Skocz do zawartości

Poskarżyjki.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, przeczuwałam, że tak będzie. Zaczynają się problemy z moją wizyta u lekarza, bo Ci ddrowcy nie wiedzą, co się robi z kartą EKUZ i na jakiej zasadzie ona działa. Standardowo w Praxis wypełniłam potrzebny formularz, po czym za godzinę  od wizyty dostałam telefon z Praxis, żebym podjechała do miejscowego biura AOK, które rozliczy koszty leczenia z naszym NFZ, ale muszę sie  najpierw zameldować u podopiecznej. Dziś syn pdp był w tym AOK z moją kartą, a tam mu powiedzieli, ze lekarz powinien wiedziec, co ma dalej robic. Przyniósł mi informator o świadczeniach z tytułu ubzpieczenia zdrowotnego, w którym nie ma  niczego, czego bym już dawno nie wiedziała.

Dawno temu korzystałam z pomocy medycznej we Frankfurcie i nie było takich jaj jak tutaj. Jak można byc takim niekompetentnym. No ciekawa jestem, jak zakonczy sie ta historia.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewal8 ja korzystałam z wizyty u lekarza w szpitalu i co prawda za wizytę płacić nie musiałam ale receptę lekarz wpisał 100 % płatna. Więc nie wszędzie można korzystać z opieki medycznej na tych samych zasadach. Nie było to w dderowku tylko w Bonn. Dobrze, że zawsze mam prywatna polisę więc zwrot a leki dostałam w całości a nawet za taksówkę, która wróciłam :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEZ  lekarstwa to ja sobie wykupiłam też z odpłatnością 100 %. Chodzi mi o to, że po kiego grzyba AOK każe mi się meldować u podopiecznej. Przecież obowiazek meldunku to jest jak się pozostaje w DE powyżej 3 miesięcy, to po pierwsze. Po drugie przeciez karta EKUZ nie jest jakąś nowością, więc normalnie samo wypełnienie formularza, na którym zaznaczyłam, ze nie przyjechałam sie leczyc do DE, powinno wystarczyc, tak jak dawno temu wystarczyło we Frankfurcie i wystarcza w kazdym innym cywilizowanym miejscu.

Korzystał ktos z Was ostatnio z EKUZ w DE? Obowiazuje jeszcze ta opłata 10 euro, która kiedys dawno była?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ewal8 napisał:

@INEZ  lekarstwa to ja sobie wykupiłam też z odpłatnością 100 %. Chodzi mi o to, że po kiego grzyba AOK każe mi się meldować u podopiecznej. Przecież obowiazek meldunku to jest jak się pozostaje w DE powyżej 3 miesięcy, to po pierwsze. Po drugie przeciez karta EKUZ nie jest jakąś nowością, więc normalnie samo wypełnienie formularza, na którym zaznaczyłam, ze nie przyjechałam sie leczyc do DE, powinno wystarczyc, tak jak dawno temu wystarczyło we Frankfurcie i wystarcza w kazdym innym cywilizowanym miejscu.

Korzystał ktos z Was ostatnio z EKUZ w DE? Obowiazuje jeszcze ta opłata 10 euro, która kiedys dawno była?

Ja korzystałam w ubiegłym roku, w dodatku z turystycznego Ekuz w Neuss, w Praxis, miałam paskudną infekcję i potrzebowałam antybiotyku. Pani w, rejestracji wzięła kartę zadzwoniła do koleżanki, pogrzebała w internecie, moją kartę włożyła do jakiegoś bliżej nieznanego mi czytnika, wydrukowała kartę inf, złożyłam podpis. Wizyta się odbyła, receptę dostałam, zapłaciłam w aptece 5 euro jak każdy przyzwoity Niemiec. :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Afryka  ano widzisz, bo byłas w cywilizowanym świecie, kurła jego nać. Moją karte turystyczną też wzięła do czytnika, ale jej nie wczytało, powiedziała mi, że to będzie prywatna wizyta, ja jej na to, ze przeciez ta karta obowiazuje w całej Europie. Potem lekarz robił mi Ekg a ona musiała gdzies pogrzebac, bo za chwile przyniosła mi ten formularz do wypełnienia, który wypełniłam i złożyłam podpis. Zrobiła tez ksero dowodu. I niby miało być po sprawie. A za godzine dzwoni, że musze do tego AOK i że musze być zameldowana, zeby to rozliczyć z naszym NFZ. Co za naród niedouczony, to szok. Jakbym wiedziała, to bym wcale do tego lekarza nie szła. Jasny gwint.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ewal8 napisał:

@INEZ  lekarstwa to ja sobie wykupiłam też z odpłatnością 100 %. Chodzi mi o to, że po kiego grzyba AOK każe mi się meldować u podopiecznej. Przecież obowiazek meldunku to jest jak się pozostaje w DE powyżej 3 miesięcy, to po pierwsze. Po drugie przeciez karta EKUZ nie jest jakąś nowością, więc normalnie samo wypełnienie formularza, na którym zaznaczyłam, ze nie przyjechałam sie leczyc do DE, powinno wystarczyc, tak jak dawno temu wystarczyło we Frankfurcie i wystarcza w kazdym innym cywilizowanym miejscu.

Korzystał ktos z Was ostatnio z EKUZ w DE? Obowiazuje jeszcze ta opłata 10 euro, która kiedys dawno była?

Byłam u ortopedy. Nie musiałam płacić wcale.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Afryka napisał:

Ja korzystałam w ubiegłym roku, w dodatku z turystycznego Ekuz w Neuss, w Praxis, miałam paskudną infekcję i potrzebowałam antybiotyku. Pani w, rejestracji wzięła kartę zadzwoniła do koleżanki, pogrzebała w internecie, moją kartę włożyła do jakiegoś bliżej nieznanego mi czytnika, wydrukowała kartę inf, złożyłam podpis. Wizyta się odbyła, receptę dostałam, zapłaciłam w aptece 5 euro jak każdy przyzwoity Niemiec. :haha:

Bo tak jest. Ale tylko leki z listy. Te inne sie placi normalnie. Nieprzyzwoici Niemcy tez tak mają. :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, ewal8 napisał:

@Afryka  ano widzisz, bo byłas w cywilizowanym świecie, kurła jego nać. Moją karte turystyczną też wzięła do czytnika, ale jej nie wczytało, powiedziała mi, że to będzie prywatna wizyta, ja jej na to, ze przeciez ta karta obowiazuje w całej Europie. Potem lekarz robił mi Ekg a ona musiała gdzies pogrzebac, bo za chwile przyniosła mi ten formularz do wypełnienia, który wypełniłam i złożyłam podpis. Zrobiła tez ksero dowodu. I niby miało być po sprawie. A za godzine dzwoni, że musze do tego AOK i że musze być zameldowana, zeby to rozliczyć z naszym NFZ. Co za naród niedouczony, to szok. Jakbym wiedziała, to bym wcale do tego lekarza nie szła. Jasny gwint.

Nie musisz być zameldowana. Ta baba musiała jakaś tępa dzida być. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...