Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@tośka witam Cię serdecznie .Inni zareagowali spokojnie na to co Ty wyprawiasz a raczej co z Tobą wyprawia podopieczna.Ja jak widzę takie wpisy to zastanawiam się czy ma sens pisać na tym forum cokolwiek bo do niektórych nie dociera nikt i nic .Pomyśl o opiekunie,który Cię zmieni może Ty cierpisz na bezsenność i jesteś gotowa do pracy przez 24 godziny ale inni niekoniecznie.A może masz za to jakoś extra płacone np.po 22 wieczorem 12 euro na godzinę.Przecież z poprzedniej steli miałaś dobre referencje.Nie jesteś tam długo wiec nie psuj tego co może ktoś inny wywalczył a jak poprzedniczka spieprzyła to Ty to postaraj się naprawić.Sama pomyśl jaki jest sens siedzenia z tą babcią do 24.Nie chcesz chyba dołączyć do grona włazidupów i tych co to głaskaniem i siedzeniem po nocach próbują się wkraść w łaski.Mam nadzieję,że wyciągniesz wnioski jak to przeczytasz bo jak nie to ja Ciebie nie chciałabym zmieniać i już współczuje Twojej zmienniczce.Pozdrawiam:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie jak nie wywalą z tej roboty to będzie dobrze,,kolacja i koniec dnia,,ja nie siedzę z PDP,,poszlam sobie włosy umyłam,,potem pójdę pomóc babci się ubrać w koszulę nocną ,,a tak czas jest dla mnie,,babcia oglada tv,,,moja poprzedniczka siedziała z babcią,,bo uważala ,że tak powinno być,,a ja na odwrót,,i widzę ,że babcia nie ma jak narazie pretensji,,,żadnych,,a wręcz przeciwnie,,nikt jej dupy nie zawraca,,, @tośka jest tam dzień czy dwa i musi sama zobaczyć co może zdziałać ze swoją PDP,,,nieraz trzeba małymi krokami zmieniać co nie co,,,zresztą kazdy z nas robi jak uważa,,tak robimy aby nam pasowało,,,no ja w te klocki jestem dobra,,,

kiedyś też wyparcowałam full czasu wolnego i co? przyjechała taka włazidupa,że na krok nie odchodziła od PDP,,czasu wolnego zero,,jak ja wróciłam na tą stele to wiecie co babcia chciała? abym ja tak samo robiła jak ta włazidupa,,a ja jestem inna i czas ma być wolny ,,,ja w zęby babci nie będę zaglądać itd,,,siedzieć i patrzeć ,co babcia za miny robi ,,albo czy sobie krzywdy nie zrobi-a  to znając babcię nie grozi,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. takie zachowanie jak @tośka-i to ja mam swoje rozumienie sprawy. Ale jak napiszę to, wspaniała  @tośka  się na mnie obrazi.

Mam nadzieję, że ja tam nie trafię po niej.

 

 

@Blondi, najwyżej wyjdzie z łóżka i trzeba wezwać kogoś z parady karnawałowej.

lub pogotowie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Każdemu chce się wyjść do ludzi, na różne sposoby:hahaha::hahaha::hahaha:

@tośka, nie rób z siebie :święty: opiekunki.

Zaryją Cię. Wykończą.

Daj to co im się należy w ramach opieki. Dzieci ich nawet nie chcą niańczyć, bo mają kogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@A.NN.A @tośka jest początkującą opiekunką na poprzednim zleceniu doskonale dała sobie radę a była 1 raz .Nic mnie nie obchodzi czy ktoś się na mnie obrazi czy nie .Miałam nadzieję,że po to między innymi jest to forum,żeby ostrzegać inne opiekunki przed pewnymi błedami,które może i my kiedyś popełniałyśmy.Ja zawsze jak jestem na zleceniu to nie myslę tylko o sobie ale też o kolejnych opiekunkach,bo ja tam ciągle nie jestem tylko mija miesiac czy 2 i przyjezdża kolejna opiekunka.Wiadomo,że kazdy robi po swojemy jednemu pewne rzeczy odpowiadają innym nie.Np. są oferty ze wstawaniem nocnym ktoś na takie zlecenia jeżdzi.Ja takich nie przyjmuje i dla mnie nie ma tłumaczenia,że na noc jest zakładany pampers albo pieluchomajtki a podopieczny i tak może mnie budzić i trzeba z nim iść do toalety.Te pieluchomajtki sa zakładane po coś między innymi po to,żeby podopieczny nie budził się w nocy w celu skorzystania z toalety i żeby nie budził opiekuna Jak ktoś nie rozumie prostych spraw i jest zwykłym egoistą to niech sam sobą się zajmuje.Myślisz,że ktoś te nocne siedzenie doceni?bo ja myślę,ze raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tośka, nikt tego nie doceni!!!!

Będą ( rodzina) tylko odrobinę czasu w którym Ty jesteś. Ale za to następnej będą dokręcać śrubkę. Zadzw. do ag. i powiedzą " my z tej co teraz jest nie jesteśmy ZADOWOLENI". A ag. tez nie będzie zadowolona bo Ty dla niech pracujesz tylko 183 dni w roku. I na Twoje miejsce pojedzie następna podejrzewam, że ze słabą znajomością języka. Załagodzą sprawę, obietnicą obniżenia czesnego. I tak oni mają klienta, nową opiekunkę za 900-100 e i następną ofiarę. Niemcy dla 50 e zgodzą się na wiele. Dlaczego? Bo jak sami już wiemy, rzadko który kto bierze opiekunkę z Ag. interesuje się członkiem rodziny.

zaraz sama to dostrzeżesz.

Czas. tylko czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki dobrze piszecie,,a Ty kochana @tośka poczytaj i sama zobaczysz co możesz zrobić,,wiem,jak to jest na drugim wyjezdzie,,spokojnie a będzie dobrze,,,człowiek się całe życie uczy,,,a nasi PDP są naprawdę różni,,każdy z nich ma inne potrzeby,,

chcialabym abyś szybko dostrzegła tak jak pisze @A.NN.A,napewno dostrzeżesz ale na to potrzeba czasu ,także głowa do góry i policz ile godzin arbeitujesz i powiedz Pani babci ,że Ty jesteś zmęczona i masz też rodzinę ,z którą chcesz porozmawiać,,,i jesteś np, do 19 czy góra do 20 i znikasz,,możesz pójśc do babci o 21 godz, i zapytać ,czy coś potrzebuje ,,ale taka babka na chodzie to sama obleci wszystko,,bez Ciebie,,,a może to taki typ,węszący wszystko ,wszystko na oku,,kurcze oby nie,,,trzymaj się i odważnie powiedz babci ,że Ci płacą za 8 godzin marne grosze ,,,ja kiedyś tak zrobiłam i nigdy nie siedzialam do 23 w nocy-skończyło się to szybko,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 17.02.2017 at 21:29, Blondi napisał:

musisz się zarejestrować a potem będziesz się logował jak będziesz chcial z nami pisac itd,,,w prawym górnym rogu wszystko znajdziesz-powodzenia a jak co to pytaj,,,

Blondi ja mam trudność, nie mogę sie zalogować do Was.

Blondi nie możan się na strone w ogóle zalogować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam konto i logowałam się ale ostatnio w ogóle nie można sie zalogować. Myślę założyc nowe konto nie wiem jest coś nie tak. Jako gość mogę pisać ale zalogować się nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszamy, wystąpił problem.

Strona, którą próbujesz otworzyć, nie jest dostępna dla gości. Zaloguj się! Nie masz konta? Zarejestruj się: http://opiekunkaradzi.pl/register/

Kod błędu: 2C137/1 ale nie mogę się zalogować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gość Bab napisał:

Ale ja mam konto i logowałam się ale ostatnio w ogóle nie można sie zalogować. Myślę założyc nowe konto nie wiem jest coś nie tak. Jako gość mogę pisać ale zalogować się nie można.

Po jakiego czorta drugie konto,,,myślę ze z haslem cos nie tak,albo z nickem

6 minut temu, Gość Bab napisał:

Przepraszamy, wystąpił problem.

Strona, którą próbujesz otworzyć, nie jest dostępna dla gości. Zaloguj się! Nie masz konta? Zarejestruj się: http://opiekunkaradzi.pl/register/

Kod błędu: 2C137/1 ale nie mogę się zalogować.

Wyjdz z tej strony i na nowo spróbuj,,,z czego się logujesz z laptopa czy telefonu,,,w internecie piszą,że ten kod to ,,sesja wygasła"

Zaraz Ciebie Bab tutaj wciągnę ,,za fraki i na forum:hahaha: damy radę,,jak co to koleżanki mi pomogą,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje drogę, po to napisałam, aby usłyszeć opinie, tr Nie jestem obrażalska, i wzywać pogotowia nie trzeba, uwagi dotyczące zachowania się jak włazidupa i spieprzam robotę innym opiekunką, to do końca nie cała prawda. Raz zdażyło się ,że siedzialyśmy  do 23,30 ale "pokerek" był dla mnie fajny i nie czułam się wykorzystywana, był to miły wieczór, wspólne rozwiązywanie krzyżówek około 22 też mi nie przeszkadza i nikt mi nie karze siedzieć! I nie czuję się świętą opiekunką, zapewniam Was, że jeżeli pojawi się sytuacja przeginająca pałę , np. cyt, "że będzie chodziła nawet ze mną do toalety...", to zareaguję.  Mam na uwadze również przyszłe opiekunki, a wiele mogłabym tu robić żeby włazić do ..., na poprzedniej stelli to było " więzienie," czas wolny polegał na przebywaniu w swoim pokoju z uchem jak największy radar USA i Rosji razem wzięte, czy czasem sama PDP nie zwiedza mieszkania, a o wyjściu na zewnątrz nie było mowy, zostawić PDP samą bałam się z uwagi na odpowiedzialność. Nadmienię króciótko, że przy nowej opiekunce zdarzyło się nieszczęście(upadek, zlamanie.) Tak więc ryzyko było duże, Pdp jest ważna ale nie najważniejsza, zawsze mam to na uwadze, A teraz idę na kolację Pdp czeka na mnie aż skończę pisać.  Możecie nie wierzyć.Doświadczenia nabywa się z czasem a za uwagi najserdeczniej dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tośka, a my Tobie.

Bo to cały czas jest egzamin.

Być najlepszą opiekunką?

Czy wrakiem dla najbliższych, naszych!?

Ciągle z tym się mierzę.

JESTEM ZA EUTANAZJĄ W MOIM KRAJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111

 

mam dość, spadam.

Idę spać. Czasami świadomość mnie przerasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...