Skocz do zawartości

Apokalipsa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:shock: długo się zastanawiam nad tym nurtującym pytaniem...

Czy to co opisane jest w biblii ma miejsce w dzisiejszych czasach?

Wojny zniszczenie kataklizmy brak zaufania do innego człowieka...

w brew pozorom wydaje się normalne ale patrzeć na statystyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jest napisane w ewangelii św. Jana jest już odzwierciedleniem kilku wieków wstecz. Kiedyś też były kataklizmy, brak zaufania zawsze był, wojen też bez liku. To co zostało opisane w Biblii ma być przestrogą dla ludzi, aby żyli według praw pokoju i miłosierdzia. Niestety w dzisiejszych czasach[jak i kiedyś...z resztą]dążenie do władzy, do 'ustawienia' siebie na resztą część życia, chęć wywyższenia się nad innych ludzi, porzucenie jakichkolwiek zasad wiary i uczciwości buduje biblijną wieżę Babel od dziesiątek pokoleń.

Natura człowieka jest skłonna do grzechu i do zbytniej chęci 'dogodzenia sobie' w każdej dziedzinie świata materialnego i po części astralnego.

Statystyki to tylko wykresy, słupki i liczby mówiące, że źle się dzieje. Teraz trzeba mądrych jak powstać i mówić o sobie jako o człowieku prawym i godnym bycia nazywanym człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą.Wojny,kataklizmy były od dawna ale spójrzcie co dzieje się teraz.coraz więcej wojen-i to jakich-religijnych.Coraz więcej kataklizmów,trzęsień ziemi,powodzi,chorób ,człowiek człowiekowi wilkiem. Myślę jako osoba wierząca że że koniec jest bliski.Bliższy chyba nawet niż nam wszystkim się wydaje.Zapraszam do INTERII gdzie na forum CHRZEśCIJAńSTWO mamy dobrych mówców i bardzo zapalczywych forumowiczów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość gabula57
To co jest napisane w ewangelii św. Jana jest już odzwierciedleniem kilku wieków wstecz. Kiedyś też były kataklizmy, brak zaufania zawsze był, wojen też bez liku. To co zostało opisane w Biblii ma być przestrogą dla ludzi, aby żyli według praw pokoju i miłosierdzia. Niestety w dzisiejszych czasach[jak i kiedyś...z resztą]dążenie do władzy, do 'ustawienia' siebie na resztą część życia, chęć wywyższenia się nad innych ludzi, porzucenie jakichkolwiek zasad wiary i uczciwości buduje biblijną wieżę Babel od dziesiątek pokoleń.

Natura człowieka jest skłonna do grzechu i do zbytniej chęci 'dogodzenia sobie' w każdej dziedzinie świata materialnego i po części astralnego.

Statystyki to tylko wykresy, słupki i liczby mówiące, że źle się dzieje. Teraz trzeba mądrych jak powstać i mówić o sobie jako o człowieku prawym i godnym bycia nazywanym człowiekiem.

Nie zapraszam . To co tam się dzieje przeczy opinii o dobrych katolikach -chrześcijanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chmm.. apokalipsa wg. św. Jana jest tylko przetrogą... a co jesli jakieś siły wyższe zrobią na ziemi prawdziwą apokalipsę??? I mam tu na myśli... tak politykę, jak im dobrze pójdzie to trzecia wojna światowa będzie niedługo, a przy obecnej technologi bunt maszyn to pikuś. Człowiek niby wierzy ale tak naprawdę powadzi do totalnej zagłady świata dlatego lepiej wierzyc... ale nie w jakiegokolwiek boga tylko w to że kiedyś będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gabula57

Skąd wiesz że to tylko przestroga ? My nie wiemy co nas czeka , nie znamy przyszłości. Nie bierzesz pod uwagę ludzi wierzących w Boga , w Pismo, w to że się wypełni ? Co za tym idzie w Apokalipsę ? Bo ja jak patrze na świat to widzę bardzo wyraźnie do czego zmierza . To nie musi być koniecznie następna wojna { atomowa? } . Zastanów sie , skoro miliony ludzi przez 2000 lat wierzyło i ufało w Słowo oraz Apokalipsę to coś w tym chyba jest ,nieprawdaż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, tak mocno w to wierzą że aż do tego prowadzą*ironiczny śmiech* nie wiem dlaczego człowiek jest taki głupi. A może pismo święte to tylko książka której się "udało"?? Co jeśli się okaże że to wszystko to bujda np, (jak mój przyjaciel powiedział) znajdą zwłoki Jezusa?? Toż to będzie początek końca TAK TAK TEGO WASZEGO BOGA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gabula57

No proszę cię. Cieszę się że mam przeciwnika w dyskusji ale nie powinieneś aż tak brutalnie negować wszystkiego w co większość z nas wierzy. Rozumiem ateistów, wielokrotnie z nimi dyskutowałam, ale nigdy ,nikomu i nikt nie poleciał ostro po uczuciach religijnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol a

przesadziłeś , aż szkoda mi ciebie w tym momencie !!!!!!!!!!! zachowujesz sie jakbyś zjadł wszystkie rozumy , świecisz że masz cięty język i nic więcej . takie to płytkie ja widzę w tym wszystkim głębię , oj pogniewamy sie towarzyszu , nie rań . jak możesz to napisz ile masz lat . bo mam pewne wyobrażenie o tobie , odp to ci napisze :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość John_Doe

Karol A: A do jakiego wieku nie słucha się ludzi? Czy ktoś ma nie być wysłuchany, bo jest za młody? Ktoś może zostać chamem, bo jest młody "i się jeszcze nauczy"? Jak masz coś powiedzieć to powiedz albo nie mów w ogóle. Jeśli typ się włączył do dyskusji to wie na co się naraża. Raczej nie liczy na specjalne traktowanie.

***

A jest to ciekawy plan na apokalipsę: Jezus podrzuca swoje zwłoki na Ziemię i patrzy ilu wiernych zostaje. Gdyby znaleziono zwłoki Chrystusa pewnie i tak każdy by wierzył w co wierzy. Jedynie świat chrześcijan by podupadł.

Świata z ateistycznego punktu widzenia nie rozumiem. Zaczyna się wielkim wybuchem na początku czasu. Tylko skąd ten się wziął? Kura go raczej nie zniosła. Może było coś wcześniej? Na tym poziomie domysłów mogła być to równie dobrze wioska Smurfów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

John_Doe ma rację w obu przypadkach. Jeśli chodzi o wielki wybuch to nie wiem. Tak naprawdę mam to gdzieś, a najpierw było jajko :wink: . Karol, jesli cie obchodzi mój wiek to najpierw sam się przedstaw, a życie nauczyło mnie byc chamskim bo sam tak byłem traktowany w poprzedniej szkole przez kumpli... i sam sie taki stałem, jestem odciskiem ich nieczułości.

Co do samej apokalipsy ja to widzę w masowo następujących kataklizmach. Coś jak BDLA(Bad Day Los Angeles taka gierka)z tym że na całym świecie i bardziej drastycznie. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol a

John_Doe, do ciebie ani do niego nic nie mam wysłucham zawsze każdego! tylko chciałem sie dowiedzieć paru rzeczy i ok. macie swoje i ja mam swoje zdanie :!:

co do tematu to jeszcze długa droga do końca naszego ukochanego świata ------tak mi sie zdaje . sami sie wykończymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol a

czy w siedzicie jeszcze na innych forach jak tak to prosze napisać , też bym gdzieś po hasał

na innym świeżym terenie . co do końca to jeszcze długa droga do końca świata ---tak mi sie zdaje , dzisiejsza polityka stanów i innych potężnych mocarstw nie jest nastawiona na rozwiązania siłowe . chyba zapomniałem o japońcach , Koreańczykach (żółtkach) oni to coś tam knują , ręce ich swędzą do zrobienia czegoś nowego brzydkiego ( w tych czasach wolności ) a co do tarczy w Polsce to polska stawia bardzo twarde warunki stanom , Tusk pokazuje że nie żartuje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A słyszeliście o przepowiedni kataklizmu na 2012r. Co o tym myślicie?

Ja mam nadzieję , że to nie nastąpi akurat w tym roku lecz wiele przepowiedni na to wskazuje. Również w grudniu 2012 kończy się kalendarz Majów przez co wiele ludzi wierzy , że koniec świata nastąpi w tym właśnie roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze w zadne ludzkie przepowiednie. Było juz ich tysiace i za kazdym razem mowiono, ze to juz na pewno! Było rowniez tysiace ludzi nawiedzonych, ktorym ufano, a ich niespełnione przepowiednie, jak oni sami, poszły juz w zapomnienie. Nie trzeba słuchac takich ludzi, lecz ufac Bogu, ze On nie pozwoli na to, aby człowiek zniszczył Jego wielkie dzieło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam się za wyznawcę religii Majów i używam innego kalendarza. Nie widzę sensu przejmowania się tymi przepowiedniami. Wolę już tą, że w 2012r. ma być Euro w Polsce :P Wystarczy za kataklizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...