Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Witamy na forum!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O 26.09.2019 at 17:40, Walczyk Anna napisał:

Dzień dobry wszystkim. Dołączyłam do Was licząc na przyjęcie mnie do grupy. W czasie rejestracji podałam nazwisko i imię czy można to zmienić? Pozdrawiam i ściskam

Witaj :) Możesz zmienić na inny login.Po prawej stronie u góry ekranu masz wejście na swój profil ,kliknij ustawienia konta i zmień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 26.09.2019 at 17:40, Walczyk Anna napisał:

Dzień dobry wszystkim. Dołączyłam do Was licząc na przyjęcie mnie do grupy. W czasie rejestracji podałam nazwisko i imię czy można to zmienić? Pozdrawiam i ściskam

Witaj Aniu:oklaski: Jak świeża to szybko czytaj wszystko tutaj,bardzo dużo jest cennych wskazówek,,trochę jest wszystko pomieszane,ale się powinnaś pomalutku do wszystkiego dokopać,,:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 26.09.2019 at 17:40, Walczyk Anna napisał:

Dzień dobry wszystkim. Dołączyłam do Was licząc na przyjęcie mnie do grupy. W czasie rejestracji podałam nazwisko i imię czy można to zmienić? Pozdrawiam i ściskam

409622412_witamyruchome.gif.d60989ef1e52d62752da519e186f7acb.gif w naszym gronie :oklaski: I zapraszamy na kawkę i plotki przy niej :oklaski: W razie problemów to tam zadawaj pytania, a ktoś zawsze pokieruje cię w odpowiednie miejsce :donos: Cieszymy się, że z nami jesteś :dobrze: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wiem ,ze jest juz dosc pozno , ale wczesnirj nie mialam czasu usiasc przy komputerze.

pare dni temu rozpoczelam w Niemczech prace opiekunki.To moj pierwszy wyjazd .Troche sie boje i od kilku dni wali mi serce ale mam nadzieje,ze przy Waszej pomocy jakos dam rade.Nie jestem calkowita nowicjuszka w tej branzy.Przez  kilka lat bylam we Wloszech , ale u jednej osoby.Tzn.caly czas u tej samej.

W tym roku przeszlam na emeryture.Zaproponowano mi wyjazd i oto jestem.Z niemieckim jest u mnie bardzo slabiutko i mysle , ze juz za stara jestem na opanowanie jezyka.Opiekuje sie prawie dziewiecdziesiecioletnia ,niechodzaca pania .

Jeszcze nie dokopalam sie do wszystkich tematow , ktore by mnie mogly wspierac ,ale mam nadzieje ,ze w razie potrzeby bede mogla  liczyc na Wasze rady.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i zycze dobrej nocy! 

 

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, helena1957 napisał:

Witam! Wiem ,ze jest juz dosc pozno , ale wczesnirj nie mialam czasu usiasc przy komputerze.

pare dni temu rozpoczelam w Niemczech prace opiekunki.To moj pierwszy wyjazd .Troche sie boje i od kilku dni wali mi serce ale mam nadzieje,ze przy Waszej pomocy jakos dam rade.Nie jestem calkowita nowicjuszka w tej branzy.Przez  kilka lat bylam we Wloszech , ale u jednej osoby.Tzn.caly czas u tej samej.

W tym roku przeszlam na emeryture.Zaproponowano mi wyjazd i oto jestem.Z niemieckim jest u mnie bardzo slabiutko i mysle , ze juz za stara jestem na opanowanie jezyka.Opiekuje sie prawie dziewiecdziesiecioletnia ,niechodzaca pania .

Jeszcze nie dokopalam sie do wszystkich tematow , ktore by mnie mogly wspierac ,ale mam nadzieje ,ze w razie potrzeby bede mogla  liczyc na Wasze rady.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i zycze dobrej nocy! 

 

To ja Ciebie uspokoję. 

Nawet nie wiesz kiedy a zlecenie się skończy i będziesz w domku. Nie bojaj, wszystko będzie dobrze.

Pisz tu z Dziewczynami, one mają bardziej czułe podejście do tematu.

Wyśpij się a jutro, choć na parę chwil na spacer.

Dobrej, spokojnej nocki.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, helena1957 napisał:

Witam! Wiem ,ze jest juz dosc pozno , ale wczesnirj nie mialam czasu usiasc przy komputerze.

pare dni temu rozpoczelam w Niemczech prace opiekunki.To moj pierwszy wyjazd .Troche sie boje i od kilku dni wali mi serce ale mam nadzieje,ze przy Waszej pomocy jakos dam rade.Nie jestem calkowita nowicjuszka w tej branzy.Przez  kilka lat bylam we Wloszech , ale u jednej osoby.Tzn.caly czas u tej samej.

W tym roku przeszlam na emeryture.Zaproponowano mi wyjazd i oto jestem.Z niemieckim jest u mnie bardzo slabiutko i mysle , ze juz za stara jestem na opanowanie jezyka.Opiekuje sie prawie dziewiecdziesiecioletnia ,niechodzaca pania .

Jeszcze nie dokopalam sie do wszystkich tematow , ktore by mnie mogly wspierac ,ale mam nadzieje ,ze w razie potrzeby bede mogla  liczyc na Wasze rady.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i zycze dobrej nocy! 

 

Postaraj się nie stresować za bardzo. Słaba znajomość języka na pierwszym zleceniu to nic strasznego i każdy z nas to przechodził (z wyjątkiem absolwentów Germanistyki :haha:). Przecież nikt nie każe ci czytać Schillera w oryginale :haha:Jednakże przyswój sobie ważniejsze czasowniki i rzeczowniki codziennego użytku, a reszta przyjdzie sama. Internet jest wspaniałym pomocnikiem. Jakikolwiek translator pomoże na początku. I pytaj...pytaj...pytaj...a my nie damy ci zginąć :tak2: 

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@helena1957...nie pierwsza i nie ostatnia jesteś z cykorem . To nawet lepiej , że się obawiasz ....czujesz bluesa . Dawałaś sobie radę we Włoszech ...dasz radę w Niemczech . A na naukę języka nigdy nie jest za późno , tylko trzeba chcieć . Wożę ze sobą zeszyt , który miałam założony od pierwszych wyjazdów . Zapisywałam ...w wolnych chwilach siadałam ze słownikiem , przeglądałam , jakieś krótkie , ale potrzebne zdania zapisywałam ...w nawiasach pisałam fonetyczny sens i zawsze coś w głowie zostawało . Kiedyś , podczas rozmowy z którąś ze zmienniczek pokazałam ten zeszyt a ona chciała , żeby jej go zostawić . Nie zgodziłam się , bo gdzieś tam z drugiej jego strony miałam jakieś osobiste zapiski ...to raz ....a dwa ...wytłumaczyłam jej , że czytając niekoniecznie do głowy wlezie , ale już samemu  zapisując tak . Trochę dąsała się na mnie , ale tylko  trochę ....później przyznała mi rację .

Helena ...nie wstydź się pytać , choćbyś palnęła jakąś głupotę to najwyżej poprawią . Zresztą ...jest forum i zawsze ktoś z pomocą ruszy . Czasem pośmiejemy się , ale nie wyśmiewamy ....no chyba , że ktoś łeb zadziera , udaje mądrzejszego i lepszego niż jest ....to już insza inszość :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Ale to tylko jeden z elementów :mur: A reszta? :haha::donos:

Antygwałty wyszczuplające, trochę będzie cisnąc, ale za to nie ma ograniczeń w jedzeniu ,,i nie stresuj się nocą,,:przekleństwa: jest wszystko pięknie i ślicznie ,tak masz myśleć,,do jasnej ciasnej,,:szydera: znikamy stąd ,,już się przywitałyśmy ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...