Skocz do zawartości

Poskarżyjki.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

54 minut temu, ewa14 napisał:

Danusiu, do kurkumy koniecznie należy dodać odrobinę czarnego pieprzu, ponieważ dopiero piperyna w nim zawarta aktywuje działanie kurkuminy zawartej w kurkumie .

 

 

Dzięki :cmok:Dobrze, że mi mądry nie musi dwa razy powtarzać :haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wstrętna skarżypyta. Każdego dnia narzekam na demencyjną babcię. A ona jest cudowna!!! Spacierengang zrobiłam sobie aż do Podbielskiallee, obwąchałam wszystkie perfumy w Rossmanie, a potem wyszłam i na rondzie  poszłam w innym kierunku. Znalazłam się w Steglitz (i to bez rowerka!!!). Qrde, telefon został w domu na ładowarce, ja nie wiem, gdzie jestem. Panika... Ale dobre Niemce wsadzili do autobusu, powiedzieli jaki ticket kupić, a potem wsadzili do s-bahna. Wracam skruszona po 3 godzinach, wchodzę do babki pokoju, aby przeprosić, a ona sirotka siedzi na łóżku z opuszczonymi gaciami i mówi, że nic się nie stało, jej opiekunka często wraca po 4 godzinach :hura:

Wiszą jej te pieluchomajty u kolan, więc zaproponowałam zmianę gaci, bo ciężkie od dwudniowych siuśków, ale ona nie chce.  Zmieni wieczorem, a teraz posiedzi :oklaski:Dupsko biduli zmarznie, ale nauczyłam się, żeby do niczego jej nie przymuszać :tak2:.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie urlopuję na lotnisku. Wysadzili nas do samolotu, posiedzieliśmy godzinkę i to by było na tyle atrakcji. Kazali wysiąść i czekać. Co pół godziny jest informacja że lot jest opóźniony i następna informacja za kolejne pół godziny. I tak w kółko. Przerwa w lotach id 21:10 do 5:35 to się wszyscy porozkładane na ławkach i będziemy podsypać. Takie wakacje kreteńskie. :haha:

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Właśnie urlopuję na lotnisku. Wysadzili nas do samolotu, posiedzieliśmy godzinkę i to by było na tyle atrakcji. Kazali wysiąść i czekać. Co pół godziny jest informacja że lot jest opóźniony i następna informacja za kolejne pół godziny. I tak w kółko. Przerwa w lotach id 21:10 do 5:35 to się wszyscy porozkładane na ławkach i będziemy podsypać. Takie wakacje kreteńskie. :haha:

 

@Maria Jolanta Masz prawo do odszkodowania w wysokości 600eurasów

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Właśnie urlopuję na lotnisku. Wysadzili nas do samolotu, posiedzieliśmy godzinkę i to by było na tyle atrakcji. Kazali wysiąść i czekać. Co pół godziny jest informacja że lot jest opóźniony i następna informacja za kolejne pół godziny. I tak w kółko. Przerwa w lotach id 21:10 do 5:35 to się wszyscy porozkładane na ławkach i będziemy podsypać. Takie wakacje kreteńskie. :haha:

 

Ech, jednak przed Tobą Kreta. I kretyni bez demencji, a my tutaj w towarzystwie "deutsche Kopf" (tak tutaj Turcy nazywają staruszków z demencją). Udanych wakacji!

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, makaroni napisał:

Ja znów u nowej babci. Babcia spoko, ale mieszka z synem. Klucza do pokoju nie ma, a babcia teraz wyjechała do drugiego syna, tak więc ja sama z tym 60 letnim kolesiem w domu zostałam. No i co mam zrobić?

Możesz go pomolestowac, to nie będzie pedofilia :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hawana napisał:

Możesz go pomolestowac, to nie będzie pedofilia :haha:

Ewwww nie dziękuję. Nie biorę się za facetów, którzy są w wieku mojego ojca. Zresztą mnie te sprawy kopletnie jakoś nie interesują:)

Edytowane przez makaroni
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Teresadd

2 minuty temu, Teresadd napisał:

@geronimo kup jutro kurkumę i zrób z pieprzem.Rampiril weż  teraz.To mi radził mój lekarz.Ewentualnie Captopril 20 mg.jak masz .

Ramipril biorę 2X dziennie  rano i wieczorem, spróbuję z tą kurkumą:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@geronimo koniecznie zapisuj jakie masz ciśnienie.Może leki za słabe masz.Rampiril możesz dodatkową dawkę wziąć,jak takie skoki ciśnienia.Tak mi mój lekarz mówił.Weż jak masz magnez 300 mg.i jakiś baldraian w kroplach na uspokojenie .To też pomaga.Masaż karku,ucisk skroni też pomoże.To wszystko spraktykowałam na sobie.I wypij że dwie szklanki wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Teresadd napisał:

@geronimo koniecznie zapisuj jakie masz ciśnienie.Może leki za słabe masz.Rampiril możesz dodatkową dawkę wziąć,jak takie skoki ciśnienia.Tak mi mój lekarz mówił.Weż jak masz magnez 300 mg.i jakiś baldraian w kroplach na uspokojenie .To też pomaga.Masaż karku,ucisk skroni też pomoże.To wszystko spraktykowałam na sobie.I wypij że dwie szklanki wody.

Teresa Ty wiesz ile ja wody piję?jeszcze dwie szklanki to się utopię, magnez biorę 400

masować tylko nie ma mnie kto, uspakajających raczej nie muszę, jestem nadzwyczaj spokojny człowiek:)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

@geronimo Nadmiar wody też szkodzi przy chorym serduchu!Jeśli wypijasz ok 1,5 l i mniej więcej tyle samo wydalasz to jest ok przy tych lekach,które zażywasz.Przede wszystkim słuchaj siebie i lekarza!!!

U mnie raczej się to bilansuje, dostałem lek również na odwodnienie, kurde nogi mnie zaczęły puchnąć

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, geronimo napisał:

U mnie raczej się to bilansuje, dostałem lek również na odwodnienie, kurde nogi mnie zaczęły puchnąć

No to go bierz ,byle nie na noc,do 17ej najpóźniej,ale tez nie ograniczaj picia-w sensie pij napoje normalnie ,jak do tej pory i jak masz mozliwość to albo lekki rowerek/max 15 min w wolnym tempie/ albo jak najczęściej nogi w górę,mniej więcej na poziomie serducha.Podczas snu tez byłoby dobrze nóżki na jakiś wałęczek czy kocyk wywalić.Ja tak śpię praktycznie cały czas,skopię przez sen ,ale trochę poleżą :)

Można sobie też pomóc lekkimi ćwiczeniami puchnących nóg-kręcę żaróweczki stopami ,siedząc .Masaży nog nie polecam ,bo z sercowcami to już niech dr zaordynuje.Zapytaj o to przy okazji,czy możesz i jakie?Takie rzeczy to samemu można sobie robić,tylko trzeba skonsultować ,zeby krzywdy nie zrobić niewłaściwym postępowaniem.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...