Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A może wziaśc dwie oferty na raz ,,samotnego do rezydencji i już będzie nie samotny,,,a kasy ile !!! a samochodów ,,a ludzi do obrobienia  a metraży do wypucowania,,,:hahaha: samotny dziadek może też lubi procenciki i wszyscy będa w kupie,,,,co ja wypisuję,,,hahahha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondi też o tym pomyślałam .Ale za dobrze by koleżance było tyle kasy co ona by miała na miesiac to ja 2,5 muszę pracować.Dobrze,że nie da się tego połaczyć bo inni by pracy nie miali:)

Ale my to pazerne jesteśmy:)

Tylko kasa się dla nas liczyć a Ty to przy okazji dobre :serce: masz bo pomyślałaś też o towarzystwie dla tego samotnego dziadziusia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jolantapl. napisał:

Blondi też o tym pomyślałam .Ale za dobrze by koleżance było tyle kasy co ona by miała na miesiac to ja 2,5 muszę pracować.Dobrze,że nie da się tego połaczyć bo inni by pracy nie miali:)

Ale my to pazerne jesteśmy:)

Tylko kasa się dla nas liczyć a Ty to przy okazji dobre :serce: masz bo pomyślałaś też o towarzystwie dla tego samotnego dziadziusia:)

Ja już tam imprezę prawie zorganizowałam ,,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, jolantapl. napisał:

Ale Cię wyobrażnia poniosła ale to się nazywa dobra organizacja pracy:hahaha:

Jeden mały post a tyle uciechy nam sprawił i kreatywność w nas obudził:)

Tak jest,,wyobrażnia jest wielka i jaka podniecająca,,,:hahaha:

kiedyś dostałam taką ofertę,,pani 54 lata po wylewie i wózek inwalidzki,,jedna strona sparaliżowana,,,w domu syn 18 lat i mąż,,,dla wszystkich gotować i chyba pranko i ;prasowanko i panią się zajmowac ,,byłam zdecydowana na tą ofertę , bo było to w Berlinie,,,blisko,,pomyslalam ,może rodzina fajna to od czasu do czasu na 1 dzien skoczę do domku,,,pan pracował a syn się uczył,,,ale ta oferta była ze starej mojej agencji a tam kręcili na maxa,,,codziennie przedstawiali mi nową ofertę,,jeszcze jedna oferta była ,,pani 96 lat mieszka w centrum miasteczka blisko Berlina ,,pani pali papierosy,,a ja też palę i chyba dlatego nie pojechałam,,aby z babcią chałupy nie spalic,,hahhaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hahaha: to już wiem w której agencji wcześniej pracowałaś bo ja też na tą ofertę aplikowałam do tej rodzinki ale też mnie zwodzili chyba tydzień a potem nawet nie zadzwonili.Napisałam nawet na forum,że nigdy więcej nie będę do nich aplikować.Ale ten świat jest mały a szczególnie środowisko opiekunów ale bardzo dobrze widać za pewni siebie są i mogą się przeliczyć  bo coraz więcej opiekunów robią w balona:)

A z tym paleniem to masz rację bo mój mąż zawsze mi powtarza jak jadę uważaj żebyś domu im nie sfajczyła bo się nie wypłacimy  do końca życia .Dlatego polisę sobie chciałam wykupić jakby co ,ale firma z której jadę sama mi wykupiła wolą pewnie dmuchać na zimne:hahaha: a może nawet na gorące:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. to oni nie jedną zwodzili,,,ja im powiedziałam wprost,,,że czuję się jak w przedszkolu i takie traktowanie jak przedszkolaka to już dawno przechodziłam ,to była zabawa w ciuciubabkę,,ja nie jestem z pierwszej łapanki,,i sobie poradzę bez nich,,,wszystkich brali na przetrzymanie,,ale kończyło się to przetrzymanie odejsciem od nich a potem durne telefony abym wróciła ,,nigdy sie nie wchodzi już do takiego gniazda,,bo sa lepsze miejsca,,,,to była moja pierwsza agencja ,,aby zacząc pracę  ,,aby spróbować ,czy sie nadaje do tej pracy czy nie,,,

Pytam sie mojej babci ,czy może jej pościel zmienic i co słyszę? nic więcej dzisiaj nie rób-hahhaha i co ja mam teraz robić? chcę cokolwiek robić,,nie pozwalają,,,ale numery,,więc idę do sklepu i na spacer ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondi to ja się dziwię jak ty mogłaś tak długo w takiej agencji pracować bo to nie poważni ludzie są .Jak już wcześniej napisałam nigdy więcej i nie chce mieć z nimi do czynienia.Mnie przez ten tydzień mówili,że rodzina nie dała odpowiedzi a było to już chyba z pięć dni tylko do wyjazdu więc im powiedziałam,żeby przekazali rodzinie,że albo chcą tą opiekunkę albo nie bo nikt  na walizkach nie siedzi i nie czeka na ich decyzje każda opiekunka ma przynajmniej kilka ofert i z kilku agencji a co niech wiedzą.Po za tym kasa u nich też nie rewelacyjna więc nie ma czego żałować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. ja byłam u nich tylko dlatego ,że miałam fajową stele na której przesiedziałam jak na wczasach ponad rok,,,,:hahaha: a potem nie ma podwyżki to więc baj baj,,,nie patrzyłam na stele już i na rodzinkę popapraną ,,zostawiłam wszystko i wszystkich,,,,

Godzinę temu, A.NN.A napisał:

@Blondi, ale masz fajową ta pod. Wieczorem zaproś do nas na imprezęO.o:d

Idzie z nią wytrzymac,,,chce być sama ? to jest,,,ja mam tyle zajęc swoich ,że nie moge się koło siebie wyrobic a gdzie jeszcze PDP:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. ale jaja.

Ja dokładnie 10 min temu o tym właśnie samym myślałam , co ty napisałaś.

Oni ( agencje) od nas wymagają dużo, nawet lojalności. A w tym czasie jak nas "złapią" to  w rozmowach są tacy mili, jak ładnie gadają. A  w tym czasie trafia się  ciekawa finansowo oferta z innej ag. to my zastanawiamy się czy odejść. A czasami nie możemy, bo różne są już poznałam metody abyś tylko jeszcze raz od nich pojechała chociaż na 4-6 tyg. bo maja kasę i trochę odroczonych w czasie  problemów. A jak coś nie po ich myśli to Cię wywalają, ale nie pala mostów bo za jakiś czas może znowu będzie można nas przyciągnąć, złapać.

Dlatego nie ma co wierzyć że jakaś ag. jest dobra. wszystko to tylko przypadek i interes, największy oczywiście po stronie agencji.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wierzę oczywiście w dobroć agencji bo po za tym to jestem wierzaca:hahaha: Kiedyś już napisałam,że koordynator mi powiedział,że to jest tylko biznes oni nam płacą a my dla nich pracujemy a ja jak zaczynałam pracować to naiwnie wierzyłam,że to o opiekę chodzi ,empatie i takie tam.Stary człowiek a głupi i naiwny:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podoba się Wam to???

W 3 tygodnie nauczymy Cię języka niemieckiego
w zakresie opieki osób starszych.

Kursy języka niemieckiego

    Kurs doszkalający60 h600 zł

Zapisz się >    

    Kurs od podstaw168 h1399 zł

Zapisz się >    

    Kurs wyjazdowy
    od podstaw3 tygodnie2990 zł

Zapisz się >    

 BEZROBOTNI ZA DARMO. Gwarancja pracy!

 

Ale jazda, co? ładne ceny!!!

A tu oferta!!

Pani Paulina poszukuje opiekunki, Niemcy

 

Nasz podopieczny:

Podopieczna ma 59 lat, mieszka w okolicach Monachium wraz ze swoim mężem. Jest niesamodzielna i jest osobą leżącą, porusza się jedynie na wózku inwalidzkim. Ma problemy z nietrzymaniem moczu, dlatego korzysta z wkładek. Stan psychiczny: w normie.

Obowiązki:

 

Do obowiązków opiekunki należeć będzie przede wszystkim pomoc w prowadzeniu domu, czyli porządki i dbanie o czystość oraz robienie prania.

Oprócz tego opiekunka będzie pomagać Pani podczas codziennych kąpieli, czynnościach higienicznych, zmianie wkładek, również przy spożywaniu posiłków. Do zadań opiekunki będzie również należało przenoszenie Pani z wózka na łóżko i odwrotnie.


 

Wymagania:

Poszukujemy osób, których język niemiecki jest na poziomie dobrym. Kandydat/kandydatka musi być osobą niepalącą i posiadać doświadczenie w opiece.


 

Oferujemy:

 

Pracę w firmie, która działa z powodzeniem od wielu lat na polskim rynku.

Gwarantujemy zakwaterowanie, wyżywienie oraz opłacony i zorganizowany przejazd w obie strony.

Dobre stawki oraz opiekę konsultantów.

No nie napisali ile za przenoszenie i jaka stawka za tą ofertę,,bo i po co? może znajdzie się nieuk i za naukę kursu będzie musiala zapłacic i dostanie 800albo 900 euro,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo obchodzą jakieś starzy,schorowani ludzie w de? Jakby nie opiekunki z zagranicy to rodziny by się zwyczajnie posrały.Tam nie ma nawet tylu miejsc ,żeby tych ludzi poumieszczać w placówkach opiekuńczych po za tym za taką opiekę się słono płaci.Więc skończyłyby się zagraniczne wojaże i rozbijanie po świecie tylko rodzicami musieliby się zająć albo domy opieki opłacać:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda wielka.

Albo takie jest zapotrzebowanie na opiekunów,

albo rynek się kończy i szukają " jeleni".

Tak było kiedyś jak powstały szkoły jazdy. Same szkoły dawały ogłoszenie o pracę, że jest ful pracy jako operator wózka itp. kosili kasę, egzaminy szybko były zdawane ( a jak jakiś matołek to i w rękę dał) a pracy na tyle nie było. :rozpacz:

To jest cwaniactwo, pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiekunka do Pani Betty - od zaraz!

Oferta ważna do: 21.02.2017

agencja zatrudnienia oferuje zatrudnienie jako opiekun/opiekunka osób starszych w Niemczech. Jako firma rodzinna za główny cel stawiamy sobie niesienie pomocy seniorom i osobom niepełnosprawnym oraz stworzenie im możliwości spędzenia jesieni życia we własnym domu, w otoczeniu serdecznych i troskliwych osób.

 

Podopieczna mieszka samotnie ,Pani Betty choruje na depresję, cukrzycę oraz nadciśnienie. Poszukuje ciepłej i przyjaznej opiekunki, która będzie pomagała jej w codziennych czynnościach. Na miejscu jest do dyspozycji sprzęt dostosowany do potrzeb osób starszych (toilettenstuhl, specjalne łóżko).

 

Stawka: 1250 E netto

Termin rozpoczęcia pracy: od zaraz!

Długość kontraktu: 2 miesiące

 

 

Miejsce zamieszkania oraz dodatkowy opis oferty :

Dom jednorodzinny

Pokój ze standardowym wyposażeniem

TV

Internet

 

Podstawowe obowiązki opiekunki :

Pomoc w codziennych czynnościach higienicznych i myciu

Pomoc przy poruszaniu się

Pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia

Prowadzenie domu (robienie zakupów, gotowanie, pranie, prasowanie, sprzątanie)

 

Informacje o seniorce :

Imię: Betty

Waga: 100 kg

Wzrost: 160 cm

Wiek: 80 lat

 

Schorzenia :

Astma

Inkontynencja

Nadciśnienie

Cukrzyca

Problemy z poruszaniem się (rollator)

Depresja

 

O zgłoszenia prosimy kandydatów, którzy:

POSŁUGUJĄ SIĘ Językiem Niemieckim na poziomie B2

PRAWO JAZDY nie jest wymagane

OPIEKUN może być osobą palącą

Zaznaczyli !!! język B2,,,  i palić można,,jak PDP pozwoli,,,100kg? trochę jest,,ale może sama daje radę ,, zauważcie ,że tv i internet to standartowe wyposażenie,,,a ja ni mam Tv i wcale mi nie smutno,,aby internetu tylko starczało to już dla mnie luksus,,,,

 

Miałam podobną do tej babci i dawała sama radę ze wstawaniem i chodzeniem i było extra,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiekunka do domu 3 Seniorów Wynagr.1800 EURO!

Miejsce pracy: Niemcy

Oferta ważna do: 07.02.2017

Opiekunka z komunikatywną/dobrą znajomością języka niemieckiego od 27.01(najpóźniej 30.01) do 3 seniorów 1800Euro

 

Opiekunka z dobrą znajomością języka niemieckiego 1800 Euro/mc na rękę.

 

Opiekunka z komunikatywną znajomością języka niemieckiego 1700Euro/mc na rękę.

 

Prawo jazdy niewymagane, palenie możliwe na zewnątrz.

 

Do opieki:

1.Pan David lat 85

Cierpi na demencję (jest zapominalski i miewa zakłócone poczucie czasu), osłabienie związane z wiekiem ( porusza się za pomocą balkonika lub wózka – w zależności od formy w danym dniu-w gorszych dniach potrzebuje wsparcia przy transferze z łóżka na wózek) oraz Inkontynencję (pieluchy).

 

2x dziennie przychodzi Pflegedienst by umyć Podopiecznego, ubrać i przygotować do spania.

 

2.Pani Klara, lat92

Cierpi na reumatyzm, początki demencji , osłabienie związane z wiekiem oraz Inkontynencję (pieluchy).

Na chwilę obecną jest mobilna i porusza się samodzielnie.

 

Bardzo lubi rozwiązywać krzyżówki i czytać.

 

Potrzebuje pomocy przy kąpieli.

 

3.Pani Maria, lat 95

Cierpi na reumatyzm , częściową inkontynecję, jest osłabiona w związku ze swoim godziwym wiekiem , jest po udarze.

Przychodzi Pflegedienst w razie konieczności 2 razy dziennie w ramach pielęgnacji  worka przepuklinowego oraz by założyć pończochy uciskowe.

 

Pani Maria porusza się na wózku w związku z czym potrzebuje pomocy przy transferze z łóżka na wózek (pomaga przy tym z całych sił).

 

Hobby Pani Marii to rozwiązywanie krzyżówek i czytanie.

 

 

 

Może się zdarzyć , że w nocy jeden z Podopiecznych będzie musiał skorzystać z toalety –jednak nie zdarza się to często.

Seniorzy są spokrewnienie i mieszkają razem w domu ok.150m2

Dom ogrzewany jest piecem w związku z czym jednym z obowiązków Opiekunki będzie dokładanie opału a w przypadku wygaśnięcia ponowne rozpalenie w piecu.

 

Sklepy usytuowane ok.20min spacerem od domu Podopiecznych.

 

Do dyspozycji Opiekunki własny pokój, TV, Radio, Internet na kartę.

 

Do obowiązków Opiekunki należeć będzie:

-prowadzenie domu (gotowanie, pranie, sprzątanie, zakupy w razie potrzeby- w przypadku większych zakupów, aby Opiekunka nie musiała dźwigać  może pomóc syn jednej z podopiecznych , który mieszka w pobliskiej miejscowości oddalone 20km od domu Podopiecznych)

-pomoc Podopiecznych w codziennych czynnościach tj. pomoc przy kąpieli, kontrola płynów (należy zwracać uwagę na to , by Podopieczni spożywali odpowiednią ilość płynów by zapobiec ewentualnemu odwodnieniu co niestety u ludzi w tym wieku zdarza się bardzo często), towarzyszenie  w toalecie, pomoc przy ubieraniu i rozbieraniu itd.

 

Organizujemy i opłacamy przejazd.

Już dzisiaj organizowałam grupę 3 PDP a tu masz ci los ,,jest 3 PDP -jak Wy na to byście patrzyli? jest ktoś chętny?

Wez to wszystko ogarnij????O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...