Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Blondi napisał:

A mówilam ,że dzisiaj się wykluje wszystko!!! od rana super wiadomosci  ,,jestem jeszcze 5 dni,,,tylko 5 dni -hurrraaa ,,,:hahaha: na demną dobre aniołki czuwają,,wiedzą ze tęsknię przogromnie za slodziakiem a on za mną:serce: dał mi parę dni dobrych do wczesniejszego zjazdu:serce::love:  to już teraz śmignie,,:hahaha:

f12b73120f11386857c5ec8d72e5105e.gif.c1fbad4c8b439e57fdeb93917d1af3e9.gif Miłość łaskawa jest, cierpliwa jest, poczeka, dojrzeje.........,

                                                                                                                   a potem to już tylko..... :serce:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi nie chcę nawet myśleć co potem,,:hahaha: zamknie mnie w klatce ,,abym już nigdy nie wyfrunęła-hahahha bo nie wiem jak on chce to inaczej zrobić:płacz: ze mna to nie tak łatwo,,bo jak coś postanowię,,to dążę do celu,,za hamulcami nie przepadam,,:hahaha: ale spontan za to kocham,,,:serce: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Heidi napisał:

jasne, że tak. Tylko nie wiemy czy bieganie znudziło się, czy pukanie ? :hahaha:. A  tak z ciekawości: co ty pukasz ?:o :hahaha:

 

44 minut temu, Łukasz napisał:

kukam tutaj, Heidi:hahaha:

Błaha, ha, ha. ...pukanko, kukanko, ale mam fun od rana :d:d:d @Heidi w sanatorim puka, a @Łukasz na urlopie.....:d:d:d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Łukasz napisał:

no i nieodłączny dodatek.... chyba dziewczyny też się lubujecie w tym typie bielizny ?:p

majtki koronkowe.jpg

o... dodatek piękny, tylko , że takie to zakłada się na bal maturalny, a my tu już dawno po maturze :):) . Teraz egzamin z życia mamy i o ciepło dbamy :):) . Przeciągi niewskazane, zbyt dużo dziurek w tejże koronce. Jakby tak wypełnić białymi  bawełnianymi kulkami4eb8f555aa53a58cf52ec8a4bd993ff1.jpg.791bca20e9f6f936ebf8f96ecc72373b.jpg , to może za czas krótki jakiegoś Mikołaja możnaby zwabić (aby nie świętego :) !!! ) Jeszcze odrobina kulkowej  białości na obuwie i czapeczkę, i tylko czekać, czekać  na wydarzenie roku   i pukanie do drzwi w bloku  

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aga1  Przykro mi bardzo, że straciłaś znajomą opiekunkę, bo tak zrozumiałam ?

Wszyscy jesteśmy śmiertelni i nigdy nie powinniśmy o tym zapominać.

A nasza praca, zwłaszcza jeśli siedzieć w niej za długo,  to napewno życia nie wydłuża, a może nawet wydatnie niektórym skrócić : stres, uwiązanie, brak bliskich, za mało ruchu... A pieniądze często kuszą za bardzo...

Ja od 4 lat pracuję max 50% mojego czasu, a swój dochód też w 50% zużywam na bieżąco i nie żałuję.

Myślę jednak, że niektórzy nie umieją się cieszyć odpoczynkiem, czasem wolnym, a myślą jedynie o zdobytych pieniądzach na koncie i to bywa grubym błędem.        

Podałaś nam Temat do poważnej rozwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Serenity napisał:

Wszyscy jesteśmy śmiertelni i nigdy nie powinniśmy o tym zapominać.

Kiedyś na ścianie w pewnym domu zobaczyłam na ścianie obraz. Niby niewiele elementu na nim , a jak dużo daje do myślenia. Ten obraz jak żaden inny nie wyrył się w mojej pamięci, nawet żaden obraz Leonarda da Vinci nie jest cenniejszy od wrażeń niż ten , który widziałam. Podobny wklejam. Jesto to moje momemno mori. Granica bytu i niebytu. Trwała świeca, ten ulatujący dym/dusza, potem już niewidoczne dla oczu........

świeczka.jpg

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

@Serenityma rację z tym tematem do rozwagi.

Taki wstrząs jakim jest śmierć skłania do zastanowienia....

Chyba osobny wątek taki bardziej poważny należałoby założyć ?

Tak, trzeba by pomyśleć nad tym.

ale tak to się w życiu wszystko miesza : śmierć i koronkowa bielizna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Łukasz napisał:

oby mi się nie dostało po nosie od joli z pl, że rąbka tajemnicy uchyliłem :p:hahaha: a Blondi.... jak Ty bez opieki wytrzymasz ?:płacz:

Jadę pod takie opiekuńcze skrzydła :serce: że dopiero będę się unosić ,,z podniecenia,,opieki mi nie potrzeba,,:hahaha: będe znowu w bajce ,,chcę ,,bardzo chcę,,:hahaha: nie zamartwiaj się Blondi sobie poradzi,,:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, Łukasz napisał:

no i nieodłączny dodatek.... chyba dziewczyny też się lubujecie w tym typie bielizny ?:p

majtki koronkowe.jpg

Te panie 50- (mówię o wadze nie o wieku :p) to może i zachłystną się tym modelem...:cool: Ale @Łukaszku nie licz na to, że ja przywdzieję to coś na randkę rozbieraną nawet z Tobą :love: Może facet ma komfort patrzenia, ale panie 50+ nie mają komfortu noszenia :cool::d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Te panie 50- (mówię o wadze nie o wieku :p) to może i zachłystną się tym modelem...:cool: Ale @Łukaszku nie licz na to, że ja przywdzieję to coś na randkę rozbieraną nawet z Tobą :love: Może facet ma komfort patrzenia, ale panie 50+ nie mają komfortu noszenia :cool::d

Ale one jeszcze nie sa takie złe do noszenia,,,:płacz: gorsze sa stringi,,,te jeszcze przejdą egzamin u mnie,,zaliczą się,,ale bym wolała chyba białe jakbym miala wybierać,,  w szafie mojej walają się takie czerwone i to nie jedne,,ale nie lubię ich,,:hahaha: chyba są z duże:płacz:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Serenity napisał:

@aga1  Przykro mi bardzo, że straciłaś znajomą opiekunkę, bo tak zrozumiałam ?

Wszyscy jesteśmy śmiertelni i nigdy nie powinniśmy o tym zapominać.

A nasza praca, zwłaszcza jeśli siedzieć w niej za długo,  to napewno życia nie wydłuża, a może nawet wydatnie niektórym skrócić : stres, uwiązanie, brak bliskich, za mało ruchu... A pieniądze często kuszą za bardzo...

Ja od 4 lat pracuję max 50% mojego czasu, a swój dochód też w 50% zużywam na bieżąco i nie żałuję.

Myślę jednak, że niektórzy nie umieją się cieszyć odpoczynkiem, czasem wolnym, a myślą jedynie o zdobytych pieniądzach na koncie i to bywa grubym błędem.        

Podałaś nam Temat do poważnej rozwagi.

Każdy ma inny pkt widzenia na te sprawy. Umiera sie też nie wyściubiwszy nosa z domu , kraju czy miasta. To jest przecież każdemu przypisane jednemu dłużej innemu krócej. Wspomniałam tylko, że to opiekunka, nie majac na celu pisać, że to ta praca skraca nam życie. W wielu sprawach ta praca pomaga i to wyraźnie . Ubywa stresu jeśli chodzi o zapłatę czesnego dzieciom czy rachunków. Zyjemy na wyższym poziomie . Stac nas na spędzenie urlopu tam gdzie chcemy, remontujemy domy, mieszkania i kupujemy samochody. Zawsze w życiu jest coś za coś. Uważam, że dobrą decyzje podjęlam wyjeżdżając do opieki . Rodzina w kpl w dalszym ciągu, chłopcy studia pokończyli , ulepszyłam i upiękniłam :)  swoje otoczenie. A i komus pomóc mogę. Nie jest to kosztem mojego zdrowia i chyba nie będzie. Wszystko trzeba robić z umiarem i  nic na siłę.  Korzści  są namacalne , mąż nauczył sie gotować, prasować a i okna bez drabiny myje :) , bo wysoki jest. Wracam do domu, mam czyściutko, spokojnie i laurke od wnuczki . Pewnie, że sie stresuje, najczęściej chodzi o pracę. Nie zawsze mozna pomóc podopiecznemu, mimo, że się chce. I tylko tu upatruję wielki minus mojej pracy. Jak to powiedział jeden wąsacz " głowa muru nie przebijesz........... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Serenity napisał:

@aga1  Przykro mi bardzo, że straciłaś znajomą opiekunkę, bo tak zrozumiałam ?

Wszyscy jesteśmy śmiertelni i nigdy nie powinniśmy o tym zapominać.

A nasza praca, zwłaszcza jeśli siedzieć w niej za długo,  to napewno życia nie wydłuża, a może nawet wydatnie niektórym skrócić : stres, uwiązanie, brak bliskich, za mało ruchu... A pieniądze często kuszą za bardzo...

Ja od 4 lat pracuję max 50% mojego czasu, a swój dochód też w 50% zużywam na bieżąco i nie żałuję.

Myślę jednak, że niektórzy nie umieją się cieszyć odpoczynkiem, czasem wolnym, a myślą jedynie o zdobytych pieniądzach na koncie i to bywa grubym błędem.        

Podałaś nam Temat do poważnej rozwagi.

Wychodzę z tego samego założenia co Ty i też jestem połowę roku w domu , ale zdaję sobie sprawę , że nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, aga1 napisał:

Jak to powiedział jeden wąsacz " głowa muru nie przebijesz...........

no... tak, szkoda głowy:( . Człowiek w sytuacji wydawałoby się niemożliwej do poprawienia , jest w stanie dużo zrobić i wytrzymać. Nawet nie mamy pojęcia gdzie jest granica wytrzymałości i możliwości. Tylko chęć przezwyciężania tychże trudności i próba podjęcia walki z przeciwnościami losu pokaże ile możemy osiągnąć. Najgorsze jest zwątpienie, brak wiary w siebie, brak ambicji, zamknięcie się na poszukanie drogi wyjścia , tłumienie problemów wewnątrz siebie. 

Kosmos jest tak daleko, a jednak ludzka stopa i to nie jedna już tam stanęła. Drucik w szklanej kuli świeci. W plasikowej skrzynce trubadurzy śpiewają. Metalowe machiny latają , pływają, nurkują,itd... Jak to możliwe  ?  A jednak, możliwe  !!!

Mrówka podnosi ciężar większy od siebie , co może człowiek ...? Może dużo, tylko musi chcieć !!!

 

5ddbecd9917e86de7b68fb1fe9f64820.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocho... czyżby okres świąteczny juz ostro zaczął się  . Po prawej oferta na 2150 € . Cholipa to już nie przelewki :d, czas sięgnąć po złote bombki :d . Niepodzianek będzie bez liku w kartoniku :) 

950286f76c3e152aafac4f90a555411a.gif

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Heidi napisał:

ocho... czyżby okres świąteczny juz ostro zaczął się  . Po prawej oferta na 2150 € . Cholipa to już nie przelewki :d, czas sięgnąć po złote bombki :d . Niepodzianek będzie bez liku w kartoniku :) 

 

Co prawda to kwota za 46 dni ale miesięczna stawka też niezła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...