Skocz do zawartości

Opłaca się przyjrzeć różnym agencjom !


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Naprawdę polecam kontrolowanie agencji i czy odprowadzane są odpowiednie składki.

http://www.newsrepublic.net/detail/066ED24DFA10100001_pl?pid=14&referrer=200620&showall=1&mcc=262

Ale w tym przypadku chodzi o pośrednika , który działał na czarno i o tym wiedziały i opiekunki i rodziny . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, Gość Edi napisał:

Jest temat na ZUS ;)nie róbmy bałaganu tutaj ,my tu same babcie  :babcia:   to przy :piwo: możemy poczytać

 Polskie firmy delegujące opiekunki do Niemiec korzystają ze zwolnienia przedmiotowego z VAT. Tymczasem polska administracja podatkowa stoi coraz częściej na stanowisku, że przedmiotem działalności tych firm nie jest opieka, ale delegowanie/kierowanie personelu za granicę. Przeciwko władzom tych firm wszczynane są postępowania karno-skarbowe z tytułu uchylania się od opodatkowania, a na firmę nakładany jest obowiązek odprowadzenia z mocą wsteczną podatku VAT w pełnej wysokości 23% wraz z odsetkami karnymi.
W przypadku personelu kierowanego za granicę prawidłowa minimalna podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne wynosiła w 2017 roku 4263 zł. Odprowadzanie składek od kwot niższych jest obarczone ryzykiem przypisu składek oraz odpowiedzialności karnej za fałszowanie dokumentacji i za zawieranie pozornych umów w celu zaniżenia podstawy wymiaru składek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Masz ubezpieczenie w AOK i niemiecką Gesundheitskarte. Minusem, albo plusem, zależy od indywidualnej sytuacji jest to że umowa zawierana jest wyłącznie na czas trwania zlecenia i co za tym idzie tylko ten czas ma się ubezpieczenie. Cała reszta jest bez zmian.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Masz ubezpieczenie w AOK i niemiecką Gesundheitskarte. Minusem, albo plusem, zależy od indywidualnej sytuacji jest to że umowa zawierana jest wyłącznie na czas trwania zlecenia i co za tym idzie tylko ten czas ma się ubezpieczenie. Cała reszta jest bez zmian.

 

Mniej więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, INEZ napisał:

Płacą podatek w Niemczech a nie w Polsce w zeznaniu musisz go tylko wykazać na załączniku ZG właśnie po to ,żeby uniknąć podwójnego opodatkowania i nie płacić podatku w Niemczech i Polsce .

Jeszcze nie spotkałam agencji płacącej składki od kwoty przewyższającej kwotę wolną od podatku w Niemczech.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Jeszcze nie spotkałam agencji płacącej składki od kwoty przewyższającej kwotę wolną od podatku w Niemczech.

 

Nie wiem czy rozliczałaś się z podatku pracując na warunkach niemieckich ale ja tak i sama to robiłam a dla pewności sięgnęłam do mojej umowy jest tam zapis,że firma odprowadza nie tylko składki ale i podatki zgodnie z prawe obowiązującym na terenie Niemiec.

11 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Jeszcze nie spotkałam agencji płacącej składki od kwoty przewyższającej kwotę wolną od podatku w Niemczech.

 

Tego postu nie rozumie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w każdym państwie jest dochód miesięczny, który nie powoduje obowiązku opłacania podatku dochodowego, w Polsce również.

Niezależnie od tego czy podatek w DE był płacony czy nie, musimy połączyć dochody i rozliczyć je w Polsce. To nie podlega żadnej kwestii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Jak w każdym państwie jest dochód miesięczny, który nie powoduje obowiązku opłacania podatku dochodowego, w Polsce również.

Niezależnie od tego czy podatek w DE był płacony czy nie, musimy połączyć dochody i rozliczyć je w Polsce. To nie podlega żadnej kwestii.

 

Rozliczałaś tak podatek?Łączy się dochody tylko w celu ustalenia przelicznika procentowego .

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, Gosia Gosia napisał:

A jeśli nie płacą podatku ?

 

Dlaczego mieliby nie płacić? To ich obowiązek tak jak i firm zatrudniających na polskich warunkach .Ty z nimi wyjeżdżałaś w ubiegłym roku ? czy masz zamiar dopiero wyjechać?

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, INEZ napisał:

Dlaczego mieliby nie płacić? To ich obowiązek tak jak i firm zatrudniających na polskich warunkach .Ty z nimi wyjeżdżałaś w ubiegłym roku ? czy masz zamiar dopiero wyjechać?

Wyjeżdżałam i czekam od miesiąca na rozliczenie i numer podatkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Tak, mamy umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania przecież. Więc nie liczymy podatku od dochodów w Niemczech ale dochody musimy połączyć.

Tak rozliczałam tak podatek i to nie raz i nie tylko od dochodów w Niemczech.

 

Poczekajmy na odpowiedz osoby zainteresowanej bo być może jej to nie dotyczy jeszcze a ma po prostu dopiero zamiar podjąć współpracę z tą firmą .Żeby zrobić takie rozliczenie to trzeba się trochę orientować w tych sprawach i ja nikomu takich rozliczeń nie robię jak ktoś nie potrafi to musi zgłosić się do fachowca.

2 minuty temu, Gosia Gosia napisał:

Wyjeżdżałam i czekam od miesiąca na rozliczenie i numer podatkowy

Do końca lutego mają czas.Jaki numer podatkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku miałam przelicznik procentowy ciut niższy od obowiązującego najniższego u nas czyli chyba 16 % a u nas płaci się 18% podatku tak więc było to dla mnie korzystne ale może się zdarzyć,że ten przelicznik w związku z naszymi dochodami za granicą trochę podskoczy np.do 20%.

4 minuty temu, Gosia Gosia napisał:

Steuernummer. Powiedzieli podopiecznej, że go mam.

A do czego potrzebny ci ten numer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gosia Gosia napisał:

Do rozliczenia podatku ?

Nie słyszałam o czymś takim :(

19 minut temu, Gosia Gosia napisał:

Steuernummer. Powiedzieli podopiecznej, że go mam.

Sprawdziłam ten numer jest potrzebny jak rozliczasz się w Niemczech nas to nie dotyczy chyba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...