Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

I bardzo dobrze by było ....A dlaczemu zaraz " filozofię " ?:haha:

nie kazdy zada pytanie wprost, nie kazdy od razu zakuma ze moze powinien na zas pomyslec nie kazdy zrozumie miedzy slowami co autor ma na mysli...i tak dalej...jedni bujaj w oblokach bo jakos tam bedzie, innych najzwyczajnie na ubezpieczenie dodatkowe nie stac nie kazda agencja zada zwrotu kosztow od rodziny ...jedni walcza o swoje inni pracuja za te 1000 euro cieszac sie z tego ze maja az tyle..jedni szukaja pracy lekkiej latwej i przyjemnej inni lubia orac ...mozna bez konca podawac przyklady..

jedni sie przejmuja inni nie albo juz nie...jedni maja doswiadczenie inni dopiero sie ucza..

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam porannie.

Wieczór był pracowity. Muszę opróżnić pięć regałów z książek. Córka zrobiła mi zdjęcia kilku półek i przygotowuję się do sprzedania ich na Alledrogo i powiem że jestem w szoku. Taka taniazna ! Więcej roboty z wystawieniem niż zarobku. Ale przecież nie wyrzucę. Jakoś by mnie serducho bolało wyrzucić książki.

To co się nie sprzeda muszę gdzieś oddać i nie mam pomysłu gdzie....

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Witam porannie.

Wieczór był pracowity. Muszę opróżnić pięć regałów z książek. Córka zrobiła mi zdjęcia kilku półek i przygotowuję się do sprzedania ich na Alledrogo i powiem że jestem w szoku. Taka taniazna ! Więcej roboty z wystawieniem niż zarobku. Ale przecież nie wyrzucę. Jakoś by mnie serducho bolało wyrzucić książki.

To co się nie sprzeda muszę gdzieś oddać i nie mam pomysłu gdzie....

 

 

Do biblioteki najbliżeszj,DPS,szpitala,domu dziecka,szkoły-miejsc jest od zarypania tylko wybrać.Sama bym wzięła wszystkie:):):)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucyna.beata.....Pięknie napisałaś i ....tego się trzymajmy :cmok:

P.S ....Nie aż tak dawno , bo 7 lat temu swoją " karierę opiekuńczą "( jest taka ? ) rozpoczynałam za zawrotna sumę ...1512 euro ....na dwa miesiące :haha:....Wtedy to były dla mnie  o g r o m n e  pieniądze ....Nie napisałam o osobach konkretnych , ale zdarza mi się wysłuchiwać prywatnie tego co napisałam wyżej i to nie od świeżynek , które dopiero zaczynają pracować " w opiece " i o tym pisałam ....Nooo....a teraz , teraz idę na górkę podszykować śniadanie PDP-mu , bo za jakąś godzinkę , jesli sam się nie obudzi to zacznę ja go wybudzać .....ale nie wylogowuję się ...za dużo roboty :haha:i będę sobie wskakiwać tu i ówdzie .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry Opiekunkowo :-)

Ta rutyna mnie kiedy ,,udusi". Moja terapia,to ciuchy. Wczoraj przyszly mi spodenki. Jeszcze sobie kurteczke zamowilam.

Daleko mam do C§A,ale odkrylam ,ze moge sobie zamawiac ubranka,no i to uczynilam.

Trzeba se radzic :-)

Pogoda ladna,planow brak,obiad wczorajszy jest,zmywarka chodzi,oby daleko nie zaszla ,a ogolnie ,to szafa gra ;))))

Milego dnia zycze :-)

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Witam porannie.

Wieczór był pracowity. Muszę opróżnić pięć regałów z książek. Córka zrobiła mi zdjęcia kilku półek i przygotowuję się do sprzedania ich na Alledrogo i powiem że jestem w szoku. Taka taniazna ! Więcej roboty z wystawieniem niż zarobku. Ale przecież nie wyrzucę. Jakoś by mnie serducho bolało wyrzucić książki.

To co się nie sprzeda muszę gdzieś oddać i nie mam pomysłu gdzie....

 

 

Ja oddałam do biblioteki osiedlowej, byli bardzo wdzięczni. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, foczka63 napisał:

Dzień dobry Opiekunkowo:)

Kulkowa czerwona lampa zdziałała cuda:)Nic mnie nie boli:):):):)Ponaświetlałam się na wieczór porządnie i  pomogło:)Uff uff:)Codziennie sie będę świetlić bo i kręgosłup jakby mniej sztywny:)

Dziś wreszcie obie doczekałysmy przedszkolnego dnia:)Huuuuurrrrrrraaaaa:)

Chłodności i spokojności:)

Mnie  kiedys taki bol  wszedl  w plecy. Matko kochana,jeszcze  nigdy tak sie nie czulam. Na lozku nie moglam sie swobodnie przekracic.

Wyszlo  spanie przy otwartym balkonie   i fajeczki ok polnocy w samych gaciach.

Claudia tez mi taka lampe przywiozla. Wzielam ja do Pl i tak sie nia nagrzewalam,ze niechcacy plecami dotklam. Ty wiesz jak sie popazylam?  

No,ale lampy pomogly z pomoca voltarenu :))) 

Juz nie pale fajek  w samych gaciach i o plecy dbam :-)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, lucyna.beata napisał:

nie kazdy zada pytanie wprost, nie kazdy od razu zakuma ze moze powinien na zas pomyslec nie kazdy zrozumie miedzy slowami co autor ma na mysli...i tak dalej...jedni bujaj w oblokach bo jakos tam bedzie, innych najzwyczajnie na ubezpieczenie dodatkowe nie stac nie kazda agencja zada zwrotu kosztow od rodziny ...jedni walcza o swoje inni pracuja za te 1000 euro cieszac sie z tego ze maja az tyle..jedni szukaja pracy lekkiej latwej i przyjemnej inni lubia orac ...mozna bez konca podawac przyklady..

jedni sie przejmuja inni nie albo juz nie...jedni maja doswiadczenie inni dopiero sie ucza..

Kiedy ,,100" lat temu zaczynalam te prace,tez  wiele rzeczy nie rozumialam. Dopiero na forum opiekunkowym czytalam jak jest u innych osob. Pytalam,bo to dla mnie wszystko nowe i dziwne bylo. Myslalam,ze tak jak ja mam,to jest normalne. Dopiero dzieki innym ,doswiadczonym opiekunkom przejrzalam na oczy i zaczelam  sie o swoje upominac,bo chcialam miec lepiej.

Podoba mi sie twoj post i masz za niego wirtuanie 1000000000000000000000000000000000000000000000000 i jeszcze wiecej plusikow :-)))))

  • Lubię to 7
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Opiekunkowo cieplutko ,życząc milego i spokojnego dzionka :całus:.

 

Odnosnie ubezpieczenia, sama przekonałam się jak jest wazne kiedy niespodziewanie wylądowałam w szpitalu w de. 

Miałam robione mnostwo badan, o niektórych nawet nie slyszałam. 

Poniewaz jestem ubezpieczona w IKK  zaplaciłam tylko 60 e, po 10 za kazdy dzien pobytu. 

Standard obowiazujacy w Niemczech .

Gdyby nie ubezpieczenie to 

Strach sie bac.

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Barbara48 napisał:

Witam Opiekunkowo cieplutko ,życząc milego i spokojnego dzionka :całus:.

 

Odnosnie ubezpieczenia, sama przekonałam się jak jest wazne kiedy niespodziewanie wylądowałam w szpitalu w de. 

Miałam robione mnostwo badan, o niektórych nawet nie slyszałam. 

Poniewaz jestem ubezpieczona w IKK  zaplaciłam tylko 60 e, po 10 za kazdy dzien pobytu. 

Standard obowiazujacy w Niemczech .

Gdyby nie ubezpieczenie to 

Strach sie bac.

 

A co to jest IKK, Basiu ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Andreaa napisał:

Mnie  kiedys taki bol  wszedl  w plecy. Matko kochana,jeszcze  nigdy tak sie nie czulam. Na lozku nie moglam sie swobodnie przekracic.

Wyszlo  spanie przy otwartym balkonie   i fajeczki ok polnocy w samych gaciach.

Claudia tez mi taka lampe przywiozla. Wzielam ja do Pl i tak sie nia nagrzewalam,ze niechcacy plecami dotklam. Ty wiesz jak sie popazylam?  

No,ale lampy pomogly z pomoca voltarenu :))) 

Juz nie pale fajek  w samych gaciach i o plecy dbam :-)

No bo kto to pali fajki w gaciach? lepiej i wygodniej bez:szydera:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Nie mogę edytować : ma być " miej po prostu w doopie " ...a nie " mniej " jak napisałam ...

Dzień dobry .....

Obudziłam się bardzo wcześnie , bo o 5.15 ....budzik mam ustawiony na 6.15 ....Szkoda mi dnia ...no to jestem już od dawna na nogach . Rześka jak szczygiełek ...wypoczęta , tylko za uczciwą robotę się brać .

Pogoda taka sobie ....jest ciepło , ale pochmurno... na razie . Dziś nie zależy mi , czy będzie ładnie , czy nie , bo nie mam regulaminowej pauzy ... Od widoku PDP-go odpocznę sobie , kiedy odwiedzi go przyjaciel a ja mu podam kawę , ciasto dla nas wszystkich i spadam do siebie na doliny ... Będę tylko czuwała na " wołanie " ...Znów dostąpiłam zaszczytu przygotowania obiadu ....ugotuję makaron !!!....Reszta już jest gotowa , przygotowana przez Elkę ...i gitarra ....a tak w ogóle to ....

Miłego dnia Mróweczki :cmok:

Dzien dobry Mroweczko i wszystkim innym tez:cmok:

Pomiziam Cie troche , bo widze, ze cisnienie Ci podnioslam od rana.

Zrozumialas o co mi chodzi i wyjasnilas lepiej od Marka, ale nie doradzaj mu, on lubi byc molestowany:szydera:

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Teresadd napisał:

Basiu ,a to jakaś extra kasa chorych ,czy taka tam jak Aok czy te ichnie branżowe.

Taka sama Tereniu, napisalam tylko w jakiej ja jestem. 

Głównie chodzilo mi o to jak wazne jest ubezpieczenie.

Nawet jak jechalam pierwszy raz prywatnie to wykupilam ubezp.turystyczne w Hestii. 

Nigdy nic nie wiadomo, co sie moze zdarzyc. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...