Skocz do zawartości

Poskarżyjki.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

@NNNdanuta w avatarjy jesteś pochylona. Rozumiem że trzeba się rozciągnąć na długość i w pionie i w poziomie ? Ciekawe co jeszcze daje to ćwiczenie bo nigdy nie miałam rwy kulszowej.

Dla rwy wystarczy siedzieć z rękoma opartymi na kolanach i tak zaczynałam. Na awatarze mam jakby dalszą modyfikację tego ćwiczenia, a ręce jak na tym dużym zdjęciu (do góry) to też modyfikacja żeby też trochę (przy okazji)  zadbać o kręgosłup piersiowy.  Ćwiczenie równoważy psychikę bo nie pozwala na przeniesienie zbytnich ciężarów na świadomość zewnętrzną. I taką równowagę czuję. Jestem też dużo sprawniejsza fizycznie niż 10, a nawet 20 lat temu. Ćwiczenie sobie wymyśliłam, ale na podstawie tego co widziałam i jak mnie zaatakowała rwa to kombinowałam jak sobie samej pomóc bo to co oglądałam to pomocy udzielała osoba trzecia... Wiadomo, że jak zaczynałam to nie miałam łydek w jednej linii, ani kolan na podłodze... to przyszło z czasem. Na początku napierałam rękoma na kolana żeby rozciągnąć rwę, ale robiłam to do momentu poczucia bólu... I to ważne w tym ćwiczeniu.. Siedzi się na w miarę miękkim, plecy oparte o ścianę, żeby czuć pion, łączy się stopy i dłońmi napiera na kolana, ale tylko !!! do momentu gdy poczuje się ból.  Tu nie wolno nic na siłę !!!. Teraz nie czuję bólu i wytrzymuję w tej pozycji kilkanaście minut bo wychodzę z niego w momencie poczucia niewygody. Ćwiczenie nie jest idealne bo... bo ciągle działa na część a nie całość, ale nic lepszego nie wymyśliło mi się :) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i cieplutko ze słońcem pozdrawiam Wszystkich,,już piszę co było z moimi bólami, przyszedł czort w nocy sam, to nic innego jak tylko pogonić dziada , niech idzie sobie poszukać innych miejsc a nie znalazł mnie, mialam bóle nerwowe, nie poszlam na tance w czwartek ,ale nischt zu tragisch,,spray bardzo pomógł, bo rwący ból ze stopy i lydki znikł, został na udzie i wyżej, poszliśmy do restauracji i ze znajomymi zaczęlo się prawdziwe picie,piweczko pycha i o 21 wszystkie bóle poszly weg ode mnie, jak ręką odjął, rwy kulszowej chyba nigdy nie mialam, kręgosłup zawsze sprawny , reumatyzmu nawet nie mam,ale takie bóle cholerne już kiedyś kiedyś mialam i wiem ,że zastrzyki żadne ani rehabiltacje nie pomogą,ale masaże w odpowiednich miejscach jak najbardziej:szydera:masaże na rozluznienie nerwika, wiecie co? nieraz warto pogonic na głos , wszystko siedzi w naszych głowach, koniec poskarżyjek,,:oklaski:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Blondi napisał:

Witam i cieplutko ze słońcem pozdrawiam Wszystkich,,już piszę co było z moimi bólami, przyszedł czort w nocy sam, to nic innego jak tylko pogonić dziada , niech idzie sobie poszukać innych miejsc a nie znalazł mnie, mialam bóle nerwowe, nie poszlam na tance w czwartek ,ale nischt zu tragisch,,spray bardzo pomógł, bo rwący ból ze stopy i lydki znikł, został na udzie i wyżej, poszliśmy do restauracji i ze znajomymi zaczęlo się prawdziwe picie,piweczko pycha i o 21 wszystkie bóle poszly weg ode mnie, jak ręką odjął, rwy kulszowej chyba nigdy nie mialam, kręgosłup zawsze sprawny , reumatyzmu nawet nie mam,ale takie bóle cholerne już kiedyś kiedyś mialam i wiem ,że zastrzyki żadne ani rehabiltacje nie pomogą,ale masaże w odpowiednich miejscach jak najbardziej:szydera:masaże na rozluznienie nerwika, wiecie co? nieraz warto pogonic na głos , wszystko siedzi w naszych głowach, koniec poskarżyjek,,:oklaski:

Czyli ....na wszelkie dolegliwości alkohol najlepszym lekarstwem :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Blondi napisał:

Nie zawsze,,ale nieraz ??? a piwo piję chętnie a chodzby po to , aby pogonić piasek z nerek,,:szydera:

witam----racja ...wszędzie  dobrze zachować umiar,są różne sytuacje i trzeba je ocenić ,nie zawsze to wychodzi jak chcemy,bo pracujemy z ludzmi chorymi i nieraz trudno o jednoznaczną ocenę ,miałem taką sytuacje na steli,ale człowiek uczy się całe życie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo Bingo,,nic nie wygrałam:grzmotnąć: bo ja nigdy nic nie wygram w takich grach,,trochę euro poszło weg ale byla fajna zabawa-nischt zu tragisch,, co powiem to powiem ,ale wczoraj pierwszy raz skusiłam się na te muszle ich ,,owoce morza,wiecie ,że nawet dobre? trochę jadłam już dan u nich z owocami morza ,wszystkie były tak dobre? że musiałam i te co nigdy nie chcialam jesc to spróbować,,teraz oglądam się tylko za takimi daniami,,bo sama nie potrafię ich przyrządzać,,to nie moja bajka:hura:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...