Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, foczka63 napisał:

@Baśka powtarzająca się Ani Polsat ,ani kablówka.Mielismy to pierwsze i wciąż kłopoty przez wiatry.Teraz mamy naziemną i jest cacy,w dodatku za free:)Programów 23 i styka,przecież i tak się wszystkich nie ogląda.

Muszę przemyśleć :tak2: Wietrzysko nadal hula , tv na próbę włączyłam i ....jest , jest :oklaski:widocznie kabel przytulił się do anteny , tylko na jak długo ?:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Patrycja781 napisał:

 co to takiego ten Rosenmontag?

Apogeum szaleństwa karnawałowego w Niemczech.

Ostatni poniedziałek przed postem.

Szkoły mają wolne, w pracy krócej siedzą. Sklepy wcześniej zamykane.

Przez główne ulice miast przechodzą korowody przebierańców.

 

 

A w ogóle- dzień dobry się z Wami.

Przede mną jeszcze tydzień odsiadki :) 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Patrycja781 napisał:

Dzień dobry wszystkim :D Wyjaśni mi ktoś co to takiego ten Rosenmontag?A tak swoją drogą to za cztery dni jadę do domu.Piątek,Piąteczek,Piątunio!!! :D

To w zasadzie ostatnie podrygi szalonego karnawału. Parady przebierańców idą ulicami miasta i rzucają w gawiedź czym popadnie, najczęściej cukierkami . Jak to mówił synuś mojej hazardzistki kościanej z Neuss, największa "procesja" jest w Rio de Janeiro, druga w kolejności w Koloni, a na trzecim miejscu na podium jest D<sseldorf. Cłe Niemcy wylęgają na ulicę i świętują, podgryzając bułę z wurstem i popijają pifkiem bądź grzanym winem. W wielu miastach ludziska mają wolne i nie zapitalają do arbeitu. . To tak mniej więcej z grubsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro przychodzi Dienst, ktory zajmie sie wyjmowaniem babki z lozka,ablucjach i wieczorem beda ja pakowac do lozka.

Bede pilnie obserwowac, jakich chwytow uzywaja,

Babka ma duze trudnosci rano ze wstaniem  i siadaniem ze stuhla na klo.

W ciagu dnia,jakos daje rade jeszcze.

Ogromny tv zakupiony, podczepiony bedzie do sciany,

Babke przekrecimy glowa w strone przeciwpolozna,

glowa w nogach, nogi w glowie:haha:

Nalegam,tez na sluchawki, bo jak kazdy stary czlowiek,babka sluch tv prawie na full.

A moj pokoj jest vis a vis,wiec....

Nareszcie skoncza sie fochy z przebieraniem na noc,uff.

Niby sama ogarnia wejscie na lozko, ale co, jesli sie omsknie i polamie.

A tak,moze na lezaco lukac programy ,nawet do rana:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sayonara 52 Też byłam w Licheniu, aż oczy bolą patrzeć od kapiącego zewsząd złota, marmuru i piniondza ;) U Belzebuba torunskiego jeszcze nie byłam, ale podobno porownywalne z Licheniem plus kilka szklanych wind, zeby starowinki się po schodach nie trudziły. Tak mówili ci co byli.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dodzisława napisał:

@Baśka powtarzająca się Masz kablówkę, czy swoją własną antenę?

Własny - cyfrowy polsat ....na dachu . Inaczej nie szło zrobić . Niestety tutaj balkonów na parterze nie ma . W tamtym mieszkaniu miałam na balkonie , ale i tak mąż tym się zajmował ...jak coś tam przesłaniało ( zwisające obok prześcieradła i inne poszwy u sąsiada ....latem ) to też zakłócenia były . W końcu przeszliśmy na kablówkę ....też nieraz cyrki były . Pamiętam jakąś awarię w sobotę , man nie mógł dodzwonić się do " dyżurnego " z kablówki i zrobił aferę , bo usłyszał od kogoś z naczalstwa , że " przecież weekend jest ! " . Po tej akcji od razu jakiś inny dyżurny się znalazł i pojechał gdzie trzeba i coś tam włączył . Kilka bloków nie miało tv a kto się tylko awanturował ....ano mój mąż ...pieniacz jeden , awanturnik i chuligan :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dodzisława napisał:

@sayonara 52 Też byłam w Licheniu, aż oczy bolą patrzeć od kapiącego zewsząd złota, marmuru i piniondza ;) U Belzebuba torunskiego jeszcze nie byłam, ale podobno porownywalne z Licheniem plus kilka szklanych wind, zeby starowinki się po schodach nie trudziły. Tak mówili ci co byli.

Znaczy się ....ludzki pan ! :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baśka powtarzająca się Jesli wieje w poblizu, to moze tak być. Jak miałam własną satelite tez tak było, a to nie było obrazu, a to sygnał się rwał. Warunki pogodowe nie sprzyjają, każda burza, kazdy duzy deszcz czy wiatr i po ptokach. Na szczescie tylko na chwile. Wróci pogoda to i tv wróci. U mnie kiedyś piorun pie............ą w antene satelit. i po kablu poszedł spalić dziecku memu nowy telewizor. Takie to ci atrakcje funduje nam satelita i pogoda. Od tamtej pory mam wszystko ubezpieczone.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Zapomniałam o to Kasi zapytać . Na pewno coś zostanie ....Trwam i może nawet Niepokalanów jakiś  :szydera:

Zostanie ,zostanie,spoko:)Nie ma wprawdzie Polsta News i TVN24 ,ale jest wystarczająco duzo do oglądania:)Sport też:)

https://www.naziemna.eu/index.php/kanaly pierwsze 3 multiplexy i 8 mamy,progrmy,których się nie chce można sobie ręcznie usunąć

Edytowane przez foczka63
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Afryka napisał:

To w zasadzie ostatnie podrygi szalonego karnawału. Parady przebierańców idą ulicami miasta i rzucają w gawiedź czym popadnie, najczęściej cukierkami . Jak to mówił synuś mojej hazardzistki kościanej z Neuss, największa "procesja" jest w Rio de Janeiro, druga w kolejności w Koloni, a na trzecim miejscu na podium jest D<sseldorf. Cłe Niemcy wylęgają na ulicę i świętują, podgryzając bułę z wurstem i popijają pifkiem bądź grzanym winem. W wielu miastach ludziska mają wolne i nie zapitalają do arbeitu. . To tak mniej więcej z grubsza.

Potwierdzam.

I ja byłam i ja Bratwursta z frytkami spożyłam i kawę prosto z Tschibo wypiłam.

No bo ileż się można zdrowo odżywiać?

Recklinghausen to miasto bez atrakcji widokowo- turystyczno - zabytkowych.

Ale za to obkupić i obeżreć to tu się można!

Miłego Rosenmontagu wszystkim.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Marta B napisał:

Potwierdzam.

I ja byłam i ja Bratwursta z frytkami spożyłam i kawę prosto z Tschibo wypiłam.

No bo ileż się można zdrowo odżywiać?

Recklinghausen to miasto bez atrakcji widokowo- turystyczno - zabytkowych.

Ale za to obkupić i obeżreć to tu się można!

Miłego Rosenmontagu wszystkim.

 

Dwa lata temu świętowałam w D<sseldorfie, aż mnie nogi chciały do doopy wleź, mimo podrygiwania w takt wszechobecnej muzyki, w tłumie świętujących, różnych nacji :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No korowodów nie widziałam ale któraś się uparła że dziś Rosenmontag,no to niech będzie,ja tam zgodna jestem.

Ale ludzi " na mieście" bardzo dużo,chyba tak,bez okazji.

Dziś pierwszy raz miałam wolne pięć godzin więc łaziłam wzdłuż wszerz i w poprzek.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Urwanie kupra mam dzisiaj po prostu. Zaliczyłyśmy z panią Kurą kilka wizyt. I Sanitatshaus, podoloźka, i fryzjerka, i rehabilitantka, no i na koniec sąsiadka. Od dawna nie pamiętam, żeby mi się tak drzwi nie zamykały. No i jeszcze obiad trzeba było zrobić i sama nie wiem kiedy nastał wieczór. :papieros:

  • Lubię to 7
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...