Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zimno wszedzie hehe....A tu trzeba na zakupy, jutro  sklepy zamkniete bo swieto, dlugi weekend bedzie . Marsze na ulicach a w TV mecz Polska-Rumunia  i mily listopadowy  , przytulny wieczor na co narzekac .

Hahaha..Blondi no i jak tu sie nie smiac ., ale nie dziwie sie specjalnie bo czasem widze moja sasiadke palaca na balkonie, raz az sie cofnelam z wrazenia co to za dziwna postac haha...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będe włoski sobie robić na główce ,,,szczelę sobie farbeczkę aby tylko nie brunetowy-hahahha

koło siebie ,,będe się pindrzyć,,aby mi tylko planów ktos nie poprzestawiał,,,jutro w Polsce święto ,,kiedyś się bardzo cieszyło z każdego święta ale teraz ? jest to jest ,,dzień jak każdy inny,,,i tak wolne i tak ,,szkoda tylko ,że w mniejszych miejscowosciach to żadnych rozrywek nie ma ,,,cisza sza,,pusto i głucho i cicho,,,nic się nie dzieje,,,zresztą kiedyś jeszcze dudniło życie wszędzie ale teraz? masakra co się porobiło,,,  nie ma co smutasa odstawiać ,,,:hahaha: zaczynam narzekanie starszej pani-hahahha   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja może też się wypindrzę dzisiaj , hmm....:płacz: O wiem, zrobię dzisiaj sobie depilację...Zrobię depilację twarzy, buu, haha. A dziadkowi też zrobię, jeszcze paznokcie u rąk, bo do stóp przychodzi podolog raz w miesiącu. Zrobię jeszcze Haare waschen i dziadek będzie ... ładnie wypindrzony  :całus:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Łukasz napisał:

ja może też się wypindrzę dzisiaj , hmm....:płacz: O wiem, zrobię dzisiaj sobie depilację...Zrobię depilację twarzy, buu, haha. A dziadkowi też zrobię, jeszcze paznokcie u rąk, bo do stóp przychodzi podolog raz w miesiącu. Zrobię jeszcze Haare waschen i dziadek będzie ... ładnie wypindrzony  :całus:

:hahaha::hahaha::hahaha: ostrożnie ,ostrożnie !!! z depilacyjką ,,,,!!! wypindrzysz dziadka i dasz mu buziaka-hahahha no tak tutaj napisałeś---co!!!!  :całus: widzę ,że jesteś jeszcze manikurzystą ,,,zresztą jak by nas tak do kupy wzięli to byśmy mieli wszystkie zawody świata,,każdy coś umie i każdy coś potrafi,,,co za sprawne opiekunkowo,,,,:święty:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jadwiga Polak widzę ,że Twoja agencja ma wysokie wynagrodzenia ,,bonus na święta nie za wysoki ,,ale wyngrodzenie mają bardzo dobre,,,nie wchodziłam szczegółowo w czynności i choroby PDP,,ale miesiąc czy dwa zleci i sama zobaczysz swoje konto,,,będziesz zadowolona :hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha. Manicure. Jeżeli PDP jest osobą mobilną, to jeżeli tylko ma życzenie, powinniśmy mu obciąć paznokcie, czy przed spaniem troszkę pomasować. Jeżeli jednak nasz PDP jest osobą leżącą, to musimy wykonać wszystkie czynności, chyba, że jak u mnie teraz, przychodzi do stóp specjalista, haha ...:p

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łukasz napisał:

Haha. Manicure. Jeżeli PDP jest osobą mobilną, to jeżeli tylko ma życzenie, powinniśmy mu obciąć paznokcie, czy przed spaniem troszkę pomasować. Jeżeli jednak nasz PDP jest osobą leżącą, to musimy wykonać wszystkie czynności, chyba, że jak u mnie teraz, przychodzi do stóp specjalista, haha ...:p

Oj nie zgodzę się tutaj z Tobą,,,nie ,,nigdy nie obcinałam paznokci PDP ,nikomu ,,i nie będę obcinała ,,,nie musimy tego robić i nie powinnyśmy,,to nie nasze zadanie,,,jeśli ktoś chce to zrobić to niech robi,,ale to jest niebezpieczne dla PDP jak i dla nas,,u ręki raz pomogłam babci obciąc z jednej ręki i powiedziałam ,,nigdy więcej,,,nigdy,,może się nabawić choroby opiekun,,a o nogach to już nie wspomnę ,,są pflegefuss i to one robią ,,przyjezdzają do domu i pięknie robią i u nóg i u rąk,,,wez takiemu diabetykowi cos rób z pazurami-nigdy-infekcja ,zakażenia itd,,ja jestem ostrożna,,wiem,że to nie nasze zadanie ,,obcinanie paznokci,,,:$

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, też się nie zgodzę. Będziemy się droczyć, haha, blondasku. Chcesz na boksy ? :(:hahaha: Są tzw algorytmy, które regulują kwestie pielęgnacji pacjenta itd itd, ale to nie ten dział. Owszem, czasami przyjeżdża specjalista, czasami dziadek, babcia, są na tyle sprawni ruchowo, że sami się sobą zajmują, są dzieci, przeważnie córki pdp, które obcinają paznokcie mamie, tacie ..., a rękawiczki zawsze po to są, żeby robić z nich użytek, nie musisz tego robić gołymi rękoma:)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to dziś?Dzień piękności jest,depilacja,farbowanie itp?Dobry pomysł,dołączę też.Obcięłam grzywkę,bo już do oczu szła.Reszta w Pl.Wizyty u fryzjera i pani od rąk i stóp zamówione,Piaskowanie zębów też.Jeszcze masaż zamówię he,he specjalny i komplet będzie.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz cyt,,Oj, też się nie zgodzę. Będziemy się droczyć, haha, blondasku. Chcesz na boksy ? ""

ja już wiem ,co Ty wczoraj trenowałeś!!! a dzisiaj jesteś przygotowany na ring-:hahaha:  do mnie z boksem nie masz co podchodzić,,,bo kobiet się nie bije-hahahhaha

Ale dalej się nie zgodzę,,do tych wszystkich czynności przychodzą pielęgniarki,,to ich jest praca,,wiem ,że często opiekunki wszystko robią też przy PDP,,dają radę to robią,ale w cięższych leżących przypadkach zawsze przeważnie jest pielęgniarka czy opiekun medyczny,,,rodzina tylko nie zamawia tej usługi bo myślą,że trzeba za to zapłacić a wszystko idzie z Krankenkasse,,spotkalam taką ciemną rodzinę i dlatego piszę,,dopiero jak uświadomiłam ich, to i przychodzila codziennie pielęgniarka ,,,,rękawiczki jednorazowe to nie wszystko ,można choremu spowodować zakażenie i wtedy pójdzie na niewykwalifikowaną pomoc domową-opiekunkę,,jeszcze mogą być pretensje od rodziny,bo na kogo zwalić na opiekuna wszystko,,,oni umyją ręce,,,ja uważam inaczej ,,ale to ja,,,

@Łukaszku pójdziemy na kawę i się pogodzimy:hahaha: 

@luttka po tych upiększeniach rodzina Ciebie nie pozna,,,:hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukaszku mnie zasypało i żadne auto nie dojedzie,,,tylko sanie i ten koń od Helmuta:płacz: jak jeszcze nie jest wypożyczony ,,,do innej Blondi-hahahhaha 

ale nic straconego tutaj łykniemy po łyczku tego i tamtego ,,:kawa::drink: ,zagryziemy :ciacho: a emocje? znowu te emocje ? nie jesteś padolta po ostatnich emocjach? czym Ty się żywisz ,że masz tyle energi w sobie! dawaj tu przepis,,albo mów na głos,,, 

Syna auto zostaw, bo jutro będzie ,,zero" zakupów ,,, synowa na pustym baku nigdzie nie dojedzie-:hahaha:

Czar prysnął ,a miało być tak romantycznie,:love:,,,mija godzina ,dwie i trzy a tu ani auta ,ani konia ,ani sań,,ani opiekuna Łukasza,,,to forum to jakieś kłamliwe jest,,,:hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi ha,ha .Kto ma poznać to pozna.Co miesiąc robię paznokcie,lubię zadbane.Tu jak pierwotny ludź jestem,trochę.W sumie paznokcie można samej robić,ok( chociaż wole jak mi moja cudowna pani  Malwinka :love:upiększa) ale jak ten kamień z zębów machnąć? Szlifierką,widelcem?Jakieś wskazówki?:d

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luttka z paznokciami to miałam takiego hopla,że cały sprzęt sobie kupiłam i sie sama nauczyłam i sobie upiększałam ,,,najpierw chodziłam i sobie robiłam i sie przyglądałam i potem zaczęłam sama ,sobie robić i się tak wprawiłam ,że co tydzien inne miałam,ale teraz już minęła ta moda i mam swoje bardzo ładne i tylko dbac i jest ok!!!  a kamulce z zębów tylko dentysta,,żadnych wskazówek Ci nie podam,,polecam dentystę,,,jest na 100% coś,,np, soda oczyszczona -używają jej do pasty do zębów ,,wybiela i czyści,,sama nieraz robię sobie sodą ale szybko ,bo soda też niszczy szkliwo,,,albo plomby mogą nie wytrzymac i zaczną wypadac --koniec o zębach,,,,

ja już gotowa -cała wypindrzona jakbym szla gdzieś na imprezę a tylko idę kawę robić:kawa:,,a co będzie do kawy? znowu owoce? :jabłko:

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Łukasz napisał:

Uznanie rachunku nr xxxxx z Agencji xxxxxx 5192,14 zł.:płacz: To balanga dziś na całego:hahaha::piwo::piwo::piwo::piwo::drink::drink::drink::drink::frytki::frytki::frytki::lody::lody::pizza::softserve::jabłko::zielone_jabłko::święty:

Całe forum szaleje,,,:hahaha::hahaha::hahaha: piękna sumka:love: ,,gdzie w Polsce można pomarzyć,,,własnie wskoczyłam zobaczyć aż ,jak stoi euro i???? 4,37 zł super stoi,,,,no to ja biorę jabłuszko,,,lody,,i:drink:,,a co! już wszyscy prawie w betach są,,,luz bluz,,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, luttka napisał:

@Łukasz Ty bogaczu,Nic dziwnego że impreza na całego.Mi też w końcu przesłali ale euro przeliczone na zł tylko 4,2.Trochę różnicy jest.No powinnam i ja coś postawić,pierwsza wypłata

:piwo::piwo::piwo::piwo::piwo::piwo::piwo:

@Blondi w jakich betach,dopiero się zaczyna

@luttka To super ! A mi przesłali 35 Euro /miesiąc "siedzenia  w domu :love: ... super Agencja :serce:

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luttka agencja tak nakręci i tak,zapłacą od 100zł na postoju,,oni nie wydadzą z własnej kieszeni na zus ,,,

Jak ja zobaczyłam ile mi w tamtym roku wpłacili na zus -to mi ręce opadły,,ale i tak ten rok czy dwa to już jedno gówno dojdzie do emerytury,,,a emerytura będzie jak dla dziada,,,dlatego już nie patrzę na te ich zus-y ,ile i co i za co,,,będę się martwić potem,,za co żyć-hahha 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, luttka napisał:

@erika jak za siedzenie w domu? Aaa to jakieś ulotki i te sprawy trzeba?

A dziś aplikowałam do pewnej firmy, i powiedziano mi ze ZUS od średniej krajowej ale jak pracujesz w DE a jak jesteś na przestoju w Pl to od 100zł.Dobrze zrozumiałam? 

 

17 minut temu, luttka napisał:

@erika jak za siedzenie w domu? Aaa to jakieś ulotki i te sprawy trzeba?

A dziś aplikowałam do pewnej firmy, i powiedziano mi ze ZUS od średniej krajowej ale jak pracujesz w DE a jak jesteś na przestoju w Pl to od 100zł.Dobrze zrozumiałam? 

@luttka Dobrze zrozumiałeś :) jak siedzisz w domu i masz za reklamę  100zl/m-c to masz Podatki i ZUSod tej kwoty, a jak masz za reklamę inna kwotę to od tej kwoty ZUS .kiedys pracowałam w X agencji i miałam 400 zł za reklamę . Jak zapytałam czy otrzymam te kwotę itd  nie itd :( ciekawa "kombinacja" agencji od takich agenci z daleka buziaczki:)

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...