Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, jolantapl. napisał:

No piątki to nie uwzględnią ale 2 tak oczywiście w przeliczaniu emerytury :)

No właśnie policzyli mi już od 2-ki a myślałam, że liczy się cała ilość urodzonych i wychowanych dzieci. No i wyszły grosze, tak to jest w naszym kraju :( tę 3-kę też sama wychowywałam, a nie ktoś inny za mnie czy za jakąkolwiek z nas Polskich Matek a więc, powinno się każde dziecko liczyć bo przecież nikt za nas jako matki nam dzieci nie wykarmił i też nie wychował ~ tylko my matki Polki, które w tym czasie nie mogły pracować na większą emeryturę z powodów wychowawczych, a teraz to robi nam się jakąś łaskę że w ogóle dostajemy te parę groszy emerytury... bardzo niesprawiedliwe to jest! Od rządy, a do rodzenia i posiadania dzieci namawiają a póżniej, kobieta sama zostaje na łasce i niełasce i to do samej starości :( Co  za czasy nastały, szok... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Tak, tu mają obowiązek powiedzieć jakie składki, kto w od jakiej kwoty ma odprowadzać.Wystarczy zadzwonić.

 

 

A więc, jeszcze jutro jadę do ZUS-u. Dziękuje bardzo Serdeńko :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jolantapl. napisał:

Jedni za młodzi jedni za starzy tak jak w tej piosence Dozwolone od lat 18 :)

No właśnie a prawo powinno być prawem dla wszystkich takim samym, bez względu na wiek... :(

Zrobie, jak radzisz i to jutro z rana :) Dziękuje serdecznie Joleńko :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, jolantapl. napisał:

Ale mam lenia choinkę wczoraj wygrzebałam z garderoby ale o ubraniu jej nie było mowy bo wsiąkłam wczoraj w temat modowy i przeszukiwałam swoje szafy w poszukiwaniu nowych inspiracji :haha:Zostały mi jeszcze 3 dni :(:).do wyjazdu i na szczęście ,że jak @Maria Jolanta z PP będą wracali do Polski to nie grozi nam spotkanie w podróży bo ja będę już wtedy w bezpiecznie oddalonym od nich miejscu w de :haha: :grzmotnąć: z dwóch stron mogłabym nie przeżyć :smutek:

No, to żebyś się nie zdziwiła:tak2: Te busy to potrafią kluczyć po całych Niemczech.....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jolantapl. napisał:

Ja bym poszła do darmowego prawnika albo do MOPSU  ale w zusie na infolinii też spotkałam się z bardzo kompetentnymi i życzliwymi osobami .Niestety w oddziale zus ciemnota jakich mało :(

U mnie MOPS jest wrogo nastawiony do prawych i spokojnych ludzi, wiem to z autopsji a więc odpada to miejsce bym tam szukała jakiś rad... niestety :( Ale udam się do znajomego prawnika i dowiem się konkretnie, co się w tej sprawie ma na rzeczy :) Wtedy dopiero, zacznę załatwiać te prawidłowości w ZUS-e ale mimo to jutro do niego wjadę i zobaczę, co mi powiedzą... Cudowni Jesteście moi Kochani w naszym Wspaniałym Opiekunkowie :serce: Bardzo i to bardzo Wam Wszystkim :serce: z całego serca dziękuje :) Miłego dnia ~ zajrzę do Was :) jeszcze po południu lub wieczorem, bo teraz trzeba obiadek robić a więc do zobaczenia Kochani :serce:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Hal napisał:

do rodzenia i posiadania dzieci namawiają a póżniej, kobieta sama zostaje na łasce i niełasce i to do samej starości :( Co  za czasy nastały, szok... 

Hmmm.... Dawniej to czasy były znacznie gorsze i mało która kobieta dożywała w ogóle  starości....

A dzieci to też znakomita inwestycja - jeśli są na nie pieniądze plus dobry mąż i ojciec dla nich. Nawet jeżeli te dzieci byłyby złe to mają nieunikniony obowiązek alimentacyjny.

Nie narzekajmy tak przy kawie ! I od rana !

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Serenity napisał:

Hmmm.... Dawniej to czasy były znacznie gorsze i mało która kobieta dożywała w ogóle  starości....

A dzieci to też znakomita inwestycja - jeśli są na nie pieniądze plus dobry mąż i ojciec dla nich. Nawet jeżeli te dzieci byłyby złe to mają nieunikniony obowiązek alimentacyjny.

Nie narzekajmy tak przy kawie ! I od rana !

 

A kto tu narzeka ? bo ja nie zauważyła takiego wpisu O.o

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Serenity napisał:

Hmmm.... Dawniej to czasy były znacznie gorsze i mało która kobieta dożywała w ogóle  starości....

A dzieci to też znakomita inwestycja - jeśli są na nie pieniądze plus dobry mąż i ojciec dla nich. Nawet jeżeli te dzieci byłyby złe to mają nieunikniony obowiązek alimentacyjny.

Nie narzekajmy tak przy kawie ! I od rana !

 

To nie jest narzekanie, tylko stwierdzenie oczywistych faktów dotyczących nas Kobiet. Dawne czasy były i minęły (nauczyły kobiety, że mają takie same prawa do godności życia, bez względu na wszystko - co uroili sobie kiedyś ówcześni faceci, bo prawdziwi mężczyźni zawsze i wszędzie szanowali i cenili a przede wszystkim dbali o swoje Kobiety i Matki swoich Dzieci) a zatem tamte czasy, nie wchodzą w rachubę dzisiejszości. Natomiast, teraz mamy teraźniejszy czas i to jest najważniejsze co wobec nas jako Kobiet/Matek i jak się decyduje w sprawach codziennego życia, które mają takie same prawa jak każdy na świecie Człowiek i tego należy się trzymać! Kobieta, to nie czyjaś niewolnica ani rozrodowa królica :( To Człowiek, a nade wszystko Matka Polka i to zasługuje na szacunek i równouprawnienie we wszystkim, bez względu na jej wiek i co powinno być dla wszystkich oczywiste.

...Miłego dnia Serenity :)

Edytowane przez Hal
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolantapl. napisał:

A kto tu narzeka ? bo ja nie zauważyła takiego wpisu O.o

Ja nie będę też całości poprzednich wątków tu wklejać.

A tu przy kawie miło mi się zawsze czyta lżejsze bieżące  wątki,

a do problemów lepsze jest otworzenie nowych tematów jak np mogłaby  @Hal

bo te sprawy Zusowe wielu mogą i powinny zainteresować, ale tu w temacie Przy Kawie nikt ich nie odnajdzie, niestety.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hal napisał:

Natomiast, teraz mamy teraźniejszy czas i to jest najważniejsze co wobec nas jako Kobiet/Matek i jak się decyduje w sprawach codziennego życia, które mają takie same prawa jak każdy na świecie Człowiek i tego należy sie trzymać! Kobieta, to nie czyjaś niewolnica ani rozrodowa królica :( To Człowiek, a nade wszystko Matka Polka i to zasługuje na szacunek i równouprawnienie we wszystkim, bez względu na jej wiek i co powinno być dla wszystkich oczywiste.

...Miłego dnia Serenity :)

 Całkowicie się zgadzam. I w nic z tego nie wątpię, ani nigdy nie wątpiłam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Serenity napisał:

Ja nie będę też całości poprzednich wątków tu wklejać.

A tu przy kawie miło mi się zawsze czyta lżejsze bieżące  wątki,

a do problemów lepsze jest otworzenie nowych tematów jak np mogłaby  @Hal

bo te sprawy Zusowe wielu mogą i powinny zainteresować, ale tu w temacie Przy Kawie nikt ich nie odnajdzie, niestety.

Tylko ,że na tym forum przy kawie poruszamy różne sprawy no i tu najwięcej osób zagląda szczególnie tych,którzy są wrażliwi na sprawy innych ludzi i chętnie pomagają .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jolantapl. napisał:

Tylko ,że na tym forum przy kawie poruszamy różne sprawy no i tu najwięcej osób zagląda szczególnie tych,którzy są wrażliwi na sprawy innych ludzi i chętnie pomagają .

A właśnie, że tu niewielu zagląda...tylko tacy wytrwali jak my :haha: Dużo odwiedzających patrzy na stronę główną i tam się udziela :tak2: Tutaj to tylko stali bywalcy mogą podpowiedzieć co, nieco.....:tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

A właśnie, że tu niewielu zagląda...tylko tacy wytrwali jak my :haha: Dużo odwiedzających patrzy na stronę główną i tam się udziela :tak2: Tutaj to tylko stali bywalcy mogą podpowiedzieć co, nieco.....:tak2:

Może i nie wielu ale za to jacy wspaniali :$:oklaski:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...