Skocz do zawartości

Poskarżyjki.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, sayonara 52 napisał:

@ewamarchewa.czy pop nauczona ,ze z nia siedzisz?

Chyba wiekszosc pop ma taki system ogladania,tv ,latajac po kanalach,

Oczoplas murowany ;)))

Powiedz,ze tv cie nie intersuje,nie mozesz?

Ja wlasnie przpomnialam mojej,ze to co oglada mnie intersuje,a tym bardziej poznym wieczorem.

A wogole to zawsze na noc wlacza pralke?!!!!

A poza tym ty musisz spac w nocy,

 

Nie oglądam z nią. Raz, że nie lubię oglądać migawek ze wszystkich kanałów, dwa - mam w kompie polską tv z orange. Widzę jednak, że ona tego oczekuje. No przez cały dzień mam tak dosyć towarzystwa babci z ADHD, że wieczorem nie dałabym rady... Tak o 22.30 mówię, że idę już spać i życzę jej dobrej nocy. Ona siedzi do 1 lub 2 w nocy. Synowa pytała mnie, czy jestem "skowronkiem" czy "sową", bo oni wszyscy chodzą bardzo późno spać. Ale... g. mnie to obchodzi. Dla mnie 22.30, a czasem 23 to i tak jest bardzo późno :trele:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sayonara 52 nocne pranie zdarzyło się pierwszy raz w czasie mego pobytu. Ale... żeby było śmieszniej, to w protokole z badania, przeprowadzonego w celu ustalenia stopnia niepełnosprawności stoi jak wół: "włączała pralkę w nocy" :tak2:. Nie wiem, czy poprzedniczka (ta, która miała być 2 mies., ale uciekła po miesiącu) oglądała z nią telewizję, bo niewiele się od niej dowiedziałam. W zasadzie zamiast przekazać mi konkrety, pieprzyła przez parę godzin, jak tu okropnie, jaka babka niewdzięczna, jaka synowa fałszywa, a syn cham... Cóż... musiałam ciągnąć ją za język; dzięki temu dowiedziałam się, gdzie stoi odkurzacz, mop i to, że babka nie śpi po nocach...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No żesz...się poskarżę. Wq... mnie Robocopka. Nie dość, że o 23 skończyła spożywać kolację, to jeszcze mi "lekcji" udzieliła, że "u nas w Niemczech, to sałatkę je się widelcem, a nie łyżeczką, jak w Polsce". To "u nas w Niemczech, a nie jak w Polsce" zdarzyło się nie po raz pierwszy!!! A żesz Ty ROBOCOPIE pieprz..., Ty demencjo z ADHD, zapomniałaś qrne, że 2 dni temu odłożyłaś widelec i kazałaś mi przynieść z kuchni łyżeczkę??? Oczywiście powiedziałam (a jakże!), że u nas w Polsce też się je sałatkę widelcem. Ona na to: tak? Ja: tak.

Całkiem możliwe, że popijała sobie przed wstawieniem rozrusznika. Bo to czepianie się o byle co wygląda mi na nerw alkoholika. Chce wypić, więc szuka pretekstu na usprawiedliwienie. Przecież musi sobie walnąć kielicha, po tym, jak cofnięta w ewolucji baba z PL podała jej nie tego sztućca, którego używa się "u nich w Niemczech". Nie, za Chiny Ludowe nie przyjadę tu więcej. 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 17.06.2019 at 16:30, Baśka powtarzająca się napisał:

..... " może ty nie jesteś zmęczona , ale ja tak , ty spałaś do 10-tej a ja od po 6-tej na nogach " 

Otóż to... ja też od 6 na nogach, a Robocop będzie spał do 10. A poszłam spać o 24, gdy Robocop przeżuł kolację - delektując się każdym kęsem. Ale że mi ciśnienie podniosła, to długo zasnąć nie mogłam. Nie...tak być nie może. Na następnej szteli zasiądę przy stole z PDP oraz zjeżdżającą opiekunką i omówię dokładnie plan dnia oraz "inne usługi" , informując na co się nie zgadzam. Wypytam o przyzwyczajenia etc. i to wszystko zapiszę w notesie. Jakby później babula fikała, to pokażę jej "protokół z ustaleń" :trele:. Miłego dnia wszystkim!

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

26 minut temu, ewamarchewa napisał:

Otóż to... ja też od 6 na nogach, a Robocop będzie spał do 10. A poszłam spać o 24, gdy Robocop przeżuł kolację - delektując się każdym kęsem. Ale że mi ciśnienie podniosła, to długo zasnąć nie mogłam. Nie...tak być nie może. Na następnej szteli zasiądę przy stole z PDP oraz zjeżdżającą opiekunką i omówię dokładnie plan dnia oraz "inne usługi" , informując na co się nie zgadzam. Wypytam o przyzwyczajenia etc. i to wszystko zapiszę w notesie. Jakby później babula fikała, to pokażę jej "protokół z ustaleń" :trele:. Miłego dnia wszystkim!

Napisałam , kliknęłam nie tak i wcięło :d

Pomysł bardzo dobry i chyba wszyscy go znamy , ale nie zawsze można go zrealizować . Nie będę się rozpisywała ( wcześniej rozpisałam się i poszło w pistuuuu ) , ale dam Ci tylko jeden przykład ...z przedostatniego adresu . Byłam ze zmienniczką długo , bo do następnego dnia . Gdybym nie wierciła jej dziury w brzuchu i nie wypytywała się o zasady , przyzwyczajenia i im podobne to guzik bym się dowiedziała . Za to dowiedziałam się ohohooooo ....wszystkiego o karierze zawodowej , zdolnościach kulinarnych , życiu osobistym  mojej zmienniczki , jej rodziny , znajomych i innych pociotkach .....Czasem trafimy na taki beton , który poza czubkiem własnego nosa nie widzi nic i jak nie przyprzesz do muru to gówno będziesz wiedziała a o pogadaniu na tematy " zawodowe " możemy zapomnieć ......Albo : zmienniczka obejmuje po raz pierwszy sztelę , robi jak jej pasuje , włazi w doopę bez mydła a później nam doopę truje , żeby to , czy tamto zmienić , bo tak nie może być ! ...Niech się walą  przesympatyczne dziewczyny na własny rachunek , niech sobie zmieniają to , co spieprzyły za pierwszym podejściem a my najwyżej odsłużymy kontrakt i powiemy ładnie adieu .

Ewka ...adresów jest dostatek a gdzieś pod którymś z nich jest nasze miejsce na ziemi . Ta jedna , jedyna sztela na której będziemy królować i żal nam będzie z niej odjeżdżać  :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Też szukam :tak2:

I znajdziemy ....dobry , normalny adres i cudowną , konkretną osobę w postaci zmienniczki . Zapowiadała mi się taka , ale niestety na adresie , gdzie kilkukrotne pobudki nocne były normalnością i ...obie już tam nie pracujemy  . Może kiedyś jeszcze będziemy się zmieniać , bo jeździmy z tą samą agencją :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

I znajdziemy ....dobry , normalny adres i cudowną , konkretną osobę w postaci zmienniczki . Zapowiadała mi się taka , ale niestety na adresie , gdzie kilkukrotne pobudki nocne były normalnością i ...obie już tam nie pracujemy  . Może kiedyś jeszcze będziemy się zmieniać , bo jeździmy z tą samą agencją :d

I o to chodzi :oklaski: A teraz się poskarżę, że to strasznie długo trwa...to poszukiwanie :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baśka powtarzająca się

" Ewka ...adresów jest dostatek a gdzieś pod którymś z nich jest nasze miejsce na ziemi . Ta jedna , jedyna sztela na której będziemy królować i żal nam będzie z niej odjeżdżać  "

Nie wierzę w to, że żal bedzie odjeżdżać....żeby nie wiem jak była dobra sztela to nigdy mi żal nie będzie....nigdy....:oklaski:

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Ewka ...adresów jest dostatek a gdzieś pod którymś z nich jest nasze miejsce na ziemi . Ta jedna , jedyna sztela na której będziemy królować i żal nam będzie z niej odjeżdżać  :tak2:

Ooo tak! Kiedyś trafimy na sztelę, na której założymy koronę :d. Bo jednak mniej stresu, gdy człowiek jedzie w "obcykane" miejsce.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, awe59 napisał:

@Baśka powtarzająca się

" Ewka ...adresów jest dostatek a gdzieś pod którymś z nich jest nasze miejsce na ziemi . Ta jedna , jedyna sztela na której będziemy królować i żal nam będzie z niej odjeżdżać  "

Nie wierzę w to, że żal bedzie odjeżdżać....żeby nie wiem jak była dobra sztela to nigdy mi żal nie będzie....nigdy....:oklaski:

Detali się czepiasz :haha: To była poetycka przenośnia :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, awe59 napisał:

@Baśka powtarzająca się

" Ewka ...adresów jest dostatek a gdzieś pod którymś z nich jest nasze miejsce na ziemi . Ta jedna , jedyna sztela na której będziemy królować i żal nam będzie z niej odjeżdżać  "

Nie wierzę w to, że żal bedzie odjeżdżać....żeby nie wiem jak była dobra sztela to nigdy mi żal nie będzie....nigdy....:oklaski:

To była przenośnia... Ewuniu ...o tym żalu , gdy zjeżdżamy .

Coś ostatnio ciężko myślisz xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Robaczki :cześć2::)

To może, na życzenie ja się poskarżę:

Ja tu do Pani Misiowej z daleka przyjeżdżam, a ona w najlepsze ma dzisiaj Spätdienst i do tego ponad dwudziestu pacjentów. Wróci dobrze po 21.00.

Jak żyć??? :o:|

Edytowane przez MisiekFfm
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MisiekFfm napisał:

Dobry wieczór Robaczki :cześć2::)

To może ja się poskarżę:

Ja tu do Pani Misiowej z daleka przyjeżdżam, a ona w najlepsze ma dzisiaj Spätdienst i do tego ponad dwudziestu pacjentów. Wróci dobrze po 21.00.

Jak żyć??? :o:|

Oj...tak się żyć nie da! Wyrazy głębokiego współczucia, łączę się z Tobą w bólu :rozpacz:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 18.06.2019 at 23:40, ewamarchewa napisał:

No żesz...się poskarżę. Wq... mnie Robocopka. Nie dość, że o 23 skończyła spożywać kolację, to jeszcze mi "lekcji" udzieliła, że "u nas w Niemczech, to sałatkę je się widelcem, a nie łyżeczką, jak w Polsce". To "u nas w Niemczech, a nie jak w Polsce" zdarzyło się nie po raz pierwszy!!! A żesz Ty ROBOCOPIE pieprz..., Ty demencjo z ADHD, zapomniałaś qrne, że 2 dni temu odłożyłaś widelec i kazałaś mi przynieść z kuchni łyżeczkę??? Oczywiście powiedziałam (a jakże!), że u nas w Polsce też się je sałatkę widelcem. Ona na to: tak? Ja: tak.

Całkiem możliwe, że popijała sobie przed wstawieniem rozrusznika. Bo to czepianie się o byle co wygląda mi na nerw alkoholika. Chce wypić, więc szuka pretekstu na usprawiedliwienie. Przecież musi sobie walnąć kielicha, po tym, jak cofnięta w ewolucji baba z PL podała jej nie tego sztućca, którego używa się "u nich w Niemczech". Nie, za Chiny Ludowe nie przyjadę tu więcej. 

@ewamarchewa no jak bym moja czasem slyszala.

,,/Czy w Polsce je sie tak jajecznice,,itp.

Moglas powiedziec,ze u nas je sie paleczkami,,wysoka kulturo!:przekleństwa:

Lubia tak glupio pytac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sayonara 52 napisał:

@ewamarchewa no jak bym moja czasem slyszala.

,,/Czy w Polsce je sie tak jajecznice,,itp.

Moglas powiedziec,ze u nas je sie paleczkami,,wysoka kulturo!:przekleństwa:

Lubia tak glupio pytac.

 

Aaaaa, to nie wiedziałam, że to po prostu ciekawość świata. Podejrzewałam Robocopa o złośliwość. Oj, ja nie dobra...

Ale skoro tu już jestem, to się poskarżę. Lubię się skarżyć :haha:. Dziś rano znów moja PDP dziwnie zareagowała. Złością. Reakcja była bardzo mocno nieadekwatna do sytuacji. Cholera, zaczęłam się jej bać :grzmotnąć:. I przestałam się dziwić, że kandydatka na królową szteli uciekła rozsierdzona po miesiącu. Ja także jak ucieknę, to już nie wrócę :cześć2:

Edytowane przez ewamarchewa
żaden
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...