Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, violka napisał:

Czyli większość :( Wreszcie pomyśleli o najbiedniejszych . Mam nadzieję , że to wejdzie w życie :) Dziękuję :cmok:

Tiaaaa, większość elektoratu na prowincji :( Ciekawe kiedy ten naród przestanie wierzyć populistom....A tradycyjnie zapłacimy za to my....z pustej kasy....:smutek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Tiaaaa, większość elektoratu na prowincji :( Ciekawe kiedy ten naród przestanie wierzyć populistom....A tradycyjnie zapłacimy za to my....z pustej kasy....:smutek:

Naród już się dawno sam sprzedał >:( To niech chociaż biedni emeryci skorzystają na tej walce o stołek :cool: W przyszłych wyborach i tak wygrają znowu Ci co sypnęli już zanętą >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, violka napisał:

Naród już się dawno sam sprzedał >:( To niech chociaż biedni emeryci skorzystają na tej walce o stołek :cool: W przyszłych wyborach i tak wygrają znowu Ci co sypnęli już zanętą >:(

Te 500 plus to bedzie rozbite na caly rok, ,czyli niewiele miesiecznie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alez mi sie spalo super.:kawa2:pije kawke...ale spoko mam jeszcze sporo i filizaneczki juz przygotowane stoja na stole. pieklam wczoraj chleb wiec jezeli ktos bedzie chcial krome ...smacznego..

:kawa: plus kromka chebka  w doborowym towarzystwie na mily poczatek dnia

wiecie czego mi tu najbardziej brakuje??:490_bike:

ilez ja bym dala zeby po kawie wsiasc na :490_bike: i zjechac kilkanascie chociaz km dla odprezenia..potem wypoczeta wrocic do swojej roboty

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Na oślep idę po tą kawę,,,dzięki @lucyna.beata ,za :kawa:  pycha ,,mój pierwszy kierunek jak wstanę to kuchnia i kawa,,a potem już cała reszta,,pomalutku i bez pośpiechu,,:oklaski:a dzsiaj z rana mam co robić,,włosy wyprostować,,pieknie:tak2: makijaż śliczny,,:1410_nail_care_tone1: mam zrobione ,,solarium zaliczone,,:4_joy::oklaski:

no w końcu niedziela ,,:hura: Życzę spokojnej niedzieli w pracy ale szalonej dla tych co urlopują,,bo na urlopach można szlaeć w niedzielę,,gorzej z szlaenstwami na stelli,,dzien nudny jak żaden inny,,jeszcze ślimakowaty,,dla mnie dzisiaj będzie niedziela przecudna:17_heart_eyes::18_kissing_heart: oby babcia mi jej nie popsuła,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Blondi napisał:

Witam!! Na oślep idę po tą kawę,,,dzięki @lucyna.beata ,za :kawa:  pycha ,,mój pierwszy kierunek jak wstanę to kuchnia i kawa,,a potem już cała reszta,,pomalutku i bez pośpiechu,,:oklaski:a dzsiaj z rana mam co robić,,włosy wyprostować,,pieknie:tak2: makijaż śliczny,,:1410_nail_care_tone1: mam zrobione ,,solarium zaliczone,,:4_joy::oklaski:

no w końcu niedziela ,,:hura: Życzę spokojnej niedzieli w pracy ale szalonej dla tych co urlopują,,bo na urlopach można szlaeć w niedzielę,,gorzej z szlaenstwami na stelli,,dzien nudny jak żaden inny,,jeszcze ślimakowaty,,dla mnie dzisiaj będzie niedziela przecudna:17_heart_eyes::18_kissing_heart: oby babcia mi jej nie popsuła,,

@Blonditak sie nie stanie...cokolwiek mialoby nie byc..niedziela zawsze cudna jest

kiedy ty zjezdzasz?

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, lucyna.beata napisał:

@Blonditak sie nie stanie...cokolwiek mialoby nie byc..niedziela zawsze cudna jest

kiedy ty zjezdzasz?

 

 

Mogę nawet zaraz,,za 5 min, już wyfruwać,,:love::oklaski: nie lubię niedziel tutaj,,nie nawidzę niedziel w De,,:smutek: ale ta będzie wyjątkowa ,,bo będe z walizką na czatach,,,:17_heart_eyes::18_kissing_heart: ale jeszcze mam coś tutaj do zrobienia,,jeszcze wszystkiego ode mnie nie usłyszeli ,,a ja muszę powiedziec,:czytaj:,nie jestem z pierwszej łapanki,,zawsze to powtarzam,,:kawa2: ale wiem ,że będzie dobrze ,,wiem o tym,,:serce:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondi...to smutnawo mi się zrobiło, że załapałaś stresa...głowa do góry:love:

Mirelka1965 czekałem 20 dni, pracownicy z T. przyszli zgodnie z planem...pomimo tego, że w moim pokoju mieszkał kiedyś syn z żoną i mieli też kiedyś internet i gniazdko. Niemniej przyszedł fachowiec, wszystko podłączył, jeszcze z T. telefonicznie posprawdzali jakieś parametry , no i git... Ale nie przyszłoby mi do głowy nigdy żądać zwrotu za koszty związane z użytkowaniem przeze mnie prywatnego internetu. Zwłaszcza, że...Córka wie, jak zarabiasz, wie, że przyleciałaś samolotem, więc wie, że stać Cię na pewien luksus...więc koszt poniesiony przez Ciebie, to pikuś. Tak córka może pomyśleć, ale czy pomyśli, to nie wie. Masz prawo walczyć o "swoje", jak uważasz...ale ja bym tak nie potrafił. Chyba żeby rodzina mi powiedziała...kupuj sobie doładowania, a my Ci zwrócimy...To co innego...ale prosić, błagać, problem przenosić na biurko szefa...nie wiem.  Kiedyś byłem na miesięcznym zastępstwie ..dziadek trafił na tydzień do szpitala, a po nim córka zabrała go, wraz ze mną, do innego mieszkania, wyposażonego w łóżko specjalistyczne, ale bez internetu. Stać mnie było na dokupowanie internetu...ale stratny nie byłem. Dlaczego ? Dostałem ekstra  geld od rodzinki, więc zwróciło mi się i za karty...Chyba każdy dostaje jakiś ekstrasek, więc nie narzekajmy za bardzo..Widzę, że czasami bywamy zbyt roszczeniowi...Ale koniec mojego gadulstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieeeeeń doooobry Opiekunkowo :1007_hearts: Widzę że dzisiaj dyżurna @lucyna.beata przy kawiarce :d Już nalałam,  już siorbię....:kawa: lepsza z rana niż śmietana, a jeszcze :kawa2: w miłym towarzystwie to jest miód-malina :tak2: Jak już tę pierwszą wysiorbię, to z termosiku od @Łukasza się poczęstuję :tak2: A potem czekamy.....na słodziaka @Blondi czekamy...:cześć: Ciekawe czy da się przytulić przez tyle babeczej,  czy nas zignoruje? :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam porannie ( dla mnie ). Mnie tam wszystko jedno czy to niedziela czy jakiś inny dzień. Pracuje mi się coraz lepiej podopieczna mnie chwali każdemu kto chce słuchać. :) No, jakoś się przyzwyczaiła do obcego w domu i chyba jej się to zaczyna podobać.

Kawkę wsiorbię i czas zejść na dół.

8 godzin temu, sayonara 52 napisał:

Te 500 plus to bedzie rozbite na caly rok, ,czyli niewiele miesiecznie bedzie

 

Sorki, ale wiem że rozbijają to na kawałki bo zaoszczędzą. Część emerytów nie doczeka całej kwoty. :( Innego uzasadnienia nie widzę. Lepszy zawsze zastrzyk nawet jednorazowy by dziury w budżecie połatać.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Dzieeeeeń doooobry Opiekunkowo :1007_hearts: Widzę że dzisiaj dyżurna @lucyna.beata przy kawiarce :d Już nalałam,  już siorbię....:kawa: lepsza z rana niż śmietana, a jeszcze :kawa2: w miłym towarzystwie to jest miód-malina :tak2: Jak już tę pierwszą wysiorbię, to z termosiku od @Łukasza się poczęstuję :tak2: A potem czekamy.....na słodziaka @Blondi czekamy...:cześć: Ciekawe czy da się przytulić przez tyle babeczej,  czy nas zignoruje? :haha:

 

12 minut temu, Łukasz napisał:

Blondi...to smutnawo mi się zrobiło, że załapałaś stresa...głowa do góry:love:

Mirelka1965 czekałem 20 dni, pracownicy z T. przyszli zgodnie z planem...pomimo tego, że w moim pokoju mieszkał kiedyś syn z żoną i mieli też kiedyś internet i gniazdko. Niemniej przyszedł fachowiec, wszystko podłączył, jeszcze z T. telefonicznie posprawdzali jakieś parametry , no i git... Ale nie przyszłoby mi do głowy nigdy żądać zwrotu za koszty związane z użytkowaniem przeze mnie prywatnego internetu. Zwłaszcza, że...Córka wie, jak zarabiasz, wie, że przyleciałaś samolotem, więc wie, że stać Cię na pewien luksus...więc koszt poniesiony przez Ciebie, to pikuś. Tak córka może pomyśleć, ale czy pomyśli, to nie wie. Masz prawo walczyć o "swoje", jak uważasz...ale ja bym tak nie potrafił. Chyba żeby rodzina mi powiedziała...kupuj sobie doładowania, a my Ci zwrócimy...To co innego...ale prosić, błagać, problem przenosić na biurko szefa...nie wiem.  Kiedyś byłem na miesięcznym zastępstwie ..dziadek trafił na tydzień do szpitala, a po nim córka zabrała go, wraz ze mną, do innego mieszkania, wyposażonego w łóżko specjalistyczne, ale bez internetu. Stać mnie było na dokupowanie internetu...ale stratny nie byłem. Dlaczego ? Dostałem ekstra  geld od rodzinki, więc zwróciło mi się i za karty...Chyba każdy dostaje jakiś ekstrasek, więc nie narzekajmy za bardzo..Widzę, że czasami bywamy zbyt roszczeniowi...Ale koniec mojego gadulstwa

@Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Dzieeeeeń doooobry Opiekunkowo :1007_hearts: Widzę że dzisiaj dyżurna @lucyna.beata przy kawiarce :d Już nalałam,  już siorbię....:kawa: lepsza z rana niż śmietana, a jeszcze :kawa2: w miłym towarzystwie to jest miód-malina :tak2: Jak już tę pierwszą wysiorbię, to z termosiku od @Łukasza się poczęstuję :tak2: A potem czekamy.....na słodziaka @Blondi czekamy...:cześć: Ciekawe czy da się przytulić przez tyle babeczej,  czy nas zignoruje? :haha:

:18_kissing_heart::18_kissing_heart::18_kissing_heart: buziaki !!! jestem z Wami,,, @Mirelka1965 słodziak kocha przytulania,,może nie doznał tego w życiu swoim? może miał za mało? ale kocha :serce:  @Łukasz daleko mi do stresu,,uciekam zawsze od stresu,,ale nie nawidzę kłamstwa i oszustwa,,to na mnie działa jak płachta na byka,,lubię jasne sytuacje i dlatego do tego dążę,,rozmową można wiele rzeczy rozwiązać,,i tak chcę,,:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Łukasz napisał:

Blondi...to smutnawo mi się zrobiło, że załapałaś stresa...głowa do góry:love:

Mirelka1965 czekałem 20 dni, pracownicy z T. przyszli zgodnie z planem...pomimo tego, że w moim pokoju mieszkał kiedyś syn z żoną i mieli też kiedyś internet i gniazdko. Niemniej przyszedł fachowiec, wszystko podłączył, jeszcze z T. telefonicznie posprawdzali jakieś parametry , no i git... Ale nie przyszłoby mi do głowy nigdy żądać zwrotu za koszty związane z użytkowaniem przeze mnie prywatnego internetu. Zwłaszcza, że...Córka wie, jak zarabiasz, wie, że przyleciałaś samolotem, więc wie, że stać Cię na pewien luksus...więc koszt poniesiony przez Ciebie, to pikuś. Tak córka może pomyśleć, ale czy pomyśli, to nie wie. Masz prawo walczyć o "swoje", jak uważasz...ale ja bym tak nie potrafił. Chyba żeby rodzina mi powiedziała...kupuj sobie doładowania, a my Ci zwrócimy...To co innego...ale prosić, błagać, problem przenosić na biurko szefa...nie wiem.  Kiedyś byłem na miesięcznym zastępstwie ..dziadek trafił na tydzień do szpitala, a po nim córka zabrała go, wraz ze mną, do innego mieszkania, wyposażonego w łóżko specjalistyczne, ale bez internetu. Stać mnie było na dokupowanie internetu...ale stratny nie byłem. Dlaczego ? Dostałem ekstra  geld od rodzinki, więc zwróciło mi się i za karty...Chyba każdy dostaje jakiś ekstrasek, więc nie narzekajmy za bardzo..Widzę, że czasami bywamy zbyt roszczeniowi...Ale koniec mojego gadulstwa

I znowu mamy fajny temat do dyskusji....brać czy nie brać....:tak2: To jest indywidualna sprawa każdego z nas-wyciągnąć rękę, czy nie? Ja twierdzę, że tak. I nie ma tu nic do rzeczy fakt, że przyleciałam samolotem. Jeżeli oni wymagają respektowania zapisów w umowie,  to dlaczego nie ma to działać w druga stronę? I nikogo nie powinno interesować, czy stać mnie na pewien luksus czy nie. To moja prywatna sprawa. Ja nikomu w kieszeń nie zaglądam, na ekstrasy nie liczę, to i dlaczego mam ponosić dodatkowe koszty z własnej kieszeni? Ja mam się nad nimi litować,  a ciekawe czy oni by się nademną zlitowali? No i kolejne pytanie: mój szef za coś bierze pieniążki co miesiąc, prawda? Jeśli nie ma ze mną żadnych problemów dotyczących zakresu obowiązków,  to ten jeden może załatwić drogą służbową. A czy to jest postawa roszczeniowa? Nie. Ja chcę dostać to co miałam zagwarantowane i nic więcej. No więc dyskutujemy....:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mirelka1965 napisał:

I znowu mamy fajny temat do dyskusji....brać czy nie brać....:tak2: To jest indywidualna sprawa każdego z nas-wyciągnąć rękę, czy nie? Ja twierdzę, że tak. I nie ma tu nic do rzeczy fakt, że przyleciałam samolotem. Jeżeli oni wymagają respektowania zapisów w umowie,  to dlaczego nie ma to działać w druga stronę? I nikogo nie powinno interesować, czy stać mnie na pewien luksus czy nie. To moja prywatna sprawa. Ja nikomu w kieszeń nie zaglądam, na ekstrasy nie liczę, to i dlaczego mam ponosić dodatkowe koszty z własnej kieszeni? Ja mam się nad nimi litować,  a ciekawe czy oni by się nademną zlitowali? No i kolejne pytanie: mój szef za coś bierze pieniążki co miesiąc, prawda? Jeśli nie ma ze mną żadnych problemów dotyczących zakresu obowiązków,  to ten jeden może załatwić drogą służbową. A czy to jest postawa roszczeniowa? Nie. Ja chcę dostać to co miałam zagwarantowane i nic więcej. No więc dyskutujemy....:haha:

@Mirelka1965

to moze niech twoj szef rozliczy twoj koszt...on ciebie oddelegowal do roidziny..i to w umowie z firma a nie z rodzina masz zagwarantowany dostep do mediow...moze sprobuj  zagadnac szefa?

jak myslisz?

mam podobny problem i napisałam maila..poniewaz rodzina...byla "malokontaktowa'...zostałam z wydatkiem 40pln sama wiec...powoluja sie na aneks do umowy napisałam maila...nie licze na zwrot...bo grabie tylko do siebie grabia...ale satysfakcji mojej stalo sie zadosc

Edytowane przez lucinda
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirelko, ktoś wpuścił Cię w maliny...zresztą nie wiem, czy nie miałaś wiedzy o tym, ze nie ma netu w domu, czy miałaś tę wiedzę...Może szef nie za dobrze zapoznał się z tym Fragebogen i wprowadził Ciebie w błąd ? ....nie wiem :) nie myśl, że krytykuję Cię ...każdy podejmuje decyzję, jaką uważam za stosowne...Ja przedstawiłem inny punkt widzenia, który nie zawsze musi być zgodny z poglądami innych osób:) 

Edytowane przez Łukasz
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie nie licz ja do dyskusji się nie włączę bo znalazłabym się między młotem a kowadłem i mogłabym być posądzona o stronniczość .Napiszę tylko tyle ,że oni dobrze wiedzą na co nas stać chociażby po naszym ubiorze i zachowaniu łatwo ocenić z kim mamy do czynienia.Ja kiedyś upomniałam się o pieniądze za telefon nie od rodziny tylko od agencji i oni mi powiedzieli,że musiałabym im rachunek wystawić a bez rachunku to nie przejdzie  w księgowości tak samo było z wyprowadzaniem psa ale zrobiłam to tylko dlatego,że agencja mnie na minę wpuściła i byłam na nich wkurzona.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jolantapl. napisał:

Na mnie nie licz ja do dyskusji się nie włączę bo znalazłabym się między młotem a kowadłem i mogłabym być posądzona o stronniczość .Napiszę tylko tyle ,że oni dobrze wiedzą na co nas stać chociażby po naszym ubiorze i zachowaniu łatwo ocenić z kim mamy do czynienia.Ja kiedyś upomniałam się o pieniądze za telefon nie od rodziny tylko od agencji i oni mi powiedzieli,że musiałabym im rachunek wystawić a bez rachunku to nie przejdzie  w księgowości tak samo było z wyprowadzaniem psa ale zrobiłam to tylko dlatego,że agencja mnie na minę wpuściła i byłam na nich wkurzona.

przeciez można im skan raachunku wysłac ..ale zgadzam sie...licz na siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...