Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@jolantapl. to faktycznie miałaś jazdę,,,niech trzymają tych chłopów przy sobie i za rączkę,,,ja miałam jeszcze goscia teraz,,ale facet fajny,ale się nagadałam z nim,,,gosć do babci przyszedł,ale ze mną nadawał,,musiał się trochę dowiedziec,,no fajny ,,fajny,,,ale ma żonę w moim wieku,,,hahahha  ,,musiałam go, aż zostawić ,,bo nie wiem już ,co sobie pomyślą,,,jak najadalej od gosci,,,bo jeszcze mi jazdę zrobią,,,:hahaha: albo żona wpadnie z hukiem na mnie? hahhaha  ale jakaś rozrywka jest,,jeden na kawkę,,drugi na pogaduchy,,:święty: a ja co ! nie jestem z kamienia ,,a swój urok osobisty jakiś tam mam:hahaha:

Lubie tak rozruszać zaspałe towarzystwo:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi śmiać mi się potem chciało jak cholera bo ta córeczka to mało za uszy tego swojego męża nie wytargała jak jakiegoś przedszkolaka:hahaha: Wieczorem jak rozmawiałam z mężem to mu tylko powiedziałam,że nawet sobie nie zdaje sprawy jak ma ze mną dobrze a cała afera była o to,że chłopina na chwilę przy telewizorku przysiadł ze mną i żoną podopiecznego:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jolantapl. napisał:

@Blondi śmiać mi się potem chciało jak cholera bo ta córeczka to mało za uszy tego swojego męża nie wytargała jak jakiegoś przedszkolaka:hahaha: Wieczorem jak rozmawiałam z mężem to mu tylko powiedziałam,że nawet sobie nie zdaje sprawy jak ma ze mną dobrze a cała afera była o to,że chłopina na chwilę przy telewizorku przysiadł ze mną i żoną podopiecznego:(

:hahaha:wierzyć się nie chce,,,ale miałam kiedyś coś podobnego,,,jedna z córeczek zaczęła się tak ubierac jak ja,,hahahha żeby mężus na nią patrzał,,,ale jaja,,,przecież to normalne jest ,,rozmowa luzna z ludzmi,,czy wszyscy myslą,od razu ,że idzie się do łóżka? co za zacofany naród,,,przyjaciół i znajomych ma się full, sami przecież między sobą się spotykają ,,a my to co? inne? jakieś odlutki z innej planety? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jolantapl. napisał:

Dobranoc Wszystkim:spioch: dość na dzisiaj pączków ,wycieczek ,załatwiania pracy ,śmichu, zabawy i żartów .Spokojnej nocy i kolorowych snów Wam życzę:serce:

No tak ,,już czas na poduchy ,ale jak nie będziesz mogła spać,to dawaj do nas:serce: Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w piątek  :)   Kawkę Blondi już zrobiła, nasz ranny ptaszek  :love:   Z komórki przyniosłem Ci smaczne :jabłko::zielone_jabłko:  ale zaznaczam, że to nie odmiana "zgniłki" :płacz:  Dobre, bo ....niemieckie :całus: zrywane rękoma polskich gastarbeiterów :hahaha:

Życzę wszystkim spokojnego dnia :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukaszku uwierzam Ci!!! że to nie zgniłki:hahaha: dzięki kochaniutki:love: wyczuwam już ten zapach rąk,,,,:święty:ale masz fajowo,,masz komórkę a w niej jakie skarby,,,co tam jeszcze masz,,zaraz wezmę lornetkę i podejrzę,,,może jakieś słoiczki ? teraz komórka kojarzy nam się z telefonem,,,też tak macie? Buziaczki :love: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, erika napisał:

No i jestem po rozmowie :) jeszcze egzamin haha. Ja zaznaczyłam lekkie zlecenie  i do jednej osoby:love:a więc powiedziałam do koordynatora :p.. no bo pytał ile chce  haha ,oj ile 2000 Euro :hahaha: .Ale teraz  poważnie jak do lekkiego to dostanę 1400 a może więcej .. Mają więcej ale przy cięższych zleceniach. @Blondi jesli tylko wypali u mnie :) to będę pamiętała o Tobie :love:  Wiesz a ta Firmę ciężko znaleźć na PC nie reklamują się. Acha te namiary dostałam koleżanki ,która pojechała za mnie do mojej ostatniej demencyjnej pdp brr  . 

@Blondi a Ty jak się zgodzisz do 2 osob to na pewno dostaniesz duzo więcej:love:

Z mojego krotkiego doswiadczenia wynika, ze jest jak pisze Erika.

 

Jedna agencja ocenila mnie ledwo, ledwo,

druga komunikatywny dobry,

Ile wlasciwie jest stopni w ocenie jezyka?

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to Ty @sayonara 52 czy @erika znacie dobrze niemiecki,,,dziwi mnie bardzo ,że agencje tak nisko oceniają,,ale już przeciez wiemy ,że to chodzi o wynagrodzenie,,,nie wiem czy ktos ma wysoki stopien znajomości języka,,a jakie stopnie stosuje agnecja to trzreba się każdej agencji pytac -bo każda rządzi na swój stroj i ustrój,,,każda po swojemu,,każda ma innego wypytywacza z języka niemieckiego,,dlatego o dupę rozbić znajomośc niemieckiego bo i tak zawsze zaliczą do podstawowego albo ledwo ledwo,,,toż to glupota agencji,,dlatego trzeba wybierac taką agencję ,gdzie dadzą ci dobre wynagrodzenie i nie czepią się języka,,,a i tak się uczymy dalej i tak,,dla samego siebie aby się lepiej porozumiewać,,,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

Z tego co wiem, to Ty @sayonara 52 czy @erika znacie dobrze niemiecki,,,dziwi mnie bardzo ,że agencje tak nisko oceniają,,ale już przeciez wiemy ,że to chodzi o wynagrodzenie,,,nie wiem czy ktos ma wysoki stopien znajomości języka,,a jakie stopnie stosuje agnecja to trzreba się każdej agencji pytac -bo każda rządzi na swój stroj i ustrój,,,każda po swojemu,,każda ma innego wypytywacza z języka niemieckiego,,dlatego o dupę rozbić znajomośc niemieckiego bo i tak zawsze zaliczą do podstawowego albo ledwo ledwo,,,toż to glupota agencji,,dlatego trzeba wybierac taką agencję ,gdzie dadzą ci dobre wynagrodzenie i nie czepią się języka,,,a i tak się uczymy dalej i tak,,dla samego siebie aby się lepiej porozumiewać,,,,:hahaha:

Nie sadze, aby agencja odpowiedziala, jakie ma kryteria.

W tej pierwszej agencji mialam nawet 2 egzaminy, w tym glos w sluchawce mial taki akcent i tak wymawial slowa, ze podejrzewam, musial czytac z kartki...xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowalam z wieloma agencjami i nigdy nie oceniali mnie tak, ze w jednej ledwo , a w drugiej komunikatywny dobry.Na poczatku nie mowilam zbyt dobrze ,ale teraz duzo lepiej i agencje zawsze oceniaja moj niemiecki jako dobry , z tym , ze oczywiscie co agencja to rozne stawki  . W jednej 1100 a w innej nawet 1400 momo , ze zlecenie podobne, wszystko zalezy od tego ile potraca agencja z tego co placi rodzina, jaka jest wysokosc skladek ZUS. Kto zna niemiecki dobrze ten na pewno, nie ma watpliwosci, ze ocenia jako slaby .. Tez mam  czasem wrazenie, ze panie sprawdzajace jezyk czytaja z kartki, ale gdy  "startuje"  na zlecenie, gdzie wymagany jest niemiecki dobry/ b.dobry sprawdzaja dokladnie, nawet czesto jest druga  sprawdzajaca rozmowa z koordynatorem z Niemiec . Sorry , ale z tego, co zauwazylam to Erika  stosujac tu niemieckie zwroty czy slowa calkiem nieskomplikowane ale jednak niepoprawne to niestety, ale  to swiadczy o tym, ze nie jest to dobry czy komunikatywny  plus poziom , wiec nic dziwnego, ze jakas agencja tak to okreslila. Czasem moze i agencja zawyzy, szczegolnie gdy szukaja opiekunki od zaraz , ale bywa, ze potem rodzina czy podopieczni narzekaja, ze zaplacili  duzo pieniedzy za  dobry niemiecki a przyjechal ktos, kto nie  spelnia tych warunkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl.

18 godzin temu, jolantapl. napisał:

że mniej niż odległość pół metra nas nigdy nie dzieliła a słyszałam,że u nas w Polsce to jest taka dopuszczalna odległość w stosunku do obcych ludzi ale nie wiem jak w de może oni inne normy mają np.w odległości co najmniej metra się trzeba trzymać.

      Intrygujący materiał na nowy temat.... Dopuszczalna odległość do klientów....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Łukasz napisał:

haha . Blondi, babcia mnie lekko w oko uderzyła, :hahaha: To pracujcie, ja też zabieram się za obiad:)

Ja po tych ekscesach z Tobą to musialam się zdrzemnąc:hahaha: ja już jak PDP muszę sobie poleżec i podrzemac,,mam lenia  na spacerki w swojej pauzie,,byłam dzisiaj 2 razy na spacerkach przed obiadem,,więc popołudniu wolę rozkosznie się lenić,,,dobrze mi to wychodzi,,,:święty:

babcia bokserka? uważajcie bo jeszcze trzeba będzie babcię na ring wozić:o

Ale numery ,,jest mój sliczny wczorajszy gosc,,,chyba z ciastem tym razem przyjechał,,,:święty:

ale nie schodzę do niego,,,niech się babcinka nagada z nim,,,:hahaha: wiedziałam ,że szybko tutaj wróci!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Blondi szczescie ze ci sie nie odklada od tych slodyczy.

 

Zazdroszcze .

Ja czuje, ze po pobycie tutaj musze zrobic glodowke.

Wszyscy w rodzinie mi dogadzaja ,i widze, ze robie sie kaszalot, 

 

Nie te lata, kiedy spalalo sie w mig kalorie.

Jestem obrzydliwym lasuchem

Moge caly dzien jesc tylko slodycze.

Zaczac od czekolady z marcepanem, potem paczki ,oczywiscie polskie, drozdzowki,jakas sliwka w czekoladzie i tak do nocy.

Moze zrobmy topik o ulubionych slodzyczach?_

Mysle, ze lista bylaby dluga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...