Skocz do zawartości

Poskarżyjki.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, kris napisał:

Zdechł Twój nerw kulszowy.:( A tak na poważnie: farmakologia pomoże tylko doraźnie. Zdjęcie RTG kręgosłupa lędźwiowego i wtedy wiemy na czym (nie) stoimy. Rehabilitacja i nie daj boże później operacja. Żartów nie ma. Za długo Ci to wykładać, ale rehabilitant Kris się kłania...:p

@kris nie strasz,,ale napewno nerw,,:tak2: Dzięki rehabilitancie @kris ale ja jestem zawsze szybka , skoczna , zdrowa, a tu takie jajo mi się wykluło w nocy,,ufff ale dzięki wszystkim

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Blondi napisał:

ale ja nie z tych co to lecą od razu do lekarza:smutek: najpierw moje leczenie musi przebiec,,mam w spray dobry lek przeciwbólowy,,jutro się okaże co zrobię,,jak nic nie pomoże,,,:cmok:tańców dzisiaj nie będzie , nie dam rady ,,,nischt zu tragisch

No tak..sama znasz się na sobie najlepiej:cześć:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 1bozka napisał:

No tak..sama znasz się na sobie najlepiej:cześć:

Mialam chyba ostatnio za dużo stresu i teraz wylazło to,,znam te bóle, dlatego staram się  zawsze być  daleko od stresu i nerwów,,ale nie wszystko idzie ominąc,,sami nie wiemy kiedy stres wejdzie w nas ,,nieraz nie odczuwamy nawet a jest,,przeszłam kiedyś serie zastrzyków , milion badań i nic ,,bóle nadal grasowaly,,dlatego może teraz tak patrzę trochę inaczej na pomoc lekarską,,bo wiem co mi dosolą,,a pomocy niet,,będzie dobrze,,widze że mój spray trochę pomaga, bóle zostały jeszcze w udzie,,,:cmok:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Blondi napisał:

Nie mam nic spuchnięte,,może to przepuklina? tak się rozczytałam w internecie i już zgłupiałam,pasowało by  jeszcze np, piasek w przewodach, piłam wczoraj kawę w samolocie i fusy mi wpadły,,a fusy na mnie zle bardzo działają,,dlatego piję ,,ale myslę ,że to nerwobóle,,kiedyś kiedyś kiedyś już coś podobnego mialam,,:cmok:ale dzięki śliczne za rady,,

Kurcze , jak boli Cię tylko noga , to równie dobrze może być skrzep w żyle , do tego lot samolotem . Ty sobie nie rób jaj , tylko pędz do lekarza . Zaserwuj sobie też jakąś aspirynkę , nie zaszkodzi a może pomóc . Trzymaj się ciepło :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi Nie lecz się internetem,Jak boli cała noga od stopy w górę to wcale nie musi być rwa.Równie dobrze może być zapalenie żył ,albo inne ustrojstwo:(Maść czy p/bólowe tabsy doraźnie pomoga ,ale rosądniej byłoby zdiagnozować problem ,żeby większego kuku sobie nie narobić!

Nie ogrzewaj i nie ochładzaj bo nie wiadomo co to za dolegliwość.Ew.możesz nóżkę na pufa położyć ,żeby wyżej była i odpoczywała.I do dr!!!!!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blondi napisał:

ale ja nie z tych co to lecą od razu do lekarza:smutek: najpierw moje leczenie musi przebiec,,mam w spray dobry lek przeciwbólowy,,jutro się okaże co zrobię,,jak nic nie pomoże,,,:cmok:tańców dzisiaj nie będzie , nie dam rady ,,,nischt zu tragisch

Troszkę teorii...

Nerw kulszowy (łac. n. ischiadicus) – nerw mieszany będący końcową gałęzią splotu krzyżowego zaopatrujący ruchowo tylną grupę mięśni uda oraz ruchowo i czuciowo całe podudzie i stopę. Stanowi grube na pół centymetra pasmo, szerokości około 1,5 cm, odchodzące od wszystkich nerwów, które tworzą splot krzyżowy.

Na grafice zaznaczone co może boleć! W dłuższej perspektywie może być bieda...:(

nerw kulszowy.jpg

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kris napisał:

Troszkę teorii...

Nerw kulszowy (łac. n. ischiadicus) – nerw mieszany będący końcową gałęzią splotu krzyżowego zaopatrujący ruchowo tylną grupę mięśni uda oraz ruchowo i czuciowo całe podudzie i stopę. Stanowi grube na pół centymetra pasmo, szerokości około 1,5 cm, odchodzące od wszystkich nerwów, które tworzą splot krzyżowy.

Na grafice zaznaczone co może boleć! W dłuższej perspektywie może być bieda...:(

nerw kulszowy.jpg

Myślałam, że pupa zawsze się włącza z bólem przy ataku rwy kulszowej. Przynajmniej ja tak miałam ... Tą pozycja, którą mam na awatarze stosuje systematycznie żeby mnie to dziadostwo już nigdy nie złapało. Trwa to na pewno więcej niż 10 lat, a ostatnią rwę miałam jak jechałam na swoje drugie zlecenie :haha:pierwsza połowa 2012 r. Rozciągałam tą rwe powoli i sama z niej wyszłam ... Teraz tak siadam w zależności od potrzeb (głównie gdy jestem zmęczona też psychicznie)8c03e346-46a4-4bfe-bbb8-d69b9bb015da.thumb.jpg.3dbe0e775c31e874b4a7df6d91de8b34.jpg , ale nie mniej niż dwa razy w tygodniu. Tak się rozciągnąć trzeba powoli, żeby nie sprawić sobie tym ćwiczeniem bólu. ćwiczenie to też omówiłam z rehabilitantem.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, NNNdanuta napisał:

Myślałam, że pupa zawsze się włącza z bólem przy ataku rwy kulszowej. Przynajmniej ja tak miałam ... Tą pozycja, którą mam na awatarze stosuje systematycznie żeby mnie to dziadostwo już nigdy nie złapało. Trwa to na pewno więcej niż 10 lat, a ostatnią rwę miałam jak jechałam na swoje drugie zlecenie :haha:pierwsza połowa 2012 r. Rozciągałam tą rwe powoli i sama z niej wyszłam ... Teraz tak siadam w zależności od potrzeb (głównie gdy jestem zmęczona też psychicznie)8c03e346-46a4-4bfe-bbb8-d69b9bb015da.thumb.jpg.3dbe0e775c31e874b4a7df6d91de8b34.jpg , ale nie mniej niż dwa razy w tygodniu. Tak się rozciągnąć trzeba powoli, żeby nie sprawić sobie tym ćwiczeniem bólu. ćwiczenie to też omówiłam z rehabilitantem.

Danusiu, podziwiam :)!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, salazar napisał:

Danusiu, podziwiam :)!

To nie jest trudne ... tylko zacząć trzeba gdy jest to jeszcze możliwe... :) Poszłabym dalej, ale nie mam czasu chodzić na jogę i to jedno ćwiczonko utrzymuje mnie w dość dobrej kondycji :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, awe59 napisał:

Baska....nawet jakby mi sie udało te nogi tak rozłożyć to na bank z panewek kości by wyskoczyly....:haha:

Wystarczy , że po dawnemu posiedzę sobie na kanapie z nogą pod doopsko podwiniętą to ....jak mnie skurcz złapie ...jak ryja nie rozedrę :szydera:...W łydki to pikuś , bo szybciorem chwycę palce stóp , zadrę je do góry i skurcz mija , ale jak w podudzie chwyci ....kuźwa ...zanim do palców sięgnę ....ojojoj jak boli :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, NNNdanuta napisał:

Myślałam, że pupa zawsze się włącza z bólem przy ataku rwy kulszowej. Przynajmniej ja tak miałam ... Tą pozycja, którą mam na awatarze stosuje systematycznie żeby mnie to dziadostwo już nigdy nie złapało. Trwa to na pewno więcej niż 10 lat, a ostatnią rwę miałam jak jechałam na swoje drugie zlecenie :haha:pierwsza połowa 2012 r. Rozciągałam tą rwe powoli i sama z niej wyszłam ... Teraz tak siadam w zależności od potrzeb (głównie gdy jestem zmęczona też psychicznie)8c03e346-46a4-4bfe-bbb8-d69b9bb015da.thumb.jpg.3dbe0e775c31e874b4a7df6d91de8b34.jpg , ale nie mniej niż dwa razy w tygodniu. Tak się rozciągnąć trzeba powoli, żeby nie sprawić sobie tym ćwiczeniem bólu. ćwiczenie to też omówiłam z rehabilitantem.

O mój bobrze!kto by mnie potem ustawił do normalnej pozycji,ha ha ha?????Podziwiam:)Gratulacje:)

Dzien doberek się z Wami:)Jakby cieplej i lekko śnieży.Miłego piąteczku:)

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NNNdanuta napisał:

To nie jest trudne ... tylko zacząć trzeba gdy jest to jeszcze możliwe... :) Poszłabym dalej, ale nie mam czasu chodzić na jogę i to jedno ćwiczonko utrzymuje mnie w dość dobrej kondycji :)

Danusia jesteś jak z gumy,ja tak na żabę nóg nie rozłożę,ciężka pozycja,chyba muszę poćwiczyć,gnaty się zastały i już:d

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Malina 1 napisał:

Danusia jesteś jak z gumy,ja tak na żabę nóg nie rozłożę,ciężka pozycja,chyba muszę poćwiczyć,gnaty się zastały i już:d

O jej :d Malina ja to robię ponad 10 lat ...  Pierwszą rwę gigant tak rozkurczałam (rozciągałam) jak byłam jeszcze listonoszem (2008-2011) bo rehabilitantowi nie dałam się dotknąć. Wiadomo, że początki były inne . :haha:, ale ponieważ było skuteczne to tego się trzymam. :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Maria Jolanta napisał:

@NNNdanuta w avatarjy jesteś pochylona. Rozumiem że trzeba się rozciągnąć na długość i w pionie i w poziomie ? Ciekawe co jeszcze daje to ćwiczenie bo nigdy nie miałam rwy kulszowej.

Co daje? Wdziek i powab oraz smukla sylwetke, a'la @NNNdanuta:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Afryka napisał:

@NNNdanuta Spróbowałam, stopy złączone aligancko, porozciągałam się, w skłonie też ok, nawet rączo wstałam, ale te nogi nie chcą za bardzo w poziomie leżeć. :haha:

Kolana w górę się pną ? Spróbuję jutro ...może bardziej elastyczna będę :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...