Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, erika napisał:

nie,  czekam na odzew firmy, przecież natychmiastowy zjazd był nie z mojej winy! wszystko jest przeze mnie wysmarowane na piśmie.                Znaleźli zmienniczkę i szybko zarezerwowali mi  Busa  Oni  zapłacą           .Ale ciekawa jestem czy nie potrącą mi z mojego  wynagrodzenia ?zadałam pytanie wcześniej e-mail i cisza.  

Jezeli w Twoim profilu masz zaznaczone, ze masz chory kregoslup to jestes kryta.Powinni zaplacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, foczka63 napisał:

Dziś późne dzień dobry.

Nie moge znależć to napisze tu.Musiałam skorzystać z wizyty u lekarza .I co się okazało?

EKUZ jeszcze nie mam,ale nawet jak pokazałam stare co było do maja ważne to paniom w przychodni nic ono nie mówiło:(Firmowe ubezpieczenie również nie zrobiło na nich wrażenia....Przyjemnośc ta kosztowała mnie więc 21,44 euro wizyta i diagnostyka raz 51,86 dwa lekarstwa.....Firmowe ub ma zwrócić koszta,ale nie wiem czy do NFZ też nie powinnam o zwrotwnioskować,muszę się wywiedzieć,bo jak tak to dlaczego nie skorzystać?:)

Diagnostyka ....he he he,polegałą na obejrzeniu i pomacaniu jednym palcem zmiany na skórze...oczywiście bez rękawiczki:)

Żeby zrekompensować sobie szok finansowy zaliczyłam tez wizytę w zakłądzie fryzjerskim za jedyne 13 euro,taniej niz fryzjerka co do Kulki przyjeżdża:)Pierwszy raz trafiłam na pana fryzjera,młody chłopaczek,ostrzygł szybko,sprawnie i tak jak chciałam,ale niechlujnie strasznie-całą do prania się nadaję:)hi hi hi

Kawka za płotem wypita,ploteczki zaliczone:)

Pod wieczór ruszamy z Kulką na grilisko do córki,urodzinowe.:)

Rankiem byłą wreszcie porządna burza ,tak porządna ,że podobno dworzec w FnM zalało.....Ale znó idzie duchota.Musiałoby z tydzień lać ,żeby sie powietrze zmieniło na bardziej rześkie.

Spokojnego popołudnia wsiem:)

Pod koniec kwietnia bylam u ortopedy, akurat dwa dni przed przyjsciem Ekuz sie mi trafilo, i bralam rachunek na siebie, ale wyslalam do firmy, ktora  ponosi koszta gdy EKUZ nie jest na czas, i ona wnioskuje o zwrot kosztow do NFZ. Wyszlo 146 euro i iles tam centow, nie placilam, poczta przyszlo i odeslalam od razu do Polski.  A kilka dni temu bylam z Ekuz i gdybym wiedziala ile to papierow do wypelnienia mnie czeka, a ile podpisow mam skladac, to chyba bym wziela i jej nie uzyla, karty tej! Koszmarnie duzo biurokracji i zmarnotrawionego czasu. Wizyta trwala 20 minut a oczekiwanie na druczki sruczki, wypelnianie, pisanie i inne pierdolety, to chyba ze 40 minut.

Oraz witaj Kasiu! ;)

Edytowane przez fioletowa.mysz
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hawana napisał:

Jezeli w Twoim profilu masz zaznaczone, ze masz chory kregoslup to jestes kryta.Powinni zaplacic.

To znaczy ,że jak mamy zdrowy to możemy dźwigać pdp ważących 90 kg?  Niestety tylko kobieta do 20 kg a mężczyzna do 50 kg. Mam tak na papierze od Firmy -przepisy  BHP 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, erika napisał:

To znaczy ,że jak mamy zdrowy to możemy dźwigać pdp ważących 90 kg?  Niestety tylko kobieta do 20 kg a mężczyzna do 50 kg. Mam tak na papierze od Firmy -przepisy  BHP 

Masz racje, ale pchanie wozka a dzwiganie to roznica. Wysokosc podjazdu jest jednak istotna, bo od tego zalezy jakiej sily uzyjemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, erika napisał:

Ja zaznaczyłam ,że posiadam grupę inwalidzką i nawet dołączyłam .

Rozumiem. Ja sie zabezpieczam po swojemu(zmadrzalam, gdy sie przekonalam na wlasnej skorze), dla mnie pdp 90kg odpada i juz. Ofert jest tak duzo, ze mozna wybierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hawana napisał:

Rozumiem. Ja sie zabezpieczam po swojemu(zmadrzalam, gdy sie przekonalam na wlasnej skorze), dla mnie pdp 90kg odpada i juz. Ofert jest tak duzo, ze mozna wybierac.

dla mnie też, ale opis ze stanem faktyczny zastanym na miejscu:mur: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Tam zaraz chcesz ..Tak tylko ...pomarzyć troszeczkę zachciało się ....starszej pani

Mojej Alutce by sie przydal, tanczy przy szlagrach sama.

A ja mam nowe dyspozycje>:(

Bobrze kochany,  daj mi cierpliwosc , bo tych policjantow wymorduje i mnie zamkna:przekleństwa:

Jedyne pocieszenie w tym, ze ekstradycji bede podlegac.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hawana napisał:

Mojej Alutce by sie przydal, tanczy przy szlagrach sama.

A ja mam nowe dyspozycje>:(

Bobrze kochany,  daj mi cierpliwosc , bo tych policjantow wymorduje i mnie zamkna:przekleństwa:

Jedyne pocieszenie w tym, ze ekstradycji bede podlegac.

To też mimo , że nieraz mój PDP-ny mnie drażni ....bo bywa , że tak ....chwalę sobie tą sztelę i niech taka zostanie ....Te drażnienia to pierdółki typu : bardzo długie , dokładne mycie rąk po skorzystaniu z toalety ( sam temi ręcami nie dotyka grzesznego ciała ...czyt. doopy ) a ja stoję w kolejce na umycie swoich .... bardzo dokładne poranne golenie ( doszłam do wprawy ...jakby któryś z kolegów chciał ....to prą cie bardzo ...pomogę ) i sprawdzanie , czy aby jakiś odrostek na facjacie nie pozostał ....ot , takie bzdety - pierdolety ...Nie byłabym sobą , gdybym nie pomarudziła sobie ...pod nosem :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham swoją Kasieńkę a szczególnie jej rodzinkę. Do niczego się nie wtrącają, co najwyżej zapytają co było na obiad.

A że Kasieńka demencyjna to czasem jest wesoło a czasem wkurzająco. Z przewagą wesoło. :haha:

Znów mi się na lato trafiło miejsce urlopowe.:oklaski:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Kocham swoją Kasieńkę a szczególnie jej rodzinkę. Do niczego się nie wtrącają, co najwyżej zapytają co było na obiad.

A że Kasieńka demencyjna to czasem jest wesoło a czasem wkurzająco. Z przewagą wesoło. :haha:

Znów mi się na lato trafiło miejsce urlopowe.:oklaski:

cieszę się z tobą :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

E ....rozwiń się ...cooo ? ...Tak z ciekawości ...Pomarzyć se przy okazji można . Mocno galanty ?

No juz zaraz byś chciała:)Nie ma!Mój ci on,mój:)A jak delikatnie mi głowę mył......Ach.......

Ale cóż,nie wiem jakie sa w D wyroki za deprawację takich nieletnich/ze 20 latek ledwo/ ciasteczek i nie chcę wiedzieć:)Tyle mojego co mi głowę wymasował i obciął ładnie:)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...