Skocz do zawartości

Opłaca się przyjrzeć różnym agencjom !


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@LENA_57 no to kamień mi spadł z serca,,bo wczoraj to się zestresowałaś ,bo i można się wkurzyć,,,a teraz musisz sobie liczyć zaliczka do zaliczki,,dziwne ze wyrównanie potem,częsc teraz a częsc potem,dziwne dla mnie,,,no ale trzeba teraz pilnowac,,aby w balona nie polecieli,,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi, no niezupełnie. Muszę wziąć na wstrzymanie. Dowiem się w kwietniu. Jednak to stresuje. 

Dziś się narobiłam, umyłam 5 małych okień. Nie te okna dały mi w kość co odsuwanie mebli i przenoszenie masę róznych rzeczy aby do okna dojśc no i mycie  krat (te kraty to chyba z pięc lat nie były myte). Jeszcze przed kolacją pojechałam do lekarza po receptę. 

Padnięta jestem, idę pod prysznic. Dziadki już w sypialni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LENA_57 napisał:

@Blondi, no niezupełnie. Muszę wziąć na wstrzymanie. Dowiem się w kwietniu. Jednak to stresuje. 

Dziś się narobiłam, umyłam 5 małych okień. Nie te okna dały mi w kość co odsuwanie mebli i przenoszenie masę róznych rzeczy aby do okna dojśc no i mycie  krat (te kraty to chyba z pięc lat nie były myte). Jeszcze przed kolacją pojechałam do lekarza po receptę. 

Padnięta jestem, idę pod prysznic. Dziadki już w sypialni. 

Ciężki żywot opiekunki,,a jeszcze coś myć co nie było myte latami-wiem coś na ten temat,,ja tylko robię stopniowo,,kiedy mam ochotę ,,a ochotę mam codziennie :hahaha: 

Jasne, że stresuje ,,wcale się Tobie nie dziwię,,zapindalać dzień w dzień i jeszcze dodatkowy stres z agencji ,,,po co i na co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blodni, @DaGA, @erika, dziewczyny ja spać przez to wszystko nie mogę. Przepisy wyraźnie mówią, że składki na ZUS powinny być odprowadzone do 15-go następnego miesiąca, czyli do 15 marca a nie 15 kwietnia. Nie można placić składek za luty w kwietniu!!!!!!!!!!!

I jak słucham takiego pokrętnego wyjaśniania, to aż się we mnie gotuje. Jakby mnie mieli za idiotkę. 

To wszystko nie trzyma się kupy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lena_57, zbyt emocjonalnie pochodzisz do wielu spraw. Daj im chwilę oddechu, nie bądź w gorącej wodzie kąpana. Też sprawdzam ZUS, ale zawsze, czy za miesiąc,czy za dwa, wszystko mam uregulowane. W różnych firmach bywa różnie, ale zawsze opłacają składki. A Ty zamiast spać i śnić i marzyć o niebieskich migdałach, to nie śpisz, tylko myślisz o agencji, ZUS,składkach,potem jesteś w dzień zmęczona. Jesteś fajną dziewczyną i szkoda zdrowia na takie niepotrzebne,przedwczesne stresy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ? Czy ktoś był w Niemczech w Szwarzwaldzie z firmą Danzige Pflege z Gdańska. Podopieczna u której pracowałam jest w wieku 85 lat. Sama podopieczna jest OK, natomiast ma córkę , która jak się okazało jest podła  i fałszywa, mimo, że ma męża Polaka z Łodzi   Ostrzegam wszystkie opiekunki, że firma Danzige Pflege oszukuje i nie płaci, więc uważajcie na tych oszustów. Ja niestety dałam się oszukać. Teraz walczę z nimi o odzyskanie pieniędzy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gośc Iwka a powiem Ci ,że czytam ich ogłoszenia-oferty  tutaj i nawet się trochę zainteresowałam,,ale teraz wezmę ich pod lupę,,a dlaczego walczysz  o odzyskanie kasy,,dlaczego ? nie zapłacili za pobyt Twój na stelli?czy poszło o coś inne ,,wszystko było w porządku,,jakiś  musi być powód,,nie wierzę ,że ot tak i nie zapłacili,,pisz tutaj o co biega w tym wszystkim,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, LENA_57 napisał:

@Blodni, @DaGA, @erika, dziewczyny ja spać przez to wszystko nie mogę. Przepisy wyraźnie mówią, że składki na ZUS powinny być odprowadzone do 15-go następnego miesiąca, czyli do 15 marca a nie 15 kwietnia. Nie można placić składek za luty w kwietniu!!!!!!!!!!!

I jak słucham takiego pokrętnego wyjaśniania, to aż się we mnie gotuje. Jakby mnie mieli za idiotkę. 

To wszystko nie trzyma się kupy.

 

 

 

@LENA_57 może poczytaj opinie o Twojej Agencji , ..zamęczysz się do kwietnia:serce: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, LENA_57 napisał:

@Blondi, DaGa, dziś się dodzwoniłam. Wyjaśniono , że to niby jest wynagrodzenie, ale musi być napisane, że w formie zaliczki.  Całkowite rozliczenie będzie dopiero z końcem marca. 

 

Z tego wynika, że dowiem się dopiero w kwietniu. 

A składki na ZUS mają się pokazać na peu.zus.  dopiero w kwietniu, czyli za luty w kwietniu, za marzec w maju.  

Przedtem miałam zaraz następnego miesiąca, dlatego bylam zdziwniona. 

Druk A1 i karte EKUZ mam wkrótce otrzymać. 

Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. 

 

 

A to juz  chyba wiem o co chodzi z ta zaliczka, z tym, ze ja to wyjasnilam  jeszcze przed wyjazdem zanim podpisalam umowe.  Mialam wlasnie watplwosci co do wynagrodzenia i jego czesci w formie zaliczki jaka mialaby mi zostac wyplacona a ja o to przeciez nie zabiegalam. Po prostu niektore agencje  jesli chodzi o wynagrodzenia   rozliczaja sie z  okresu trwania calego zlecenia np maja dwumiesieczny okres rozliczeniowy wtedy wyplata za pierwszy przepracowany miesiac jest wyplacona w formie zaliczki. Zus placi  sie do 15 nastepnego miesiaca, to prawda ale od wynagrodzen wyplaconych w poprzednim miesiacu , czyli wlasnie za marzec w kwietniu, tak tez pisala  Maria Jolanta., ma tu znaczenie nie za jaki miesiac tylko  w jakim miesiacu zostalo wyplacone wynagrodzenie. Nie ma sie czym denerwowac, wynagrodzenie przeciez otrzymalas to najwazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika , opinie o agencji czytałam dawno, ale tam nie ma konkretów. Generalnie agencja opinię ma dobrą. 

Tu mi się podoba ta stella, mimo iż pracy sporo, a dziadkowie choć uciażliwi są sympatyczni, odnosza się do mnie z wielkim szacunkiem. 

Nie chciałabym przez głupotę tej pracy stracić.  A mnie bardzo zależy na  regularnych i wysokich składach ZUS, gdyż wtedy w ciągu roku moja przyszła emerytura wzrasta o 100 zł. Jesli składki będą płacone w kratkę to wzrośnie o 50 zł.  Na emeryturze każdy grosz będzie istotny.  Prognozy jak dotychczas są takie, że trudno będzie się z tej kwoty utrzymać. Wszystko przez to, że moje pierwsze lata pracy w opiece były niedostatecznie oskładkowane. Od kilku lat ze szczególnym pietyzmem pilnuje, by te składki były wysokie.  

Można skorzystać z kalkulatora który jest na peu. zus. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Łukasz napisał:

 

Lena_57, zbyt emocjonalnie pochodzisz do wielu spraw. Daj im chwilę oddechu, nie bądź w gorącej wodzie kąpana. Też sprawdzam ZUS, ale zawsze, czy za miesiąc,czy za dwa, wszystko mam uregulowane. W różnych firmach bywa różnie, ale zawsze opłacają składki. A Ty zamiast spać i śnić i marzyć o niebieskich migdałach, to nie śpisz, tylko myślisz o agencji, ZUS,składkach,potem jesteś w dzień zmęczona. Jesteś fajną dziewczyną i szkoda zdrowia na takie niepotrzebne,przedwczesne stresy:)

@Łukasz , masz rację to samo pomyslałam przed snem. Wyszłam na zewnatrz popatrzylam w gwiazdy nabrałam świeżego powietrza i udało mi się przed godz. 1.00 zasnąć. 

Faktem jest, że jak dla mnie jest coś niejasnego to zaraz się niepokoję, patrzę na wszystko zbyt pesymistycznie. 

Dziś mam lepszy humorek, bo zostało mi tylko jedno okno u dziadków do umycia. Zostanie mi tylko na dole jeszcze, ale tu poleci szybko. Mieszkanie pachnie świeżością,  wyczyszczone, ja też od razu się lepiej czuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, LENA_57 napisał:

@erika , opinie o agencji czytałam dawno, ale tam nie ma konkretów. Generalnie agencja opinię ma dobrą. 

Tu mi się podoba ta stella, mimo iż pracy sporo, a dziadkowie choć uciażliwi są sympatyczni, odnosza się do mnie z wielkim szacunkiem. 

Nie chciałabym przez głupotę tej pracy stracić.  A mnie bardzo zależy na  regularnych i wysokich składach ZUS, gdyż wtedy w ciągu roku moja przyszła emerytura wzrasta o 100 zł. Jesli składki będą płacone w kratkę to wzrośnie o 50 zł.  Na emeryturze każdy grosz będzie istotny.  Prognozy jak dotychczas są takie, że trudno będzie się z tej kwoty utrzymać. Wszystko przez to, że moje pierwsze lata pracy w opiece były niedostatecznie oskładkowane. Od kilku lat ze szczególnym pietyzmem pilnuje, by te składki były wysokie.  

Można skorzystać z kalkulatora który jest na peu. zus. 

W tym przypadku ze skladkami jest wszystko ok, dokladnie tak jak  pisze Maria Jolanta i powiedziala ci agencja.  Skladki nawet te od sredniej krajowej i taka sa w kratke. Nie slyszalam o firmie, moze takie sa , ktore odprowadzaja pelne skladki rowniez podczas pobytu w Polsce. Nawet gdyby dluzej siedziec w De, to i tak wg przepisow mozna tylko 183 dni czy 182, j firmy tego pilnuja, bo jesli jest sie dluzej juz wtedy podlega sie pod ubezpieczenie niemieckie. nie jest to malo i firmy tego unikaja a nawet jesli to i tak opiekunka czy inny pracownik tez ponosi  koszty.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LENA_57 napisał:

@emma na czarno to mogę pracować, jak pójdę na emeryturę. 

I to też nie do końca, bo na emeryturze można dorobić do 70% średniej krajowej. Mam nadzieję, że te przepisy się nie zmienią. 

Przeciez jak na czarno to tego co zarobisz nie ujawniasz, dlatego tyle emerytek pracuje na  czarno na emeryturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LENA_57 napisał:

@DaGa można i przez agencję. Wiele osób też tak pracuje. 

Mozna przez agencje i te paniie dobrze o tym wiedza, ale wtedy tak jak napisalas mozna dorobic tylko do okreslonej kwoty 70%  teraz to okolo 2 840 zl  aby emerytura nie zostala zmniejszona a  te opiekunki na czarno zarabiaja sobie ile chca, przebywaja w De ile chca i emeryture pobieraja w calosci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, LENA_57 napisał:

@emma na czarno to mogę pracować, jak pójdę na emeryturę. 

I to też nie do końca, bo na emeryturze można dorobić do 70% średniej krajowej. Mam nadzieję, że te przepisy się nie zmienią. 

70 % na wcześniejszej emeryturze, a jak osiągniesz wiek emerytalny to bez ograniczeń możesz zarobić. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie agencje placa w dietach , poza  tym zawsze legalny dochod  jest zglaszany do Urzedu Skarbowego, czasem trzeba zaplacic  jeszcze podatek. Na czarno jest dodatkowy nieopodatkowany dochod. Poznalam opiekunke na czarno, ktora majac niewielka emeryture pobierala dodatek mieszkaniowy do czynszu, wiec jej sie nie oplacalo dorabiac legalnie. I tak jak juz pisalam, siedza w Niemczech ile chca, nie obchodzi ich jakies 183 dni. Mnie  to nie interesuje , ale z ich punktu widzenia sie oplaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaGa co do 183 dni pracy, to tez nie ma ograniczeń. Trzeba mieć umowę nie na oddelegowaniu, tylko zatrudnieniu w dwóch krajach i wtedy można pracować dłużej niż te 183 dni. 

@Gość kuba i fajnie. 

Czy będzie zakaz pracy

Ustawa prezydencka wprowadza rozwiązania korzystne dla dorabiających emerytów. Osoby, które ukończą 60 lat (kobiety) i 65 lat (mężczyźni), będą mogły to robić bez żadnych ograniczeń. To zaś oznacza, że okres zmniejszania i zawieszania jest skrócony w porównaniu do obecnie obowiązujących przepisów o dwa lata. Uwaga! Prawo do emerytury ulegnie zawieszeniu bez względu na wysokość przychodu uzyskiwanego przez emeryta, jeśli nie rozwiąże on stosunku pracy z pracodawcą, na rzecz którego pracował bezpośrednio przed dniem nabycia prawa do emerytury. A to w praktyce oznacza, że dorabiać bez ograniczeń można dopiero po zwolnieniu się u swojego dotychczasowego pracodawcy. Przy czym taka osoba może wówczas ponownie zatrudnić się w starej firmie lub znaleźć zatrudnienie w innym przedsiębiorstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Gość kuba napisał:

70 % na wcześniejszej emeryturze, a jak osiągniesz wiek emerytalny to bez ograniczeń możesz zarobić. ;)

 

A no wlasnie, ja poznalam te na wczesniejszej. Jednak nawet jak mozna dorobic bez ograniczen, to ten dochod jest opodatkowany i nie mozna korzystac z roznych swiadczen jako biedny emeryt.:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, LENA_57 napisał:

@DaGa co do 183 dni pracy, to tez nie ma ograniczeń. Trzeba mieć umowę nie na oddelegowaniu, tylko zatrudnieniu w dwóch krajach i wtedy można pracować dłużej niż te 183 dni. 

@Gość kuba i fajnie. 

Czy będzie zakaz pracy

Ustawa prezydencka wprowadza rozwiązania korzystne dla dorabiających emerytów. Osoby, które ukończą 60 lat (kobiety) i 65 lat (mężczyźni), będą mogły to robić bez żadnych ograniczeń. To zaś oznacza, że okres zmniejszania i zawieszania jest skrócony w porównaniu do obecnie obowiązujących przepisów o dwa lata. Uwaga! Prawo do emerytury ulegnie zawieszeniu bez względu na wysokość przychodu uzyskiwanego przez emeryta, jeśli nie rozwiąże on stosunku pracy z pracodawcą, na rzecz którego pracował bezpośrednio przed dniem nabycia prawa do emerytury. A to w praktyce oznacza, że dorabiać bez ograniczeń można dopiero po zwolnieniu się u swojego dotychczasowego pracodawcy. Przy czym taka osoba może wówczas ponownie zatrudnić się w starej firmie lub znaleźć zatrudnienie w innym przedsiębiorstwie.

Okres 183 dni nie dotyczy tyle oddelegowania co miejsca rozliczenia podatku, jesli powyzej 183 dni pobytu to placi sie za granica. Wiekszosc polskich agencji zatrudnia opiekunki u siebie czyli w Polsce i  tu obowiazuje te przepisy.Nie spotkalam sie jeszcze z umowa w dwoch krajach, tylko z polska albo z niemiecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...