Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Helloł. Ziew, ziew, ziew. Święta, nie święta a sreberka trza zawijać. I nawet pospać dłuzej się nie udało gdyż pęcherz nie pozwolił. No to jak już zwlekłam odwłok z beta to postanowiłam się ponarkotyzować. Kofeinką oraz nikotynką. I dobrze zrobiłam. Od razu mi lepiej! A i fkórw jakiś bardziej ludzki się zrobił:szydera:

No to po jajeczku?

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Dzień dobry ....

Nie śpię już od godziny 6- tej , ale na swoje , środkowe doliny zeszłam niedawno ....nie chciałam budzić domowników idąc po skrzypiacych schodach . I tak ...doprowadzilam się do stanu oglądalności publicznej ...rozmyślałam ...rozkminialam i ustawiłam siebie do pionu . Dzień pracy i tyle  . Dołujące myśli odsunelam a przygarnęłam te wesołe ....będą jaja i to nie tylko te wielkanocne . Wieczorem zapytałam Jadzi , czy ma życzenie co do stroju świątecznego . Ma ...a juzci , że ma : w starej sypialni ...w szafie stojącej po prawej stronie spoczywa i czeka na założenie biała bluzeczka z haftem ....w szafie , ale tej po lewej stronie i środkowej na wieszaku dynda wizytowa , wyjsciowa bluzka ...o ta sama co tutaj na zdjęciu ze śp. mężem jestem ..

Tiaaa ...40 lat i 50 kg ...temu ! :szydera: Oczywiście , że przygotuję strój , bo od tego tutaj jestem ...nawet najmniejszego zamiaru nie mam , żeby proponować jej , że z setek wiszących bluzek możemy wybrać coś innego , coś co będzie pasować ...czyt. wcisnie się na nią . Pani każe - służba stosuje się do nakazów :szydera:

Żeby tylko nie chciała zakładać srebrnego ,długiego do samego pępka wisiora z Marią Teresą dyndajaca na koniuszku , bo tym razem nie wytrzymam i pierwszy z brzegu wazonik jej podam i powiem , że jak medal ma to puchar też się należy ...o ...wyobraźnia pracuje ...już mi wesoło .

Zdrowych , spokojnych Świąt ...Mroweczki :cmok:

A może kołnierzyk zaproponuj jednak? Dajmy na to z szerściucha?:haha:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mirelka1965 napisał:

A niby dlaczego? Ja swoją Mamę przywiozę do siebie. Zakazu podróżowania nie ma, gdyż to nie stan zagrożenia, ani stan wojenny. I jeszcze się taki nie narodził, który by mi zabronił spotkać się z najbliższymi...tymi niezastraszonymi. 

Bo ty jesteś ciocia Samo Zuo:szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Chcę myśleć, że Ciocia Samo Normalno'm ci jest :szydera: No...tak odbiegająca od normy :szydera: I dobrze mi z tym...i zdrowo :oklaski:

Jeszcze raz napisz mi, że zdrowo, choro,  czy coś na podrób, to cię pacnę w ucho aż miło! Ledwo oko mysza otworzy i wraz to samo. Naprawdę idzie zwariować:grzmotnąć:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Dzień dobry ....

Nie śpię już od godziny 6- tej , ale na swoje , środkowe doliny zeszłam niedawno ....nie chciałam budzić domowników idąc po skrzypiacych schodach . I tak ...doprowadzilam się do stanu oglądalności publicznej ...rozmyślałam ...rozkminialam i ustawiłam siebie do pionu . Dzień pracy i tyle  . Dołujące myśli odsunelam a przygarnęłam te wesołe ....będą jaja i to nie tylko te wielkanocne . Wieczorem zapytałam Jadzi , czy ma życzenie co do stroju świątecznego . Ma ...a juzci , że ma : w starej sypialni ...w szafie stojącej po prawej stronie spoczywa i czeka na założenie biała bluzeczka z haftem ....w szafie , ale tej po lewej stronie i środkowej na wieszaku dynda wizytowa , wyjsciowa bluzka ...o ta sama co tutaj na zdjęciu ze śp. mężem jestem ..

Tiaaa ...40 lat i 50 kg ...temu ! :szydera: Oczywiście , że przygotuję strój , bo od tego tutaj jestem ...nawet najmniejszego zamiaru nie mam , żeby proponować jej , że z setek wiszących bluzek możemy wybrać coś innego , coś co będzie pasować ...czyt. wcisnie się na nią . Pani każe - służba stosuje się do nakazów :szydera:

Żeby tylko nie chciała zakładać srebrnego ,długiego do samego pępka wisiora z Marią Teresą dyndajaca na koniuszku , bo tym razem nie wytrzymam i pierwszy z brzegu wazonik jej podam i powiem , że jak medal ma to puchar też się należy ...o ...wyobraźnia pracuje ...już mi wesoło .

Zdrowych , spokojnych Świąt ...Mroweczki :cmok:

@Baśka powtarzająca się uwielbiam Twoje wypowiedzi ❤ i już humor lepszy.  Dobrze , że Cię tu mamy

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadwinia dopija kawę ....siedząc w podkoszulce na ramiączkach . Boi się , że mimo sliniaka mogłaby uchlapac świąteczny strój ....a niech se siedzi . Już otrzymałam od Jadzi (????) prezent w postaci wielkiego , cudnie ustrojonego , wielkanocnego , czekoladowego jaja ! Dlatego znaki zapytania , gdyż ...ponieważ ...to jajo zakupiła w prezencie dla Jadzi moja zmienniczka ! :szydera: A mówiłam już. w i e l e  razy : nie rób prezentów , niech oni tobie je dają , my tu tylko pracujemy . Nie pomogło ...dziewczyna kupiła od serca a Jadzia podarowała  je...to jaje .. dla mnie . Broniłam się przed przyjęciem , jestem wściekła ...ale dla świętego spokoju przyjęłam Geschenk . Nr.1 będzie chciała to JE zabiorę kiedyś tam do Pl i jej w paczce wyślę . Naprawdę zrobiło mi się przykro , bo Jadzia co przechodziła obok komody to wskazywała " o ...to jest prezent od Barbary 1. " A dziś wręczyła mi bez mrugnięcia okiem , kiedy jej zaznaczyłam , że nr.1 to dla niej , nie dla mnie kupiła ....nie pomogło ...ona ma potężną cukrzycę i nr.1 wiedziała , że M U S I słodyczy unikać ....ale kuźwa sporą torebkę czekoladowych jajeczek też podarowanych  przez nr.1 opierniczyla zaraz po moim powrocie tutaj ...

Coraz bardziej utwierdzam się w tych moich , zatwardzialych zasadach , że ni sosny ...żadnych , nawet najmniejszych prezentów ....oczywiście , jeśli ktoś ma ochotę i uważa , że zasługuje ...nie ma to tamto ...mnie mogą obdarowywać a ja ...ja jeszcze raz powiem NI. SOSNY ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Jadwinia dopija kawę ....siedząc w podkoszulce na ramiączkach . Boi się , że mimo sliniaka mogłaby uchlapac świąteczny strój ....a niech se siedzi . Już otrzymałam od Jadzi (????) prezent w postaci wielkiego , cudnie ustrojonego , wielkanocnego , czekoladowego jaja ! Dlatego znaki zapytania , gdyż ...ponieważ ...to jajo zakupiła w prezencie dla Jadzi moja zmienniczka ! :szydera: A mówiłam już. w i e l e  razy : nie rób prezentów , niech oni tobie je dają , my tu tylko pracujemy . Nie pomogło ...dziewczyna kupiła od serca a Jadzia podarowała  je...to jaje .. dla mnie . Broniłam się przed przyjęciem , jestem wściekła ...ale dla świętego spokoju przyjęłam Geschenk . Nr.1 będzie chciała to JE zabiorę kiedyś tam do Pl i jej w paczce wyślę . Naprawdę zrobiło mi się przykro , bo Jadzia co przechodziła obok komody to wskazywała " o ...to jest prezent od Barbary 1. " A dziś wręczyła mi bez mrugnięcia okiem , kiedy jej zaznaczyłam , że nr.1 to dla niej , nie dla mnie kupiła ....nie pomogło ...ona ma potężną cukrzycę i nr.1 wiedziała , że M U S I słodyczy unikać ....ale kuźwa sporą torebkę czekoladowych jajeczek też podarowanych  przez nr.1 opierniczyla zaraz po moim powrocie tutaj ...

Coraz bardziej utwierdzam się w tych moich , zatwardzialych zasadach , że ni sosny ...żadnych , nawet najmniejszych prezentów ....oczywiście , jeśli ktoś ma ochotę i uważa , że zasługuje ...nie ma to tamto ...mnie mogą obdarowywać a ja ...ja jeszcze raz powiem NI. SOSNY ! 

Mojej Kurce podarowałam paczkę herbaty. Pomaranczowo kardamonowej z dodatkiem nagietka. Nie martwie się, że odda komuś gdyż każdego dnia musi wypić 2 litrowy dzbanek owej. I pije. Bo ja tego pilnuję:szydera: A poza tym to prezenty dla niej rzecz święta. Najmniejsza duperela ma swoje miejsce. To samo z kartkami z życzeniami. Nawet takie obligatoryjne, z przychodni np, trzyma w szufladzie. I raz w roku sobie ogląda. Nieraz chęć nam wypierdaczyć jakieś stare baranki z cukru czy inne czekoladowe zające, bo to może nawet moi równolatkowie są, ale gdzie tam! To dostała od Amelii, tamto od Stefana, i ma być i już. No to jest. :szydera:

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fioletowa.mysz napisał:

Mojej Kurce podarowałam paczkę herbaty. Pomaranczowo kardamonowej z dodatkiem nagietka. Nie martwie się, że odda komuś gdyż każdego dnia musi wypić 2 litrowy dzbanek owej. I pije. Bo ja tego pilnuję:szydera: A poza tym to prezenty dla niej rzecz święta. Najmniejsza duperela ma swoje miejsce. To samo z kartkami z życzeniami. Nawet takie obligatoryjne, z przychodni np, trzyma w szufladzie. I raz w roku sobie ogląda. Nieraz chęć nam wypierdaczyć jakieś stare baranki z cukru czy inne czekoladowe zające, bo to może nawet moi równolatkowie są, ale gdzie tam! To dostała od Amelii, tamto od Stefana, i ma być i już. No to jest. :szydera:

I to nie jest źle ...ważne , że ma jakiś tam , jakby szacunek , że to ktoś dla niej kupił , zrobił . Jadzia mi sosny ...a tamta dziewczyna - nr.1 naprawdę się starała i lubiła sprawiać niespodzianki ....tutaj nul , żadnej wdzięczności ..

ale dwie pary portek zakupionych przez Jedynkę jakoś w doope nie parza , nie uwieraja ?  O tym to nawet obie , ona i Hela jakoś nie wspominają , że kobita kupiła i podarowała w urodzinowym prezencie ...krótka ich pamięć . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

I to nie jest źle ...ważne , że ma jakiś tam , jakby szacunek , że to ktoś dla niej kupił , zrobił . Jadzia mi sosny ...a tamta dziewczyna - nr.1 naprawdę się starała i lubiła sprawiać niespodzianki ....tutaj nul , żadnej wdzięczności ..

ale dwie pary portek zakupionych przez Jedynkę jakoś w doope nie parza , nie uwieraja ?  O tym to nawet obie , ona i Hela jakoś nie wspominają , że kobita kupiła i podarowała w urodzinowym prezencie ...krótka ich pamięć . 

 

Wiem. Są ludzie i taborety. Powiem szczerze, że Kura to najfajniejsza z moich podopiecznych. Jest sympatyczna, szanuje ludzi, i umie się nawet z siebie nabijać. Dzisiaj np złożyła mi życzenia i za chwilę mówi. Daj mi słomkę do DZIOBA bo mi od tego KOKOKOKO sucho w GĘBIE. Padłam:szydera: 

I nie czeka na prezenty. Zawsze jest zaskoczona. No nie da się jej nie lubić. Chyba, że się w portki zesra to wiadomo. Moja sympatia do niej grawituje wtedy gdzieś w okolicy podłogi. Na szczęscie taka gratka zdarza się rzadko:haha:

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Wiem. Są ludzie i taborety. Powiem szczerze, że Kura to najfajniejsza z moich podopiecznych. Jest sympatyczna, szanuje ludzi, i umie się nawet z siebie nabijać. Dzisiaj np złożyła mi życzenia i za chwilę mówi. Daj mi słomkę do DZIOBA bo mi od tego KOKOKOKO sucho w GĘBIE. Padłam:szydera: 

I nie czeka na prezenty. Zawsze jest zaskoczona. No nie da się jej nie lubić. Chyba, że się w portki zesra to wiadomo. Moja sympatia do niej grawituje wtedy gdzieś w okolicy podłogi. Na szczęscie taka gratka zdarza się rzadko:haha:

Jadzie też lubię ...od czasu do czasu :szydera:

Wqrwiajaca jest strasznie ...ale przecież mam forum i żółci se mogę upuscic . Ty masz gratki rzadko ...niestety tutaj rzadko ...ich nie ma ,ale nie jest źle . Tylko już chyba za dużo mnie tutaj i to problem .Kiedyś podchodziłam do tych w sumie pierdół na luzie ...już zaczynam się denerwować ...znaczy czas na zmianę adresu . Jeszcze pobyt potrwa , ale później ...trza na coś nowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baśka powtarzająca się ta twoja/nietwoja nr. 1 to chyba nie świeżynka była?czy jednak?

o to obdarowywanie chodzi. Ja jako świeżynka na pierwszej w życiu szteli ale po raz wtóry przyjechawszy popełniłam ten czyn. Pierwszy i ostatni. Pdp super, mądra babka, przyjacielska, wrażliwa, szanująca (mówiła do mnie per pani) i to mnie ośmieliło. Po kolei: podsypiała na sofie na poduszeczkach- kamieniach, miała problemy z kręgami szyjnymi. Jako Polka z ułańską fantazją:haha: zakupiłam w Pl w Yisku zdrowotną podusię dobrej jakości ale w promocji za 6 dych, żeby nie zaniżyć swojego majątku, i z oczekiwaniem na aplauz wręczyłam. Moja podusia wylądowała pod podusiami z kamienia i na zawsze tam już została. Acha, niepotrzebne poświęcenie. Na tym koniec się ostał z moją dobrodusznością:haha:

Jeszcze jedno, żeby cię Basiu wk....w opuścił: tam też doinformowałam się, że z tymi prezentami to w większości chyba tak mają bo: miałam wyekspediować pdp na wizytę do kogoś tam, a że oni nie chadzają z pustymi rękoma to...razem, tak tak, brałam udział w tym procederze,  i wybierałam jakąś nienowiuśką książeczkę z czeluści na ów prezent. Sprawdzałyśmy, czy nie ma jakiejś ^niechcianej dedykacji:haha:

A pdp inteligentna osoba, nie żeby chciwa. Dowiedziałam się dzięki swojej:haha:ynteligencji, że czas na zwrot akcji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krista też spotkałam się już z tym . Profesorowa w G.poprosiła mnie o zrobienie bukieciku z ogrodowych różyczek i ....sięgnięcie z półki nowej książki , gdyż takich samych już kilka posiadała . Książkę podałam a tam dedykacja od ...jubilatki do której właśnie miałyśmy iść :szydera: Tamte pozostałe na nowe nie wyglądały , więc odpuściła sobie prezenty . Różyczki w ogrodzie marne były , po drodze płatkami usiane było jak podczas procesji Bożego Ciała ....modliłam się w duchu , żeby jej nie było , żeby jej nie było . Wymodziłam. Jubilatki w domu nie było , profesorowa czekała na dole , ja dryndnelam dzwonkiem , na szczęście nikt nie otworzył ...badziewie , które przed chwilą różyczkami było położyłam pod drzwiami i w nogi . Ona była niepocieszona a ja szczęśliwa :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka ludziska.

Już od kilku lat nie pracowałam w święta w De ,w tym roku przez całą ta sytuację, zostałam dwa tygodnie dłużej. To była najgorsza decyzja jaka mogłam ostatnio podjąć. Jestem wściekła na siebie i na swój durny pusty łeb,bo pusciejszego juz nie ma.Wiec od 2tyg siedze z dziadkiem depresyjnym bez tabletek,poczatkowo myslano ,ze moze to wirus ,ale corka rozmawiala z lekarzem przez telefon,ktory proponowal szpital ,jednak rodzina sie wstrzymuje od tego .mysla ,ze jak pogadaja  przez telefon ,to ojciec ozdrowieje.Wczorsj gadalam

z  corka ,jak się sprawy mają  podobno po świętach jak nie będzie poprawy to szpital.A mnie już jest wszystko jedno ,bo i tak w piątek jadę do domu..Już się mi wydaje, że i ja łapie depresję .

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się wstawić , ale e drugim poście : kwiatuszek w doniczce a'la skorupka od dziewczynek ....sciepe zrobiły . Zabiorę go sobie jak będę latem jechała do Pl ...

chyba , że mi zmarnieje bidulek ...wtedy go nie zabiorę . Może doniczkę se wezmę ? :szydera:

Zajączek od Heli :d

 

 

IMAG2143.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałam na tarasie , kawkę spijalam , cugaski jarałam a po sąsiedzku Turcy grilluja ....a że mnie lubią to poczestne podeslali . Kurde ...bułka jak pół bochenka chleba a w środku mięsko i jakieś kiełbasy ...Jadzia jeszcze w łóżku , nadaje przez telefon , ale jak ujrzała to się slepka niczym gwiazdy zaswiecily . Trudno , trza się będzie podzielić :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...