Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Haha i Barrakuda znowu:hahaha: która wyczytawszy na forach opinie innych opiekunek i swoich koleżanek znowu swoje mądrości nam przedstawia. Te Twoje koleżanki są takie jak Ty, zimne i oschłe. A kiedyś spróbuj cmoknąć w czółko czy rozmasować palce pdp. Jeżeli masz zahamowania natury estetycznej czy jak jej tam, to możesz zawsze cmoknąć przez chusteczkę, a rozmasować palce w rękawiczkach:hahaha:

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaak ..inne opiekunki sa oschle , bo sie nie chwala jak i gdzie glaskaja. Gesty sa wazne ale nie najwazniejsze. Kazdy moze napisac jaki to cieply i mily. Nie musze czytac na forach, chociaz tez tam pisze duzo doswiadczonych i madrych opiekunek., maja i praktyke i wiedze, raz im sie uda poprawic relacje a raz nie i to wszystko. Jak dla mnie to moze ktos i w intymne czesci calowac podopiecznych, byle innych co tego nie chca robic a rowniez dobrze pracuja nie chwalac sie efektami nie dawal tego jako dobry przyklad opiekuna.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, erika napisał:

Witam :serce: ja już po kawce:) Och te uściski.. jakie to miłe .. dzisiaj z rana zadzwoniła do mnie moja druga mama:serce: -starsza schorowana , była pdp:)Martwiła sie o mnie,że długo się nie odzywam...  Było dużo czułych słówek  ,   a na koniec : ściskam Ciebie mocno , kocham .. jak Ci czas pozwoli odwiedź mnie .  Wcześniej jak ją odwiedzałam ,często zastałam ją bardzo cierpiąca:serce: , zaczęłyśmy rozmawiać itd p. Helenka mówi do mnie: wiesz już się lepiej poczułam a nawet przestało mnie boleć.

A dla mnie to bardzo pozytywne i miłe.I daje powera do dalszej pracy,gdy przychodzą zwątpienia.Czy ta serdeczność az tyle nas kosztuje?Tu przecież nie chodzi o chwalenie się ,kto lepszy,albo jaka to jestem dobra a inne be.Dzielimy sie swoimi uczuciami,emocjami i dobrymi chwilkami.I mnie one cieszą,swoje i innych też.Może dla jednych to nic, a dla innych bardzo wiele.Pozdrowionka i uściski:serce::love:

Piękny, ciepły ,jesienny dzień.:)Dla innych może być szary,ponury i do kitu.Wolę żeby mnie cieszyły te małe chwilki 

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez dobry kontakt z rodzinami i podopiecznymi. Wlasnie po swietach wracam  do bylej podopiecznej, ktora chciala abym wlasnie ja przyjechala , rodzina tez i zmienniczka i to mi wystarczy  zeby miec satysfakcje z tej pracy. Nie musze sie rozpisywac jaka jestem milusia  przytulanka a pdp druga mamusia.  Tak tylko skomentuje ten post o drugiej mamie, no sa i takie opiekunki, ale w ten   ckliwy , prymitywny bzdet wyzej akurat nie wierze i dla mnie juz koniec tematu.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luttka @erika @Łukasz i inni- mnie tez cieszą bardzo ,ale to bardzo te małe chwilki,,,,

są opiekunki zimne i egoistki i zrzędzące i zazdrosne i oschłe a uważają się za wyuczone mądrale z perfekt językiem niemieckim,,,damulki do jasnej ciasnej,,,klika zarozumiałych starych kwok i tyle na ten temat,,,wstanie taka bez humoru i myśli od rana ,,na czym się tu wyżyć i ma forum do popisu:hahaha: wszystko takiej zgrzędzie przeszkadza,,nikt nie chce docenic starego grzyba i pocieszyć ,bo każdy wie,że lepiej nie podchodzić do takiej-bo z samej miny widac ,że to zołza,,,

także ,nie ma czym się przejmowac i będziemy dalej pisac o swoich uczuciach i jak nam się dobrze pracuje,,mi to wszystko koło dupy lata ,co kto powie,,zawsze mi latało,więc teraz też,,,

ja mam w domu ręce ,które leczą,,dlaczego jak mnie mąz dotknie to cała ja parcuję,wszystko we mnie żyje ,z podniecenia? leczą  ? jasne ,że leczą i wycmoktam jego wszędzie ,gdzie tylko się da,,taka jestem cudowna:serce::love::hahaha:

mamy forum i tutaj sobie odpoczywamy i nie będziemy się stresowac,relaksujemy się ,cieszymy ,,zycie mamy jedno i jest ono takie krótkie ,,czemu jest w ludziach tyle złości a tak mało miłości,,każda z nas ma jakieś przejscia i dobre i złe,, a,że potrafimy o tym pisac i dzielic się swoją radoscią to tylko i nas dobrze wpływa i na innych ,,no nie na wszystkich ma to dobry wpływ,,co nie którym nie mieści się w głowie ,bo głowa naładowana innymi mądrosciami,,,

ale ja wierzę w dobre :serce: i wierzę w cudowne chwile i chwileczki,,,, nikt mi tego nie odbierze ,,,

 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barrakuda, nie musisz wierzyć, ale chyba *usuniete*, że my możemy podzielić się swoimi spostrzeżeniami, nawet sukcesami, a Ty nie. Tylko nabijać się potrafisz, kpić. Tu jest forum, piszemy o swoich przyziemnych sprawach, związanych z opieką. Najlepszym podsumowaniem polemiki niech będzie post luttki. Barrakuda, masz doła, masz urlop, odpoczywaj.Nabieraj sił do nowych wyzwań. Ja też za kilka dni rozpoczynam urlop i laptopkowi też robię urlop. Niekiedy tylko luknę, co słychać i dalej pójdę urlopować się...

* proszę pisać i traktować innych, tak jak samemu chciałoby się być na forum traktowanym

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary grzyb,  stara kwoka hmmm...super podejscie do osob starszych . A to zeby bylo smieszniej  mowi "mlodzieniaszka" z tym , ze bez perfekcyjnej znajomosci niemieckiego reszta sie tez zgadza. Na innych forach o tych  superopiekunkach akurat maja  swoje zdanie zdecydowanie  wlasnie mlode kobiety z niemieckim i paroletnim doswiadczeniem tez. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Łukasz napisał:

Barrakuda, nie musisz wierzyć, ale chyba żal Ci d..ę ściska, że my możemy podzielić się swoimi spostrzeżeniami, nawet sukcesami, a Ty nie. Tylko nabijać się potrafisz, kpić. Tu jest forum, piszemy o swoich przyziemnych sprawach, związanych z opieką. Najlepszym podsumowaniem polemiki niech będzie post luttki. Barrakuda, masz doła, masz urlop, odpoczywaj.Nabieraj sił do nowych wyzwań. Ja też za kilka dni rozpoczynam urlop i laptopkowi też robię urlop. Niekiedy tylko luknę, co słychać i dalej pójdę urlopować się...

 No niestety ale  tu nie ma powodu zadnego do sciskania dupy, ja jakos nie widze a wprost przeciwnie. Dola, ? Oj psychologi od siedmiu bolesci    hahaha .Smiechu i wkurwa ....mozna dostac jak sie tu poczyta.  Laptopika nie odstawie, bo nie moge z roznych wzgledow, na  razie nie wyjezdzam gdzie laptopik zbyteczny, praca opiekunki mnie interesuje, wiec czytam tez fora . To  juz nie, bo rzeczywiscie bez sensu a "dyskusja" o bzdetach wkreca  czasem smieszac ale i wkur...../jac  zabierajac tylko czas. Pa..pa..

 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani :serce: przecież niektórzy nasi pdp to jak dzieci, prawda? byłam w niedziele u rodzinki i obserwowałam siostrzeńca :serce: ma 2.5 letnią córeczkę. .. powiedziałam : Boguś przypomniała mi się moja ostatnie praca w de. ..jakie super podejście masz Lianki :) nawet jak siusiu czy kupkę do nocniczka zrobiła ,to ją wyściskał itd.. a wcześniej miał problemy ,bo bała się nocnika.  Mam też w rodzinie bardzo bliską osobę ,  pamiętam że  "biła" z niej oziębłość nawet do własnych dzieci. Kiedy się wspólnie witamy albo żegnamy Ona nie potrafi się przytulić do drugiego człowieka :(  .. Osoba o której piszę nie ma wcale przyjaciół. 

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja proponuję teraz rozkosznego lenia:hahaha: :love::serce: dzisiaj znowu kawka i ciasto własnej roboty u sąsiadów obok,,bardzo fajni ludzie,,w ogóle tutaj są fajni ludzie,,mimo ,że dziadki pogniewani co z niektórymi ale ja się z nimi witam i nawet pogadamy i normalni są ,mili i uśmiechnięci,,atmosfera dookoła super ,,,:serce:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, erika napisał:

Kochani :serce: przecież niektórzy nasi pdp to jak dzieci, prawda? byłam w niedziele u rodzinki i obserwowałam siostrzeńca :serce: ma 2.5 letnią córeczkę. .. powiedziałam : Boguś przypomniała mi się moja ostatnie praca w de. ..jakie super podejście masz Lianki :) nawet jak siusiu czy kupkę do nocniczka zrobiła ,to ją wyściskał itd.. a wcześniej miał problemy ,bo bała się nocnika.  Mam też w rodzinie bardzo bliską osobę ,  pamiętam że  "biła" z niej oziębłość nawet do własnych dzieci. Kiedy się wspólnie witamy albo żegnamy Ona nie potrafi się przytulić do drugiego człowieka :(  .. Osoba o której piszę nie ma wcale przyjaciół. 

No fajne to.Teraz sa troche fajniesze czasy niż kiedyś,taka świadomość większa.Ile daje pozytywne nastawienie i pochwała.Jak ja byłam mała to własnie tak było,że taka oziębłość na porządku dziennym,no świadomośc mała.Nikt tam nie chwalił,nie zachwycała się,przynajmniej u mnie.Rośliśmy sobie i tak miało być ,co skutkowało w przyszłości( wiem o czym mówię).Najważniejsze jeśli chcemy się rozwijać,zmieniać swoje nastawienia,no na lepsze.A nie tkwić w tym co było,co zakodowane kiedyś.Ale nie każdy chce.Wiem że moi rodzice kochają mnie,ale co z tego,nie potrafią własnie przytulić ,powiedzieć miłego słowa,raczej takie naganne i krytykujące.No mnie to jakoś nie udzieliło sie,a nawet jak kiedys tak ,to chciałam inaczej,lepiej i już.Wiadomo że pozytywne emocje wzbudzają takie same,i odwrotnie też.

:serce::love:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mój dziadek zaliczył parę telefonów i słyszę,,jaka to opiekunka jest droga i ile musi płacić ,,,,jeszcze  opiekunka ma mieszkanie ,ogrzewanie i wodę i prąd za darmo ,,no i jedzenie,,,chyba trzeba będzie dziadka przytulić i cmoknąc aby zmienił zdanie :hahaha: 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1100€

2016-12-10

termin rozpoczęcia

1 miesiąc

czas trwania zlecenia

M

płeć

-

wiek

53797 Lohmar

miejscowość

Dopasowanie98procent0100

szczegóły

 aplikuj

Różnice

Poniższa lista przedstawia pola, które nie zostały wypełnione w Pani/Pana formularzu, a są ważnymi kryteriami w procesie rekrutacji:

-Wiek opiekunki, nie spełnia kryteriów pacjenta

-Wiek klienta, nie spełnia kryteriów opiekunki

-Zlecenie wymaga wcześniejszego wyjazdu

-Różnica w preferowanej wadze pacjenta wynosi 69kg

W każdej chwili mogą Państwo powrócić do uzupełniania danych wybierając przycisk Uzupełnij dane na górze strony.

Szczegóły

Pacjent jest osobą niepalącą Waży 170 kg. Posiada drugi stopień niepełnosprawności. Osoba dobrze mówi, dobrze widzi oraz nie ma problemów ze słuchem. Korzysta z wózka inwalidzkiego. nie trzyma moczu, nie trzyma kału.

Opis zlecenia

!70 kg?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dzisiaj na kawce i ciasteczku u sąsiadów ,,,byłam już w nie jednym domu u ludzi też wiekowych jak moje dziadki ,,domy czy mieszaknia w ogóle nie robiły na mnie wrażenia,,domy jak domy i urządzone jak u takich ludzi często się spotyka,,czyli kupione wszystko 30 lat temu albo więcej ,ale zadbane wszystko i jest ok! ale tutaj gdzie byłam dzisiaj? wiekowi też przed 80 ,,ale dom śliczny jest ,,a w środku wszystko  nowocześnie i przejrzyście,,ślicznie,,,mój gust i moje częsciowo kolory,,bardzo dużo dekoracyjnych dodatków w kolorach srebra ,bieli,czarnego,szarego,,skomponowane extra,,jak się okazuje sąsiadka była dekoratorką wnętrz i dalej robi dekoracje  ,teraz świąteczne ,,,bardzo mi się pdobało ich wnętrze-bardzo przyjemne,,,

2 kawałki ciasta poszlo i 2 kawki i pełna wróciłam z dziadkami do domku aby zaraz robić kolację i dalej jeśc:hahaha: 

@luttka co to 170 kg,,do transferu się nadaje i jak dobrze płacą 1100 euro:hahaha:

i tak mi się coś nasunęło do napisania,,,trzeba szukać oferty takiej:

,,pilnie poszukujemy opiekunki do pana 170 kg,,podopieczny jest zdrowy ale potrzebuje serca i lubi być przytulany i głaskany i cmokany  ,poszukujemy opiekunki bez znajomości języka niemieckiego,,oferujemy 1500 euro netto":hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tutaj spór na forum o takie piękne rzeczy,,które są tak potrzebne każdemu w życiu,,,mi bardzo ,,zgodze się z tym,że każdy inaczej tylko odbiera ,,jeden chce bardzo a inny może obejsc się bez miziania czy przytulania,,,szanuję to,,ale nie można stanowczo stać przy jednym ,,, jesteś taka czy taki ,że nie lubisz tego, to jest ok! ale są tacy też co to kochają i będą to robić,,,i nie można obwiniać ani jednych ani drugich,,, i jedni i drudzy są szczęsliwi na swoj sposób,,nikt nikogo nie zmusza do miziana ani głaskania,,,nie chcesz to nie rób,,nie musisz,,a ,że ktoś to lubi to niech robi i to jego sprawa ,a że pisze o tym na forum to bardzo dobrze ,,bo kocham czytać takie wrażenia,,sama wtedy się cieszę z tą osobą,,bo czuje od tej osoby ciepło a czuć cieplo to bardzo przyjemne uczucie,,,:serce:

 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondi, zgadza się, każdy ma prawo do swojego zdania. Ale my się nie nabijamy, nie kpimy z nich, że nie mają w zwyczaju takich testów okazywać. My piszemy o takich sprawach i tylko wszystko w tonie kpiarskim od nich słyszymy.

Życzę wszystkim spokojnej nocy:):):love::serce:

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz wiem i z tym się też zgadzam,,,dlatego nie raz już pisałam o uszanowanie ,a nie krytykowanie,,,mało tego te kpiny w każdym temacie ,,,jesteśmy co u niektórych ,,jak wrzód na dupie",poniosło co niektórych i nerwiki wypłynęły,,,ale jutro nowy dzień i niech wszyscy staną prawą nogą,,, Dobranoc Wszystkim,,do jutra kochani:love::serce::całus: niech wszystkim się sni dużo miziania bo to takie cieplutkie i przyjemniutkie,,,,:love:

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry Wszystkim!:kawa::kawa::kawa: smacznej Wszystkim życzę,,spokojnego dnia i :hahaha:,,teraz wiem ,dlaczego co niektórzy nie lubią tej emotikony,,bo nie lubią się uśmiechać,,smutne ale prawdziwe ,,,  ale mamy już piąteczek ,,u mnie pada deszcz i jakieś wiatry ,,,postanowiłam od dzisiaj patrzec co jem i ile jem,,,wczoraj jak stanęłam na wagę to mała zalamka,,,ładnie sobie pozwoliłam ,,zrobić z siebie pączusia,,,lekkiego pączusia,,,,hahhaha  cięzko będzie przykrócic,,ale muszę,,:love::serce::love::hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim:serce:Dziś wcześniej wszystko jakoś.Mój dziadek na koniec zrobił mi wspaniały prezent.Przespał całą no do 7.30.Sama go obudziłam do toalety i tabletki podać.

@Blondi to mówisz że wiatry masz? No ale jak się je dużo i miesza wiesz,mięso,ciasta,kawa itd to i wiatry są:hahaha:

Tu też dziś wiatr,więc nie będzie ostatniego spacerku po tarasie.

Miłego dnia :serce::love: aco 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...