Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z agencji mamy grupowe ubezpieczenie w razie pobytu w szpitalu ,wypadku ,śmierci .To wiadomo jest dodatkowo, poza tym co EKUZ nam zabezpiecza. @foczka63 napisz o tym swoim ubezpieczeniu.Czy wykupujesz na ilość dni ,czy miesięcznie.?

 

Edytowane przez Teresadd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Afryka napisał:

Coś więcej w temacie tej czarodziejskiej lampy ? Proszę .:d

 

Lampa świeci na czerwono i grzeje.Nazywa sie po niemeicku/przepisuję z opakowania/:

Kernmed Standard,Med.Infrarotstrahler Preiskolbenlampe 120mm fi.

Hilf bei Rheuma.Ischias/moja rwa!/Gicht,Hexenschus.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Radek50 napisał:

:cześć2:Dzień dobry

Miłego dnia i pogody, tego Wam życzę.Pozdrawiam:)

erika,jak będziesz w kraju,to zrób sobie kompleksowe badania itd itd. Bez sensu, uważam,  jeździć do pracy i tam znosić katorgi związane z bólem:dobrze:

Nie tylko badania, niech podejmie rehabilitacje, albo cos co lekarz zleci.

Ale zgadzam sie, ze od czegos trzeba zaczac:dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, foczka63 napisał:

Lampa świeci na czerwono i grzeje.Nazywa sie po niemeicku/przepisuję z opakowania/:

Kernmed Standard,Med.Infrarotstrahler Preiskolbenlampe 120mm fi.

Hilf bei Rheuma.Ischias/moja rwa!/Gicht,Hexenschus.

 

No prosze, jest lampa bardziej czarodziejska od tej Aladyna.

Pieniadze jednak szczecsia nie daja:haha:

Ciesze sie Kasiu, ze juz lepiej:d

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, foczka63 napisał:

Lampa świeci na czerwono i grzeje.Nazywa sie po niemeicku/przepisuję z opakowania/:

Kernmed Standard,Med.Infrarotstrahler Preiskolbenlampe 120mm fi.

Hilf bei Rheuma.Ischias/moja rwa!/Gicht,Hexenschus.

 

Zaraz sobie poszukam ...w sieci . Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Teresadd napisał:

Z agencji mamy grupowe ubezpieczenie w razie pobytu w szpitalu ,wypadku ,śmierci .To wiadomo jest dodatkowo, poza tym co EKUZ nam zabezpiecza. @foczka63 napisz o tym swoim ubezpieczeniu.Czy wykupujesz na ilość dni ,czy miesięcznie.?

 

Tym z Alianz?Mam polisę na stałe,płacę 65zł /mc.W D na szczęscie nie musiałam korzystać ,ale w PL się przydałą bo dostałam i za szpital i za zabieg odszkodowanie.

Jedna z forumowych koleżanek polecała Goether-podobno b.korzystne  ,ale szczegółów nie wiem.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baśka powtarzająca się i @foczka63 obie macie racje. Basia, dlatego, ze moglam na priv, Kasia, bo dlaczego nie mowic ogolnie o czyms, co wielu z nas dotyczy i interesuje.

@maras1 mam nadzieje, ze nie czuje sie urazony, bo napastowanie publiczne to sie nie liczy. Gdybym go w inne krzaczory wciagnela, to moglby piszczec:szydera:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lucyna.beata napisał:

oj bidulko...czyzbysmy tej kawy wypic nie mialy??

nie powiem jak masz zalatwiac bo nie wiem...az sie boje ten watek rozwijac...

a popytaj jak masz mozliwosc swoich ubezpieczycie na polisie powinnas miec numer polisy i tel kontaktowy..albo jak mozesz pytaj swojego agenta...moze pomoze?

ericzko a ty na umowie zlecenie?

nie wiem jak to sie ma do zwolnienia lekarkiego

tak umowa zlecenie ,polisy mam ale na e-mail a nie wydrukowałam :( spróbuję zadzwonić ale później ,zaraz będe rozmawiała ze zmienniczką, jest tu dośc długo ,sorry nie mam teraz czasu się wypłakać nawet

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andreaa napisał:

Dzien dobry Opiekunkowo :-)

Ta rutyna mnie kiedy ,,udusi". Moja terapia,to ciuchy. Wczoraj przyszly mi spodenki. Jeszcze sobie kurteczke zamowilam.

Daleko mam do C§A,ale odkrylam ,ze moge sobie zamawiac ubranka,no i to uczynilam.

Trzeba se radzic :-)

Pogoda ladna,planow brak,obiad wczorajszy jest,zmywarka chodzi,oby daleko nie zaszla ,a ogolnie ,to szafa gra ;))))

Milego dnia zycze :-)

Zapodaj linka do spodenek i kurteczki. Chętnie pozazdraszczam. :haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, erika napisał:

Dzień dobry opiekunkowo Zaraz :kawa2: wypiję.    A ja tak przy kawie zapytam:)mój zwichrowany kręgosłup się odezwał :rozpacz: nie dam rady dalej ciągnąć :płacz: muszę iść do lekarza ,no chyba dostanę zwolnienie   lekarskie ,a wystarczy mi trzy dni i wylot  :szok:     mam kartę Ekus turystyczną.Może coś podpowiecie  , 

mam tez polisę ubezpieczeniową nawet dwie.   Ale to dużo załatwiania .

Buziolki dlawszystkich

Czytam po raz kolejny to co napisalas i probuje zrozumiec.

Masz EKUZ turystyczny, wiec jesli pokazesz go u lekarza, to przepisze srodki dorazne usmierzajace bol(a to chyba masz przy sobie jak kazdy znajacy swoje problemy) i wysle na leczenie do Polski.

Radze jak najszybciej  zglosic agencji, jesli pracujesz legalnie , zeby szybko podeslali zmienniczke i uciekaj do Polski. 

Jesli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, erika napisał:

tak umowa zlecenie ,polisy mam ale na e-mail a nie wydrukowałam :( spróbuję zadzwonić ale później ,zaraz będe rozmawiała ze zmienniczką, jest tu dośc długo ,sorry nie mam teraz czasu się wypłakać nawet

Dzwoń do agencji. Nic dziwnego że kręgosłup się odezwał jak masz taki ciężki wózek do targania. Nawet jeśli teraz uśmierzudz ból to szybko wróci. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Teresadd napisał:

Z agencji mamy grupowe ubezpieczenie w razie pobytu w szpitalu ,wypadku ,śmierci .To wiadomo jest dodatkowo, poza tym co EKUZ nam zabezpiecza. @foczka63 napisz o tym swoim ubezpieczeniu.Czy wykupujesz na ilość dni ,czy miesięcznie.?

 

Co EKUZ zabezpiecza? Otóż ja korzystam z ekuz jeśli potrzebuję recepty na leki które ciągle biorę,

normalna wizyta u lekarza w tym badanie i recepta na leki.

Leki płacę na niemieckich zasadach to znaczy-bez względu ile by lek nie kosztwał to płacę za niego ryczałt 5euro

Rozliczają to z niemiecką kasą AOK a ta z kolei z NFZ się rozlicza, nie ponoszę żadnych innych kosztów.

Jeżeli chodzi o pobyt w szpitalu płacę tylko 10euro dziennie tak jak niemcy,reszta kosztów mnie nie interesuje.

Mam kartę EKUZ ważną 12 miesięcy/pracowniczą/

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, geronimo napisał:

Co EKUZ zabezpiecza? Otóż ja korzystam z ekuz jeśli potrzebuję recepty na leki które ciągle biorę,

normalna wizyta u lekarza w tym badanie i recepta na leki.

Leki płacę na niemieckich zasadach to znaczy-bez względu ile by lek nie kosztwał to płacę za niego ryczałt 5euro

Rozliczają to z niemiecką kasą AOK a ta z kolei z NFZ się rozlicza, nie ponoszę żadnych innych kosztów.

Jeżeli chodzi o pobyt w szpitalu płacę tylko 10euro dziennie tak jak niemcy,reszta kosztów mnie nie interesuje.

Mam kartę EKUZ ważną 12 miesięcy/pracowniczą/

Erika pisala , ze ma EKUZ turystyczny, czyli moze pracuje w agencji polskiej na niemieckich warunkach. Powinna wiec korzystac z niemieckiego ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...