Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry ....

Wybudzam się pomału ....może mi się uda . Dospać do przyzwoitej pory nie mogę , więc wstaję i ....rozmemłana , półprzytomna jestem . Szatana dopiję , cugaskiem przekąszę i dojdę do siebie ...na razie jestem gdzieś tak ze dwa metry za mną :haha:

Miłej , spokojnej soboty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucinda  u mnie nie ma galerii bo to małe miasteczko. Jest jeden sklep z drogimi i dwa z tanimi ciuchami. Nie mam wyboru jak w dużym miescie, gdzie są przeceny i cały dzień można latać, przymierzać i macać....i za każdym razem sobie powtarzam, że nic tu nie kupię bo w Pl też są fajne rzeczy i gatunkowo dobre....i zawsze coś mnie podkusi..

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Milusińscy :d

Ciepło i zakadubiło się i bydzie plusceć, cosik mnie się tak wydawo :haha:, bo spać mnie się chce okrutnie, a poza tym nic więcej, ale nareszcie jest luty . Co ma być to będzie, wpływu na to nie mam żadnego, to mam to w rzyci. 

Leniwego dnia i spokojności ducha Mordecki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Leje.Spacer szybki z piesem zaliczony .Gości mam do jutra rana.Córka z 3 letnim dzieckiem przyjechała. Bajzel w całym domu.Mały lata już od 6 rano.Anita śpi i ma wszystko w nosie.Zmęczona już jestem ,bo wszystko na głowie postawione.Planowałam gdzieś na dłużej  wybyć z domu,ale pogoda straszliwa.

Już mi się chce do domu,no ale pieniądze same się nie zarobià.

Jeszcze 4 tygodnie. 

Jaka jest różnica miedzy pflegegrad a pflegestuffe.Aniacie wczoraj przyznali pflegegrad 3.

Miłego dnia foremki. 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Teresadd napisał:

Jaka jest różnica miedzy pflegegrad a pflegestuffe.Aniacie wczoraj przyznali pflegegrad 3.

Nie ma żadnej. To jest tylko zamienna nazwa. 

Od 2017 jest pięć stopni /było trzy/. 

:cześć3:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec świata nadszedl...raaanyyy..:kopara:.wróciliśmy z pdp z zakupów...teraz chyba pozostaje nam zabrać się za budowę Arki..kto jeszcze w Kolonii zapraszam do pomocy, razem się będziemy ewakuować jakby co...satelity podawają że  do wtorku ma tak lać...na bank nie doczekamy...:sos:a tu jeszcze dzisiaj wyjazd na obiad do restauracji...a moje auto to takie zwykłe , nie umie pływać jak to co miał Pan Samochodzik...co to będzie, co to będzie...:szydera:dam znać jak mnie nie zatopi do wieczora..:cześć:

Edytowane przez scarlett
  • Lubię to 7
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano leje i  to jak!

Dzien dobry ogolnie!

Ledwom zywa.

Opadlam ze sil strasznie,

Pracuje ile musze i po niemiecku,,langsam,,

spac nie moge,ogolnie rozpadnieta jestem.

Obiada niet, pop sniadala o 11.00 Dopchalam ja jeszcze teraz melonem i nie chce obiadu.

Ja tam mam moje galarety, auśpiki;)))

wiec mam co jesc,

 

Wczoraj wiosenni bylo.

wylazly z ziemi wszystkie zawyjce, hopsasanki, i korkusy:tak2:

A dzis biedule zmokniete kisna :(((

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Rano jak się obudziłam to mnie zdziwił śpiew ptaków, niemalże wiosenny. Nic dziwnego przy tych temperaturach. Ale miło się zrobiło. Babcia po obiedzie leży już godzinkę w łóżeczku, leje i zbytnio z psem na tą pogodę nie chce mi się iść. Piesek wyrywny, w jednej parasol, w drugiej smycz.. ciężko to widzę;)...

mam straszny reisefieber i jak sobie pomyślę, że 10 h jazdy autem to cóż..;) ale ważne, że do domu, ważne że już jadę w końcu..

w pokoju na środeczku rozłożona walizka tylko pakować jakoś się nie chcę... ostatnie większe pranie. W pon jeszcze muszę zrobić zamówienie napojów, kupić parę rzeczy zmienniczce, żeby miała i schluss...3 obiady muszę tylko jeszcze ugotować.. 

...

wy waszym zmienniczkom zawsze robicie obiad w dzień wymiany? czy jak to u was wygląda.. 

miłego dnia wszystkim, oby przestało padać.!

Edytowane przez malgosienka
  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, malgosienka napisał:

 

...

wy waszym zmienniczkom zawsze robicie obiad w dzień wymiany? czy jak to u was wygląda.. 

miłego dnia wszystkim, oby przestało padać.!

Jeżeli zmienniczka przyjeżdża rano , to gotuję dla niej  . Tradycyjnie, na takie okazje , podaję spaghetti :haha: Sos robię dzień wcześniej , więc zostaje tylko ugotowanie makaronu i gotowe . Przeważnie nie widzimy się ze zmienniczką w porze obiadowej , ale kupuję jakieś gotowizny , aby nie musiała gotować w pierwszej dobie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś dzisiaj znalazłam: "Uwaga nie płacić! Oszustka z Bytomia ,działa na terenie Koblencji mieszka w Lahnstein werbuje polki oraz ukrainki,bługarki ,do pracy pzry opiece osób starszych zatrudnia bez żadnej umowy niby w swojej firmie!na początek za załatwienie żąda 100eu a potem kolejną taką samą kwotę za każdy przepracowany mieśiąc,zaczepia na mieście te które nie chcą płacić i straszy donosem do urzędu pracy,opanowała całe Lahnstein!Pochodzi z Bytomia ,Nazywa się DOROTA:Dorothea WISCHINSKI"

FB_IMG_1580567780028.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Teresadd napisał:

Dzień dobry. Leje.Spacer szybki z piesem zaliczony .Gości mam do jutra rana.Córka z 3 letnim dzieckiem przyjechała. Bajzel w całym domu.Mały lata już od 6 rano.Anita śpi i ma wszystko w nosie.Zmęczona już jestem ,bo wszystko na głowie postawione.Planowałam gdzieś na dłużej  wybyć z domu,ale pogoda straszliwa.

Już mi się chce do domu,no ale pieniądze same się nie zarobià.

Jeszcze 4 tygodnie. 

Jaka jest różnica miedzy pflegegrad a pflegestuffe.Aniacie wczoraj przyznali pflegegrad 3.

Miłego dnia foremki. 

 

 

 

 

 

 

Pflegestufe jest od 0-3

Pflegegrad od 1 -5

Pięć poziomów opieki zastępuje trzy poziomy opieki 

Na poprzednich poziomach opieki 1, 2 i 3 przy ocenie potrzeby opieki uwzględniono dolegliwości fizyczne. Zmieniło się to od 2017 r. Dzięki nowym  poziomom opieki  1, 2, 3, 4 i 5 eksperci służby medycznej ubezpieczenia zdrowotnego (MDK) zwracają teraz uwagę zarówno na czynniki psychologiczne, jak i fizyczne. Najważniejsze jest teraz, jak bardzo chorzy zależą od wsparcia pracowników pomocniczych. Nowe przepisy oznaczają, że ocena dokonana przez MDK jest znacznie szersza niż wcześniej. 

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Andreaa napisał:

Pflegestufe jest od 0-3

Pflegegrad od 1 -5

Pięć poziomów opieki zastępuje trzy poziomy opieki 

Na poprzednich poziomach opieki 1, 2 i 3 przy ocenie potrzeby opieki uwzględniono dolegliwości fizyczne. Zmieniło się to od 2017 r. Dzięki nowym  poziomom opieki  1, 2, 3, 4 i 5 eksperci służby medycznej ubezpieczenia zdrowotnego (MDK) zwracają teraz uwagę zarówno na czynniki psychologiczne, jak i fizyczne. Najważniejsze jest teraz, jak bardzo chorzy zależą od wsparcia pracowników pomocniczych. Nowe przepisy oznaczają, że ocena dokonana przez MDK jest znacznie szersza niż wcześniej. 

 

Co oznacza, że znacznie trudniej dostać wyższy stopień. 

Jak zawsze, kiedy nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o kasę . 

Na szczęście stare zostawili bez większych zmian i kto miał 3 teraz ma 5.

Np., nowa jedynka nie daje żadnej kwoty do ręki, a tylko jest do wykorzystania na pomoc domową /sprzątanie, pranie... /. 

@Andreaa

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MisiekFfm napisał:

Co oznacza, że znacznie trudniej dostać wyższy stopień. 

Jak zawsze, kiedy nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o kasę . 

Na szczęście stare zostawili bez większych zmian i kto miał 3 teraz ma 5.

Np., nowa jedynka nie daje żadnej kwoty do ręki, a tylko jest do wykorzystania na pomoc domową /sprzątanie, pranie... /. 

@Andreaa

Misiu ;) Nowa jedynka ,to zawsze jedynka i kasa co miesiac,to cale 125ojrasow .

W kazdym ,,stopniu" sa okreslone godziny pomocy w ciagu miesiaca,oczywiscie na krankenkasse. Tak jak pisales,sprzatanie,zakupy ,np. dowozka do fryzjera itp. Jak sie na fryzjera godziny straci,to juz na zakupy,albo sprzatanie -niet ;)))

Czym wieksza ,,stufa",tym wiecej darmowych profitow. Wszystko  w ramach danej pflegestufe.

 

Ja to powinnam miec juz z 2-ke :mur: Ale nikt nie chce mi jej przysadzic. Mowia,ze tylko dwoch klepek mi brakuje,a to jeszcze za malo;))))

Mam czekac......Jak bedzie z 5,to  mam sie zglosic :oklaski:

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...