tim i proponuje ,żeby oprócz rozdawania ulotek i polecania sobie wypróbowanych agencji przekazywać innym opiekunom te namiary do pani Tim bo w razie kłopotów moze to być ostatnia deska ratunku a nie każdy ma takie informacje i wiele osób szuka potem pomocy na forum a my nawet jakbysmy chcieli to nie możemy pomóc

Mozna by nawet jak zjezdżamy ze zlecenia to zostawiać te namiary zmiennikowi wtedy jest szansa ,że dotrze to wiekszej ilości opiekunów .

Dobra myśl, @jolantapl....popieram Twój pomysł (zwłaszcza ten ostatni wątek jest do zrealizowania) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Przepraszam za błędy, ale piszę na kolanie i w stresie.

Dodam jeszcze, że pokój który zajmuje był pokojem gościnnym i wszyscy tu wchodzą jak chcą. Lodówka jest na balkonie, a balkon w moim pokoju. W opisie było również wstawanie w nocy tylko raz a ja wstaję kilka razy. Gotować muszę tureckie dania i jestem kontrolowana cały czas przez jej dzieci ( ma sześcioro).

Ciągle tutaj odwiedziny, wszyscy mówią po turecku nawet pielęgniarki. Mam 2 godzin.wolnego i wychodzę a pokój też mam przetrzepany. Czuję się pozbawiona prawa do prywatności i intymności, zaszczuta i zastraszona. Nie wiem co babka im gada, ale ona nie chce opiekunek z Polski tylko oczekuje opieki od dzieci i zrobi wszystko aby tak było. Podobno poprzedniczka była tylko 5 dni a rodzina chcę ją oskarżyć niby o przemoc.

masz internet ? masz !!to masz ogromne pole do popisu,,ty czekasz na koordynatorkę aby Ciebie stamtąd zabrała ,,ale możesz się jej nie doczekać,,kto Ci organizowal podróż? agnecja czy Ty sama,,,masz internet? szukaj na bla bla car -już dawno by ktoś po Ciebie podjechal i byś się uwolnila ,,zostaw tych toksyków,,6 cioro dzieci,,matko boska i to wszystko w blokowisku? Ja to chyba bym dala stanowczo nogę od razu po przekroczeniu progu i zobaczenia warunkow jakie tam panują,,lodowka na balkonie,,salon dla wszystkich,,toż to jakiś obóz rodzinny,,,już czuję na odległośc jeszcze ten smród,,bo na 100% jest tam ich ten smród,,fujjj ,,

piszesz masz urlop 6 tyg, i podczas tego urlopu ,chcialaś zarobić -popracowac jako opiekunka w De? jak tak,,to niczego się nie dziwię,,jesteś już tam zastraszona i już tam mogą jezdzić po tobie rowno,,dlatego powtarzam,,trzeba być też cwaniakiem bitym na 4 łapy,,nie dac się ,,być odważnym i nie pierdzielić się z brudasami czy turkami,,a agencję i panią koordynator masz do rany przyłóż,,wzor jakich malo,,a może nie mało,,bo takich jest najwięcej,,wypiąc się,,ja też się wypinam na nich,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Łukasz napisał:

Gość Gość, czytaj

Sylwia Timm udziela pomocy i porad osobom z Polski, które pracują w całych Niemczech w charakterze pomocy domowej lub opiekunek osób chorych i seniorów.  Porady można uzyskać pod numerem telefonu (+49) 030 – 21016437 lub mailem: [email protected]

 

Więcej nie mogę Ci pomóc, dopóki sama sobie nie pomożesz

Dziękuję bardzo. Zadzwoniłam. Doszlo do rozwiązania umowy z rodziną a ja wracam w środę do domu i zachowuje wszystkie prawa. Trochę jeszcze sie pomecze, bo rodzina jest na mnie wściekła i  nie rozumie moich argumentów. Chodziło jeszcze o jedzenie, przechodzenie przez mój pokój, modły na dywaniku i zaglądanie do garnków i takie dyrdymaly, które razem wzięte też złożyły się na problem.

Wszystkim dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Dziękuję bardzo. Zadzwoniłam. Doszlo do rozwiązania umowy z rodziną a ja wracam w środę do domu i zachowuje wszystkie prawa. Trochę jeszcze sie pomecze, bo rodzina jest na mnie wściekła i  nie rozumie moich argumentów. Chodziło jeszcze o jedzenie, przechodzenie przez mój pokój, modły na dywaniku i zaglądanie do garnków i takie dyrdymaly, które razem wzięte też złożyły się na problem.

Wszystkim dziękuję. Pozdrawiam

No i daj boże,,ta rodzina nigdy nie powinna podpisywac żadnej umowy z żadną agencją,,,ale dobrze ,że jest jak jest,jeszcze 2 dni jakoś się przemęczysz,,:płacz:ale agencję bym na twoim miejscu pożegnała ,,,piszesz -modły w Twoim pokoju-:rozpacz:,,tego jeszcze nie słyszałam,,aby w pokoju opiekunki modły rodzinne były,,samo to już może wykończyć każdego,,miejsce drastyczne,,wracaj do domku i jak najszybciej zapomnij o takiej stelli,,bo są naprawdę fajne miejsca,,szkoda,że tak się nie po Twojej myśli ułożyło, bo mogło przeciez być normalnie i mogłaś normalnie pracować i trochę grosza zarobić,,ale to co Ciebie spotkało,,to każdego by ruszyło,i jakby było coś takiego ,że można wsiaśc w auto i jechac na pomoc ,,to nie jeden by to zrobił i ciebie ratowal,,byś miała całe forum pod pięknym tureckim blokowiskiem,,,,pa trzymaj się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blondi napisał:

masz internet ? masz !!to masz ogromne pole do popisu,,ty czekasz na koordynatorkę aby Ciebie stamtąd zabrała ,,ale możesz się jej nie doczekać,,kto Ci organizowal podróż? agnecja czy Ty sama,,,masz internet? szukaj na bla bla car -już dawno by ktoś po Ciebie podjechal i byś się uwolnila ,,zostaw tych toksyków,,6 cioro dzieci,,matko boska i to wszystko w blokowisku? Ja to chyba bym dala stanowczo nogę od razu po przekroczeniu progu i zobaczenia warunkow jakie tam panują,,lodowka na balkonie,,salon dla wszystkich,,toż to jakiś obóz rodzinny,,,już czuję na odległośc jeszcze ten smród,,bo na 100% jest tam ich ten smród,,fujjj ,,

piszesz masz urlop 6 tyg, i podczas tego urlopu ,chcialaś zarobić -popracowac jako opiekunka w De? jak tak,,to niczego się nie dziwię,,jesteś już tam zastraszona i już tam mogą jezdzić po tobie rowno,,dlatego powtarzam,,trzeba być też cwaniakiem bitym na 4 łapy,,nie dac się ,,być odważnym i nie pierdzielić się z brudasami czy turkami,,a agencję i panią koordynator masz do rany przyłóż,,wzor jakich malo,,a może nie mało,,bo takich jest najwięcej,,wypiąc się,,ja też się wypinam na nich,,

Jak dobrze, że jesteście. Jest tak jak piszesz. Sprawa jest dzięki Wam załatwiona. Wytrzymam jutrzejszy dzień i noc. Głowa mi pęka. Ja już jestem spakowana, pościel wyprana i miałam zamiar się ewakuować i mieć wszystkie zasady w d...E, kasę też, ale zobaczyłam post Łukasza i pomogło. Jeszcze raz dzięki. W ramach podziękowań przesyłam nr do Frankfurtu, który podała mi Pani Sylwia 06927297564. To też jest taka sama pomoc jak Pani Timm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Bardzo się cieszę że udało sie sprawę załatwić, ale jeszcze bardziej się cieszę że nam o tym napisałaś a to nieczęsto się zdarza.

 

Naprawdę,też b.się cieszę...Powiem szczerze,że jak przeczytałam,że udało się tą sprawę jakoś wyjaśnić...to człowiek poczuł ulgę...tak,jakby to nas samych dotyczyło...bo wczuwamy się w każdą przykrą sytuację,która może niestety dotknąć każdej z nas. Trzymaj się "Gość Gość"! Głowa do góry! Jutro będzie lepiej...My Polki jesteśmy twarde babki i tak łatwo się nie poddajemy! Damy radę! Zwłaszcza przy wsparciu NASZEGO FORUM...w grupie siła:serce::love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gość Gość napisał:

Jak dobrze, że jesteście. Jest tak jak piszesz. Sprawa jest dzięki Wam załatwiona. Wytrzymam jutrzejszy dzień i noc. Głowa mi pęka. Ja już jestem spakowana, pościel wyprana i miałam zamiar się ewakuować i mieć wszystkie zasady w d...E, kasę też, ale zobaczyłam post Łukasza i pomogło. Jeszcze raz dzięki. W ramach podziękowań przesyłam nr do Frankfurtu, który podała mi Pani Sylwia 06927297564. To też jest taka sama pomoc jak Pani Timm.

Jakie kochane z Ciebie dziecko-brawo,,brawo brawo,,,, :serce::hahaha::hahaha: cieszę się bardzo!!! dasz radę,,jesteś wielka,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nikt nie chce się myć:płacz:wszystkim za wczesnie,,co jest!!!  chcą mi popsuć szyk dnia?:hahaha:ale tak proszą ,,no co mam zrobić z nimi,,zostawiłam,,niech jeszcze popatrzą na świat,,:o dlatego lato jest własnie takie ,,długie dni,,nikomu się nie chce biec w bety,,gorąco i widno,,O.o:serce: trochę ich rozpuszczę ,,no niestety,,przecież batem ich nie zagonię do łóżek-hahahha 

a u was szybko zmykają PDP teraz do łóżek czy może do 23 grasują,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jolantapl. napisał:

Moja babcia do 20 max siedziała na fotelu i telewizor oglądała i mam nadzieję,że nic się nie zmieniło bo ja o 22 chodzę spać:hahaha:

Ja mam wolne od 18 tej . Jeszcze kwiaty podlewam na tarasie , bo to moje . Budze sie bardzo wczesnie  , chcialabym przestawić się na dłuższe wieczory . Nie muszę rano zrywać sie z łózka mogę śmiało spać  do 8 mej. Jak narazie, to mi nie wychodzi .:spioch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość aga napisał:

Ja mam wolne od 18 tej . Jeszcze kwiaty podlewam na tarasie , bo to moje . Budze sie bardzo wczesnie  , chcialabym przestawić się na dłuższe wieczory . Nie muszę rano zrywać sie z łózka mogę śmiało spać  do 8 mej. Jak narazie, to mi nie wychodzi .:spioch:

Nie denerwujcie mnie tą godziną 18-stą,,bo ja bym tak też chciała :rozpacz::hahaha:

54 minut temu, Mago napisał:

Mój dziadek wie , ze jak ja przyjeżdżam  kapanie o 18 ( godzinę w wannie siedzi ) potem jeszcze oglądanie tv w łóżeczku ...  Rodxina sie dziwi , ze taki posłuszny ...

@Mago Ty wiesz ,że pracujesz:hahaha:,,też tak chcę,,chodz się zamienimy dziadkami?:płacz::hahaha:

29 minut temu, Maria Jolanta napisał:

U mnie spanko różnie 21 albo nawet 22-ga, ale i tak mam tyle laby i luzu że to aż nieprzyzwoite. :hahaha:

Wszystko jest jak najbardziej przyzwoite,,,:hahaha:

Wiecie co robię? wcinam cukierki ulepki-hahhaa tak z 8 zjem ,,a słodkie:p

@jolantapl. musisz się przygotować na pózniejszą godzinę do łóżka,,bo u  większości naszych PDP się szwajcary poprzestawiały:płacz: smutne ale prawdziwe:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Żadnych perełek nie widzę, poza sztelą gdzie opiekunka nic nie robi bo gotuje żona, przychodzi Pflegedienst który wszystko robi a opiekunka tylko wieczorem transferuje podopiecznego do łóżka.

Cały dzień laba. :d

 

Ty masz taką stelle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rzeczywiscie nic ciekawego w ofertach nie ma poza jedną gdzie pan bardzo lubi rozmawiać;) i latał kiedyś w przestworzach:) a tak wszystko z dobrym językiem chcą:( a @Łukasz obiecał mnie motywować do nauki języka a tymczasem znika gdzieś na całe dnie tylko powie dzień dobry i dobranoc i tyle go widzieli;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...