Skocz do zawartości

Stypendia na nauke zawodu w Niemczech dla opiekunek do 27 lat


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis w ofertach dla opiekunek osob starszych znalazlam propozycje platnej nauki zawodu w Niemczech

dla osob do 27 roku zycia

, w tym rowniez zawodu opiekunki osob starszych, ale nie tylko.

Cytuje:

         " ZRÓB KARIERĘ W NIEMCZECH za kurs językowy, przeprowadzkę, naukę zawodu i praktykę zapłaci niemiecki rząd! "The Job of my Life” â MobiPro jest programem stypendialnym Bundesministerium für Arbeit und Soziales (Federalnego Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej) oraz Bundesagentur für Arbeit (Federalnej Agencji Pracy). Program stypendialny skierowany jest do niepracujących osób bez wykształcenia wyższego (tytułu magistra) w wieku 18-27 lat chcących podjąć naukę zawodu i pracę oraz zamieszkać w Niemczech.

(...)

         W ramach programu oferujemy: intensywny bezpłatny kurs języka niemieckiego w Polsce (620 godz.) â kurs pod opieką metodyczną Centrum Egzaminacyjnego Goethe-Institut miesięczne stypendium w wys. 818 EUR przez cały okres kształcenia zawodowego kształcenie zawodowe: uczęszczanie do szkoły zawodowej i pracę w docelowej firmie (3 lata) dofinansowanie kosztów podróży i przeprowadzki do Niemiec pomoc w znalezieniu mieszkania stały kontakt z opiekunem w Niemczech praktykę w zakładzie pracy w Niemczech (6 tygodni) połączoną z kursem językowym w Niemczech (90 godz.) cykl korepetycji przez cały okres kształcenia zawodowego dofinansowanie kosztów dwóch podróży (rocznie) do Polski ewentualne dofinansowanie opieki nad dziećmi w Niemczech "

 

Mysle, ze mlodym opiekunkom warto sie zapoznac z taka oferta wyszukujac konkretniejsze dane w Internecie.

Spotkalam jedna taka  23letnia dziewczyne i strasznie sie meczyla w pracy opiekunki domowej.

Mam nadzieje, ze komus sie to przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się ,czy to jest dobry pomysł nauki dla młodych? Przecież większośc młodych w ogóle się nie nadaje na taką naukę. Ale dobrym pomysłem jest wyjscie naprzeciw młodym ludziom ,bo pomysł super dla chętnych do podjęcia pracy w opiece.

Jak by mi ktoś kiedyś powiedział ,że ja wyląduje w DE to bym pokazała ,wiecie co! i to jeszcze w opiece? nigdy w życiu i nawet taka myśl by mi nie przeleciała przez głowę .Bo młodośc spędziłam inaczej ,spędziłam tak jak chciałam i pracowałam tak jak  mi pasowało itd. a na stare lata wylądowałam w DE ale teraz jest to dla mnie normalne ,dorosłam do tego typu pracy,zycie nauczyło mnie szacunku i pokory i wszystkiego dobrego do wykonywania tego typu pracy i wiem ,że nie każdy się do tego nadaje.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adamos1 napisał:

no ciekawa propozycja-oferta,szkoda ,że nie mam tyle lat ha ha,chyba sobie dowód zmienię ha ha

Zawsze mozna dalej przekazac. Niemcy od lat doplacaja do nauki zawodu i to roznych technicznych itd.

a nasza mlodziez nieraz niestety warzywa i truskawki zbiera na polach. O, nie w temacie, ale przypomnialo mi sie wlasnie:  syn mojej poprzedniej PDP sp. doniosl na rolnika, ktory takich robotnikow rolnych trzymal w blaszanych budach. Ale taka wrazliwosc to jednak rzadkosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

Zastanawiam się ,czy to jest dobry pomysł nauki dla młodych? Przecież większośc młodych w ogóle się nie nadaje na taką naukę. Ale dobrym pomysłem jest wyjscie naprzeciw młodym ludziom ,bo pomysł super dla chętnych do podjęcia pracy w opiece.

Jak by mi ktoś kiedyś powiedział ,że ja wyląduje w DE to bym pokazała ,wiecie co! i to jeszcze w opiece? nigdy w życiu i nawet taka myśl by mi nie przeleciała przez głowę .Bo młodośc spędziłam inaczej ,spędziłam tak jak chciałam i pracowałam tak jak  mi pasowało itd. a na stare lata wylądowałam w DE ale teraz jest to dla mnie normalne ,dorosłam do tego typu pracy,zycie nauczyło mnie szacunku i pokory i wszystkiego dobrego do wykonywania tego typu pracy i wiem ,że nie każdy się do tego nadaje.

 

 

 

w ten sposob mozna sie nauczyc roznych zawodow, nie tylko pracy opiekuna osob starszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Serenity napisał:

w ten sposob mozna sie nauczyc roznych zawodow, nie tylko pracy opiekuna osob starszych

Też tak pomyslałam potem ,że szansa dla młodych i że,różne zawody przecież jeszcze ,co najważniejsze to nauka języka i praktyka potem w DE,

Serenity a myślisz ,że czytają te forum małolaty?

ale jak nie małolaty to mamusia albo tatuś i lenia z domu pogonią do nauki,,,

oj pięknie młodym być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T

1 minutę temu, adamos1 napisał:

robiłem tylko kurs I pomocy tu w Niemczech  ha ha nic poza tym jezeli idzie o Niemcy i ten zawód ha ha

To jesteś gościu ,bo ja nie mam żadnego kursu żadnej pomocy,ale życie mnie nauczyło jak najbardziej pomagać wszystkim .Bardzo dużo dowiedziałam się  z internetu ,teraz wszystko jest łącznie  z filmikami,także jak ktoś gramotny to szybko połapie się w tym wszystkim.W tej całej pomocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

@Matthew te 800 euro stypendium  to stare informacje  i może teraz tę kwotę podnieśli. W domach opieki w Niemczech brakuje wciąż ludzi. Poszukaj informacji w Internecie.

Może też zdecydujesz się na naukę innego zawodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...